Rabobank Moergestel wenst u fijne feestdagen en een goed 2002 Openingstijden Rabobank rondom de jaarwisseling Kerstmis 2001 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 17.00 uur tot 19.00 uur Zalig Kerstfeest - Zalig Nieuwjaar Maandag 24 december Dinsdag 25 december Woensdag 26 december Donderdag 27 december Vrijdag 28 december Zaterdag 29 december Maandag 31 december Dinsdag 1 januari Woensdag 2 januari Donderdag 3 januari Vrijdag 4 januari Zaterdag 5 januari 09.00 uur tot 16.00 uur gesloten i.v.m. Kerstmis gesloten i.v.m. Kerstmis 09.00 uur tot 18.00 uur 09.00 uur tot 16.00 uur 09.30 uur tot 12.30 uur 09.00 uur tot 14.00 uur gesloten i.v.m. nieuwjaar 09.00 uur tot 18.00 uur 09.00 uur tot 18.00 uur 09.00 uur tot 16.00 uur 17.00 uur tot 19.00 uur 09.30 uur tot 14.00 uur Protestantse Gemeente Oisterwijk Bijzonder kerstconcert LEEN VAN HERCK W. van Egmond Hebt u het al gehoord?! Zegt het dan voort: Wat is er dan gebeurd? Een groot licht kwam naar beneden. Het was voorspeld! Maar och er wordt zoveel verteld! Er gaat niets af, er komt altijd bij. Maar met dit licht zijn we toch blij. Geen dure studies - geen verrekijker. Met of zonder licht van de maan. Wij kunnen het allemaal zien. Talloze mensen zonder naam. Verwachten er vrede van! Laten wij het kerstlicht doen stralen. Rondom ons een stukje licht - Vrede maken. Of het nu de lamp of je hand of portemonnee is. Doe wat extra nu het Kerstmis is. Breng vrede en licht waar het donker is. Veraf of dichtbij, laat het echt Vrede zijn. Zondag 23 december, aanvang 10.15 uur. Voorganger: ds. W. van Egmond. Kinderkerstfeest: 17.00 uur. Maandag 24 december: Kerstavond. Aanvang 22.00 uur. Voorganger: ds. W. van Egmond Dinsdag 25 december: Kerstviering. Aanvang 10.15. Voorganger: ds. W. van Egmond Zondag 30 december. Aanvang 10.15 uur. Voorganger ds. W. van Egmond. Je zou dit plaatje ook in 2001 weer op vele schroeiplekken op deze aarde kunnen plakken. Zo moeten we ons dus die Stille nacht, heilige nacht voorstellen, waarin Jezus geboren werd. Te midden van al dat geweld gebeurde er iets nieuws. Er brak licht door, onstuitbaar, hoe klein ook nog. Te midden van doodgewone mensen, levend in de uithoeken van hun land, werd een kind geboren, die volwassen gewor den bewogen bleek met God en mensen. Leidt zo’n verhaal ons verder af van het evangelie van Jezus? Ik denk het niet, zijn levensverhaal, geboorte, leven, sterven en nieuw begin vertellen ons: als je God wilt zien, ontmoeten, kijk dan om je heen. Naar de uithoeken van onze wereld, naar de uithoeken in je eigen land en niet min der in je eigen leven. Dan moet je daar zijn; waar mensen op de vlucht gedreven worden, thuis loos en dakloos gemaakt, letterlijk en figuurlijk. Ver weg en dichtbij, begin maar in je eigen kleine omgeving, doe maar wat je hand vindt om te doen. Het Kerstverhaal begon ook klein en kwetsbaar. Eén dezer dagen las ik nog eens een stukje uit de brief die Bonhoeffer in de tweede wereldoorlog uit de gevangenis naar zijn ouders stuurde. Hij schrijft: Ik hoef jullie niet te zeggen hoe ik naar vrijheid en naar jul lie allemaal verlang. Maar jullie hebben ons tientallen jaren zulke onvergelijkelijk mooie kerstfeesten bezorgd, dat de dankbare herin nering daaraan sterk genoeg is om ook licht te werpen op een donkerder Kerst. Hij schrijft erover dat in zulke situaties extra blijkt hoe waardevol het is om het geloof en het ver trouwen van je ouders mee te krijgen. Christelijk gezien, meent hij kan Kerst in de gevangenis geen bijzonder probleem zijn. God