Oliebollen N ie uwe VOCELS Na 27 jaar opnieuw op het podium! Rootven in optocht De Gèsselse en carnaval... Aphrodite arnavalskleding nu met 25% korting Schepens Tweewielers WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 - 27e JAARGANG - Nr. 1178 Moergestel Biest-Houtakker Haghorst De redactie Pi Computer-trainingen Tel. (013) 5136460 of 06-12394190 h Huidverzorgingsinstituut B iAnhrndito Eenmalig optreden ’Alpenjagers’ tijdens het carnavalsconcert Komend weekend barst het jaarlijkse feest weer in alle hevigheid los: Carnaval 2002! Ook uw redactie gaat ’n paar daagjes stappen, dus u begrijpt het al: Wilt u voor ’De Gèsselse’ van volgende week alles zo vroeg mogelijk aanleveren? Als het kan liefst op vrijdag, zodat we vrijdagavond zo veel mogelijk kunnen verwerken. Dank-u-wel... Voor een vakkundig en vriéndelijk advies... Altijd leuke aanbiedingen PROFILE Eigen parkeerplaats via Vloeiweg de fietsspecialist s-Maandags gesloten w de vervolg op pagina 3 De scouting VISA èsseJs Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 Carnaval komt er weer aan en daarmee natuurlijk ook de optocht. En dat bete kend natuurlijk ook weer van die heer lijke oliebollen van de scouting. Deze worden zo snel mogelijk nadat ze gebak ken zijn aangeboden in de optocht. En dit jaar moeten we in euro’s rekenen. In 2002 weer terug op het podium van ’Den Boogaard’! ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthoDedie.nl Word, Excel. Access, Exact. Internet I’owerpoint. Intro PC, Creatief met Word. E-commerce. op elk niveau! Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Daarom hebben we getracht het makkelijk te maken. Een juist aantal oliebollen en een bedrag waarbij zo weinig mogelijk gewisseld hoeft te worden. Want vooral dat laatste is voor nog veel mensen een probleem. We willen die nieuwe munten maar niet snel herkennen. Zo doende zijn we op een aantal van 4 oliebollen gekomen en een prijs van 2 euro. Uiteraard met poedersuiker en, ook niet onbelangrijk, u steunt er scouting mee. Want daarom doen we dit. Los van de contributie en subsidie, die we als vereniging krijgen, is het van groot belang om NA NEGEN JAAR... Eind 1975 kwam aan het orkest ’Die Alpenjager’ een einde. Diverse redenen lagen daaraan ten grondslag. Het orkest hield op tijdens het hoogtepunt van haar bestaan. Een meer dan overvolle agenda (elke vrijdag en zaterdag was men op pad) zorgde ervoor dat diverse perso nen het niet meer aankonden. De ’echte’ lol ging er bij diverse personen vanaf en vervanging van ’n behoorlijk aantal muzikanten zou teveel zijn van het goede. In goede verstandhouding besloot men tot opheffing van wat inmiddels al lang een legende bleek te zijn. Immers: er was een eigen fanclub met fanatieke leden die het orkest tot en met in Dokkum volgden! Dat waren nog eens tijden!!! Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2266, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl Men bouwde een naam op die het orkest o.a. bracht op een ’personeelsfeest’ van IBM in de RAI in Amsterdam. Feestavonden in Appelscha en Dokkum, in het Belgische Halle en het Duitse Brüggen. Kortom: voor ’Die Alpenjager' bleken er geen grenzen meer te bestaan. UNIEK Uniek was ook het samenblijven van de orkest- leden.’Verloop’ was er niet en ’Alpenjagers’ van het eerste uur bleven elkaar trouw en bij elkaar: Jan Janssen, Jos Janssen, Theo Janssen, Adrie Oerlemans, Klaas Smits, Rien Smits, Christ Dominicus, Rien van de Wouw, Martien Oerlemans, Bart Meeuwis en Harrie Meeuwis. Tot het noodlot in 1973 een gedwongen vervan ging aandiende. Op een zondagavond in augus tus van dat jaar kwam Theo Janssen op nood lottige wijze om het leven bij een verkeers ongeluk. Even leek het met ’Die Alpenjager’ Het begon als een prachtig en uitdagend idee: probeer nog eens het illustere ge zelschap bij elkaar te brengen dat negen jaar als orkest furore maakte en dat 27 jaar geleden ophield te bestaan... Het leek onmogelijk, maar binnen de kortst mogelijke tijd werd het idee werkelijkheid. Morgenavond, donderdag 7 februari, staan ze aan het eind van het carnavalsconcert van Harmonie 'Prinses Juliana’ op het podium van ’Den Boogaard’: het bij velen nog tot de verbeelding sprekende Moergestelse orkest uit de begin zeventiger jaren: 'De Alpenjagers’, ofwel zoals de naam toen officieel zei: ’Die Alpenjager’! GEDATEERD: 1967 De geschiedenis