nieuws ’’ROEF Audacia- Jeugdschaakclub Moergestel ^1 Audacia D2 en D3 najaarskampioen Sportvereniging Schaatsen op natuurijs Verrassingen in de Moergestelse Biljartcompetitie Roef! handhaaft ongeslagen status AUDACIA JEUGD In de laatste competitiewedstrijd van 2001 heeft Audacia niet de volle winst kunnen behalen tegen HMVV uit Hooge-Mierde NK Zwemmen Alphen a/d Rijn Wendy van der Zanden met straatlengte Nederlands Kampioen In het weekend van 7 t/m 9 december vond het NK. zwemmen senioren plaats. Voor de junioren (1988/1989) stond hier alleen de 800m vrije slag en de 1500m vrije slag op het pro gramma. De 800m voor de meisjes en de 1500m voor de jongens. Voor regerend kampioen Wendy van der Zanden het uur van de waarheid. Volgens insiders de gedoodverfde kampioene. Maar toch moest stiekem rekening gehouden worden met een grote concurrent nl. Caroline Stuut uit Stadskanaal. Zij was immers diegene die het meeste tegenstand bood op het NJK van de afgelopen zomer. Het was ook Caroline die als snelste geplaatst was. Met een tijd van 9.39.18 stond ze 3 seconden sneller ingeschreven dan Wendy (9.42.37) en daarna volgde de rest (snel ste 9.51.63). Het had volgens de kenners een zeer ROEF KORFBAL w- e. -F sf’--"’ Jij aanw. 9.30 ...aanw. 11.00 .vertrek 11.00 aanw. 9.30 aanw. 9.30 .vertrek 10.00 aanw. 9.30 ...aanw. 11.30 vertrek 11.00 Uitslagen: Roef! E - Odisco E 8 - 3; Roef! A - Nijnsel A 8 - 5; Euro Girls - Roef. 2-3. Programma 15 december: SDO ’99 El - Roef El aanv. 12.00 vertrek 11.00 Programma 16 december: Eyckelkorf 2 - Roef 1 aanv. 18.45 vertrek 17.45 Erelid Jos van de Wiel tijdens veegwerkzaam heden op het Kolkven Op 18 december staan de volgende wedstrij den op het programma: Epi - ’t Draaiboompje; ’t Centrum - de Kloare; op 20 december speelt ’t Stokske thuis tegen de Schouw. Tot volgende keer Tot ziens op het ijs. Jan van de Wiel 381.8 punten 358.0 punten 354.9 punten 354.7 punten 339.5 punten 330.5 punten 57.3-51.2 58.7 - 47.7 58.2 -45.3 Uitslagen: DEES - Audacia Al 2-2; Audacia Bl-Beerse Boys 4-0; Audacia Cl-Advendo 1-2; APRÈS-SKI-PARTY a.s. Zaterdag 15 december een gezellige feest avond in onze kantine. Aanvang 21.00 uur. Wij rekenen op uw komst! LANDIJSBAAN Bij een stabiele vorstperiode zal schaatsclub AUDACIA-HM VV1-1 In de eerste helft had Audacia duidelijk het betere van het spel.Toch duurde het tot de 19e minuut voordat uit een voorzet van Frans Geerts Jeroen Verbisen met een mooie volley de score kon openen, 1-0. Ondanks het overwicht wist men de score echter niet te verhogen. Ook in de eerste 10 minuten van de tweede helft had Audacia nog een overwicht, maar tot scoren kwam men echter niet. In de 15e minuut wist HMW uit een corner 1-1 te scoren. Hierna viel Audacia enigszins terug. Het spel golfde op en neer. Maar de betere kansen waren voor HMW. Door goed keeperswerk van Joep Vis sers bleef het 1-1. Indien de KNVB voor a.s. zondag geen wed strijden meer inlast begint de winterstop. Deze duurt tot 20 januari 2002. Wel is het mogelijk dat op 13 januari nog inhaalwedstrijden vast gesteld worden. ”de Vennen” een landijsbaan aanleggen op de parkeerplaats bij d’n Donk gelegen aan de Bos straat te Moergestel. Dit ten behoeve van de Moergestelse jeugd. Afgelopen zondag deden drie jeugdschakers van onze jeugdschaakclub mee aan ”Het Grand Prix Kandidaten jeugdschaaktoernooi” in Waalwijk. Mitch van Dijk van basisschool ’’Hertog Jan” behaalde de maximale score van 5 overwinningen uit 5 wedstrijden. Stijn Bloemen van basisschool ’’Graaf van Ursel” behaalde eveneens een bevredigende ’’plus score” Voor Cas Nouwen was deze eerste schaaktoernooi-ervaring een erg leerzame en is dan ook van plan om de volgende keer meer punten te scoren. Op zondag 27 januari 2002 wordt dit kind- vriendelijke jeugdschaaktoernooit je vervolgd en het is nu al bekend dat er dan veel meer Moer gestelse jeugdschakers