Hans en Ricky per boerenovertrek naar nieuw adres D66 durft te kiezen. Uitwisselingsconcert opleidingsorkesten Collectecampagne Nationaal Reumafonds van start G.S. Durft U D66 te kiezen? Meer informatie: bel 013 - 52 84 721, of kijk op www.d66oisterwijk.nl D66 gaat voor: "Zeggen wat je doet, doen wat je zegt", dat moet de bestuurscultuur in Oisterwijk worden. Het redelijke geluid van D66 is hard nodig in de politiek. Dus als u D66 wilt kiezen, doe dat dan ook op 6 maart. U wilt toch niet, dat de stem van D66 straks niet meer klinkt in de gemeenteraad? Maar wij doen niet mee aan loze beloftes. We doen ook niet mee aan spelletjes om de kernen onderling uit te spelen. We doen gewoon ons best voor alle inwoners. Moergestelnaren kunnen zich bij D66 gerust voelen. Op initiatief van het Opleidingsorkest van Muziekvereniging Prinses Juliana Moergestel vindt op zondag 10 maart a.s. een Uitwisselingsconcert plaats in Partycentrum Den Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel. Aan dit concert neemt niet alleen deel het Opleidings orkest van Prinses Juliana, onder de lei ding van dirigent Frans Beekman, maar ook de Opleidingsorkesten van Harmo nie Kaatsheuvel en van Harmonie Or kest Oisterwijk. De aanvang is bepaald op 11.30 uur. Er staan diverse leuke werken op het programma. Er zal dus on getwijfeld genoten kunnen worden van mooie en leuke muziek. De collectecampagne van het Nationaal Reumafonds staat dit jaar in het teken van reuma en werk. Via een serie af beeldingen van een bedrijfsinventaris, voorzien van de tekst ’Ter overname ’’regens reuma’ vraagt het Nationaal Reumafonds aandacht voor reuma en de vergaande gevolgen van de ziekte op het leven van de patiënt. Reuma bete kent afstand doen: van een hobby, sport of zelfs een baan of bedrijf. Voor veel patiënten weegt deze pijn minstens zo zwaar als de fysieke pijn. Ter overname wegens reuma speelt in op deze ’onzicht bare’ kant van reuma. De collectecam pagne is gekoppeld aan de landelijke collecteweek, die plaatsvindt van 10 t/m 16 maart. Ruim 1,6 miljoen Nederlanders heeft reuma. Dat is op de tien inwoners! Met andere woor den: iedereen krijgt er vroeg of laat in zijn om geving mee te maken. Toch weten maar weinig mensen wat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Nationaal Reumafonds ‘reuma en de gevolgen van reuma zo breed mogelijk onder de aandacht. We zoeken nog enkele collectanten voor de volgende straten: gedeelte Korenschuur, de Stappert, Kriekenakker en voor het buitenge bied. Het organiserende comité overhandigt Ricky en Hans een cadeau namens alle aanwezigen. De sfeer is meteen al goed en iedereen gehoorza- John op 't Hoog, Guus Hurkmans, Ruud Hurkmans en Jurgen Snelders, terug kan kijken op een geslaagd festijn. En Moergestel weet nu in ieder geval dat Hans en Ricky de Brouwer zijn verhuisd van Rootven 11 naar Schoolstraat 19a. Hebt u interesse dan kunt u contact opnemen met A. Swinkels, tel. 513 1753 of J. van de Ven, tel. 513 3157. Om drie uur sijpelen de eerste deelnemers de Postelzaal in van Den Boogaard. Om 15.30 uur is het gezelschap ongeveer compleet en kan de leider van het geheel, Jan van Dijk, aankondi gen hoe het programma er voor die dag gaat uit zien. Will van Roessel, lijsttrekker: Van 17.00-19.00 uur... Dat zo’n uitwisselingsconcert belangrijk is voor deze aankomende muzikanten zal voor ieder duidelijk zijn. Het is namelijk heel belangrijk om geregeld ervaring op te doen niet alleen in het in een groep muziek maken maar dat ook te doen onder wat officiëlere omstandigheden in een concert, op een podium en met publiek. U bent van harte welkom op het concert van deze 3 opleidingsorkesten; zondag 10 maart a.s., 12.00 uur, Den Boogaard in Moergestel. We gaan eerst met z’n allen naar De Brouwer om daar Ricky en Hans op te halen. De lucht is inmiddels opgeklaard en het weer is heel behoorlijk te noemen. D’Ambiejans gaat voorop, gevolgd door zo’n 175 deelnemers welke bestaan uit Engelandvaarders, de Tilburgseweg, Piere waaiers, Poekeltjes, Plekbatsen, De Brouwer Junior, Borrelaers, Hanenclub en vaste klanten. Het is een bonte stoet van boeren en boerinnen. Iedereen is verkleed en heeft zo zijn eigen in vulling gegeven aan het begrip boer. Er zijn er in kiel, overall of zondags pak, maar toch steeds als Brabantse