Zeg waar het op staat I EX lijst 2 090008844 Doe met ons mee, stem WD lijst 2!! Onze speerpunten in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom: Ook niet-religieuzen naar Stanislaus Metalcore in DEMO M.' Joost, Cora, Bas, Joop, Janneke en Mario De burger als klant. betaalbaar. en oud, spoorpunt pijnpunt VVD voor jong, veiligheid, groen en leefbaar, MOERGESTEL Dus tot dan. meer informatie: www.vvdoisterwijk.nl Tot ziens in DEMO!! In de toekomst: snelle, correcte communicatie en afhandeling; één telefoonnummer voor vragen aan gemeente. Clubavond Op vrijdag 8 maart is er weer een gezellige ou derwetse clubavond. Iedereen is welkom op deze avond. D’n Tob is geopend vanaf 21.00 uur. realistisch, verantwoord financieel beleid; niet oppotten en niet potverteren. ouderen moeten in onze gemeente kunnen blijven wonen door gericht te bouwen en verbouwen; wachtlijsten wegwerken door extra zorgwoningen; royaal gebruik ’huizen voor stallen-regeling’. Sinds de ingebruikname van Zorgcentrum De Vloet te Oisterwijk wordt Stichting De Runne geconfronteerd met oplopende en omvangrijke wachtlijsten voor met name verzorgingshuiszorg. De wachtlijst voor deze zorg lijkt zich te stabiliseren op een omvang van ongeveer 120 personen. De beschikbare capaciteit van De Vloet wordt volledig bezet. Op dit moment verblijven hier in totaliteit ongeveer 190 bewo ners en wordt aan enkele tientallen deelnemers een vorm van dagvoorziening gebo den. een onderzoek naar de mogelijkheid de spoorlijn ondergronds te brengen. een onderzoek naar de oprichting van een Huisartsen Onder Eén Dak (HOED). Naast dit ’live-geweld’ is er nog meer te doen in jongerencentrum DEMO. Als speciale activiteiten hebben we deze week verder ook nog Purple Haze (zaterdag avond) disco Aloha (op woensdag van 19.00 tot 21.00), filmavond (maandag vanaf 20.00 uur) en meidenavond (dinsdag). Wil je meer informatie over activitei ten, vraag het dan even aan de bar, kijk op internet of bel even tijdens openingstijden. Natuurlijk is het internetcafé ook dagelijks geopend. Je kunt er chatten, e-mailen, inter netten, spelletjes doen en ook serieus aan een werkstuk werken. Verder is het jongerencen trum, als er geen activiteiten zijn, altijd open voor alle jongeren uit Oisterwijk en omstreken, voor een praatje, wat te drinken en vooral gezel ligheid. Met de benoeming van een wachtlijstcoördi- nator is geleidelijk aan meer inzicht gekomen in de noodzaak tot opname, daar de wachtlijst op grond van huisbezoek en verdere contacten gesplitst wordt in verschillende categorieën. De omvang van de urgent tot zeer urgent op- namebehoeftigen lijkt structureel te steken op ongeveer 30 personen. De Runne trekt hieruit de conclusie dat uitbreiding van verzorgings huiscapaciteit noodzakelijk is, wil in ieder geval een antwoord gegeven kunnen worden op de zeer urgente vragen. Tegelijkertijd is van belang dat het bestuur van Stichting Stanislaus te Moergestel alsmede het provinciaal bestuur van de congregatie van de Zusters van Liefde heeft besloten om op enig moment ook niet-religieuzen in het verzor gingshuis Stanislaus te gaan opnemen. Via de weg van de geleidelijkheid zal er een ruimere capaciteit voor niet-religieuzen beschikbaar komen en zal de organisatie van Stanislaus integreren in de Runne-organisatie. Het voorne men om te komen tot een fusie is daarbij uitge sproken. Van belang is dat het initiatief van De Runne enerzijds een antwoord probeert te geven op de behoefte aan opname op dit moment, maar anderzijds ook rekening houdt met de toekom stige opnamecapaciteit in Stanislaus. Daarom wordt geprobeerd een tijdelijke voorziening te realiseren voor een periode van 5 jaar. Gekozen is daarbij voor een locatie bij kloosterverzor- gingshuis Stanislaus. Doorslaggevende argu menten hiervoor waren de beschikbaarheid van grond, alsmede de aansluitmogelijkheden bij het kloosterverzorgingshuis Stanislaus. Door Stichting De Runne zijn de vergunningen aangevraagd. Wanneer de bouwvergunning door het gemeentebestuur van Oisterwijk spoedig zal worden verleend, kan in de zomer van dit jaar ingebruikname volgen. Met dit initiatief zullen 20 personen van de wachtlijst een plaats kunnen krijgen in de toe komstige accommodatie. Ook al is er sprake van een tijdelijke voorzie ning, de kwaliteit zal zijn gebaseerd op de huidi ge normen voor verzorgingshuiszorg, dat wil zeggen dat er een royale wooneenheid zal wor den gerealiseerd voor de individuele bewoner inclusief sanitaire voorzieningen. Een interne werkgroep is reeds gestart met de voorbereiding van de ingebruikname en werkt aan een goede aansluiting tussen deze tijdelijke voorziening en de organisatie van Stanislaus, maar ook aan het tijdig voorzien in de per- soeelsbehoefte. niet over, maar met jongeren praten door een jongerenplatform te starten; doorstroming op de woningmarkt en aanvullende nieuwbouw voor eigen jongeren. blauw meer op straat, ook ’s nachts; bestrijding (kleine) criminaliteit; 225.000,- extra besteden. beter groenbeheer dorpskernen; doorgaand vrachtverkeer uit kom Moergestel; vitaal buitengebied na reconstructie; ondergronds parkeren. a.s. Vrijdag in DEMO een metalcorefestival met de bands Mankind, First Fight Down en Negate. Als eerste band zal Mankind het po dium betreden, deze veelbelovende metalcore band uit Heemskerk maakt deel uit van de IJ- mond hardcore crew, maar timmert ook buiten het IJ-mondgebied hard aan de weg. Kenmer kend voor hun stijl zijn de snelle rifs en de blastbeats. Als tweede band staat First Fight down geprogrammeerd, metalcore uit Kaats heuvel met beukend achter het drumstel onze eigen stagiaire Joost. First Fight Down wist al eens door te dringen tot de halve finales van de Wraak van Brabant. De optredens zijn altijd zeer strak en explosief. De hoofdact van de avond is het Belgische Negate (Charleroi). Deze band heeft ondertussen al 4 cd’s uitgebracht en veel getoerd, met name in Zuid-Europa. In de muziek zijn duidelijke deathmetal invloeden te horen. Vrijdag 1 maart metalcorefestival dus, zaal open 21.00 uur, aanvang 21.45 uur en entree 4,50. Wf 1 PAGINA 9 'DE GÈSSELSE'- WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 GEEN SPOED, WEL POLITIE .S.rSTANISLAUSJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9