gaat inderdaad terug naar 1967: vijfendertig jaar geleden. Uit Harmonie ’Prinses Juliana’ ontstond een voor die tijd gebruikelijke hofkapel onder de naam ’De Gèsselse Blaoskapel’. Een naam die snel was aangemeten, want ’het beestje’ moest toch een naam hebben. Gerepeteerd werd de eerste tijd in de keuken bij Go ris en Miet Janssen aan de Oisterwijkseweg. Niemand kon toen nog ver moeden wat de toekomst zou brengen, laat staan tot wat dit orkest in de jaren daarna in staat bleek te zijn. Een van de eerste optredens ’buitenshuis’ vond nog diezelfde carnaval, in 1967, plaats: in schouwburg ’Orpheus’ in Apeldoorn. Niet lang daarna kreeg de vlag een andere lading. ’De Gèsselse Blaoskapel’ kreeg serieuzere vor men en gaf zich de naam ’Die Alpenjager’. Beierse muziek was de hoofdmoot, en het serieuze werk vond plaats tijdens de wekelijkse repetities die plaatsvonden op de zolder van ’Breda’s Welvaren’. In datzelfde etablissement zou men in later jaren carnaval tot een werke lijk hoogtepunt laten uitgroeien. Van de warmte werkelijk dampende muren waarlangs het water naar beneden liep staan nog glashelder bij de muzikanten van destijds op het netvlies ge- grifd... l’öXWl (voorheen 'Moergestel-Nieuws 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) K DANSMUZIEK Uit elf heren bestond de groep en allengs wer den diverse acts in de optredens ingebouwd. Men kreeg door tot meer in staat te zijn en het maken van muziek had meer in zich. Na al vele optredens in Moergestel en ook daarbuiten kwamen ’Die Alpenjager’ op den duur met een avondvullend programma dat bestond uit twee onderdelen: het eerste deel als dansorkest en later op de avond werd het nette pak verruild voor ’die lederhose’. Originele, handgemaakte kostuums, op een vrije zaterdag allemaal samen pasklaar gekocht in München! Het repertoire breidde zich uit. Opgetreden werd er meer en meer en ’Die Alpenjager’ werden een gewild orkest in heel Brabant en daarbuiten. Roemruchte optredens waren er velen: in Kerkdriel, Amerzoden, maar ook Oisterwijk, Udenhout, Haaren, Goirle, Tilburg, enz. enz. p i iuiu vui lui yii iyoii loiiii n Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J gedaan te zijn, maar onder druk van de fami lie Janssen ging het orkest verder en werd Wil Oerlemans de vervanger van een legendarische bassist. Daarna kende het orkest nog enkele aanvullingen in de personen van Jan Verhagen (in plaats van Jos Janssen), Gerrit Schlappi (die de plaats innam van Christ Dominicus), Wim Jansen en Hendrik Laurenssen. Voor de eerste maal zal buurtvereniging 't Rootven aanstaande zondag in de car navalsoptocht te zien zijn. Naast 't Rootven behoren ook de Krijte- straat en de Prinsessenstraten bij deze gezellige ’’buurt”, waar jaarlijks vele ac tiviteiten plaatsvinden. Een groep enthousiaste leden van deze 40-jaar oude vereniging is al weken bezig om met een leuke act aan de optocht deel te nemen. Dankzij de welwillende medewerking van DA Drogisterij Kemps, B&E Groenten-en Fruit- speciaalzaak, Jumbo Denissen en PLM Photo- finishing kunt u aanstaande zondag kijken naar een groep groentjes in de carnavalsoptocht. iimimiin .n.i. d.m.v acties extra geld in te zamelen. Vooral de zomerkampen zijn behoorlijke kostenposten. Kinderen in de buitenlucht krijgen nu een maal een gezonde eetlust. Verder wil een mid dagje zwemmen erg leuk zijn, met een ijsje erbij. Vanaf de leeftijdsgroep 10 jaar wordt er geleerd om te koken. Nou wil dat wel eens wat kosten om voor 25 kinderen een maaltijdje te maken. De jongste groep, de bevers, knutselen graag en daar zijn toch wel wat papier, verf, lijm, stiften, kleurpotloden, scharen, enzovoorts voor nodig. Kortom veel activiteiten die geld kosten. En af en toe meer dan ons lief is. Daarom willen we dit jaar tijdens de optocht niet alleen onze be kende oliebollen verkopen, maar lopen enkele van onze scouts met een groot verzameldoek rond waarin u een geldelijke bijdrage kunt wer pen. Dus ook als u geen trek heeft in onze oliebollen kunt u toch op een ludieke wijze onze scoutingclub steunen. Hoe dan ook, we hopen op een goede opbrengst zodat we ook dit jaar de kinderen weer een volledig programma kunnen bieden met tal van afwisselende activiteiten. De scouting Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@hetnet.nl V' Ruim 75 jaar fietsplezier! -.1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 1