Dubbel feest in Die Federstube Sauwelavond in Den Boogaard BOB-campagne ook in Noord-Brabant Haarense familie wint Winkelactie Lancering van www.kerstspecial.nl Wh Wicky, lek! en Captain Moonlight in DEMO f Reserveer alvast zaterdag 26 januari 2002: (n ‘De Gèsselse’ van 9 januari volfit meer informatie. met deelname van 5 Moerfiestelse Sauwelaars en een Brabantse topperl Dinsdagavond waren zij tijdens de bekend making de meest gelukkige van de 37 deelne mers in de ’eindronde’ en kregen zij de waarde bon van 975,-. De prijsverdeling vond plaats in de zaal van café-Restaurant De Brouwer door middel van een loterij. An verloot onder de aanwezigen. In de loop van 2002 zullen Brabanders naast de landelijk campagne te maken krijgen met regionaal en lokaal gerichte evenementen. Rootven 36a Oisterwijkseweg 4 Rootven 44 Burg, ter Veerstraat 8 Prinses Margrietstraat 17 Heuveldwarstraat 2 De Lathouwer 5 Krijtestraat 14 .B v.d. Boogaartstraat 43 Burg, van Heeswijkstraat 9 Burg. Terveerstraat 28 Korenstraat 12 Raadhuisstraat 3 ’t Vunderke 28 ...Regenbeemdeke 5 Schoolstraat 22 Regenbeemdeke 21 Prinses Beatrixstraat 20 Schoolstraat 2 Ook kinderen kunnen op deze site volop van de kerst genieten. Voor hen is de speciale kinderomgeving ’kribbe’ gecreëerd. In de kribbe vinden de kinderen leuke kerstver- haaltjes, spelletjes, kunnen ze chatten en meer! Www.kerstspecial.nl is tot stand gekomen op initiatief van www.Surfkids.nl en in samen werking met de Wolff Cinema Groep. Jongerencentrum DEMO Molenstraat 1 in Oisterwijk. Voor informatie 521 5496 of www.jcdemo.nl. Verder is er deze week in DEMO nog een disco Aloha (woensdagavond), Purple Haze (zater dagavond) en open inloop Ook het internetcafé is gewoon open. Woensdag 15.30 - 19.00 en 21.15 tot 22.30 Donderdag 15.30- 22.30 Vrijdag 15.30 tot 18.00 en 21.00 tot 02.00 Zaterdag21.00 tot 02.00 De Aanstede 20 Hild 1 De prijzen in de Winkelactie werden als volgt verdeeld: Fam. Van de Steen ..Driehoekweg 16, Haaren 500,- N. van Heeswijk H. Rijnen ƒ250,- M. Erven J. op 't Hoog J.W. Kampshoff. H. Rijnen 100,- J. Kogels M- van Elderen.. D. de Bakker E. van Rooij L. Janssen Fam. Van de Steen, Driehoekweg 16, Haaren, mag zich de winnaar van de Winkelactie 2001 noemen van de gezamenlijke M oergestelse winkeliers. P van DunKruysackerstraat 10 L. JansenRuymheuvel 22 C. DenissenHopveld 7 Fam. Van de Heerik Rosmolenplein 53, Tilburg T. SpapensKorenschuur 12 G. v.Laarhoven Peter Hemstraat 27, Hilvarenb. C. van de LooOisterwijkseweg 28 R. BekkersPast. De Louwstraat 18 J. CoomansOisterwijkseweg 75 M. RijnenBosstraat 18 ƒ50,- H. Smolders N. van de Ven J. van de Wouw J. Bertens Fam. Houben... M.A. Roovers-Jansen M. van den Meydenberg C. Biesheuvel T. Kuypersvan Rijckevorsellaan 13 R op 't HoogDe Lathouwer 15 J.C.M. DirksBiestestraat 121, Biest Houtakker F. van Esch’t Vunderke 24 J. van den BroekKrijtebogtstraat 17 Adams Denissen F. van der Donk achtergrond meegenomen (variërend van flower power naar blues en van lounge naar pop). Dit alles heeft de band samengesmolten tot een Santana Hendrix achtige gitaarrock met een hedendaags sausje. Wicky, iek! en Captain Moonlight dus op vrijdag 21 december, entree f10,-zaal open 21.00, aan vang 21.30. Wel de behoefte vrienden en kennissen een kerstkaart te sturen, maar geen zin in een lamme hand van het schrijven en postzegels plakken? Stuur een leuke e-card via Kerstspecial! Doe inspiratie op voor de kersttafel bij de