Kies voor een belegging met toekomst w ODOOSr RONDOM DE KERK ’t Stokske prolongeert kampioenschap Mooi zo Goed zo’ enquete Scheve Schot en GUO doen het in Durendael Rabobank tel: (013) 505 88 20 CARNAVAL 2001 Nieuw bij de Rabobank Robeco MilieuTechnologie Vooral de telefonische voorverkoop voor Gerard van Maasakkers loopt hard. Liefhebbers wacht en beter niet tot het laatste moment met reserveren. OVERIGE GUO-CONCERTEN Voor dit seizoen staan verder nog op het GUO- programma: Garva uit Ierland (31 maart), Gerard van Maasakkers (21 april) en afsluitend ST 8oxtel GUO-concerten zijn een initiatief van Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk. GUO-foon: 013-5210175; website: www.do.nl/guo; e-mail: vofguo@hotmail.com. een barbershop-avond met een topkoor, enkele kleinere bezettingen en een after glow 11 mei). Voor deze GUO-concerten zijn tot ongeveer een maand voor elke voorstelling telefonisch tickets te reserveren via de GUO-foon: 013 - 5210175. Daarna gaan ook deze tickets in voorverkoop bij Rabobank Oisterwijk. In de periode van dinsdag 5 t/m dinsdag 12 fe bruari houdt ’Mooi zo Goed zo’ in verschil lende straten van Oisterwijk en Moergestel een enquete. ’Mooi zo Goed zo’ wil u hiervan op de hoogte brengen, want wellicht wordt er straks bij u aan de deur gebeld! Sinds 1999 is ’Mooi zo Goed zo’ actief in de gemeente Oisterwijk. ’Mooi zo Goed zo’ is een project dat als doel heeft het verbeteren van de leefomgeving. ’Mooi zo Goed zo’ ondersteunt actieve bewoners die betrokkenheid tonen bij hun wijk of buurt en gaat samen met hen op zoek naar sponsors om plannen goed en mooi te realiseren. Eén van de projecten die veel publiciteit heeft gekregen is de Terburghtweg in de wijk Waterhoef in Oisterwijk. Het plantsoen aan de Terburghtweg kreeg met grote inzet van de bewoners een goede opknapbeurt en vervult nu een ontmoetingsplek waar menig kopje koffie wordt gedronken. Zoals gezegd in de eerste alinea houdt ’Mooi zo Goed zo’ een enquete. ’Mooi zo Goed zo’ wil graag in kaart brengen welke vragen en wensen er leven bij bewoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom m.b.t. het onderwerp leefbaarheid. De enquete wordt bij u aan de deur in de vorm van een klein vraaggesprek afgenomen. ’Mooi zo Goed zo’ hoopt op een goede medewerking en houdt u op de hoogte van het vervolg. Dick Gaughan 17 februari Het podium in de aula van Durendael te Ois terwijk is op zondag 17 februari voor de Schotse zanger-gitarist Dick Gaughan. Dit zevende GUO-concert begint om 14.30 uur. Zaal en kassa openen een half uur eerder. Bij Rabobank Oisterwijk zijn al tickets in voorverkoop. In de laatste ronde van de Moergestelse Biljart- competitie waren er geen echte verrassingen te noteren. De wedstrijd tussen de nummers 1 en 2, ’t Stokske en de Klaore, werd weliswaar ge wonnen door het thuis spelende team van de Klaore maar het verschil was lang niet groot genoeg om ’t Stokske nog echt te bedreigen. Hierdoor werden de biljarters van ’t Stokske voor de 2de keer op rij kampioen. In de strijd om de 3de en 4de plaats speelden Epi thuis tegen de Schouw. Deze wedstrijd werd door Epi gewonnen zodat zij op de 3de plaats in de eindrangschikking eindigden. De biljarters van KERKBALANS ’t Centrum wisten in de laatste wedstrijd uit bij ’t Draaiboompje te winnen. Hierdoor bleef’t Draaiboompje op de laatste plaats steken tijdens deze competitie. De uitslagen: De Klaore-’t Stokske 57.3-52.3; Epi-de Schouw 53.6-48.8; ’t Draaiboompje- ’t Centrum 49.0-54.8. De eindstand: 1. ’t Stokske 540.0 punten KAMPIOEN 2. de Klaore523.0 punten 3. Epi515.3 punten 4. de Schouw506.1 