het einde is zoek ‘De Naemloose Speelers’ CDi ‘Den Boogaard’ 33 jaar CV De Durdraaiers Toneelvereniging Live weekend in Demo De LeefOptimaal Hypotheek: boven uw stand leven hoeft niet meer te kosten. Geruchten rond het carnavalsconcert Vrijdag 1 februari 2002 om 19.15 uur Zondag 3 februari 2002 om 15.00 uur i Rabobank Moergestel presenteren geschreven door Hetty Kranenburg in Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Kortom: Noteer zaterdag 25 en zondag 26 mei 2002 alvast in je agenda, zodat je het 33-jarig jubileum van CV De Durdraaiers in ‘t Draaiboompje te Moergestel niet mist! Feestweekend 25 en 26 mei 2002 Voor wat betreft het feestweekend zelf, zullen wij nu alvast een tipje van de sluier oplichten. Op zaterdagavond wordt een heuse après-ski party georganiseerd met medewerking van een tweetal artiesten. Op zondagmiddag wordt een reünie gehouden voor alle leden, oud-leden en overige genodigde carnavalsvierders, met aansluitend een feest avond tot in de late uurtjes. Ook dan zal ‘t Draaiboompje weer worden bezocht door een artiest. Oproep oud-leden Aangezien wij niet meer beschikken over de gegevens van alle oud-leden, nodigen wij deze hierbij toch uit voor het feestweekend. Mocht u nog oud-leden kennen, die inmiddels naar elders zijn verhuisd, dan vragen wij u deze ook te informeren over het feestweekend. Mocht u hierover nog vragen hebben, dan kunt u con tact opnemen met de organisatie (tel. 013- 5130111). Bel nu gratis 0800-0502 of kijk op www.rabobank.nl 33 jaar, 16 prinsen In haar 33-jarige bestaan heeft CV De Dur draaiers 16 verschillende prinsen gekend, die jaarlijks met carnaval in hun residentie ‘t Draaiboompje leiding gaven aan de Raad van Elf. De komende 16 weken zullen wij in De Gesselse af gaan tellen naar dit grandioze feestweekend. Iedere week zal er in chronolo gische volgorde een prins met zijn Raad van Elf de revue passeren. Vandaag de allereerste prins van De Dur draaiers: Prins Jan d’n Urste (zie foto). Hij was in het eerste carnavalsjaar 1969-1970 prins van onze carnavalsvereniging. Wij zijn benieuwd wie u nog kent van onze eerste Raad van Elf. Milieu Invoering van een gedifferentieerd afvaltarief op basis van volume en op- haalfrequentie. Hoge prioriteit voor milieu- en veilig heidsmaatregelen voor en door burgers (rookmelders), bedrijven en instellingen. Stimuleren burgers ten behoeve van het milieu in de eigen woonomgeving. Bevordering milieu-educatie, duurzaam bouwen en alternatieve energiebronnen. Verkeer en vervoer Goed fietsnetwerk voor korte afstanden en voldoende stallingsmogelijkheden. Beter openbaar vervoer en ontmoedi ging autogebruik binnen de bebouwde kom. Afremmen doorgaand verkeer door woonwijken en geleiding van vrachtver keer buiten de kern om. Geen betaald parkeren in woonwijken en parkeren vrachtverkeer buiten woon wijken. Goed onderhoud wegennet en aanpak van ongevallenconcentraties. Deel taxi voor iedereen: van deur tot deur met het juiste materieel de juiste doelgroep bedienen. Deze week in DEMO twee avonden live muziek, vrijdag is er reggae en zaterdag is er dance. De concertavond van vrijdag 1 februari staat dus in het teken van reggae. De acht koppige band Roughsteppaz (incl. 2 blazers) zal bezit nemen van het podium en de zaal vullen met veelzi jdige en dansbare muziek en geëngageerde tek sten. Dit gekleurde gezelschap, ieder bandlid heeft eigen muzikale en culturele achtergrond, begon ooit met het spelen van covers, maar ondertussen schrijven ze hun eigen muziek. Die muziek is een mix van roots reggae, ragga- muffin, ska en hiphop. Vrijdag 1 februari dus, zaal open 21.00 uur, zaal open 22.00 uur en entree 3,50. Zaterdag 2 februari, een week eerder dan nor maal, is het weer tijd voor beats@demo, de live dance avond van DEMO. Zoals iedere keer wordt de muziek ook nu weer verzorgd door de beste live dj’s en is de zaal weer bijzonder