Bestuur ’t Kwartierke krijgt lof van de Raad Moergestel heeft weer een Oranjecomité! 1 1 2 Na jaren opnieuw een Moergestelse Winterloop RONDOM DE KERK [Ml ODOöfi Hb Alarmnummer Leden van de Werkgroep Ziekenpastoraat, met op de voorgrond de kerstattenties. voor als het écht nodig is... ject maar zag graag een duidelijkere financie- ringsopgave. Het College van B&W denkt te veel aan meevallers de komende jaren. Met tegenvallers is echter geen rekening gehouden. De nieuwe raad moet straks de kosten wel ophoesten. Onnodig om te zeggen dat de organisatie samen met haar sponsor, Rabobank Moer gestel, om meerdere redenen hoopt dat de her boren winterloop een succes zal worden. Voor meer informatie: 513 2441 FERRY PÖRTZGEN: ’Liever renovatie bestaande gebouwen’ Werkgroep Ziekenpastoraat In de Raadsvergadering van 20 december jl was de Raad bijna unaniem positief over het beleid en de uitvoering hiervan. Financieel heeft men 2000 afgesloten met een positief resultaat van bijna negen achtduizend gulden 3.939,=). Ook haalde het voorstel voor het Cultuurcentrum na jaren voorbereiding de eind streep ondanks nog een aantal bedenkingen van sommige raadsfracties. De nieuwe gemeente secretaris drs. Piet Sennema werd unaniem benoemd en kan per 1 maart 2002 zijn uitgebreide werkzaamheden beginnen. In zijn openingswoord wenste voorzitter Yvo Kortmann een afhandeling van de voorliggende agenda bin nen een redelijke tijd. Hieraan heeft de Raad gehoor gegeven; men was na twee uren klaar met het karwei. DAT KON NIET! Trees Verhoeven en Martien Oerlemans von den dat dat niet kon! Na zovele jaren een zo’n voor Moergestel traditioneel feest teloorgaan dat kon en mocht niet gebeuren. Een noodkreet werd geslaakt in de vorm van een oproep aan Moergestel; het was twee minuten voor twaalf en er moest nu heel snel wat gebeuren of het was gebeurd met deze prachtige traditie. We hoorden het immers al aan: wat jammer... wat jammer... CULTUURCENTRUM Veel is er al over vergaderd maar toch hadden de verschillende fracties nog wensen of op- en aanmerkingen. Ad Mutsaers (CDA) voorzag problemen met de klimaatbeheersing en ver zocht een topkoeling mee te nemen in de plan nen. Hiervoor diende hij ook een amendement in. Ferry Pörzgen (AB) had liever een onder zoek naar renovatie van bestaande gebouwen gezien wat misschien wel goedkoper zou zijn uitgevallen. Harry van Duijnhoven (PvdA) wilde dat er zonnecollectoren werden gebruikt die minstens aan het criterium van 20 jaren terugverdientijd moesten voldoen en milieu vriendelijke energie opleveren. Ad van den Oord (Groen Links) was het eens met het pro- Wethouder Depmann zag ook weinig in top koeling omdat het gebouw weliswaar perfect geisoleerd wordt maar in de hete zomermaan den het minst gebruikt zal gaan worden. Bestaande lokaties renoveren zou, volgens haar, te kostbaar worden omdat er geen akoestische voorzieningen zijn. Terugverdienen moet men op de langere termijn zien. De aanbesteding geschiedt volgens de Europese regels en zal geen problemen opleveren. Het voorstel werd aangenomen met aantekeningen van Groen Links en D66. Algemeen Belang was tegen het volledige voorstel van B&W. De rest van de voorstellen waren alle hamer- stukken zodat de vergadering op een redelijke tijd eindigde. Het is al weer enkele jaren geleden dat Sportschool Physique deze loop organiseerde. Daarna was het enkele jaren stil rond dit even ement. De loopgroep uit het dorp die sinds enkele maanden de naam ’’Loopgroep Rico Salvetti” draagt heeft besloten de draad weer op te pakken. De verzameling Moergestelse hard lopers draagt deze naam als eerbewijs aan een van de meest prominente leden van de groep en tevens trainer van vele Moergestelse