punten 5. ’t Centrum486.7 punten 6. ’t Draaiboompje474.9 punten Rest mij nog namens alle biljartverenigingen de biljarters van ’t Stokske te feliciteren met het behalen van het kampioenschap!!! Krijgt de boer een schop.... ....voor agrarisch natuurbeheer. Meer ruimte voor natuur en een beter even wicht tussen natuur en landbouw. Gaat dit samen? Jazeker! Zijn de aard en omvang van huidige agrarische activiteiten (op ter mijn) strijdig met natuurontwikkeling, zet dan in op inkomenssteun voor agrarisch natuurbeheer. Je vangt twee vliegen in een klap! Lukt dit niet, kijk dan eerst naar alterna tieve agrarische activiteiten, bijvoorbeeld biologische landbouw, viskweek of huis- verkoop. Biedt dit ook geen perspectief, richt dan de blik op nieuwe economische activiteiten, bijvoorbeeld zorgboerderijen en kinderopvang, tenzij daardoor agra rische activiteiten in de omgeving in de knel komen. 'DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 6 FEBRUARI 2002 PAGINA 13 Rabobank Moergestel Rabobank Hilvarenbeek-Diessen I \l ^LEEFBAAR GROEn} J WWW. rabobank.nl pastores. Alles staat echter weer op de rails en rolt weer zoals het hoort. HEUKELOM OISTERWIJK moinaism Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os (J| Ireen Stieger 1 Peter Verheijen Ad Wolfs Wereldwijde milieuproblemen roepen om een oplossing. Steeds meer overheden reageren hierop met stringente milieumaatregelen. Dit opent uitstekende kansen voor bedrijven die investeren in producten en technieken om onze natuurlijke omgeving te behouden of te verbeteren. Zoals duurzame energie, watermanage ment en afvalrecycling. Via het nieuwe fonds Robeco MilieuTechnologie kunt u beleggen in deze groeisector. Tot en met 1 maart 2002 kunt u kosteloos inschrijven in Robeco MilieuTechnologie. Voor meer informatie kijk op www.rabobank.nl of ga naar de adviseur van uw Rabobank. De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Uw beslissing om in te schrijven op deze belegging dient u uitsluitend te baseren op de inhoud van het prospectus, dat verkrijgbaar is bij de Rabobank. Onderdelen van de Rabobank Groep die als effecteninstelling zijn aan te merken, zijn geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Er is een gezond financieel beleid maar toch zijn er wel zorgen.Er is zelfs de laatste jaren een tekort ontstaan. De restauratie van de toren heeft veel geld gekost en zelfs nog iets meer dan verwacht werd. Ook zijn de personeelskosten danig gestegen omdat de vorige pastor een AOW-uitkering genoot en deze pastores gewoon betaald moeten worden. Ook lopen de bijdragen van de gelovigen danig terug en daar zal iets aan gedaan dienen te worden.. Een lichte trend matige verhoging zou welkom zijn. Nu betaald men 1% van het inkomen met een minimum van 45,50 en dat is al jarenlang zo. Aan aanpassing is door de meeste ge lovigen nooit gedacht. Er gaat per jaar ge middeld 91.000,= om. Dit bestaat dan uit gezinsbijdragen, collectes, donaties, erfe nissen misintenties, opbrengsten van dien sten en eventuele meevallers. Als ieder ge zin de bijdrage zou aanpassen met de infla tiecorrectie dan zou de parochie uit de zor gen zijn. De kosten van sommige diensten is al aangepast maar dekt de tekorten nog lang niet. Hiervoor is dan de aktie Kerk balans om mensen er van te doordringen vrijwillig bij te dragen om de begroting ieder jaar weer sluitend te krijgen. Loet van Dam rekent stilletjes op de goedgeefsheid van de mede-gelovigen zodat hij voortaan het financiële gedeeelte wel sluitend kan krij gen. Houd U daarom rekening met de zak jes die worden verspreid want Uw mede werking in deze is