aangekleed. Zaterdag 2 februari dus, zaal open 21.00, aanvang 21.00, entree 3,50. Donderdag 7 februari is het carnavalsconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana in Den Boogaard. Daar is al het een en ander over te lezen geweest. Zie ook elders in dit blad. Voor dit concert is een grootse muzikale verrassing aangekondigd en nou gonst het in Moergestel van de geruchten dat daarmee de vroeger zo bekende Alpenjagers bedoeld zouden worden. Nou moet ondergetekende eerlijk bekennen de laatste dagen hierover ook al meer dan eens te zijn aangesproken. Heb jij ook gehoord dat...Toen ik dinsda gavond na de repetitie van de harmonie thuis kwam, begon mijn vrouw hier ook over. Zij had, boodschappen doend, gehoord dat de Alpenjagers op het carnavalsconcert zouden spelen. Wie zijn dat vroeg ze, ken ik die? Is dat dat orkest wat enkele jaren achtereen met carnaval in Den Boogaard speelde? Ik begon na te denken. Wie had ik vanavond ook al in Den Boogaard zien rondlopen! De Alpenjagers, begon ik tegen mijn vrouw, heetten destijds eigenlijk Die Alpenjager. Eind zestiger - begin zeventiger jaren was dat hét orkest hier uit de wijde omgeving. Ze speelden in Moergestel bij Breda’s Welvaren en later ook in Den Boogaard, in Oisterwijk (Klein Speyck), in Tilburg en ook veel in Ammerzoden en Kerkdriel. Tot in Dokkum en Appelscha toe. Ik herinnerde me nog wie er zoal meespeelden: Jos en Jantje Janssen en in het begin Theo Janssen nog, Hendrik Laurenssen, Adrie Oerlemans, Wim Jansen, Bart en Harrie Meeuwis, Rien van de Wouw, Jan Verhagen, Klaas en Rien Smits en Wil en Martien Oerlemans, Gerrit Schlappi en Christ Dominicus. Ja, dat waren nog eens tijden toen. Enkele jaren speelden ze inderdaad alle avonden met carnaval in Den Boogaard, van ’s zaterdags tot en met dinsdags, dat was iedere avond volle bak en gezellig.Daarvoor hadden ze enkele jaren met carnaval in Breda’s Welvaren gespeeld. Op een gegeven moment zijn ze ermee gestopt. Waarom eigenlijk, vroeg mijn vrouw. Ja, zei ik, waarom eigenlijk. Ik weet dat ook niet zo precies, maar ik heb het er altijd op gehouden dat het eigenlijk te goed ging met het orkest. Ze konden zo vaak spelen als ze maar wilden. Zo vaak dat ze dat op een gegeven moment niet meer wilden; het werd te veel, ze waren bijna nooit meer thuis... snap je? Maar, zo besloot ik, het zou wel een stunt van jewelste zijn, de stunt van het jaar als ze die lui weer eens bij elkaar konden krijgen., in Den Boogaard, op het podium! Een ding weet ik dan zeker: dan zit iedereen aon z’n maxima! v.l.n.n: Toon Moorman, Kees Roosen, Frans Roosen, Jan Jansen, Karei Wielaert t), Janus Horrevorts, Henk Jansen, Jan v/d Zanden (prins), Harrie Boogaers, Tijn van Korven, Henk Boogaers t) en Theo Boogaers. Nog 16 weken!!! Op 29 mei 2002 is het precies 33 jaar geleden dat Carnavalsvereniging De Durdraaiers is op gericht. Dit heuglijke feit mag in carnaval- skringen niet onopgemerkt voorbij gaan. Daarom zal dit op zaterdag 25 mei en zondag 26 mei 2002 op grootse wijze gevierd worden. Daarover later meer! tg- i PAGINA 5 Rabobank IK ^Z££££44i? gW£/yj ^££££44<gW£^J Een ander huis kopen begint met de vraag: hoe ver kunt u gaan? Dankzij de nieuwe LeefOptimaal Hypotheek van de Rabobank is dat voortaan een stuk verder. Zonder dat het extra hoeft te kosten. Hoe dat kan? Heel eenvoudig: door verstandig om te gaan met de overwaarde uit uw oude woning of eigen vermogen. Let op. Rendementen uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. HfUKfLOM CHSm Morrarmi J DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2002 Afspraak maken met onze hypotheekadviseur? Bel gratis 0800-0502. Of klik op www.rabobank.nl dan bellen we u zo snel mogelijk voor een afspraak. Behalve een waardevol hypotheekadvies ontvangt u ook een inspirerend interieurboek van Jan des Bouvrie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5