aan mee gaan doen. Alle basisschoolleerlingen die geïnteresseerd zijn in deze denksport kunnen zich op het vol gende telefoonnummer aanmelden voor drie gratis kennismakingslessen: 013-5288173. Aanmelden per e-mail kan ook: t.leerma- kers@planet.nl Dag, tijd en adres van de schaaklessen: Elke woensdag van 16 tot 17.30 uur in Scoutingge- bouw ”Den Donk”, Bosstraat la te Moergestel, (behalve in de schoolvakanties) De tijd van wachten op natuurijs lijkt voor velen voorbij. Als de winter niet naar Nederland komt, dan gaan de echte fanaten naar Oosten rijk, Finland, Zweden of de VS. waar ijs genoeg is. Toch zijn de voortekenen voor een winter in Nederland ook aanwezig. Er zijn heel veel noten en er staat genoeg water in de sloten. Wat dacht u van het gezegde ’’sneeuw in het slijk, is een vorstje aan de dijk”. De zucht naar natuurijs is ook bij schaatsclub ”de Vennen” zeer groot. De 239 leden tellende Moergestelse ijsclub is er klaar voor. Een zeer schaatsminded dorp met een actieve vereniging. Aangesloten bij de KNSB, mag ”de Vennen”, ijs en wederdienende, officiële toertochten organiseren, als één van de weinige verenigin gen in de regio. Deze tocht wordt verreden op het Kolkven, uniek gelegen in de Moergestelse en Oisterwijkse bossen. Op dit ven is een ronde uitgezet, waarbij afstanden geschaatst kunnen Worden van 10-20-40 en 80 km. De baan wordt perfect onderhouden door een veegmachine en een flink aantal vrijwilligers. Op het ijs bevinden zich diverse banken en natuurlijk een ’koek en zopietent’. Kortom een ideale’fa- milietoertocht voor groot en klein. De route naar het ijs is aangegeven vanaf de snel wegen en centrum van Moergestel. Volg bor den en bewegwijzering. Voor de mensen die zich niet op het ijs durven te bewegen, zijn er vol doende alternatieven. De bossen, met diverse wandelroutes, het bezoekerscentrum, een be zoek meer dan waard en na afloop is het gezel lig napraten in ’t Stokske, het clubhuis van schaatsclub ”de Vennen”. Dat de Vennentocht in deze unieke omgeving enkel en alleen verre den kan worden, in goed overleg met de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumenten, zal voor iedereen duidelijk zijn. En lest best, iedereen die de tocht voltooid ont vangt een schitterende herinnering in de vorm .van een medaille. Zowel de D2- als de D3-pupillen konden door de Jeugdcommissie van Audacia vanwege het behalen van het kampioenschap in het zonnetje worden gezet. Het competitieverloop in de D2-klasse was erg spannend. In een enerverende slotwedstrijd wis ten onze D2-jongens tegen Willem II met minimaal verschil de volle winst te pakken en bekroonde daarmee een prachtig seizoen. Een terechte kampioen en de rit in de huifkar overtrof alles! PAGINA 11 De avond voor ’’pakjesavond” bracht in de Moergestelse biljartcompetitie enkele ver rassende uitslagen op het scorebord. De groot ste surprise was dat de tot nu toe ongenaakbare leider in de competitie ’t Stokske een zware nederlaag leed uit bij ’t Centrum. Tot nu toe had den de biljarters van ’t Centrum nog geen echte hoge score weten te behalen, maar op deze avond leek bijna alles te lukken. Door de ne derlaag van ’t Stokske keert er toch nog enige spanning terug in de competitie. De 2de ver rassing was dat de biljarters van ’t Draaiboompje thuis tegen de Schouw eveneens flink uithaal den. Hierdoor gaf de Schouw de 2de plaats op de ranglijst uit handen. De biljarters van de Klaore deden deze ronde eigenlijk de beste zaken, door thuis een goede overwinning te boeken tegen Epi. Door dit goede resultaat klom men zijn naar de 2de plaats in de ranglijst. De uitslagen: De Klaore - Epi ’t Draaiboompje - de Schouw ’t Centrum - ’t Stokske De stand: 1. ’t Stokske 2. de Klaore 3. de Schouw 4. Epi 5. ’t Centrum 6. ’t Draaiboompje spannende race moeten worden, maar Wendy dacht daar anders over. Na het startschot ging ze er als een speer