Maxima gaat voor Moergestel Puppy-parties bij Dierenartsenpraktijk Moergestel groot succes! Loon- en Transportbedrijf BRUURS Heuvelstraat 20, 5066 PC Moergestel Zondag a.s. “Rico Salvetti” Winterloop in Moergestel Vriens Consulting BV overgenomen GRONDVERZET KIPTRAILERTRANSPORT CONTAINERSERVICE CULTUURTECHNISCHE WERKEN DIERENARTS! MOERÓI Uitslag presentatieprijs ..Uitslag muziekprijs Fax (013) 513 3963 Tel. (013) 513 1496 Economische zaken en toerisme Na een tweede lezing met praktische tips wordt de ochtend afgesloten met een cadeautje; een gratis ‘puppy-party-pakket’, met folders, een proefzak voer, een vlooienkam etc. Als vervolg op een nascholingscursus zijn beide assistentes begonnen met de organisatie, maar dat het een zo’n laaiend succes zou worden, hadden ze in hun stoutste dromen niet ver wacht. IDe Durdraaiers1De Durdraaiers 2 De Brouwer junior ...2. De Brouwer junior 3. ’t Allegaartje3. Kees Kouwenberg 4. ’t Spulleke4. De Poekeltjes 5. De Poekeltjes5. ‘t Allegaartje 6. Will Bax-Habraken6. ‘t Spulleke 7. Sjanternel7. Dès ok wè 8. Dès ok wèWill Bax-Habraken 9. Wouw!9. Sjanternel 10. Kees Kouwenberg10. Wouw! IIClappop11. Clappop Het vertrouwde reclamebord langs de Til- burgseweg krijgt binnenkort een nieuwe tekst: Vriens Groep, uitzenbureau voor ambtenaren alsmede Vriens Archeo(flex). Deze bureaus staan geheel onder leiding van dochter Esther en haar staf en biedt door het gehele land werkgelegenheid aan ruim 200 medewerkers. Een kerntaak vormt vooral het detacheren uitzenden van personeel binnen de overheid en archeologie. Maar ook het arbeidsrechtelijke advies is een sterk groeiende tak waar ook het bedrijfsleven terecht kan. Initiatief dierenarts-assistentes goed ontvan gen Eind februari is het weer zover; de volgende puppy-party zal dan gehouden gaan worden in de dierenkliniek aan de Heuvelstraat. Twee enthousiaste assistentes, Gaby Bertens en Anke Samoy zijn in het afgelopen najaar met deze gratis service voor (nieuwe) honden eigenaren begonnen. Wanneer iemand voor de eerste keer met zijn/haar pup op het spreekuur komt, worden a.s. Zondag 3 februari zal om 11.00 uur op het sportcomplex van Roef, Stokeind 13, het startschot gegeven worden voor de “Rico Salvetti” Winterloop. De loop gaat over 5 of 10 kilometer en is bedoeld voor zowel de recre atieve trimmer als de loper die snelheid als hoogste doel in het sportieve vaandel heeft staan. Voor ieder wat wils dus. Er kan zowel in groeps- en gezinsverband als individueel gelopen worden. Een ieder kan dus eigen doe len stellen en kan al lopend, indien daar behoefte aan gevoeld wordt, alsnog besluiten de gekozen afstand te wijzigen. met heel korte armpjes en beentjes. Na de intro door Oki en Doki, komen er drie kabouter mannetjes in kleurige pakken met puntmutsen op. Zij leren het publiek de maximale beweg ingen, namelijk een stapje naar voren, gooi de handjes opzij, breng ze terug naar je oren en springen dan hoor je erbij. Drie wel heel vrolijk ogende kaboutervrouwen doen alles voor en je ziet de mensen in de zaal al meedoen. Een kabouterviolist speelt een opzwepende Ierse solo en drie elfjes komen op en dansen een bal- lètje met de kaboutervrouwen. Bij het refrein blijkt de kartonnen sinterklaas over meter slange armen te beschikken die op de maat van de muziek de maximale bewegingen laat zien. De act is topcarnavalesk en het publiek waardeert het met een ovationeel applaus. Is dit het carnavalslied 2002 en de winnende pre sentatie? Veel mensen in het publiek verwacht en het en op de helft van beide puntentellin gen staat De Brouwer junior steeds precies gelijk met De Durdraaiers. Maar aan het einde komen ze in beide klassementen net tekort en worden ze 2e! de gegevens genoteerd en vindt de uitnodiging voor een ‘puppy-party’ plaats. Tot nu toe zijn alle deelnemers