Gruunties winnen tweede prijs! Showroomkeukens KORTINGEN tot 60% Bart de Groot Gemeenteraadsverkiezingen op 6 maart, u komt toch ook? 1 VOGELS Aphrodite Korte carnavalsoptocht slecht voor oliebollen ’De Gèsselse’ en de Verkiezingen... rd Mi BRILLEN LENZEN WOENSDAG 20 FEBRUARI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1180 Moergestel Biest-Huutakker Haghorst Scouting Moergestel binnenhalen, maar meer zekerheid daarop biedt natuurlijk die éne extra stem. De redactie 5I+* Culi-Fine De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen ...ook op diverse showroom- apparaten en keuken- artikelen! ’De Gèsselse verschijnt in week 10 ’n dag later dan normaal. In die krant namelijk nemen we de uitslagen mee van de gemeenteraads verkiezingen van woensdag 6 maart. ding (en vooral veel lol) achter de rug. En dan meteen bij de eerste deelname al een tweede prijs in de wacht slepen, dan is het feest com pleet. Natuurlijk doen de gruuntjes van dit jaar vol gend jaar ook weer mee! Alle deelnemers van ’t Rootven bedankt voor jullie inzet en deelname, sponsors bedankt, toeschouwers en vooral buurtgenoten bedankt en graag tot bij een volgende activiteit van buurtvereniging 't Rootven. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 KEUKENCENTRUM Huidverzorgingsinstituut 1 Tel. 013-513 1474 J Computer-trainingen Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 ELKE STEM TELT Het klinkt afgezaagd, maar toch is het nog steeds waar. Bij de gemeenteraadsverkiezingen telt elke stem, ook de uwe. Soms kan één stem meer of minder op partij X die partij een zetel meer of minder opleveren. Dat heeft te maken met de wijze waarop de raadszetels na de verkiezingen verdeeld worden. Een raadszetel heeft een bepaalde ’prijs’, dat is de kiesdeler. De kiesdeler staat niet van tevoren vast, maar kan pas na de verkiezingen worden berekend. Dan wordt het aantal geldig uitge brachte stemmen, bijvoorbeeld 10.500, gedeeld door het aantal beschikbare raadszetels in de raad, in Oisterwijk 21. De uitkomst van deze deling, 500, is de kiesdeler. Heeft partij X nu 999 geldige stemmen behaald, dan krijgt zij in de eerste verdeelronde slechts één raadszetel toebedeeld. Nu kan het gebeuren dat er na de eerste ronde nog zetels over blijven. Dat zijn de ’restzetels’. Die worden in een tweede ronde vol gens een vrij ingewikkelde formule verdeeld. Dan kan partij X mogelijk nog een tweede zetel KIEZERSPAS Misschien ziet u aankomen dat u niet in staat bent om te gaan stemmen op het stembureau dat op uw oproepingskaart vermeld staat. In dat geval kunt u uw oproepingskaart omzetten in een kiezerspas. Met deze pas kunt u op elk stembureau binnen uw gemeente uw stem uit- lees verder op pagina 5 Het kon natuurlijk niet anders, de lengte van de optocht is bepalend voor het aan tal verkochte oliebollen. En die verkoop viel dit jaar tegen. Na jaren van een stij gende verkoop zijn we dit jaar in omzet behoorlijk onderuit gegaan. Belangrijk is natuurlijk wel dat we wel degelijk winst gemaakt hebben, mede door onze meegetrokken ’’wensput”, waar het uiteindelijk allemaal om gaat. Ondanks deze tegenvaller hebben we het weer met plezier gedaan. Ook is ons wel duidelijk geworden dat we een goede oliebol verkopen en deze ook nog warm en STEMRECHT Niet iedereen mag stemmen. Wie op 6 maart nog geen achttien jaar is, moet nog een ’ronde’ wachten. Als u geen Nederlander bent maar u woont wel vijf jaar of langer onafgebroken in Nederland en u heeft een geldige verblijfsver gunning, dan mag u ook stemmen. OPROEPINGSKAART EN VOLMACHTSTEM Eén dezer dagen ontvangt u uw oproepingskaart. Wellicht heeft u hem al ontvangen. Op deze kaart staat het adres van het stembureau waar u kunt stemmen. Vergeet deze kaart niet mee te nemen; het is het