van door en had na 200m het eerste gaatje geslaan, zo’n 1 seconden. Het was ook al snel duidelijk dat de rest van het veld kansloos was. Na 400m was de voorsprong van Wendy al opgelopen naar 6 ‘Z> seconden, de nr. 3 had hier al 9 seconden achterstand. Met werkelijk een straatlengte voorsprong was het Wendy die met 9.24.36 na 800m als eerste aan tikte. Een persoonlijk record van 18 seconden en net geen Brabants record. Ze miste dit op 0,2 seconden. De nr. 2, Caroline Stuut, volgde na dik 17 seconden en de nr. 3, Wilma Scheepers (ook van PSV), op 18 seconden. Een zeer ver diende gouden plak. Wendy gaat zich nu voor bereiden voor het NJK in januari 2002 te Maastricht. Wendy wil iedereen bedanken voor de steun die ze in het afgelopen jaar van U heeft gekre gen. Een speciaal woord van dank is er voor de sponsors van de zwemmers nl. Bergman Eurotrans, Truck Service Breda en opa van der Zanden. Wederom is de wetenschap, dat het bij Euro Girls in Westerhoven moeilijk winnen is, beves tigd. Mede doordat enkele speelsters verhinderd zijn, is het team aangevuld met eén drietal junioren. In een gelijk opgaande wedstrijd weet Roef, tot aan de pauze aan de goede kant van de score te blijven. De rust wordt bereikt met een 2-3 voorsprong. De tweede helft mag uniek genoemd worden. In het korfbal komt het zelden voor dat in het geheel niet gescoord wordt. Echter de verdedigingsvakken over heersen zodanig dat dit werkelijkheid wordt. De ruststand wordt daardoor tevens de eind stand. Daarmee is ook de vierde wedstrijd in de zaalcompetitie met winst afgesloten en de koppositie geprolongeerd. Komend weekend een uitwedstrijd en wel tegen Eyckelkorf uit Bergeyk. DE GÈSSELSE-WOENSDAG12DECEMBER 2001 Audacia Cl-Nevelo 4-0; Willem II-Audacia D2 1- 2; Hilvaria-Audacia D3 0-11; Audacia El- RKDSV 8-4; Nevelo-Audacia E2 7-2; Audacia E3-Taxandria 2-4; SC 't Zand-Audacia E4 18- 1; Audacia Fl-RKDSV 19-0; Taxandria- Audacia F2 1-3; Nevelo-Audacia F3 0-2; Audacia F4-SVSÓS 0-5; Audacia F5-Nevelo 2- 7; VOAB-Audacia F6 7-0. Programma zaterdag 15 december: Gilze - Audacia Alvertrek 13.15 ZIGO - Audacia BIvertrek 13.15 Audacia Cl is vrij Audacia Dl - Oirschot Audacia D2 is vrij Audacia D3 - ZIGO Audacia D4 - Oirschot ZIGO - Audacia El Audacia E2 - Audacia E3... Audacia E4 is vrij Audacia F1 - ZIGO ZIGO-Audacia F2 Audacia F3 is vrij Audacia F4 - Audacia F5 ZIGO - Audacia F6 KIENEN BIJ AUDACIA Vrijdag 14 december is het weer kienen bij Audacia. Ook dit keer zijn er weer mooie prij zen te winnen met als hoofdprijs fl. 250,- en natuurlijk staat uw kopje koffie al weer klaar! We beginnen om 20.30 uur. Voor alle kien- liefhebbers: tot vrijdag. U bent van harte welkom! De D3-pupillen duldden in hun klasse geen concurrentie. Met een surplus aan voetbalkwaliteiten overklaste dit elftal alle tegenstanders met grote cijfers. Ongeslagen werd dit elftal kampioen. Een extra felicitatie waard als men bedenkt dat in dit team meerdere jongens voetballen die eigen lijk nog in een jongere leeftijdsklasse mogen voetballen. Klasse jongens! De gelukwensen gaan uiteraard ook uit naar de leiders en trainers van beide elftallen, en niet te vergeten hun sponsors: Tankstation Van Esch en Transportbedrijf Smits, beide gehuisvest in Moergestel, Sunware te Tilburg en Benetton Heuvelgalerie Eindhoven. Tot slot nog een tweetal zeer belangrijke op merkingen: 1. Ga nooit alleen op natuurijs schaatsen. 2. Ga pas schaatsen op natuurijs als ijsmeester Mathieu Bruurs van schaatsclub ”de Vennen” een verantwoorde ijsdikte heeft gemeten. Als er natuurijs is, kan informatie over de door schaatsclub ”de Vennen” georganiseerde acti viteiten gevonden worden op de website www.devennenmoergestel.nl. Dus, Johan Verschuuren en collega’s u zult het wel begrepen hebben, bij schaatsclub ”de Vennen” wil men vorst! 3IEL ADE BES'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 11