cW Hoe dichtbij is Barbados? Hoe dichtbij is de zon? I e>00 Prijswinnaar Vakantiekoffer Rabobank (0) Wh ei ’De gulden (uit ons) middenweg!’ Bij nacht en ontij Tentoonstelling ’Land van Oranje, de Nederlanders en hun koningshuis’ Madurodam, Ifebruari tot en met 31 mei 2002 k i Hoe dichtbij is een verre vakantie? a DE KLEINE MEIJERIJ ai Rabobank Rabobank Rabobank Er is weer Toneel %cltn LF naar MADURODAM - Vrijdag 1 februari 2002 wordt de expositie 'Land van Oranje, de Nederlanders en hun ko ningshuis’ geopend in Madurodam te Den Haag. Met deze tentoonstelling viert Madurodam, dat op 2 juli 1952 werd geopend door de toen veertienjarige bur gemeester van het ministaatje, Prinses Beatrix, haar vijftigjarig jubileum. gemeen? Foto’s, filmbeelden en bijzondere voorwerpen maken dat duidelijk. Reizen Voor de pauze maken we eerst kennis met wat dagroofvogels, waarna we ons verdiepen in het leven van de Steenuil, de Ransuil, de Bosuil en de Velduil. De lezing wordt gehouden in de Kunstkring in Oisterwijk en begint om 20.00 uur. De toe gang is gratis. Reizen Het vlugschrift van de heemkundekring is voor fl. 7,50 3,40 Euro) te verkrijgen bij Super de Boer aan de Raadhuisstraat. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ heeft als werkgebied: Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. I? JOM1V Vanaf nieuwjaar stonden de media bol van de berichtgevingen over de euro. In 2001 stonden veel mensen nogal kri tisch en sceptisch tegenover deze munt. De meeste mensen verdiepten zich nog niet in de omrekenmethode en hielden het maar lie ver bij de gulden, maar vanaf de eerste minuut van 2002 liep het storm om euro’s te bemachti gen. Typisch Nederlands, eerst allemaal bijna Reizen Heemkundekring IVN-dialezing over uilen op 22 januari om 20.00 uur Op dinsdag 22 januari om 20.00 uur start het IVN-Oisterwijk het nieuwe jaar met een diale- zing over uilen. Op deze avond neemt Kees Bolkenbaas u mee naar de leefwereld van de vogels, die actief worden bij nacht en ontij. 3e44i^l<ladvAAi Vlugschrift nr. 4 (2001,52stejrg.) van de heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ opent met het artikel: ”De kortstondi ge zelfstandigheid van Haaren aan het einde van de 15de eeuw” door Leo Adriaensen uit Amsterdam. In 1491 kreeg Haaren ’’recht van zelfbestuur’, maar 4 jaar later in 1495 lijfde Oisterwijk het dorp bestuurlijk weer in. Pas in 1810 kreeg Haaren de status van gemeente. Met uiterste zorgvuldigheid beschrijft Adriaensen deze periode in de geschie denis van Haaren. Niet zonder trots heeft Nettie van de Langen- berg-Scheepens haar artikel genoemd: ’’Monu mentale Grafzerken keren terug naar Esch’.Veel had zij ervoor gedaan, voordat de grafzerken van Jenneken van der Meer en Andries Timmer mans waren opgenomen in de vloer van de Maria-Gedachteniskapel in de toren van Esch. Op zondag 14 oktober 2001 werd de Gedachte niskapel ingezegend door bisschop A. Hurk- mans van ’s-Hertogenbosch. C.J .Verhoeven uit Haaren vervolgt in het vlugschrift met een groot aantal ’’Haarense Zegswijzen”. Na de pauze besteden we tijd aan onze ge sluierde fantoom, de Kerkuil. Deze vogel prijk te vele jaren op de rode lijst. In de negentiger jaren begon hij echter aan een schitterende comeback, dankzij de inspanningen van een groot aantal vrijwilligers, die er voor zorgen dat hij geschikte plaatsen kreeg om te broeden massaal ertegen en als het zover is dan als een grote colonne op naar de pinautomaten, banken en wisselkantoren onder het motto: als het dan toch moet dan met spoed, alsof men bang is dat de euro’s de volgende week op zouden zijn! Maar goed, de gulden is nu dus zo goed als uit ons midden weg, één troost is misschien dat ’de gulden middenweg’ er altijd wel zal blijven en meestal is dat de juiste weg. In vele opzichten is immers té veel net zo min goed als té weinig. Ook met de komst van de euro zijn er mensen die er té weinig van hebben, (ondanks de twee euro muntjes en een bankbiljet meer in de knip dan met de gulden). Daarom kunnen zij ook in 2002 een beroep doen op de sociale voorzieningen. Informatie hierover geven de vrijwilligers van miMax elke donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, Poirtersstraat 5, zij proberen via ’de gulden middenweg’ iedereen met een minimaal in komen, met raad en daad bij te staan. Bel: 522 0320 of mail naar: mimax2000@hot- mail.com DERTIEN THEMA’S De tentoonstelling is opgezet