CD. S3 ui ’’ROEF Audacif nieuws dé Qf- Sportvereniging Ondanks noodweer toch records en promotie voor schaatsers ”De Vennen Nederlandse Junioren Kampioenschappen vSv. Het catc VAM stat* AtIamto O I AUDACIA JEUGD Carnaval bij Audacia ...0-8 ...5-2 like avond om O.OOu von Blub naar Club. Alle zeeduivels In de houset ROEF KORFBAL Duidelijke overwinning Hoogeloon te sterk voor Audacia Potjes verteren? 4' 4 PAGINA 15 voor een spetterend feest! lorld! in het dorp! >oi tijdens onze j< playbackshow! De Veerkes St. Janselein 3 Moereestel Tel: 5132405 MM iten het anker!! Vrij. 8 feb. los!!! Zat. 9 feb. All Zon. 1© feb. Vissen in andere Vijvers!!! Ma. 11 feb. Blub ik ben een vis!!! Din. 12 feb. Wee. IS^eb. LEEFBAAR GROEn} I 1 Uitslagen: Stormvogels (L)-Roef! 1-9; Roef! A- Klimroos A 6-6; Roef! E-Flash E 6 - 0. Bezoek ook de website www.devennenmo- ergestel.nl voor een bijgewerkte PR-lijst en andere actuele informatie over de wedstrijd- schaatsploeg van ”De Vennen”. Op zondagmorgen begon het niet zo goed. Wendy was moe en had last van haar schouder. Dit kwam duidelijk naar voren op de 100m vrijeslag. Ze behaalde hier een 7de plek. Voor de 100m vlinderslag kwam de motivatie langzaam op gang, maar fit was Wendy nog niet. Na 75m aan kop te hebben gelegen moest ze genoegen nemen met een 2de plek en dat deed pijn. ZILVER. PROGRAMMA: Komend weekend i.v.m. carnaval geen wed strijden ...1-3 ...1-7 ...1-2 ...2 - 5 3-11 HEUKELOM O MOERGESTEL DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 r Zet met ons koers naar Carnaval Zodat je volgende week geen bot vangt!! alt als we uitvaren naar 5 dolle dagen! Als eerste stond de 200m vrijeslag op het pro gramma en Wendy lag meer dan 150m aan kop. Toch was de eindsprint voor haar tegenstand ster en Wendy moest genoegen nemen met een 2de plek. ZILVER en een dikke PR. Op de 4x100m wisselslag lag er meer voor han den nl. het Nederlands Juniorenrecord. Dit stond al op naam van PSV, maar kon nog ver beterd worden. En ook al was het maar een beetje, de dames slaagden hier wel in. Een NEDERLANDS JUNIORENRECORD en een GOUDEN plek. Op zaterdag stond de 100m rugslag op het pro gramma en Wendy was torenhoog favoriet. Na 50m was de strijd nog volledig open, maar toen begon Wendy aan een gigantische eindsprint. GOUD, een PR en een persoonlijk BRABANTS RECORD. Rond de middag was het tijd voor de 4x200m vrijeslag estafette. Ook hier waren de PSV- meisjes torenhoog favoriet en later bleek ook waarom. Met een verschil van 14 seconden behaalde ze hier een 1ste plaats. GOUD. Na de pauze moest Wendy aantreden voor de 400m vrijeslag en al snel bleek dit een herhal ing te zijn van de 800m in Alpen a/d Rijn begin december. Ook hier was het verschil groot met de nr. 2. GOUD en een PR. Wil je graag heel het jaar sporten en lijkt korfbal je een leuke sport; meisje of jongen, 6 jaar of ouder je bent van harte welkom. Kom eens mee trainen (6 gratis proeftrain- ingen) op de maandagavond om 18.00 uur in sporthal Stokeind of bel even met Corrie Schilders (513 2326) of Peter Vrijhoeven (513 3455). We vissen achter het net!! Zondag 13 januari: Paul Schrauwers reed 44.25 op de 500 meter en 2.15.36 op de 1500 meter. Rob van de Meijdenberg had voor dezelfde afstanden 43.53 en 2.17.57 nodig. Zondag 20 januari: 6 rijders reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Koen op ’t Hoog 56.81 (PR) en 1.55.95 (PR); Imke van der Steen 58.78 (PR) en 2.01.10 (PR); Marloes op ’t Hoog 60.90 (pro motie en PR) en 2.10.86; Floris Verbunt 68.10 (val) en 2.06.23 (val); Nikki de Kort val en 1.51.52 (PR); Eva Haans 57.44 en val. 6 rijders reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Juliën van Velthoven 43.09 en 2.21.27; Sjoerd Hooghiemstra 46.43 en 2.25.57; John Schepens 49.12 en 2.31.34; Sanne van den Meijdenberg 51.46 en 2.47.35; Thijs de Vries 55.19 en 2.45.85 (PR); Saskia Willems 56.50 en 3.02.44. V Uitslagen zondag 3 februari 2002 Audacia 1 - Hoogeloon 1 Gilze 3 - Audacia 2 Audacia 3 - SBC 4 Hulsel 3 - Audacia 4 Audacia 5 - Knegselse Boys 3 Oisterwijk 5 - Audacia 6 Audacia 7 - Marvilde 9 Zaterdag 9 februari dan is het weer zover! Carnaval