lopers. Vorig jaar in februari overleed Rico door een noodlottig ongeval. Als herinnering aan hem hebben enkele leden besloten de Winterloop opnieuw te gaan organiseren. De prestatieloop zal daarom ook zijn naam dragen. De organisatie hoopt dan ook op een grote deel name van lopers uit de regio en wellicht van daarbuiten. Vborwaar een prachtige gelegenheid om te testen in hoeverre de wintermaanden, voor menig hardloper vaak gepaard gaande aan een relatieve rust, een aanslag deed op condi tie en snelheid. Het is de organisatie er alles aan gelegen om de loop weer perfect te organiseren. Het parcours is voor 90% verhard en loopt door de bekende Op 3 februari 2002 wordt een oude traditie in Moergestel hersteld. Vanaf de sportvelden van Roef wordt dan het startschot gegeven voor de Moergestelse win terloop. Atleten van allerlei leeftijden en niveau’s zullen dan het winterweer trot seren en zich ondanks de koude atmosfeer snel warm gaan lopen over de 5 en 10 kilometer, waarover deze prestatieloop is uitgeschreven. ALLEMAAL DAMES Druppelsgewijs kwamen de reacties telefonisch bij Trees en Martien binnen. Reacties werden aanmeldingen en na ’n tweetal weken de balans opmakend stond het zwart-op-wit: acht dames; moeders en nog-niet-moeders meldden zich spontaan aan met de boodschap dat een Oranje feest voor Moergestel niet verloren mocht gaan. 20 December al kwam de nieuwe groep bijeen in Café De Brouwer met slechts één doel voor ogen: zo snel mogelijk aan de slag! Het enthou siasme straalde er vanaf de eerste bijeenkomst. Ideeën werd aangehoord en geopperd, echer wel in de stellige overtuiging dat om écht alles te organiseren de tijd te kort zou zijn. En tóch zal Koninginnedag in Moergestel op 30 april op gepaste en enthousiaste wijze gevierd gaan wor den: voor jong én oud(er). In een volgende editie komen we nader terug op de acht nieuwe leden die het Oranjecomité nu telt en hun beweegredenen om zich aan te melden. Voor wie benieuwd is naar de namen: Mirjam Snel, Oisterwijkseweg 49; Marjon van Deijl, Ruymheuvel 13; Maartje van Dijk, Tilburgseweg 1; Marian Boom, Kerkstraat 14; Brigit van den Berg, Oisterwijkseweg 74; Nicole Franken, Donkhorst 3; Yvonne Post, De Aanstede 11; Monique Franken, Heiligenboom 20. Zij worden terzijde gestaan, althans zeker dit eerste jaar, door Martien Oerlemans. Tot de volgende keer met meer nieuws over Koninginnedag 2002 in Moergestel! T KWARTIERKE Het bezoekersaantal steeg naar ruim 2800 bezoekers en men is gemiddeld 3 dagdelen per week open geweest. Ook het aantal vrijwilligers is gegroeid. Door goede activiteiten te orga niseren heeft men daadwerkelijk vrijwilligers aan zich gebonden. Met het Gemeentebestuur zijn de knelpunten uitvoerig besproken. Men kreeg ook van hen de raad om een aanvraag in te dienen voor professionele ondersteuning en dat is op 21 juli 2001 door middel van een schriftelijk verzoek gedaan. Zij zijn aange- moedigd om er een volwaardig jongerencen trum van te maken dat zich voornamelijk dient te richten op de jeugd van 10 tot 15 jaar. Ook is er een gewijzigde begroting ingediend omdat door de Gemeente een verdubbeling van het expoitatiebudget redelijk gevonden werd. Op de begroting van 2002 zijn de personeelskosten voor professioneel beheer nog een even buiten beschouwing gelaten omdat hierover de komende tijd nog een voorstel komt. De beno digde subsidie van de Gemeente bedraagt 13.613,= en die zal ook verleend worden. Het bestuur heeft ook kenbaar gemaakt welke taken en verantwoordelijkheden er worden verwacht van de beleidsmedewerker van de Twern. De nieuwe offerte van de Twern is dan ook gebaseerd op 14 uren sociaal cultureel - en 14 uren beheerswerk. Hieraan hangt wel een