Brabants ik Dagblad MOERGESTEL BIBLIOTHEEK BEZORGERS ’Grote man van scouting Sint Jan’ Startpremie: mobiele telefoon (met 22,69 beltegoed) of een premie van 45,- Huldiging zilveren harmonie-lid Een uurtje bezorgen in de vroege ochtend levert al snel 145,- per maand op! Babyboeken stichti ng^open bare Moergestelse Vrijwilligersprijs 2001 voor Kees van de Loo Tevens: 10 tel in Omgeving Schoolstraat Rootven (wijk 668) Wij zijn op zoek naar zowel oudere als jongere bezorgers. Wat verwachten wij Dat de krant op tijd bij onze abonnees in de bus ligt. Bel voor meer informatie: 0800 - 02 31 338 (24 uur p/d gratis) Een gratis abonnement op een tijdschrift Een gratis krant (Brabants Dagblad) Extra premies Een bezorgduurtoeslag voor volhouders Speciale acties Regenpak Zomer- en wintervergoeding Verdiensten: :te eo in Nieuw in de bibliotheek De bibliotheken van Oisterwijk en Moer gestel starten met een collectie boeken, speciaal voor baby’s en dreumesen. VOORLEZEN AAN BABY’S? Kun je aan een baby van een paar maanden al voorlezen? Ja en nee. Echt een verhaal voorlezen gaat nog niet, maar spelen of bezig zijn met een boekje wel. Hg an es, is op zoek naar enkele oorkonde uit handen van wethouder Depmann had ontvangen. Dit unieke beeldje is finan cieel mogelijk gemaakt door de Rabobank Moergestel. Van de Loo: ’’Nooit had ik dit kun nen doen zonder de vele andere vrijwilligers. Zij hebben deze prijs zeker ook mee verdiend.” De bijgehorende bos bloemen gaf de winnaar van de Vrijwilligersprijs 2001 trouwens meteen door aan ”ons moeder”. Tijdens het Oudejaarsconcert van Mu ziekvereniging ’Prinses Juliana’ werd, zoals jaarlijks wel bijna traditie, een jubilerend lid van de harmonie op gepas te wijze in het zonnetje gezet. Ditmaal betrof het Ad van de Wouw die al 25 jaar lang als heel trouw lid verbonden is aan deze vereniging. Natuurlijk kreeg Ad het bijbehorende insigne opgespeld door voorzitter Ron van de Oetelaar. De vrouw van Ad werd uiteraard vergast op een prachtig boeket bloemen. Baby’s kijken nog niet gericht naar platen en begrijpen nog geen verhaaltje.Maar ze vinden het spelen met boekjes wel erg leuk. Na een tijd je gaan baby’s steeds gerichter naar de plaatjes kijken. Ze maken er hun eigen geluidjes bij of proberen na te zeggen wat ze hebben gehoord. Zo rond de eerste verjaardag kunnen ze bekende voorwerpen op een plaatje herkennen. OMGAAN MET BOEKEN Kinderen van 1 tot 2 jaar leren al steeds beter met boekjes om te gaan. Ze willen het boekje zelf vasthouden en slaan de bladzijden om. Ze bladeren van voor naar achter of beginnen zomaar middenin. Want op elke bladzijde is wel iets moois te zien. Het bladeren op zich is ook al leuk om te doen. Ze kijken naar wat er op de plaatjes staat. Sommige dingen herkennen ze. Ze wijzen het aan en zeggen hoe het heet. Of ze luisteren naar wat mama of papa bij de plaatjes vertelt. NIEUWE WOORDEN LEREN Door samen te kijken naar plaatjes en erover te praten, hoort uw kind ook nieuwe woorden. Jonge kinderen zijn erg nieuwsgierig naar die woorden. Ze proberen ze na te zeggen en leren zo steeds meer woorden. BOEKJES VOOR 0 TOT 2 JARIGEN IN DE BIBLIOTHEEK De bibliotheken hebben allebei een collectie babyboeken, bestaande uit stevige boekjes, met eenvoudige en duidelijke plaatjes, geschikt voor deze leeftijd. Ook zijn er een aantal stoffen en houten boekjes voor de allerjongste kinderen. JANUARI EN FEBRUARI: ACTIEMAANDEN In januari en februari hebben we een speciale actie voor baby’s en dreumesen. Alle kinderen