hard nodig. dat blij kan zijn met niets en met alles. Blij vooral om het pure-mens-zijn. Daarom zie je het kind ook dansend door het leven gaan. ’’Spelend voor Gods aangezicht”. Echt. Oprecht. En zonder masker. En het kind weet: Altijd zit er wel een liedje in de lucht. Dit bijvoorbeeld: "Wat een geluk dat ik een stukje van de wereld ben. Dat ik de wijsjes van de sijsjes en de merels ken. En dat ik mee mag doen met al wat leeft. En mee mag ademen met al wat adem heeft" Uit: t Herderke Wij spraken met Loet van Dam (54) sinds ongeveer drie jaren penningmeester van het Parochiebestuur St. Jans Onthoofding. Ge boren in Eindhoven en via Limburg toch weer in Brabant en in het bijzonder in Moergestel verzeild geraakt begon hij in 1989 zijn eigen Administratie- en Advieskantoor. Later is hij 'gestrikt' om de parochiële penningen te be heren. Hij doet dat samen met Jan Burgers die dan ook de administratie verzorgd. Het Parochiebestuur bemoeit zich alleen met de zakelijke feiten terwijl de Parochievergade ring zich buigt over het kerkelijke gedeelte. Zijn bestuursperiode begon nogal woelig omdat er in die tijd nogal wat wisselingen in het Parochiebestuur zijn geweest. Het weg gaan van pastor H.J. v.d. Broek en vice- voorzitter Schonck en de komst van de pas tores H.v.d.Tillaart, Th. Schepens en vice - voorzitter van Hazendonk heeft hieraan bij gedragen. Er is veel zoekwerk verricht maar jammer genoeg ook kennis verloren gegaan. Het heeft ook veel geëist van de nieuwe broederlijk naast elkaar in dezelfde’paraplu- bak achter de voorste deur. Het zou gek zijn als er geen tegenstanders zouden zijn van: het feest van de vrijheid. Die zeggen: Ja, ja Alles goed en wel Maar die vrijheid kan toch maar aardig mis bruikt worden. Of niet soms Natuurlijk kan datJe kunt alles en iedereen misbruikenja toch Die dingen gebeurenEn misschien hier en daar ook wel tijdens CarnavalMaar dat zal toch niet de bedoeling zijn, zou het wel??? Carnaval: Spel van de vrijheid Bovendien is het een soort aftreksel van het middeleeuws Narrenfeest.... Daarin werd heel het plechtstatige, strakke en gereglementeerde van het dagelijks leven gehekeld en bespottelijk gemaakt. Heel die menselijke gewichtdoenerij, vormelijkheid en opschepperij werd op de hak genomen en te kijk gezetVooral de hoge heren van de maatschappij en kerk moesten het ontgel den. In onze tijd vinden wij dat nog terug bij de tonpraoters en carnavalsoptochten. Carnaval is ook het feest van de maskers Maar goed beschouwd is het misschien veeleer het feest van de ontmaskering Waar vindt je nou de mens zoals hij werke lijk, eerlijk, authentiek is?? Is dat, met Carna val op de gewone huis en tuin dagen? Carnaval heeft ook iets kinderlijks. Het kind Er bestaat een boek met de titel "Het spel van de vrijheid”. Zo zou je misschien ook Carnaval kunnen noemen. Want zeggen we-:”De boog kan niet altijd gespannen zijnen "Je moet af en toe eens gek doen om niet gek te worden”. Bovendien zijn carnavalsdagen toch uitgesproken dagen om te lachten, niet En dat wordt volgens Toon Hermans in onze tijd te weinig gedaan. Wim Sonneveld zei het ook al: "Waar is de gulle lach gebleven Carnaval dus: Feest van de vrijheid en ongecompliceerd lachen. En dat hoort bij ons leven zegt het Boek van de Prediker"Alles heeft zijn tijd. Er is een tijd om te huilen en een tijd om te lachen. Een tijd om te jammeren en een tijd om te dansen van plezier". "Het leven is geen lol letje” zegt de volksmond. Twee paraplu's en een parasolletjeMaar het kan ook omge keerd zijnEn die twee staan dikwijls

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 13