rond dertien, zeer Nederlandse thema’s, zoals gezelligheid, calvi nisme en spaarzaamheid. De thema’s worden geïllustreerd aan de hand van ruim honderd nationale symbolen, afkomstig uit koninklijke en nationale collecties. Getoond worden uiteen lopende unica, zoals de kinderschaatsjes van Wilhelmina, het doopbijbeltje van Juliana, een door Beatrix gemaakt beeldje van Jantje Beton, de kleinste Kip-caravan ooit, de mascotte van het Nederlandse elftal in 1974 en een miniatuur- versie van de rijkskroon met echte edelstenen. Deze tentoonstelling is in samenwerking met het Koninklijk Huisarchief te Den Haag en Paleis Het Loo Nationaal Museum te Apeldoorn tot stand gekomen. Daar zijn we weer ^zmloOfe Komt Dat Zien... Komt Dat Zien... Ook dit jaar brengt toneelvereniging ’Die Naemloose Speelers’ voor iedereen een gezel lig en spannend toneelspel en wel: ”Het Einde is zoek” Het verhaal speelt zich af als een leuk, lief meis je Joyce op een rustig plekje een boek wil lezen en merkt dat ze in een toneelzaal terecht gekomen is. Ze besluit dit verhaal voor te lezen. Dat daarbij gekke en vreemde dingen gebeuren blijkt al snel. De laatste bladzijden uit haar boek worden gestolen door tovenaar Merlinus, die zich in alles wat hij maar wil kan omtoveren. Verder zullen andere personen zoals Heks Kippevel, Marnix en Willem en Babette en Jeroom vele avonturen meemake. Volgende week zal hier meer informatie over volgen. Vele leuke en spannende dingen zullen iedereen op hun puntje van hun stoel doen zitten. Mr. John Broeren, nauw verbonden met het Regionaal Historisch Centrum Tilburg, de nieuwe naam voor het Gemeentearchief Tilburg, vervolgt met een artikel over deze instelling, van groot belang, omdat verschillende archieven uit een aantal plaatsen in het werkgebied van de heemkundekring ondergebracht zijn in het RHC-Tilburg. In ’Volkshuisraad’ vertelt Antoon van Hedel uit Haaren over de ’tondeldoos’, een zeer leerzaam en verhelderend artikel. Pieter Wuisman uit Zaltbomrnel zit in z’n maag met ”Een worst voor Sinte Clara”, het beloven van een worst aan Sint Clara van Assissië, wan neer men op een bepaalde dag of bij een bepaal de gebeurtenis mooi weer wil hebben. Hij ziet gaarne antwoorden op zijn vragen hierover tegemoet. Het lang verwachte boek over Tilburg is ver schenen. ’Tilburg, stad met een levend verleden. De geschiedenis van Tilburg vanaf de steentijd tot en met de 20ste eeuw”. Jan Franken uit Berkel-Enschot bladerde door het boek en zwaait de auteursgroep alle lof toe. Nol van Harrieje uit Moergestel bewijst weer eens, dat de appeldiefjes uit Moergestel de pas toor te slim af zijn en zich niet zomaar laten afschrikken Rabobank Reizen, elke bestemming dichtbij. Rabobank Reizen, elke bestemming dichtbij. Rabobank Reizen, elke bestemming dichtbij. Bedenk je niet langer en zeg”Ik ga naar een van de voorstellingen van ”Die Naemloose Speelers”. Kom dan kijken in Partycentrum Den Boogaard op: Vrijdag 1 februari 2002 om 19.15 uur Zondag 3 februari 2002 om 15.00 uur Volgende week meer toneelnieuws Tot dan Enkele honderden inwoners van Moergestel deden op 14 en 15 december j.l. een gooi het juiste gewicht van de Rabobank Reizen Vakantiekoffer. Het gewicht van de koffer was 19,3 kilogram. De heer Jansen wist dit gewicht het beste te benaderen met zijn schatting van 19,231 kilogram. Hij is dan ook als winnaar uit de bus gekomen en ontving onlangs uit handen van reisadviseuse Ingrid van Engelen een reis- cheque t.w.v. 100 Euro! TYPISCH NEDERLANDS In deze jubileumtentoonstelling staat de reratie tussen Nederland en het Oranjehuis centraal. Aan de hand van de band van de Nederlanders met hun koningshuis, worden typisch Nederrandse trekjes onder de aandacht gebracht. Wat hebben fietsende vorstinnen, een prinselijk aanzoek op de schaats en een minister die een handstand maakt met elkaar <AS ool< zo ?oep op ok rêoepoprrdWh, aso! PAGINA 7 voert actie tegen hondenpoep-overlast en andere mistoestanden in ons leefmilieu! Pas op! IVN VIS' H3MXGXNG VOOR •MATUUR I2N Mïl f UOATXt; AlCLlXIMCi CilSrrihKWUIC l:N -MSmEKE-N DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 16 JANUARI 2002 Boek nü uw vakantie bij Rabobank Reizen en ontvang een gratis rugtas. Boek nü uw vakantie bij Rabobank Reizen en ontvang een gratis rugtas. Boek nü uw vakantie bij Rabobank Reizen en ontvang een gratis rugtas.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 7