't<Kwart1êrke BEZORGERS MOERGESTEL CD CD/ pi Brabants 1; Dagblad 1 1 2 Startpremie: Moergestel Martin van den Aker wint januari-toernooi driebanden De Moergestelse CDA-kandidaten stellen zich aan u voor II z|S|S^ jeugd-en jongerencentrum Alarmnummer is op zoek naar enkele in Wij zijn op zoek naar zowel oudere als jongere bezorgers. LEEFBAAR GROEN voor als het écht nodig is... Lian Kocx-Jonkers Beste Moergestelnaar, Verdiensten: Een uurtje bezorgen in de vroege ochtend levert al snel tussen 125,- en 140,- per maand op! (afhankelijk van de wijkgrootte) Wat verwachten wij Dat de krant op tijd bij onze abonnees in de bus ligt. Tevens: Een gratis abonnement op een tijdschrift Een gratis krant (Brabants Dagblad) Extra premies Een bezorgduurtoeslag voor volhouders Speciale acties Regenpak Zomer- en wintervergoeding Omgeving: Van Rijckevorsellaan (wijk 664) De Scheerman (wijk 669) Oirschotseweg (wijk 670) Onderwijs Ondersteuning van de brede school. Opzetten onderwijshuisvestingsplan met voldoende aandacht voor ruimtebehoefte en een onderhouds- en beheersplan. Behoud waarden en normen onderwijs. Geen opheffing van de bovenbouw op Durendael. Bezorgt U het Brabants Dagblad dan bezorgen wij U een GRATIS weekend PARIJS of een mobiele telefoon met 22,69 beltegoed Bel voor meer informatie: 0499 - 363 185 of 0800 - 02 31 338 (24 uur p/d gratis) Of bezoek onze website: www.bezorgers.nl Lian Kocx - Jonkers, Ruijmheuvel 14, Moergestel Telefoon: 013 - 5132954 In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Laat ook ik mij even aan u voorstellen. Ik ben Lian Kocx-Jonkers, geboren en getogen in Moergestel, 42 jaar oud. Ik ben getrouwd met Ad en heb drie kinderen van 8, 12 en 13 jaar. Huisvrouw zijn is voor mij de belangrijkste taak. Daarnaast ben ik docente levensbeschou- Het jaarlijkse driebandentoernooi in januari, waarin gestreden wordt om de (officieuze) driebandentitel van Moergestel is voor zijn eerste keer gewonnen door Martin van den Aker, de ondste van de twee broers die café De Klaore uitbaten. Martin won dus een thuiswed strijd. Ieder jaar dat hij meedoet behoort hij tot de favorieten, maar was het er nog niet van gekomen. Elke deelnemer aan het toernooi herkent wel spelpatronen in het driebanden die vaak voorkomen, in het jargon “boeren- ballekens” genoemd, maar die dan nog wel per fect uitgevoerd moeten worden. Nou die per fectie beheerst Martin als geen ander. Voeg daarbij dat hij creatief genoeg is om “prob leemgevallen” op te lossen, dan is het welhaast onbegrijpelijk dat hij nog geen titelhouder was. Zo dacht hij er zelf kennelijk ook over. Op de finaledag afgelopen zondag (twee halve kruisfinales en een finale) kon hij de concen tratie opbrengen om zijn kwaliteiten eens opti maal te benutten. In de eerste halve finale moest hij afrekenen met Albert van der Werf (ik was er weer eens bij). Die kon halverwege de par tij van 25 caramboles nog aardig bijblijven maar moest uiteindelijk met 25 - 20 het onder spit delven. De andere halve finale ging tussen vader (Tiny) en zoon (Frank) Derksen. Een zinderende par tij, die uiteindelijk door enkele onbegrijpelijke defensieve beslissingen van zoon Frank met 25 - 24 werd verloren. Tiny dus in de finale tegen Martin (Tinus voor intimi en Titi voor kleinkinderen). Aan Tiny kunnen ongeveer dezelfde kwaliteiten worden toegedicht als aan Martin, met dien verstande dat Tiny door zijn libre-reputatie vooral in de kleine ruimte zijn meerdere niet kent, maar in “grote oplossingen” iets minder is. Het werd ook een uiterst span nende aangelegenheid. In iets meer beurten (37 tegen Albert en nu 41 tegen Tiny) wist Martin Tiny steeds iets voor te blijven om uiteindelijk met 25 - 23 te zegevieren. AvdW De afdeling Oisterwijk van de V.O.G.G. (Ver eniging Ouders Verstandelijk Gehandicapten) houdt op donderdag 31 januari een thema- avond