kostenplaatje van 44.512,=. De financiële consequenties worden gedekt door de Algemene Risicoreserve en in de Voorjaarsnota van 2002 meegenomen. Cees Rijnen (Gemeente Belangen) was het niet eens het het CDA-amendement. Hij zag niets in het inruilen van een milieubesparing voor een energievreter. Will van Roessel (D66) was duidelijk tegen de parkeerkelder. De kosten hiervan zag hij graag gestaafd met een onder zoek naar de opbrengsten. NAAR HET FEEST... Tot verrassing van bovengenoemde personen hebben zij een uitnodiging gekregen om op 1 februari het nationale feest rond het huwelijk van Maxima en Willem-Alexander bij te wonen in de Amsterdam ArenA. Het hele nieuwe Oranje-gezelschap is daar graag op ingegaan en gaat Moergestel, samen met nog ’n aantal andere vrijwilligers, op dat bijzondere feest vertegen woordigen. Een feest waarop het koningspaar dat de daaropvolgende dag in het huwelijk treedt, ook haar opwachting zal maken. prachtige, bosrijke omgeving van Moergestel. De start is bij Sportvereniging Roef, Stokeind 13 in Moergestel, alwaar ook de kleed-en douchegelegenheid is. Na afloop is er voor jong en oud thee en ligt er een herinnering klaar. Het inschrijfgeld is slechts 2 Euro. Reden voldoende om de datum van zondag 3 februari met als starttijdstip 11.00 uur alvast op de kalender te noteren.Wie een glanzende prestatie wil leveren, kan alvast met de voor bereidingen beginnen. Maar wie op de zondag morgen rustig en ontspannen wil sporten, alleen of samen in groeps-of gezinsverband, genie tend van de frisse buitenlucht en de slingerende boswegen is niet minder welkom. In een latere editie zal met plezier op de voorbereiding van dit evenement teruggekomen worden. Verdere benodigde informatie zal dan tevens verstrekt worden. TWtme £t jMCOHrmw/M Gelukkig... Ook in 2002 weer een optocht met versierde fietsen op Koninginnedag! Bijna ’dramatisch’ was de oproep die we de laatste weken van 2001 moesten plaat sen omdat het Moergestelse Oranjecomité was opgegeven. Een regelrechte dom per leek het te worden en Koninginnedag zou in Moergestel voor het eerst sinds mensenheugenis niet meer gevierd worden... Het comité dat vorig jaar werd opgericht bleek al snel de pijp aan Maarten gegeven te hebben waardoor een gezonde basis voor een (vandaag de dag zo’n gebruikelijke term) ’doorstart’ niet meer aanwezig was. De kas was gesloten; B&W waren van het gebeurde op de hoogte gebracht en er was dus niks meer... Einde verhaal! 'DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 9 JANUARI 2002 Mevr. L. van der Zanden, voorzitter Terwijl iedereen nog bezig was met de Sinter klaasinkopen, dacht de Werkgroep Ziekenpas toraat al aan Kerstmis. Immers, er moest een kerstattentie worden uitgezocht en over de kerstkaart die er bij hoort, moet je op tijd een goed idee hebben. Maar eendracht maakt macht: alles kwam op tijd klaar. Op 18 decem- ber, tijdens onze laatste vergadering van het afgelopen jaar, stond de kerstattentie uitgestald op de tafel. Die vergadering stond helemaal in het teken van het naderende kerstfeest. De kerstoverweging van Theo Schepens, onze pastoraal werker, naar aanleiding van de kerstbrief van de Belgische kardinaal Danneels: "Een mens om van te houden, een God om te aanbidden”, gaf ons voldoende stof om tijdens de feestdagen over na te denken. Na de bijeenkomst namen de leden van de werkgroep de kerstattentie mee om die de daarop volgende dagen in Moergestel en in de regio bij de mensen thuis te brengen. Rest ons nog u allen een vredig en gezond 2002 toe te wensen. PAGINA 13 ~'x\ Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger 11 Jan Geerts JI Ad Wolfs U Bk smL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 13