GROENLINKS van The,o Raayma, Ad van den Oord opnieuw lijsttrekker GroenLinks Nieuw Moergestels gezicht in Oisterwijkse politiek Beste familie, vrienden en bekenden, De Zonne bloem December 2001 ■ff* Marieke Goris, jongste kandidaat GroenLinks Moéttaesni J Petra Verheyen, secr. LEEFBAAR GROEN nodige zaken gerealiseerd zoals het actuali seren van bestemmingsplannen; 97,8% van het grondgebied van de gemeente Oisterwijk is bedekt met actuele bestemmingsplannen het geen landelijk wordt gezien als voortvarend en slagvaardig. Definitieve goedkeuring Sonman II, nota Afvalbeleid en Reconstructie buitenge bied. Lambert van den Bosch is voor het CDA opnieuw beschikbaar als wethouder. De overige verkiesbare plaatsen worden ingevuld door (raadslid) Guus Benens (nr. 3), horecaonder nemer Michel Vredebregt (beiden uit Oister wijk) en mevrouw Lian Kocx - Jonkers uit Moergestel. .Hoog Heukelom 11, Heukelom Heikant 7, Moergestel Ruymheuvel 10, Moergestel .Frans Halsstraat 21, Oisterwijk Hildsven 4, Moergestel Dille 9, Oisterwijk ...Oirschotseweg 15, Moergestel Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia E-mail: theoraaij@bo.net Giften zijn welkom op: nummer 13.45.20.769, Rabobank Moergestel, t.n.v. Stichting Werk Theo Raaijmakers. of naar: Giro 1066957 onder vermelding van: Ten name van Theo Raaijmakers Graag willen wij u vragen bij het overmaken van giften uw naam en adres te vermelden, zodat wij de ontvangst van de gift kunnen bevestigen. Opvallende nieuwkomer op nr. 2 is Niels van de Ven (43 jaar). Mr. Van de Ven is woonachtig in Moergestel (Rootven 17) getrouwd en vader van twee kinderen. Hij studeerde Staats- en Bestuursrecht en is werkzaam als coördinator juridische zaken en plaatsvervangend hoofd van de afdeling Bestuursondersteuning bij de Katholieke Universiteit Brabant. Bestuurlijk is Van de Ven o.a. actief als voorzit ter van de stichting Big Band Four Swing (Haaren), secretaris van de stichting OHM, Lokale Omroep Oisterwijk, Heukelom, Moer gestel en penningmeester van buurtver eniging ’t Rootven. Niels van de Ven is voor het CDA beschikbaar als fractievoorzitter. Lijsttrekker is Lambert Van den Bosch. Van den Bosch is vanaf 1986 politiek actief in Oisterwijk en sinds 1999 wethouder Ruimtelijke Ordening, Milieu, Natuur en Landschap, alsmede van Sociale Zaken. Tijdens de relatief korte periode in die functie werden reeds de We hadden daar al die jaren niks van geweten, er was ons niks bekend. Hij is uiteindelijk op zoek gegaan en nu kennen we een zus die in Israel werkt zijn moeder die in de stad bloemen verkoopt, vader is dood, er zijn een aan tal ooms en tantes, oma en opa, wat halfbroers en -zussen, alles bijeen een complete familie, en ze hebben heel wat bij te praten na zoveel jaren. Wat er verder ook met Juan Carlos gebeurt, belangrijk voor hem is zijn familie te hebben, weer te leren kennen, en dan zal hij zelf een keuze moeten maken wat hij uiteindelijk zal gaan doen. Maar het zal wel goed komen met hem. Juan Carlos 2 heeft geen familie,of die kennen we in elk geval niet, is dit jaar 20 geworden, en is net twee dagen geleden geslaagd voor zijn eindexamen middelbare school. Hij is daar misschien een beetje oud voor, maar zijn leef tijd is een gegokte leeftijd, dus hij zou ook best jonger kunnen zijn. Hij heeft dit jaar ook zijn militaire dienstplicht vervuld (dat kunnen ze hier doen op zaterdagen en in de vakanties), en is nu een beetje plannen aan