over sexualiteit. Onderwerpen die aan bod komen zijn o.a. het aanleren van weerbaarheid en het bespreek baar maken van gedragsuitingen. Deze avond wordt gehouden in Café Den Bartel, Driehoeven 2 in Haaren. Hebt u interesse om deze avond bij te wonen, dan bent u van harte welkom! Het gevoel dat ik bij Moergestel en haar inwo ners heb is: ’’eerlijk”, ’’gewoon”, ’’recht voor zijn raap”, maar soms ”te berustend”. Aan dat laat ste wil ik samen met u gaan werken. Wij als CDA gaan ervoor! Hengstenbal Op vrijdag 8 februari is er weer hengstenbal. De leden kunnen gratis kaartjes afhalen in D’n Tob op VRIJDAG 1 FEBRUARI. Vanaf zaterdag 2 februari liggen alle kaarten in de verkoop bij slagerij Ketelaars. Niet-leden kunnen de kaarten kopen op bovenstaand adres, voor 8.50 Euro. Voor diegenen die nog wat tijd en zin over hebben: er wordt tijdens het Hengstenbal ook een dienbladverkiezing gehouden. Je moet wel even opgeven bij Sakina Roestenberg, tel. 509 3494 06-53446878. Voor de winnaars zit er een mooie prijs aan vast. Dweilen Op maandag 11 februari gaan we weer dweilen. Er word verzameld in D’n Tob, dan reizen we door het dorp van kroeg naar kroeg en we eindi gen weer in ons clubhuis, waar lekker nagepraat kan worden over deze geweldige middag. Bij terugkomst staan de koffie en de broodjes klaar. Ook is er voor iedereen natuurlijk een ver rassing. Opgeven is niet nodig, dus tot dan!!! wing op Scholengemeenschap Durendael. De jeugd van Moergestel en Oisterwijk leer ik hier door beter kennen. Onderwijs, zorg en welzijn van kinderen en goede opvangmogelijkheden staan bij mij hoog in het vaandel. Als vrijwilligeer binnen onder anderen de parochie, het toneel en natuurlijk de politiek, heb ik ervaren dat een gemeenschap als Moergestel staaf of valt met de vele vrijwilligers. Ook dit onderwerp heeft binnen de politiek mij speciale aandacht. MOERGESTEL Agenda februari Zaterdag 2 februari: Bingomiddag. Met vele leuke prijzen. Tijd: 14.00-16.00 uur. Avond: ‘Maxima’ dance night. Van 22.00-02.00 uur. Leeftijd 16 Geen entree, garderobe ver plicht. Zaterdag 9 februari gesloten i.v.m. carnaval. Woensdag 13 februari: Vakantiefilm. Van 15.00- 17.00 uur. Leeftijd vanaf 6 jaar. Zaterdag 16 februari: Tweeniedisco. Zaterdag 23 februari: Konga’s maken (specificatie volgt). Avond: Live muziek. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting" Aanpassen bestaande woningen van ouderen, zodat deze langer in hun woning kunnen blijven wonen en bouwen van meergeneratiewoningen. Meer invloed van de gemeente op de aard en aantal woningen dat gebouwd wordt, met name ten behoeve van seniorenwoningen en woningen voor starters. Openhouden van waardevolle groene ruimtes. Bevordering van het eigen woningbezit en gevarieerde architectuur. Voorkomen verlies dorpse karakter door monotone en/of gestapelde bebouwing en volbouwen van open ruimtes. Instandhouden en renoveren van open bare groenvoorzieningen, met inschakel ing van wijkbewoners. Aanleg van gevarieerde groenzones aan de dorpsranden en verbetering van wan delroutes in de natuur (verhoging toe gankelijkheid en voorkomen schade). Indeling van het buitengebied in zones voor agrarische bedrijvigheid, water, natu ur en landschap en recreatie en toerisme. Goede saneringsmogelijkheden voor agrarische bedrijven en aanpassingen van bestemmingsplannen ten behoeve van vervangende nieuwe activiteiten. Niet- agrarische activiteiten mogen echter geen belemmering zijn voor het voortbestaan en vernieuwingen in de landbouw zelf. J CX I veren|g*n?van °u^ers gem. Oisterwijk fUK EEFBAAR GROEN] HfUKUOM 0 MOtKGESTtL HfUKELOM 0/Sra HOtBOtSTBL J PAGINA 9 HfUKCLOM OISTERWIJK DA MOERGESTEL J X] I Ju/ en verwanten van mensen met een verstandelijke hand DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 30 JANUARI 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 9