in de kantine! Wat is er allemaal te doen deze middag? We beginnen om 13.00 uur met voetbal tegen C.V De Dorstvlegels. Jeugdspelers die mee willen voetballen moeten om 13.00 uur in car navalskleding aanwezig zijn en vergeet niet je voetbalschoenen mee te brengen. Na afloop van het voetballen wordt het car navalsfeest in de kantine voortgezet, met aan wezigheid natuurlijk van C.V. De Dorstvlegels en de Raad van Elf. Verder is er muziek van 13.00 tot 19.00 uur. Men kan zich laten schminken; voor elke pupil is er de bekende kaart en een deskundige jury zal bekijken wie de best verklede pupil van Audacia is. Die krijgt trouwens ook de wissel- beker. Verder is er natuurlijk een loterij. Dus redenen genoeg om naar de kantine te konten. Ook aan de Junioren is gedacht. Ook zij delen in de carnavalsmiddag. Daarom zegt de Carnavalscommissie: kom gezellig bij Audacia carnaval vieren en breng gerust de hele familie mee... U bent van harte welkom!!! Mike legt goede basis voor Nebas Wendy: records - medailles - records Maastricht, 25-26-27 januari De omstandigheden waren niet optimaal. Het was warm en het was benauwd. Ook was er bij een aantal verenigingen niet het NK-gevoel. Waarom? Dat kon niemand echt vertellen. Toch waren de prestaties goed. Voor Mike, die op zaterdag in actie kwam, verliep de race goed. Bij de start was hij snel weg en de eerste 50m gingen als een speer. Zijn tijd op de 50m 0.30.10. Na 75m begon echter de vermoeidheid toe te slaan. Zijn eindtijd was voor zijn trainer gewoon goed. Zeker na zijn blessure. Zelf was hij niet echt tevreden met 1.07.66., een 11de plek. Na dit weekend kreeg Mike de limieten voor het WK in Argentinië te horen en hij is vastberaden om daar naar toe te gaan. Voor Wendy was het erop of eronder. Zij kwam haar grootste rivale op dit evenement tegen. Caroline Stuut uit Stadskanaal is net als Wendy een talent in de breedte. Maar dat is niet alles. Caroline wordt gezien als de koningin van het 25m bad. Wendy van een 50m bad. Op 20 januari zwom Mike in de Double Dutch Open, een grote internationale Wedstrijd, met zwemmers uit België, Nederland, Engeland, Duitsland, Slovenië en Denemarken. Mike werd Open Nederlands Kampioen op de 100m vlinderslag, klasse S10. Ook behaalde hij een ■2de plaats op de 100m rugslag. Mike miste op een haar het Nederlands Junioren Record. Op dezelfde dag zwom Wendy tijdens de Brabantse Kampioenschappen in Tilburg. Op de 50m rugslag won ze overtuigend, GOUD, en op de 50m vlinderslag greep ze naar het ZIL VER. Maar de doelstelling was .het NATIO- NAAL JUNIOREN RECORD te verbreken op de 4x50m vrijeslag estafette en dat lukte. Meer mochten de PSV-ers niet zwemmen i.v.m. het NJK in Maastricht. Tijdens de sportawords verkiezingen wer den de sporters niet aan het woord gelaten. w Dit tot ongenoegen van de vele gasten. Dit was voor Mike en Wendy de kans om hun sponsors te bedanken. Jammer, dus bij deze een woord van dank aan Truck service Breda, Bergman Eurotrans Moergestel en ’Opa van der Zanden’. Het team, nog steeds geplaagd door een golf aan blessures, is wederom aangevuld met een drie tal junioren, die nagenoeg allemaal een volledi ge wedstrijd moesten spelen. Roef! is vanaf het begin de betere ploeg die Stormvogels, zeker aanvallend, niet in haar spel laat komen. Verdedigend komt Roef! dan ook niet in de problemen en door goed opgezette aanvallen weet men voor de rust de korf viermaal te vin den. Ruststand 0 - 4. Na rust een zelfde spel- beeld waarbij Roef! direct scoort. Stormvogels heeft direct een antwoord klaar en weet tegen te scoren, hetgeen later het enigste doelpunt van hun zijde zal blijken te zijn. Weliswaar wordt meer tegenstand geboden, waardoor doelpun ten vooralsnog uitblijven, maar uiteindelijk weten onze dames nog viermaal te scoren. De scheidsrechter beëindigt de wedstrijd bij een stand van 1 - 9. Dat de junioren een belangrijk aandeel hebben gehad in de overwinning mag blijken uit het feit dat meer dan de helft van de doelpunten door deze meiden zijn gemaakt. Komend weekend zijn in verband met car naval geen wedstrijden vastgesteld. De week daarop komt de