het maken voor de toekomst (misschien een studie in tand heelkunde??). Hij is ooit met zijn ouders naar de stad gekomen, bij zijn oma achtergelaten en op een gegeven moment verloren gelopen Misschien komt er wel weer eens familie opda gen, wat volgens ons toch meestal wel de beste oplossing is. Het is wel te hopen dat Juan Carlos dan al een beetje een toekomst voor zichzelf De ledenvergadering van GroenLinks heeft op 13 december raadslid Ad van den Oord unaniem gekozen tot lijsttrekker bij de komende raadsverkiezingen. Met Frans Goris, op plaats twee, hoopt GroenLinks ook een progressieve Moergestelnaar in maart 2002 in de raad te krijgen. De kandidatenlist bestaat uit vijftien mannen en vijftien vrouwen, vijf kandidaten komen uit Moer gestel, waaronder ook de jongste kandidate Marieke Goris (21 jaar). Kandidaat wethou ders van GroenLinks zijn Ad van den Oord, Frans Goris en Ad Graumans. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2001 DE COMPLETE LIJST ZIET ER ALS VOLGT UIT: 1. Ad van den Oord; 2. Frans Goris; 3. Lenny Weststrate; 4. Annemarie van der Meulen- Donders; 5. Lard Jan Jansen; 6. Rianne Timmermans; 7. Jan Schoonus; 8. Henk Holland; 9. Christianne Heselmans; 10. Maria van Drunen-van Schijndel; 11. Noud Toemen; 12. Mieke van der Loop; 13. Jacques Stroucken; 14. Bea Brackenie; 15. Ben Janssen; 16. Annelies Witzel; 17. Maurice Ligtvoet; 18. Katrine de Vries; 19. Lard Jansen; 20. Leni Hurley- Crefeld; 21. Corné van Émpel; 22. Marieke Goris; 23. Anc Burggraaf; 24. Ad van Drunen; 25. Yvonne de Boer; 26. Cliff Steen; 27. Ankie van de Camp; 28. Yvonne Heeres; 29. Bas van Doorn; 30. Ad Graumans. PAGINA 23 - en dan weer een paar weken terug bij ons, of er niks aan de hand was. En zo gaat dat door tot op de dag van vandaag - een paar weken gaat het mis en dan weer een paar weken goed. We geven niet op, proberen hem ervan te overtui gen dat ie voorlopig even egocentrisch moet zijn en aan zijn eigen toekomst moet denken. We hopen en bidden dat het goed gaat. Dat zijn er zo maar drie, elk met zijn eigen ver haal, elk met zijn eigen strijd, zijn eigen toekomst. Ik had ook kunnen schrijven over Hector die dit jaar is verongelukt, zestien jaar pas, over Patricia die verpleging studeert en verkering heeft met Alejandro die bezig is met electronica en die het samen heel goed hebben, over Gustavo die na dit jaar nog 1 jaar aan de universiteit moet doen en dan zoiets als char tered accountant zal zijn, over Angel, Oscar, een andere Alejandro, Justiniano, en Freddy die dit jaar ook hun middelbare school af zullen krij gen, over Ivan, Edwar, Leonardo en Alejandro die een tecnische opleding afronden in decem ber, over een andere Patricia die na de dood van Leandro (21) probeert om hun twee kleine meisjes groot te brengen, over Lucho (13) die in een heel diep dal zat maar er weer een heel eind uit is, over Omar die met zijn 15 jaar op de markt aan de lijm zit en die zegt dat hij daar niet meer af zal komen maar toch smeekt om hulp, etc. Allemaal aparte verhalen van indi viduele mensen die elke dag weer een klein beetje aandacht willen, die elke dag weer proberen een stapje vooruit te doen. Soms lukt het, soms niet. Beste mensen, we kunnen allemaal alleen maar ons best doen, wij hier op onze manier, en jul lie door aan ons te denken en ons te steunen. Heel veel dank voor alles wat jullie voor ons doen en we blijven op jullie rekenen. Een gelukkig, zalig kerstfeest