zonder uitzon dering erg enthousiast over het geboden pro gramma. Er wordt namelijk voorzien in een behoefte die veel (nieuwe) hondenbaasjes hebben; informatie over voeding, gezondheid en opvoeding van hun nieuwe huisvriend. Op een nader te plannen zaterdagochtend wor den zo’n achttal jonge hondjes met hun eigenaren ontvangen op de kliniek. Hier wordt een leerzaam verhaal verteld over alles wat belangrijk is voor een succesvolle start van een pup. Tijdens de koffiepauze kunnen de hond jes vrijuit ronddollen in de binnenmanege van de praktijk; een goed begin van socialisatie met soortgenoten. Aanleg van kleinschalige bedrijventer reinen en efficiënte invulling van vrij komende bedrijfslokaties. Opwaardering van bestaande bedrijfs lokaties en de omliggende openbare ruimte. Stimuleren van een rijk geschakeerd toeristisch aanbod (o.a. agro-toerisme) en verlaging van de druk op het bos- en ven- nengebied. De winterloop wordt door de Moergestelse loopgroep georganiseerd ter herinnering aan hun trainer Rico Salvetti die vorig jaar overleed. Het parcours gaat door de prachtige bosrijke omgeving van Moergestel en de organisatie is er in geslaagd ondanks de schitterende lan delijke route de lopers voor 90% over verharde paden en wegen te laten lopen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 2 Euro. Voorinschrijving is niet mogelijk. Het Roefcomplex is voorzien van uitstekende kleed-en doucheruimtes. Voor inlichtingen kunt u terecht op telefoon nummer 513 2441. Vanzelfsprekend zijn supporters op het sport complex en langs het parcours van harte welkom om de lopers in deze winterse sferen te ste unen. Zowel de organisatie als sponsor Rabobank Moergestel hoopt op veel deelnemers en sup porters bij dit bijzondere gebeuren, zodat de tra ditie van de Moergestelse winterloop voor lan gere tijd hersteld zal worden. Sinds 1 januari j.l. is Vriens Consulting BV overgenomen door het bureau Odplus uit Capelle aan den IJssel. Daarmee komt er een einde aan een adviespraktijk van bijna 16 jaar. De laatste tien jaar geschiedde die advisering vanuit het kantoorpand aan de Tilburgseweg 45. Het bureau genoot landelijke bekendheid en kende een groot klantenbestand van Groningen tot Maastricht, aldus eigenaar Jan Vriens. Ruim 1200 klanten maakten regelmatig gebruik van de diensten van het bureau. Odplus neemt een rijk gevulde orderportefeuille over van zo’n 250 projecten. Praktisch alle klanten gaan met de adviseurs over naar de “nieuwe” baas. Jan zelf gaat vooral grotere projecten coör dineren met name op het terrein van integrale handhaving door gemeenten. Ook blijft hij vele studiedagen etc. verzorgen. Wel wil hij met zijn ega Alda de komende tijd wat meer gaan genieten van de vrije tijd en de kleinkinderen. In een uitverkochte zaal Den Boogaard organ iseerde op 16 januari jl. carnavalsvereniging De Pierewaaiers voor de 7e keer het Moerges telse Pieregeblèr. Maxima overheerste in 2002, in overigens een breed scala aan verschijn ingsvormen, dit jaarlijks terugkerend festival. De originaliteit waarmee de elf groepen het toch zeker niet makkelijke motto (ik zit aon m’n maxima) interpreteerden, was groot. En de zin spelingen in de teksten uiterst creatief en ver rassend. De titel van dit artikel is geleend uit het lied je van De Poekeltjes, omdat deze titel voor een groot deel de lading dekt van het Moergestelse Pieregeblèr 2002, de zevende in de reeks. En niet omdat zij wederom de winnaar zijn zoals in 2001 het geval was, want dat zijn deze keer De Durdraaiers. Deze jubilerende groep, die dit jaar 33 jaar bestaat en eigenlijk al een ‘Joop Zoetmelk syndroom’ hadden opgelopen, omdat ze door iedereen tot eeuwige tweede werden bestempeld, halen een gigantische dubbelklapper binnen met het nummer “De vloek van de Dur draaiers”. Zij winnen er de presentatieprijs