van 0 en 1 jaar, die in januari of februari lid worden van de bibliotheek, krijgen van ons een leuke verrassing. Tot ziens in de bibliotheek scoutingdistrict Kwartier van Oisterwijk. Onder meer maakte hij zich sterk voor allerlei ver nieuwingen. In 1984 maakte scouting Moer gestel een moeilijke tijd door. Met name dank zij de inzet van Van de Loo kwam er een nieuw bestuur en werden noodzakelijke vernieuwin gen doorgevoerd, zoals het ’gemengd draaien’ van de groepen. Vanaf die tijd heeft hij steeds een actieve rol binnen het bestuur gespeeld. De laatste jaren is hij voorzitter van Scouting Sint Jan. In 1990 kreeg hij voor het vele werk dat hij heeft verzet het zilveren waardering steken van Scouting Nederland. Toen in 1998 Scouting Sintjan 35 jaar bestond, is Van de Loo de grote stimulator geweest achter een jubileumkamp in Duitsland. Daar hebben hon derd leden in de leeftijd van 5 tot 46 jaar aan meegedaan. Samengevat is Van de Loo de sti mulerende kracht binnen de scouting. Hij weet de jeugd te binden en ze enthousiast te maken om zich voor scouting in te zetten. VRIJWILLIGERS De Moergestelse Vrijwilligersprijs is een initia tief van de Stichting WieKentKunst. In haar inleidend praatje had juryvoorzitter Annie van Roessel kritiek op de gemeente Oisterwijk. Deze gemeente heeft in het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers (2001) volgens haar weinig aandacht besteed aan het werk van de vrij willigers, die door WieKentKunst ’het cement van de samenleving’ worden genoemd. Depmann antwoordde in een begeesterde toe spraak dat de gemeente Oisterwijk wel degelijk in het afgelopen jaar extra aandacht aan de vrij willigers heeft besteed. Depmann kondigde bovendien aan dat dit jaar (2002) ook voor de andere twee kernen een vrijwilligersprijs zal worden ingevoerd. Ook deze prijs zal bestaan uit replica’s van de reuzen Peer Paorel en Heukelomse Mie. Met name vanuit Heukelom is aangedrongen op een vrij willigersprijs in de vorm van een replica van de reuzin van Heukelom. ’’Vrijwilligerswerk”, al dus Depmann, ’’maakt onze samenleving. Het is een vorm van samenleven die we moeten koesteren.” SCOUTING Kees van de Loo kwam in 1966 als welp bij Scouting Sintjan. Van 1971 tot 1975 was hij bij de verkenners. Een jaar later werd hij leider bij de welpen. Weer drie jaar later werd Van de Loo hopman van de verkenners. Omdat hij het jam mer vond dat de verkennerij voor de jeugd vanaf 15 jaar geen vervolg kende, is Van de Loo in 1989 met de Explorers gestart. Aan deze groep heeft hij tot 2000 leiding gegeven. Daarnaast heeft hij zich sterk ingezet voor het De Moergestelse Reus, de Vrijwilligers prijs 2001, is tijdens het oudjaarsconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana uitgereikt aan Kees van de Loo. ”De grote man van scouting Sint Jan”, stak wethouder I. Depmann de loftrompet over de winnaar. ’’Iemand die zich met hart en ziel heeft ingezet voor de jon geren van Moergestel.” De opmerking van Depmann over Kees van de Loo in relatie tot de scouting slaat op zijn tot op heden belangrijkste verdienste voor de Moergestelse samenleving. Daarnaast heeft hij zich jarenlang sterk gemaakt voor de KPJ, waar hij voorzitter van is geweest. Ook binnen het Jeugd vakantiewerk Moergestel is Kees bijzon der actief. ’’Ontzettend vereerd”, zei hij te zijn, nadat hij de bronzen replica van reuzin Ermelindis en een PAGINA 11 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 9 JANUARI 2002

Weekblad Moergestels Nieuws | 2002 | | pagina 11