recepten, kijk in de kerstagenda en weet wat er te doen is, doe mee aan de prijsvraag, vermijd de wachtrijen voor de kassa en koop leuke kerstcadeautjes in de shop, of doe heel Nederland de beste wensen voor het nieuwe jaar middels het grote prikbord! Noord- Brabant heeft lange tijd de naam gehad dat men het er niet zo nauw nam met alcohol gebruik in het verkeer. Vorig jaar echter daalde het aantal bestuurders in Noord- Brabant dat alcohol gebruikt al tot het landelijk gemid delde 4,3% van alle bestuurders. Bij ver keersongevallen waarbij alcohol in het spel was viel desondanks 6,6% van het totaal aantal geregistreerde verkeersslachtoffers. Dat waren er dus 485 van de 7.331 in het jaar 2000, alleen al in Noord-Brabant. Tot en met januari 2002 is er een sterke lan delijke publiekscampagne. In de vakantieperi ode van 2002 richt ook Postbus 51 zich op BOB. De campagnes voor de hele provincie Noord- Brabant worden in de loop van het voorjaar 2002 voor het publiek zichtbaar. Op 14 december 2001 heeft minister Tineke Netelenbos het startschot voor de nationale BOB-campagne gegeven (13:15 Nieuwspoort Den Haag). In aansluiting daarop ontwikkelt ook de Brabantse regio eigen activiteiten. Ter informatie: Surfkids is een bedrijf dat al jaren ervaring heeft met ’kinderen en internet'. Zij is onder andere bouwer van www.Surfkids.nldit is een kidscommunity voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar Surfkids is één van de grootste en best bezochte community’s van Nederland in deze leeftijdscategorie. Kinderen kunnen op deze site spelenderwijs kennis maken met het internet. Surfkids initieert tevens internetevenementen als 14 februari.nl en zomerspecial.nl, waarbij de doelgroep niet per definitie ”kids” is. In het najaar van 1991 kwam een aantal vrienden van de toenmalige kastelein John Cornelissen op het idee om hun favoriete wintersportoord naar Moergestel te halen. Dit zou gebeuren door hun stamcafé De Veerkes om te toveren in een echte skihut. OPENINGSTIJDEN Let op: jongerencentrum DEMO houdt kerst vakantie: van maandag 24 december tot en met zaterdag 5 januari is het dus gesloten. een gezellige rivaliteit, dit tot op heden nog steeds gestalte krijgt in een uitgebreide inspec tie van het werk door de ’oude mannen’. Inmiddels is het dus alweer 10 jaar geleden dat Die Federstube voor het eerst in Moergestel ver scheen, en 5 jaar geleden dat Mare Rijnen uit bater van De Veerkes werd. In die 5 jaar heeft Mare het assortiment speciaalbieren flink uit gebreid tot ongeveer 40 verschillende bieren, terwijl de gezellige sfeer nog steeds bewaard is gebleven. De beide jubilea worden gevierd in de maand december, met als hoogtepunt het weekeinde van 22 en 23 december, met op zaterdag een stap van 5 jaar terug in de tijd (inclusief drankprij- zen) en op zondag een optreden van Jean de Nooyer, bekend van de uitspraak ’’Gatver- pielekes, da’s pas lekker!” uit de DAS-reclame van Hoegaarden. Uiteraard bent u van harte welkom in De Veerkes Die Federstube om eens te komen proeven van de gezellige sfeer en of Marc’s speciaalbieren. Het Brabantse ’’Provinciaal Orgaan Verkeers veiligheid” (POV) meldde zich al eerder bij de minister om deze campagne mee uit te dragen. Dat gebeurde naar aanleiding van het verzoek dat de Belgische minister voor Mobiliteit en Vervoer, Isabelle Durant, aan haar Nederlandse ambtgenote deed voor deelname aan het BOB- concept. Nu BOB in heel Nederland wordt geïntroduceerd