voor iedereen en heel veel goeds voor 2002!Veel groeten en tot schrijfs! De Zonnebloem afd. Moergestel bedankt alle mensen die mee hebben gedaan aan de actie ”Zon in de Schoorsteen”. Dank zij u hebben we weer een aantal inwon ers van Moergestel kunnen verrassen. We hebben een aantal mensen het gevoel gegeven dat ze niet vergeten worden, dat ze er ondanks hun ziekte of handicap toch nog bij horen. Lieve mensen, hartelijk dank en wij hopen dat we volgend jaar weer op uw medewerking kun nen rekenen. Tijdens de onlangs gehouden algemene ledenvergadering van de CDA afdeling Oisterwijk is de nieuwe verkiezingslijst vast gesteld voor de Gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart a.s. Fractievoorzitter Ad Mutsaers en gemeenteraadslid Riky Bergman v.d. Loo staan niet meer op een verkiesbare plaats. Wegens persoonlijke redenen zijn zij niet meer beschikbaar voor een volgende termijn als raadslid. Hoe je ook tegen die aanslagen aankijkt, en hoe je ook denkt over de oorlog die daarna is gevolgd in Afghanistan, er zijn veel onschuldige mensenlevens verloren gegaan; mannen en vrouwen die gewoon aan het werk waren en die avond terug zouden gaan naar huis, naar vrouw/man en kinderen, veel mensen met een hoop idealen voor de toekomst die nooit zullen uitkomen, veel mensen ook in Afghanistan die het kleine beetje dat ze nog hadden ook hebben verloren nu. Het is niet één groot drama, het zijn allemaal kleine individuele dramas van individuele personen, van families. Elk mens is iemand heel speciaal. Voor mij zitten die spe ciale mensen dan op Casa Jerusalen (26 jon geren), Escuela San Vicente (220 leerlingen) en de werkplaatsen (waar bijna 50 jongeren en anderen werken) - al die mensen zijn heel spe ciaal en ik zal er een paar aan jullie voorstellen: Voor mij is dit jaar meer het jaar van de drie Juan Carlossen, gewoon ook omdat ik hier ben en omdat hier hun en mijn leven door moet gaan. Een paar jaar geleden zei de vader van Felix, toen hij hoorde dat zijn zoon (18 jaar) dood was: ik heb nog zoveel kinderen en die moeten mor gen toch weer etengeen tijd om te rouwen, geen tijd om stil te staan. Juan Carlos 1 is een jaartje bezig met de uni versiteit, woont in de stad, en is duidelijk nog op zoek. Hij studeert nu wat ze hier noe men agronomia, een opleiding die uitein delijk bijvoorbeeld iemand dierenarts kan maken. Maar Juan Carlos 1 weet nog niet echt wat hij wil, wat niet zo gek is als je bedenkt dat hij 19 jaar is. Er is dit jaar ook veel gebeurd in zijn leven: na vele jaren op straat met lijm snuiven en alles erbij, na nog meer jaren bij ons, waar hij steeds een grote vriend is geweest van iedereen, is dit jaar eindelijk eens zijn familie op komen dagen! Het jaar 2001 zal voor veel mensen over de hele wereld het jaar zijn van 11 sep tember, van de Twin Towers, van Bin Laden, van Afghanistan en de V.S., van milt vuur, noem maar op. Uiteraard hebben al die gebeurtenissen ook hier in Bolivia een grote indruk gemaakt; ik was op 11 september thuis, in Casa Jerusalen, en wilde even kijken of er wat nieuws was: ik zette de televisie aan en het eerste vlieg tuig was net tegen de Twin Towers gevlogen; ik heb daarna een groot deel van de morgen naar het rechtstreekse verslag zitten kijken en de dagen daarna was er niet veel anders op het nieuws. De ledenvergadering van GroenLinks stelde verder het verkiezingsprogramma ’Groen en eerlijk’ vast, dat in januari 2002 in