boer of boerin. Het is een schit terend gezicht. Bij de Brouwer staat een soort ouderwetse paardentram op de stoep te wach ten. Het gehele gezelschap stapt naar binnen en wordt welkom geheten door Hans en Ricky. Op strategische plaatsen staan bladen met bor reltjes Pierelier klaar voor de deelnemers als hartversterkertje. Er volgt een korte toespraak door Prins Gé, waarin hij meteen de wens uit spreekt dat ze Hans en Ricky nog vaak en in goede gezondheid in hun café mogen blijven ontmoeten. Zaterdag 23 februari moet het dan toch gaan gebeuren. Hans en Ricky de Brouwer gaan verhuizen van het Rootven 11 naar den Bokkenhoek. Of, zoals het al snel gezegd werd, H de B gaat naar de B H. De weersvoorspellingen beloven niet veel goeds en ’s middags om 14.30 uur valt er een geweldige hagelbui uit de lucht. Zenuwachtige tele foontjes gaan meteen door het dorp om te informeren of het toch wel allemaal zal doorgaan. Landelijke pers informeert bij het organis erende comité naar wat nu eigenlijk een boerenovertrek inhoudt. Gelukkig hoef ik dat hier aan niemand uit te leggen. Er is nog een huifkar over welke getrokken wordt door een tractor van de firma Bruurs. Deze pendelt enkele keren op en neer tussen Draaiboom en de Brouwer. Jan-Hein heeft dan nog voor een verrassing gezorgd in de vorm van een optreden van een zanger Frank Smeekens. Het dak gaat er zowat af en nu kun je gerust spreken van een echt ouderwets carnavalsfeest. Iedereen lacht en maakt plezier. Hoelang het geduurd heeft voordat de laatste boer naar huis is gegaan is deze schrijver niet bekend. Maar terugkijkend moet gezegd worden dat het organ iserende comité bestaande uit: Jan van Dijk, amt de leider wanneer deze het teken geeft om te vertrekken naar ’t Stokske. Te voet of per huifkar wordt de tocht gemaakt. Het gezelschap trekt natuurlijk veel aandacht. D’Ambiejans laat van zich horen en de stemming wordt steeds beter. De boeren zijn het goed onder elkaar eens. Na ongeveer anderhalf uur verblijf in ’t Stokske en de nodige consumpties wordt koers gezet naar ’t Draaiboompje. De stem ming wordt carnavalesk en er wordt volop gezongen en gedanst. Het gezelschap wordt een steeds hechtere gemeenschap en de wens wordt al uitgesproken om dergelijke festijnen maar eens wat vaker te organiseren. Het comité heeft het goed georganiseerd en heeft daarbij de inwendige mens niet vergeten. De broodjes nemen gretig aftrek. Wie wat te kort komt doet het zich zelf aan. Duizenden vrijwilligers gaan in de week van 10 t/m 16 maart op pad om te collecteren voor het Nationaal Reumafonds. Want het Reumafonds heeft geld nodig, veel geld. De collecte vormt een belangrijke bron van inkomsten voor het fonds. Van de opbrengst financiert het Nationaal Reumafonds wetenschappelijk onderzoek en steunt zij de ruim honderd patiëntenvereni gingen. Bovendien is het fonds actief op het gebied van individuele financiële hulp, voor lichting en aangepaste vakanties voor mensen met reuma. SLAGWERKDAG PRINSES JULIANA Op zondag 24 maart is er weer een activiteit van Muziekvereniging Prinses Juliana. Deze dag organiseert deze Muziekvereniging een Slagwerkdag in Partycentrum Den Boogaard, Moergestel. De begintijd is 13.00 uur. Het pro gramma duurt tot ongeveer half drie. Hieraan wordt ook deelgenomen door de Slagwerk- groepen van de PTT Harmonie Tilburg en die van Harmonie Concordia uit Spoordonk. Het belooft een spectaculair programma te worden met interessante slagwerkcomposities maar ook met melodieus slagwerk dus niet alleen op de verschillende troms en trommels maar ook met de marimba en de xylofoon. Bijzonder boeiend dus, zeer afwisselend en zeer de moeite waard, zeker voor degenen die eens kennis willen maken met slagwerkmuziek. Noteer dus deze zondag 24 maart in uw agen da. De toegang is gratis.Wij komen hier nog op terug. Redactie 'De Gèsselse' en Bum '76 We doen ons uiterste best om iedereen te woord te staan, zowel aan de deur als aan de telefoon, en zowel door de week als in het weekend. Wilt u er echter rekening mee houden dat we ook graag 'n hapje willen eten? DAAROM ZIJN WE 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR NIET MEER BEREIKBAAR- DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002PAGINA 13

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 13