ongeslagen koploper DS V naar Moergestel. Dus supporters noteer deze datum vast in je agenda. Zondagavond 20 januari spookte het weer eens op de ijsbaan in Eindhoven. De overkapping zorgde voor de rijders en toeschouwers gelukkig voor wat beschutting tegen de stormachtige wind en de heftige regenbuien, maar kon toch niet voorkomen dat de omstandigheden bij zonder zwaar waren. Aan één kant van de baan was het ijs bijna meteen na de dweilpauzes al weer zo ruw als schuurpapier, aan de andere kant bleef het op de baan gewaaide regenwater op het ijs staan, en bij het uitkomen van de bocht na de finish kwamen de rijders in botsing met een muur van wind. Dat er desondanks door de schaatsers van ”De Vennen” een aantal fraaie persoonlijke records (PR’s) werd gereden geeft aan dat de vorm nog steeds groeiende is. Het meest in het oog springend waren de PR’s van Thijs de Vries op de 1500 meter (ruim 22 se conden verbetering!) en van Imke van der Steen (ruim 6 seconden) en Nikki de Kort (bijna 5 se conden) op de 1000 meter. Imke van der Steen promoveerde bovendien naar klasse 3 bij de meisjes Junioren-C. Hieronder de tijden die de schaatsers van ”De Vennen” afgelopen weken reden: Audacia - Hoogeloon 1-3 De 1 - 0 voorsprong bij rust voor Audacia was welhaast te mooi om waar te zijn, hoewel het doelpunt van Bomba in de zesendertigste mi nuut bijzonder fraai was. Net hersteld van bles sureleed haalde hij zijn gram door van ver ver woestend uit te halen, de bal verdween in de verre kruising. Die voorsprong kon echter niet verdiend genoemd worden, want Hoogeloon had steeds het betere van het spel. De paal en het missen van enkele levensgrote kansen hiel den Audacia nog overeind, maar het was zeer de vraag of zij het wel zou houden. Niet dus. Al in de vierde minuut van de tweede helft kwam Hoogeloon langszij. Door weinig re soluut wegwerken van de bal door de Audacia- verdediging werd Barry de Graaf in staat gesteld binnen te werken. In de twintigste en tweeën twintigste minuut scoorden Mark Lamers en Hans van Rooij voor Hoogeloon door fouten in de verdediging af te straffen en zo de zege van 1-3 gestalte te geven. De robuuste verdedig ing zorgde er verder voor dat er voor Audacia geen doorkomen aan was. Door deze nederlaag is Audacia een modale deelnemer geworden in de competitie en kan het alleen nog hopen op deelname aan een na- competitie. Met carnaval wordt er niet gevoetbald en op 17 februari wordt er ingehaald in Biest-Houtakker. Wist u dat bijvoorbeeld ons centraal anten- nesysteem ooit voor vele miljoenen verkocht is? Waarschijnlijk wel. Wist u wat er met al dat geld gedaan is? Nee. Nou dat is bijna ver teert. Hoezo?. De opbrengst is gebruikt voor het opvullen van begrotingstekorten. Had de gemeente dit geld op de bank gezet, dan zouden onze gemeentelijke belastingen (vooral de OZB) hoger zijn geweest. Mooi, zo lijkt het, maar onze gemeentelijke spaar pot moet nu versneld aangevuld worden, anders komt de bodem in zicht. Gelijk de tering naar de nering zetten, dat is goed rentmeesterschap. Hebben we tenminste een potje voor jongerenhuisvesting! Na de pauze bleek er een totaal andere Wendy te zijn opgestaan. Op de 200m rugslag werd heel snel duidelijk dat ze op deze afstand geen tegenstand duldde. GOUD en een PR. Na een korte pauze was het alweer tijd voor de 200m vlinderslag. Een zeer zwaar programma. Slechts 2 meisjes hadden het limiet op zak voor deze afstand. Wendy liet even aan haar tegen standster zien wat vlinderslag zwemmen inhoud. Het verschil werd 5 seconden. GOUD en een PR. Rust was er niet meer. De 4x1 OOrn vrijeslag estafette werd al weer afgeroepen. Wendy werd als slotzwemster ingezet om haar nog een paar minuten extra rust te geven. Inzet het Neder lands Juniorenrecord. Een ook dit sneuvelde in een zinderende race. Een NEDERLANDS JUNIORENRECORD en een GOUDEN plak. Tenslotte werd Wendy uitgeroepen tot een van de twee beste toernooizwemsters van haar jaar gang en krijgt een Speedo-badpak thuisge stuurd. In on: ES.: Zaterdag 9 februari zijn er geen com petitiewedstrijden!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 15