bewijs dat u mag stemmen. Misschien bent u op 6 maart niet in staat om zelf uw stem uit te brengen. Geen nood. U kunt iemand anders vragen om voor u te stemmen. Dit is de zogenaamde volmachtstem. Op de oproepingskaart staat hoe u dit regelt. Voorwaar de is wel dat die ander op hetzelfde stembureau moet stemmen als u. Ook moet de ’gevolmach tigde’ tegelijkertijd zijn of haar eigen stem uit brengen. Om het u alvast te laten weten: Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Schepens Tweewielers Deelnemen aan de Carnavalsoptocht in het mooie dorp Gèssel was voor mij, als Baron von Rootven een waar genoe gen. Wat was het een mooi gezicht: al die verklede mensen die veel werk gemaakt hadden van hun act. Zoals u gemerkt heeft kreeg ik af en toe wel rode oortjes van al dat grune volk. Heeft u mij niet opgemerkt in de optocht, dan ziet u hierbij op veler verzoek nog een foto van mezelf als goede vriend van het Koninklijk Huis. Natuurlijk een speciale dank aan de organisatie van de optocht en de jury die er voor zorgden dat de groep waar ik deel van uitmaakte: buurtv ereniging ’t Rootven, met een mooie prijs naar huis ging. Uiteraard had de groep weken van voorberei- DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Op 6 maart zijn er weer gemeenteraads verkiezingen. Misschien regent het of heeft u het die dag erg druk. Loop dan toch even het stembureau binnen en breng uw stem uit. Of regel bij volmacht dat een ander voor u stemt. Want op 6 maart krijgt u de beste gelegenheid om de politiek in Oisterwijk voor de komende vier jaar te beïnvloeden. stemt dan immers voor de samenstelling van de nieuwe raad en deze bepaalt de komende vier jaar hoe de zaken in de gemeente worden geregeld. vV van 19 februari t/m 2 maart a.s. dagelijks geopend van 10.°° tot 17.°” uur PR FIL- krokant kunnen aanbieden aan de kijkers naar de optocht. Volgend jaar zullen we weer van de partij zijn (uiteraard) en hopen we u weer onze heerlijke oliebollen te kunnen presenteren. Rest ons nog een woord van dank aan Jumbo Denissen voor de gebruikmaking van de pan nen om ze te kunnen bakken, bakkerij Van Hulten voor de grondstoffen, C.V de Piere waaiers die ons deze actie mogelijk maken en uiteraard alle vrijwilligers zonder wie geen bol verkocht zou kunnen worden. Allen hartelijk bedankt. Op 6 maart aanstaande worden er weer gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Als u op die dag naar de stembus gaat, bepaalt u samen met de andere kiezers welke politieke partijen straks mogen plaatsnemen in de raadzaal en hoeveel zetels elke partij krijgt toegewezen. Het is dus erg belangrijk dat u uw stem laat horen. Immers, de raad en het college nemen veel beslissingen die van invloed zijn op de kwaliteit van uw directe woon- en leefomgeving. En daar heeft u dagelijks mee te maken! Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met Voorlichting van de gemeente Oisterwijk, telefoon 529 1213. J| [f® êlfW Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 de esselse VISA Tel. 0499-550666 of 06-15080471 RUUD PAN IS Q-£> Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 5132871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen Moergestel-Nieuws Vroog no« onze nieuwe fjnonrieringsrnoge^jkhedes. Industrieweg 5f Oirschot 3 73 Schoolstraat 5 MOERGESTEL ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthoDetlie.nl Word. Excel, Access, Exact, Internet Powerpoint, Intro PC. Creatief met Word. E-commerce. op elk niveau! Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21, Oisterwijk. Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten I Ij lel. 1)13-516 14/4 p 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) DE FIETSSPECIALIST is» la 1 1 S 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1