keert zich immers juist daarheen, waar mensen zich ple gen af te keren dat begrijpt, schrijft hij, een gevangene beter dan iemand anders en dat is voor hem echt een blijde boodschap. Doordat hij dat gelooft weet hij zich deel van een chris telijke gemeenschap, die alle grenzen van ruimte en tijd doorbreekt. Zo verliezen voor hem de gevangenismuren hun betekenis. Deze maan den vieren wij Kerstmis, we zijn vrij, of gevan gen, achtermuren, in verdriet of in onszelf. Zolang er mensen zijn wandelt Jezus Messias op aarde als je naaste, familie, een vriend, een onbekende, als degene door wie God je roept, aanspreekt. Dat is de grootste ernst en het grootste geluk, omdat Hij de mensgeworden liefde van God voor mensen is. Liefde die han den en voeten krijgt. Dat ook door ons en met ons en in ons, die liefde handen en voeten krijgt, moge dat zijn. Ik wens u gezegende dagen en een goed en gelukkig 2002. Alle diensten werden voorbereid met gemeen teleden, zij zullen ook actief deelnemen aan de verschillende vieringen. We lezen op deze zon en feestdagen door uit de profeet Jesaja. Jesaja verkondigt zijn woorden van hoop en belofte midden in de tijd van politieke crisis om hem heen. De mensen, en zeker ook de vorsten in Israël raken hun vertrouwen in God kwijt. Jesaja houdt er in tijden van oorlog en dreiging aan vast: God is trouw aan wat Hij beloofde, ook nu in zijn tijd). Maar dan moeten mensen ook vertrouwen hebben in de Eeuwige. Voor de evangelisten die opnieuw in een tijd van onder drukking, oorlog en dreiging leefden kwamen de woorden van Jesaja na de geboorte van Jezus Christus in een heel ander perspectief te staan. Zij lezen zijn woorden met het oog op de geboorte van dit kind Jezus, die voor hen de Messias( de Christus) is. Die tijd waarin dit kind geboren werd was een verschrikkelijke tijd. Wij zingen er wel van Stille nacht, heilige nacht. Maar een Romeins geschiedschrijver, Lactantius geeft ons een heel ander beeld van die nacht, hij schrijft:”Onze belastingambte naren kwamen overal en brachten alles in rep en roer. De akkers werden meter voor meter opgemeten, elke wijnstok en vruchtboom werd geteld, elk stuk vee geregistreerd, en ook het aan tal mensen werd nauwkeurig genoteerd. In de steden werd de bevolking bijeen gedreven. Alle markten waren overvol met in groepen aantre dende families. Overal hoorde men kreten van hen die onder foltering en met stokslagen wer den verhoord. Men speelde zonen uit tegen hun vaders, vrouwen tegen hun mannen. En als alles uitgeprobeerd was, folterde men belas tingplichtigen, net zolang tot ze tegen zichzelf gerichte uitspraken deden. Er werd belasting plichtig bezit opgeschreven dat helemaal niet bestond!"( De Mortibes Persecutorum 23,Iv). Zaterdag 22 december om 15.00 uur in de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat te Oisterwijk: aldaar is het kerstconcert, verzorgd door leerlingen van de Tilburgse Dans en Muziekschool. Leerlingen uit Oisterwijk en Tilburg spelen samen om voor u een sfeervol concert ten gehore te brengen. Allereerst treedt het volwassenen blokfluitensemble ’’Flautando” o.l.v. Rosalyn de Groot op. Daarna brengen jeugdige strijkers en blokfluiters het verhaal ’’Kerstfeest op Aran”. Het geheel staat o.l.v. Paul Weeren en de al eerder vernoemde Oisterwijkse musicus: Rosalyn de Groot. Wij hopen u te mogen begroeten bij dit sfeervolle concert voor jong en oud. De toegang is gratis. DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 PAGINA 5 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5