druk (en op internet) zal verschijnen. Kernpunten daarin zijn het behoud van ons heide-, bos- en buiten gebied, meer kansen voor jongeren, betrokken heid van het dorp Moergestel, een herziening van de plaatselijke belastingen, en een integer en open gemeentebestuur. GroenLinks wil in de komende periode de rol van de gemeente raad als controlerend orgaan meer inhoud geven, zoals de fractie dat reeds heeft gedaan met het onderzoek ’Kopje onder’. GroenLinks heeft het initiatief genomen om met PvdA en D66 te onderhandelen over een lijstverbinding en een gezamenlijk kernpuntenprogramma. Hierover zijn door de drie partijen serieuze gesprekken gevoerd en werkgroepen ingesteld. Uiteindelijk heeft de ledenvergadering van D66 besloten niet mee te doen, de ledenvergadering van de PvdA wilde wel een technische lijstverbinding maar geen gezamenlijk kern puntenprogramma. Voor GroenLinks was juist zo’n kernpuntenprogramma essentieel om naar de kiezers aan te geven wat er in elk geval veran dert indien ze op de progressieve partijen hun stem uitbrengen. Er zal dus in maart 2002 dit maal geen lijstverbinding tot stand komen. GroenLinks betreurt dat in hoge mate, het betekent een aantal stappen terug op de weg naar een progressieve krachtenbundeling. heeft opgebouwd. Hij kan het, dat is zeker. Juan Carlos 3 woont nu al een hele tijd bij ons in huis. Hij is zestien of zo, heeft geen geboor tebewijsHij heeft al een zwaar leven op straat achter de rug: veel stelen, lijm snuiven en waarschijnlijk nog veel meer. Maar het ging (gaat) erg goed met hem: hij werkt op onze bakkerij, spaart bijna al zijn geld, elke dag op school, alles prima. Tot op een gegeven dag zijn familie verschijnt, een oom, een broer, een paar neven, etc. Juan Carlos had intussen een kleine 450 dollar gespaard, en dat is dan voor de fa milie altijd weer een goede reden om in een keer de verloren zoon op te komen zoeken...!! Ze hebben hem jaren links laten liggen, maar nu heeft hij geld en is hij ineens weer belangrijk. Juan Carlos was weer regelmatig op straat, was weer zo nu en dan aan het lijm snuiven, stelen HEUKELOM OISTERWIJK CDA-VERKIEZINGSLIJST GEMEENTERAAD MAART 2002 1Lambert v.d. BoschEikenven 20, Oisterwijk 2. Niels v.d. VenRootven 17, Moergestel 3. Guus BertensMoergestelseweg 8, Oisterwijk 4. Michel VredebregtScheibaan 9, Oisterwijk 5. Lian Kocx-JonkersRuymheuvel 14, Moergestel 6. Anton van TuijlGemullehoekenweg 44, Oisterwijk 7. Harrie SchellekensHoog Heukelom 1, Heukelom 8. Huib NouwensGaspeldoornstraat 11, Oisterwijk 9. Riky Bergman-v.d.Loo Past. Janssenstr. 15 Moergestel 10. Ad de RooyR. van Rijnstraat 12, Oisterwijk 11. Bart van DoornGeorge Perklaan 5, Oisterwijk 12. Christien Reusken-WijneKoningsvaren 33, Oisterwijk 13. Jeff Denissen 14. Ad Mutsaers 15. Guus Mulders 16. Wil Wagemans 17. Twan Verhoeven.., 18. Hanneke de Rooy. 19. Jos Hamers 20. Esther v.d. Heuvel-v.d.Loo Oirschotseweg 25, Moergestel 21. Peter v.d. Langenberg ....Kloosterlaan 12, Moergestel 22. Piet v.d. OetelaarEsschebaan 24, Oisterwijk 23. Louis KennesHondsberg 4, Oisterwijk 24. Trees Huberts-Fokkelman .Groenstraat 2, Oisterwijk 25. Johan Dellaert...Van Rijckevorsellaan 38, Moergestel 26. Jan de BresserBurg. Verwielstraat 50, Oisterwijk 27. Louis Hooghiemstra.....Griete Veldeke 5, Moergestel 28. Jan Verhoeven...Spreeuwenburgerweg 30, Oisterwijk 29. Hein KoenraadHeuvelstraat 8, Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 23