mee én leveren het publiek tevens het Gèssels car navalslied 2002. Iedereen is het er over eens dat de presentatie zeer indrukwekkend is. Alles is van stal en uit de kast gehaald. Ook het melodi etje in het refrein is lekker, maar of het num mer tijdens carnaval ook het meest zal worden meegezongen valt te betwijfelen. Het publiek reageerde duidelijk enthousiaster op het sim pele maar lekkere deuntje van De Brouwer junior die tweede werden. Bovendien zitten in dat nummer ook nog een aantal bewegingen die het publiek tijdens het nummer zo meedoet. En qua tekst moeten we bij De Poekeltjes zijn. Maar het publiek gaat het meestal niet om de teksten. Die worden slechts gevolgd in de marge en op de voorste rijen in de zaal. Humor, ver rassing, kolderieke situaties, maffe kostuums, aanstekelijke typetjes, gewaagde capriolen, al die zaken die een optreden tot een waar spektakel maken en.makkelijk in het gehoor liggende muziek zijn de ingrediënten die er voor zorgen dat het publiek de aandacht vasthoudt en de groep waardeert. En die zaken zijn er op het Gèssels festival elk jaar volop te vinden. Dit in tegenstelling tot de vele andere liedjesverkie- zingen in de regio waar het hoempapa gehalte, inhakengedoe en polonaisegesjouw de boven toon voeren. De liefhebbers van “met die hend- jes de lucht in” niet tekort gedaan, maar laat dan de Gèsselse groepen maar met covers komen of zelf gearrangeerde popmuziek, die het publiek opzwepen om mee te blèren in plaats van te lallen. En die waardering krijgen ze in Gèssel. Trouwens waardering moet in alle gevallen en te allen tijde uitgesproken worden naar alle deelnemers, ongeacht de plaats die men inneemt op de einduitslag. Maanden van voorbereiding zitten er in, vele avonden oefenen tot melodie en tekst eigen gemaakt zijn, nachtelijke uren werken aan kostuums en decor, en de act in elka ar draaien kost bloed, zweet en tranen. De danspasjes oefenen gaat menigeen niet makke lijk af. Maar al dat gezwoeg wordt goed gemaakt door de lol vooraf en de waardering van het pub liek. Ook de wekenlange strijd met andere groepen om er achter te komen wat de con current doet, of om de ander onzeker te maken, de loef af te steken, van onsportief gedrag te beschuldigen of wat er ook maar uit de kast gehaald wordt, zorgt in het dorp voor leven in ‘De Brouwerij’. En dan op een avond is het grote gebeuren te doen in Den Boogaard voor een duizendkoppig publiek. Als voorbeeld van wat er gebeurt tijdens zo’n avond hier de beschrijvingen van de nummers 2 en 1. In het Pierewaaiersblaoike, de carnaval- skrant die De Pierewaaiers binnenkort weer langs de deuren zal aanbieden, staat een zeer uit gebreid artikel van deze avond en worden de verrichtingen van alle deelnemers beschreven. De Brouwer junior vertelt het verhaal van de minimale mannen met hun maximale beweg ingen. Tijdens de repetitie wordt niet duidelijk wat dat precies inhoudt. Zeer ervaren laten ze even horen dat ze wel degelijk kunnen zingen en zorgen ze er voor dat geluidstechnicus Antoon het een en ander kan afstemmen. Ze kunnen echter niet verbergen dat het nummer uiterst simpel en juist daardoor enorm aansteke lijk in het gehoor ligt. Je zingt het refrein meteen mee, doet de bewegingen die in de tekst verborgen zitten als vanzelf mee ook al worden ze tijdens het repeteren niet voorgedaan en je raakt het deuntje niet meer kwijt tot je iets anders hoort. Duidelijk is dat de groep weer voor het hoog ste gaat. Als meervoudig winnaar van de muziekprijs en vijfvoudig winnaar van de pre sentatieprijs mag het publiek ook terecht veel verwachten van deze groep. Het creatief proces dat in de groep plaats vindt, leidt steeds tot een groot kijkspektakel dus En als dan het doek opengaat valt er een stilte van verbazing in de zaal. Een ‘huizen’hoge kar tonnen