Hoe dichtbij is ver weg? w GUO-concert Show Of Hands Rabobank Moergestel en Rabobank Hilvarenbeek-Diessen samen sterk in beleggingswerk Sb leven inhoud gaf vanuit de inspiratie van de bijbel. Carnavalsconcert MV Prinses Juliana Verzamelbeurs Boxtel Rabobank H.S.V. de Rietvoorn In Memoriam Herman Lelie Reizen DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 JANUARI 2002 PAGINA 5 MMm 5 Rabobank U wilt ertussenuit. De vraag is, waarheen? Het antwoord is dichterbij dan u denkt. Rabobank Reizen helpt u op weg. Welke bestemming u ook in gedachten heeft. Boek nü uw vakantie bij Rabobank Reizen en ontvang een gratis rugtas. Rabobank Reizen, elke bestemming dichtbij. Wie wil horen hoe fris en subtiel eigen tijdse rock kan zijn, moet op zondag 13 januari naar Durendael in Oisterwijk. Vanaf half drie geeft Show Of Hands (Engeland) er een GUO-concert. Tickets zijn in voorverkoop bij Rabobank Oisterwijk. Niet verkochte tickets kun nen op zondag 13 januari vanaf twee uur nog aan de kassa van de zaal worden gekocht. Show Of Hands staat bekend om een meester lijke beheersing van een veelzijdig akoestisch snaren-instrumentarium en perfecte samen zang. In eigen land staan ze aan de top en speelden al enkele keren in een uitverkochte Royal Albert Hall in Londen. Ze werkten onder Het bestuur van de K.B.O., afdeling Moergestel wenst Ida, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe om dit grote verlies te kunnen dragen. Een nieuw jaar, een nieuwe vergunning! Op vrijdagen 11 en 18 januari kunt u de vergun ningen afhalen in ons clubhuis, café de Kloare. Daar is van 18.00- 20.30 uur de penningmeester aanwezig om uw vergunning persoonlijk te verstrekken. Gelieve met gepast geld, in euro’s, te betalen. Graag wijzen we u er op dat er enkele nieuwe en veranderde bepalingen op de nieuwe vergun ning staan. Lees deze daarom aandachtig door, zodat u niet voor verrassingen komt te staan. Sinds een jaar werken Rabobank Moer gestel en Rabobank Hilvarenbeek-Dies sen intensief samen op het gebied van beleggingen. Door deze bundeling van kennis en kunde in de effectendienst verlening kunnen de adviseurs u nu nog beter van dienst zijn. Vanuit het kantoor in Diessen bedienen vier gekwalificeerde beleggingsadviseurs en één binnendienstmedewerker de markt. Zij kunnen u een deskundig beleggingsadvies voorleggen waarin uw wensen en toekomstplannen centraal staan. Om tot een verantwoord en goed onderbouwd advies te komen maken de adviseurs gebruik van uitstekend researchmateriaal van het Institute for Research and Investment Services (IRIS). Dat bleek eens temeer, toen hij - op Twee de Kerstdag 2001 - bijna 77 jaar oud, te rugkeerde naar de Schepper, van wie hij het leven ontvangen had. Zijn dochter had in de bijbel van haar vader papiertjes ontdekt bij teksten die niet alleen aan de basis stonden van zijn uitvaartdienst, maar die nauw aansloten bij hoe Herman Lelie zijn leven een zin volle invulling gaf. Zijn inzet voor recht vaardigheid en zijn strijd tegen onrecht, wars van schijnheiligheid hebben zijn leven bepaald, waarbij hij zich steeds loy aal opstelde tegenover het gezag en dan met name tegenover het gezag van God. Amper uitgerust en bekomen van de inspan ningen rond de, overigens zeer succesvol ver lopen Gala-avond en het Oudejaarsconcert, staat er al weer een nieuw evenement op sta pel voor onze Muziekvereniging Prinses Juliana. Het carnavalsconcert op donderdag 7 februari a.s. Zondag 13 januari 2002 organiseert de Vereni ging van Boxtelse Verzamelaars een verzamel beurs in Gemeenschapshuis De Rots, Nieuwe Nieuwstraat 7 te Boxtel van 10.00 tot 13.00 uur. Op deze ruilbeurs is het thema: vinyl platen. Naast: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon- kaarten, melkkuipjes en pokemon kunt u ruilen: singles in alle categorieën; elpees in alle categorieën (pop, klassiek en jazz) maxi-singles Bent u op zoek naar dat ene exemplaar, breng ons dan een bezoekje. Voor de jeugd is er een speciale attentie. Wat zijn voor u de voordelen van de samen werking: Veel kennis en expertise aanwezig; Goed onderbouwd beleggingsadvies; Advies op maat; Goede bereikbaarheid van uwadviseurs. Met andere woorden: een actief en sterk beleg- gingsteam voorziet u van een professioneel en persoonlijk advies. Bent u geïnteresseerd in beleggingen of wilt u uw huidige beleggingsportefeuille eens kritisch bekijken, maak dan nu een afspraak met één van onze beleggingsadviseurs. Bel voor een geheel vrijblijvend gesprek 505 8820. Het beleggingsadviesteam van de Rabobank Moergestel en Rabobank Hilvarenbeek-Diessen wenst u een goed en voorspoedig beleggings- jaar toe. In onze gemeenschap hebben wij Herman Lelie leren kennen als de inspirerende voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen Moergestel, die - toen alles goed op de rails stond - zijn functie ter beschikking stelde om ”het wat kalmer aan te gaan doen”. Gezien zijn blijvende betrokkenheid bij het wel en wee van de senioren in ons dorp, gaf hij toch wel willend gehoor aan het verzoek om toe te treden tot het bestuur van de Katholieke Bond van Ouderen. Hoe meesterlijk kon hij in een paar woorden tot de essentie van het onderwerp doordringen. ”To the point”, zonder franje, zonder omhalen en niet méér woorden kiezend dan strikt nóodzakelijk, gaf Herman zijn zienswijze. En... iedereen luisterde en deed er zijn voordeel mee. Er valt een leegte binnen het bestuur van de K.B.O. Het was voor onze organisatie een voorrecht Herman Lelie te hebben leren kennen en met hem te hebben mogen samenwerken. Op de laatste dag van het jaar hebben wij Herman mogen begeleiden naar zijn laat ste rustplaats, niet dan nadat wij de tek sten, ’’zijn” teksten, in de plechtige uit vaartdienst tot ons hadden mogen nemen en daarmee in dankbaarheid mochten terugdenken aan die markante persoon lijkheid: Herman Lelie. Dat hij ruste in vrede. MEER INFO GUO-concerten zijn een initiatief van Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk. GUO-foon: 5210175; website: www.do.nl/guo; e-mail: vofguo@hotmail.com. Ongetwijfeld wordt ook dit, op een heel andere leest geschoeid concert, weer een hoogtepunt van het carnaval in het Pierewaaiersrijk. Bij de vraag welke muziek ten gehore gebracht dient te worden heeft de organiserende commissie duidelijk gekozen de carnavalsvierders al heel vlug aan hun maxima te laten zitten. Er wordt dus bovenal aansluiting gezocht bij het voor dit jaar geldende motto: ik zit aon m’n maxima! Het zal uitermate moeilijk zijn rustig te blijven (zit ten). Alle details zijn dan nog wel niet bekend, maar vast staat al wel dat, iedereen die het car naval een goed hart toedraagt, en welke Pier of Pierin doet dat niet!, hier aanwezig moet zijn. Het is de eerste gelegenheid om de zotte dagen uitermate goed te beginnen, (de eerste klap is ook hier immers uitermate belangrijk maar wat de eerste klap nu exact waard is, moet nog omgerekend worden in euro’s) en om te genie ten van een heerlijk stukje muziek, aangepast aan de festiviteiten van de komende dagen. Ook aan de nodige humor zal het niet ont breken Tussen de muziek, door zullen de lach spieren gepijnigd worden door gesaauwel. Ook Stadsprins Gé zal met Zijn Hofhouding aan wezig zijn. Plaats van handeling is, zoals ge woonlijk, partycentrum Den Boogaard, waar om 20.00 uur de eerste tonen zullen klinken. De en tree is slechts 5,-. De volgende weken meer details over dit concert, over hoe je aan toegangs kaarten kunt komen en zo, doch leg de datum nu al vast in agenda, laptop, kalender, organ iser of gewoon in je geheugen: donderdag 7 februari 2002. VRIJWILLIGERS Aangezien GUO volgend seizoen naast een concert-serie ook een cabaret-serie gaat pro grammeren, is de organisatie op zoek naar een beperkte uitbreiding van het aantal vrijwilligers. Er is met name behoefte aan een techneut aan de knoppen (p.a. en belichting), een zaal- en kassa-medewerker en een pr-medewerker (waaronder sponsorwerving). Er wordt ggw- erkt in onderling af te spreken tourbeurt. GUO- vrijwilligers hebben gratis toegang tot alle GUO-voorstellingen en krijgen enkele con sumpties tijdens hun diensten. Van kandidat en wordt verwacht dat ze taakbewust zijn, eigen verantwoordelijkheid dragen en affiniteit hebben met podiumkunst. Belangstellenden kunnen contact opnemen. meer samen met PJ Harvey (die dankzij hen de gitaartechniek bijschaafde) en The Rolling Stones (als gastmuzikanten op het Stones- album Steel Wheels). Tijdens eerdere tournees in Nederland bouw den ze ook snel een grote live-reputatie op. Tot nu toe gaven ze echter vrijwel uitsluitend con certen in de Randstad en Noord-Nederland. Voor hun komende januari-tournee door Nederland zijn bijna al deze concerten uitverkocht. Voor het GUO-concert van Show Of Hands in Oisterwijk werden intussen zelfs tickets vanu it het buitenland (waaronder Zwitserland) besteld. Doordat de nieuwe Organisatie voor Podiumkunst GUO deze top-muzikanten nu eens naar het zuiden van ons land haalt, ligt er een unieke kans om Show Of Hands in Oisterwijk aan het werk te zien. Wellicht brei dt hiermee hun populariteit ook in Zuid- Nederland snel uit. Het Kerstfeest geeft altijd voor iedere ge lovige een diepere betekenis aan zijn ge lovig zijn. Dat gold zeker voor Herman Lelie, die op 28-jarige leeftijd bewust koos voor de overgang tot het katholieke geloof en heel bewust zijn n

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 5