50 Sauwelavond 2002 ERKO STOMERIJ: 1,8 vriendelijkste «oor uw kleding! Haarkleurspray 3 bussen €4 Pe allernieuwste creaties tegen absolute bodemprijzen! En natuurlijk hebben we n groot assortiment carnavalsartikelen! Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 Sauwelaars bedankt!!! GEMEENTE BELANGEN Oliebollen 4 LET OP ONZE GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag 8.00-18.00 uur zaterdag 8.00-16.00 uur Het postkantoor is geopend maandag t/m vrijdag8.00-12.30 uur en 13.00-17.30 Nogmaals bedankt, en U hoort vast nog van ons; Moniek Jonkers en Carlijn van Oort. De bescheiden lach wint het van de schaterlach 'T Vrijdagavond 18.30 uur... wij staan met al onze spullen klaar om op troepkamp te gaan met de groep waarmee wij in december afreizen naar de Wereld Jamboree in Thailand. Gaat de tele foon... De organisatie van de sauwelavond wil ons uitnodigen om bij het sauwelen aanwezig te zijn, want zij hebben een leuke verrassing voor ons, zo wordt ons verteld. Dus op zaterda gavond verlaten wij “even” het kamp om te kijken wat die mensen van de sauwelavond voor verrassing in petto hebben. Na afloop van de sauwelavond werd er verteld dat de opbrengst van deze avond naar twee goede doelen gaat. Het eerste goede doel was de E.H.B.O., en daar na bleek dat wij, Moniek en Carlijn, het tweede goede doel waren. Wij kregen namens de sauwe laars ieder 100 euro en de Rabobank was zo aardig dit bedrag voor ons te verdubbelen. Wij waren met stomheid geslagen, dit hadden wij nooit verwacht! Toen na afloop de sauwelaars ook nog eens met de pet voor ons rondgingen wisten wij helemaal niet meer wat wij moesten doen of denken. De opbrengst van deze onverwachte bijdrage heeft ons weer een heel stuk dichter bij Thailand gebracht. Wij willen dan ook de organisatie, de sauwelaars, de Rabobank en alle mensen die wat in de pet hebben gedaan hiervoor hartelijk bedanken. Op maandag 4 februari komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor de voorberei ding van de komende commissievergaderin gen. Tijdens deze vergadering zullen de agen da’s van de commissievergaderingen van dins dag 5 februari, woensdag 6 februari en don derdag 7 februari besproken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage kamer 7. Graag nodigen wij U uit om over deze voor bereiding op de commissievergadering van gedachten te wisselen. Voor meer informatie kunt u zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora, tel. 528 8526, Jan Oerlemans tel. 513 2239, Piet Meeuwis tel. 528 4678 of Cees Rijnen tel. 528 8133. Of bij het secretariaat Frans van lersel tel. 528 2500. Bezoek ook zeker onze website via www.do.nl in het keuzemenu “het gemeentekantoor”. Tot maandag 4 februari om 20.00 uur in het gemeen tehuis. U bent van harte welkom. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Gemeente Belangen met “De Beste Kijk op Elke Wijk” Carnaval komt er weer aan en daarmee natu urlijk ook de optocht. En dat betekend natu urlijk ook weer van die heerlijke oliebollen van de scouting. Deze worden zo snel mogelijk nadat ze gebakken zijn aangeboden in de optocht. En dit jaar moeten we in euro’s reke nen. Daarom hebben we getracht het makke lijk te maken. Een juist aantal oliebollen en een bedrag waarbij zo weinig mogelijk gewis seld hoeft te worden. Want vooral dat laatste is voor nog veel mensen een probleem. We willen die nieuwe munten maar niet snel herkennen. Zodoende zijn we op een aantal van 4 oliebollen gekomen en een prijs van 2 euro. Uiteraard met poedersuiker en, ook niet onbelangrijk, u steunt er scouting mee. Want daarom doen we dit. Los van de contributie en subsidie, die we als vereniging krijgen, is het van groot belang om d.m.v acties extra geld in te zamelen. Vooral de zomerkampen zijn behoorlijke kostenposten. Kinderen in de buitenlucht krijgen nu een maal een gezonde eetlust. Verder wil een mid dagje zwemmen erg leuk zijn, met een ijsje erbij. Vanaf de leeftijdsgroep 10 jaar wordt er geleerd om te koken. Nou wil dat wel eens wat kosten om voor 25 kinderen een maaltijdje te maken. De jongste groep, de bevers, knutselen graag en daar zijn toch wel wat papier, verf, lijm, stiften, kleurpotloden, scharen, enzovoorts voor nodig. Kortom veel activiteiten die geld kosten. En af en toe meer dan ons lief is. Daarom willen we dit jaar tijdens de optocht niet alleen onze bek ende oliebollen verkopen, maar lopen enkele van onze scouts met een groot verzameldoek rond waarin u een geldelijke bijdrage kunt wer pen. Dus ook als u geen trek heeft in onze oliebollen kunt u toch op een ludieke wijze onze scoutingclub steunen. Hoe dan ook, we hopen op een goede opbrengst zodat we ook dit jaar de kinderen weer een volledig programma kunnen bieden met tal van afwisselende activiteiten. De scouting. Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk Vergroting van de sociale betrokkenheid van burgers op buurt- en wijkniveau. Tegengaan van voortschrijdende indivi dualisering door ondersteuning van werk en zorg, particuliere kinderopvang en koppeling tussen hulpverlening, kinder opvang en onderwijs. Uitvoering en verantwoordelijkheid voor het omgevingsbeleid - gericht op schoon, heel en veilig - leggen op buurt en wijkniveau. Krachtige bevordering uitstroom uitke ringsgerechtigden naar regulier werk of vrijwilligerswerk. Financiële ruimte voor kwijtschelding heffingen en lasten voor burgers op bij standsniveau. Opzetten van een lokaal loket schuld hulpverlening. Evenredige ondersteuning van het geor ganiseerd en open jeugd- en jongeren werk. Bevordering zelfstandig (centraal) wo nen door ouderen en deelname aan het maatschappelijk leven. Toereikende mantelzorg en makkelijk en snel bereikbare huisartsenpost. Ook bedankt, al die mensen die de laatste weken buitenlandse muntjes ingeteverd hebben. Deze muntjes, en het papieren geld hebben we het afgelopen weekend op ons troepkamp inge leverd; samen met de muntjes die we in okto ber al ingeleverd hadden was dit goed voor 75 kilo. De precieze opbrengst hiervan weten we nog niet, maar krijgen wij binnenkort te horen. Wij vinden het fijn te merken dat de Moer- gestelse mensen zo massaal achter ons staan, dit hadden wij nooit verwacht, tenslotte zijn wij twee gewone meisjes van 14 jaar, die graag met al die andere 30.000 scouts naar Thaitand willen om deze Wereld Jamboree mee te mogen maken. En de mensen uit Moergestel maken deze droom samen met ons waar. Als recensent geef je jouw eigen mening weer over wat zich op het toneel afspeelde. Toch kan je ook objectieve waarnemingen doen. Hoewel daarvoor geen meetapparatuur aanwezig was op de Sauwelavond afgelopen zaterdag in Den Boogaard viel te constateren dat alleen gast- sauwelaar Mies Grijmans uit Weert in zijn cre atie als testpiloot voor schietstoelen met dav erende lachsalvo’s de zaal plat kreeg. De Moergestelse deelnemers moesten het doen met een wat bescheidener lach en waarderende applausjes. Eric Boogaers in zijn creatie als voorzitter van het Speciaal Oranje Comité benaderde nog het meest het niveau van vooraf gaande jaren, maar ook hij moest met ietsje minder genoegen nemen. Wat is dan de kracht dat zo’n Mies Grijmans de zaal wel plat krijgt. Dat is mijn inziens het “complete verhaal”, waarin hij de toehoorder kan “meeslepen”. Niet iedereen is dat gegeven en zij beschikken over kwaliteiten die op een andere wijze over het voetlicht moeten worden gedragen. Zo denk ik dat Maikel Denissen het hele jaar dbor zijn grappen verzint en verzamelt en ze voor de Sauwelavond nog in een “jasje” moet steken. Hiervoor bedacht hij de creatie Graad de Handelaar, die natuurlijk een uitge breide klandizie kende, waarin hij zijn grappen kwijt kon. Ik mag zijn humor wel en weet nu al dat ik bij de televisie-uitzending nog meer zal genieten, als ik het nog eens rustig kan zien en horen. Min of meer geldt hetzelfde voor Corrie Laurensen, die als juffrouw van de retirade ook een uitgebreide klandizie kende aan haar toi letten. Ook bij haar kijk ik uit naar een tweede confrontatie. Marco van Herck liet doorschemeren voor de tweede keer “gestrikt” te zijn door Ruud van de Ven om mee doen en verontschuldigde zich bij voorbaat door te weinig tijd aan de voor bereiding te hebben kunnen besteden. Toch is het te hopen dat hij zich nog eens laat zien, want talent heeft hij wel degelijk. William Kastelijn tenslotte kon de hoopvolle verwachtingen, die zijn debuut vorig jaar opriepen, niet geheel inlossen. Maar wat niet is kan nog komen. Hij moet zich beslist niet laten ontmoedigen. Talent genoeg. Albert van der Werf PAGINA 6 HfUKfLOM MOatUSKl ^4 Ff DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2002 korting» GB ili oisnetvuK ALLEEN BIJ 0N5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 6