sinterklaas staat op het podium, twee levensgrote paddestoelen er voor, links en rechts een decorstuk In elk decorstuk zit een kabouter. Dit blijken de kabouters Oki en Doki te zijn. Het lijkt alsof ze elk op een paddestoel zitten en hebben het formaat van een echte kabouter, De Durdraaiers zijn op de avond het laatste aan de beurt, maar zoals zo vaak, de laatsten zullen de eersten zijn. Ook al zegt Super Mario tijdens de repetitie geen ambitie te hebben. Hij weet het niet. Het zal wel weer ‘net niet’ zijn, net als andere jaren. Maar bandleider Eric Boogaers denkt daar duidelijk anders over. Ze hebben tijdens de repetitie al een half uur nodig om samen met Antoon het geluid precies in te rege len. Ze hebben nogal wat noten op hun zang, maar Antoon blijft koel en relaxed. En dat het weer een apart nummer wordt, kun je tijdens de repetitie al duiden. Er wordt gewerkt met een soort Pink Floyd achtige intro, midden in het nummer zit ergens een stevige beatdrum en het koortje zingt steeds een zeer aanstekelijk en makkelijk in het gehoorliggend ‘lalala, lalala’. Veelbelovend dat is zeker. En dat blijkt. Yvonne kondigt de groep aan. Het licht gaat uit. Jan van Esch assisteert Sjef en het .bliksemt volop in de zaal. Een dreigende intro brengt vier duistere heren met baarden het podium op. En zij bezweren het publiek dat er 33 jaar geleden iets in Moergestel moet zijn gebeurd, waar wij nu de vloek van zullen meemaken en de koude rillingen van zullen kri jgen. En vervolgens nemen de heren ons mee naar slot Drakenstein. Daar zit het vol met dansende spoken met dreigende maskers, waren biddende monniken rond met verborgen zang talenten, zit Lucifer de engel Gabriël achterna en komt Dracula uit zijn sarcofaag te voorschi jn om nog wat bloed te slurpen. Het publiek kri jgt een enorm spektakel voorgeschoteld, waar van alles gebeurt. Het komt ogen tekort, het decor en de kostuums zijn professioneel (inder daad ingehuurd bij Moonen?) en ondertussen wordt er door al die rare figuren flink gefeest op slot Drakenstein. De monniken laten ter aansporing steeds het aanstekelijke ‘lalala’ refrein zien en horen, een van de spoken swingt onnavolgbaar op de vette beatdrum, Super Mario komt weer langs op een olifant en het publiek klapt mee op het ‘lalala Maxima’. En dan sluit het nummer weer met een verrassend optreden van Dracula. De vloek komt dus uit. De Durdraaiers hebben eindelijk hun wraak. En iedereen die het hen gunt. Maar het publiek lijkt toch verrast als naast de verwachte presentatieprijs, de groep ook de muziekprijs in de wacht sleept. Terecht gaat de groep volledig uit zijn dak. Met twee enorme bekers, waaronder de Cees van Esch Wissel- bokaal maken ze zich vervolgens op voor een grandioos slotoptreden. Hoe laat zou het gewor den zijn daar aan de Oirschotseweg die nacht? Ik heb me er niet aan gewaagd om te gaan kijken, want dan was dit artikel zeker niet op tijd geweest. Durdraaiers proficiat ook namens De Pierewaaiers!!! Het feest gaat verder in Den Boogaard en in de Moergestelse cafés waar de groepen hun thuis basis hebben en uiteraard in D’n Draai. Overal worden de Moergestelse carnavalsnummers gedraaid en straks met carnaval zullen ze door iedereen uit volle borst meegezongen worden, ongeacht van wie ze zijn, want dan zijn ze alle maal winnaar. De grootste winnaar echter is dit jaar weer het publiek dat met volle teugen heeft kunnen genieten van het talent in het dorp. Ook carnavalsvereniging De Pierewaaiers met hun prins Gé zijn winnaar, want zij kunnen terugk ijken op een zeer geslaagd Pieregeblèr 2002, mede dankzij de vele sponsors die dit geweldige evenement ook dit jaar weer financieel mogelijk hebben gemaakt. KTM* PAGINA 8 [leefbaar groen} HEUKHOM O WtWUK ■I 0|ï;, MOtKGtSTO. J DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 8