gaan Brabantse partijen samen werken om de campagne ook regionaal en lokaal een succes te maken. Er is een Brabants BOB- platform in de maak, Het jaar wordt bij DEMO alvast waardig afge sloten met een bijzonder concert op vrijdag 21 december. Op die avond staan de veel belovende Brabantse acts Wicky, lek! en Captain Moon light op het podium. Voor ingewijden in de Brabantse muziekscene zijn dit geen onbekende namen meer. Wicky en Captain Moonlight stonden afgelopen jaar in 013 op No sleep Tilburg en lek! won de voorronde van de Wraak van Brabant in DEMO. Wicky ’’profileert zich door groovy ritmes op een tapijt van toetsen met daarin speelele- menten uit rock, funk, dance en soul verwerkt”. Het resultaat is een verrassend eigen geluid, dat een aanstekelijke vrolijkheid meedraagt. Probeer tijdens het optreden van Wicky maar eens stil te blijven staan... Het publiek wordt op 21 december alvast warm ’gedraaid’ door Captain Moonlight en lek! De Hilvarenbeekse formatie lek! begon als symfonische rockband a la jaren ’70, maar is ondertussen door gegroeid tot een ’gewone’ rockband. Nou ja, zo gewoon zijn ze ook weer niet. Het geluid van Captain Moonlight laat duidelijk horen dat de band open staat voor verschillende muzikale invloe den. Ieder bandlid heeft zijn eigen muzikale BOB. Een van oorsprong Belgisch verkeers- veiligheidsconcept dat daar veel bekendheid en resultaat heeft. Doel is een afspraak te maken over wie na een avondje uit zijn of haar gezel schap weer veilig naar huis rijdt. Degene die dat doet drinkt geen alcohol en krijgt voor die gele genheid de naam BOB. De campagne heeft een jeugdige uitstraling en is in principe niet leef tijd- of sekse gebonden. getrokken door het 3VO- district Noord- Brabant. Daaraan gaan in elk geval deelnemen mensen van 3VO, politie, brancheorganisaties als horeca en drankproducenten en het POV. De afdeling Oss van 3VO doet daarbinnen een pilot om voor haar vereniging de meest effec tieve werkwijze te vinden. De gezellige kerstdagen zijn weer in aantocht en deze gezelligheid mag natuurlijk ook op het internet niet ontbreken. Daarom is op 3 december de site www.kerstspecial.nl online gegaan. De site, in een gezellig nieuw jasje gestoken, is bedoeld voor volwassenen en kinderen die op een interactieve manier met de kerstdagen bezig willen zijn. Zo gezegd bleek nog niet zomaar gedaan, maar na het nodige overleg en de nodige pilsjes was het dan toch zover.voor het eerst verscheen in Moergestel 'Die Federstube'. Het eerste jaar nog illegaal, maar de jaren daarna keurig met vergunning, werd Die Federstube een begrip in Moergestel en omstreken. In 1996 besloten John en Nicole Cornelissen hun geluk te gaan beproeven in Eetcafé De Tijd in Oisterwijk. Hun keuze voor een opvol ger was al snel gemaakt: personeelslid Mare Rijnen werd gevraagd of hij met zijn vriendin Patricia de zaak wilde overnemen. Mare en Patricia besloten de uitdaging aan te nemen en hun horeca-carrière voornamelijk achter de bar voort te zetten. Ook Die Federstube hoorde bij de deal, maar met het vertrek van John kondigde ook de oude groep Federstubebauers aan er mee op te houden. In 1996 werd Die Federstube dan ook opgebouwd door een gecombineerde groep van ervaren oude rotten en enthousiaste jonge hon den. Een jaar waarin de basis werd gelegd voor ƒ975,- DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 PAGINA 27

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 27