GRATIS SLIPS DE E s m i Salarisverhoging, ziekenfonds uit, zorgeloos verzekerd. 3 SLOGGI Expositie in het Oude Kerkje te Middelbeers Brief aan Sinterklaas Alweer zo’n keigezellig Moergestels feest in Den Boogaard ’De Gèsselse’ met Kerstmis... modehuis Poirters I Buiten-optreden van the Singing Pearls 0900 - 8844 Asmi Assurantie adviesburo b.v. Als u beter kunt worden, maakt het ons niet uit hoe! "Op vrijdag 14 en zaterdag 15 december a.s. worden bij Rabobank Moergestel, tegen inlevering van de waardecoupon, de Eurokits uitgereikt. Alle inwoners vanaf 6 jaar ontvangen begin december een euro-informatiepakket met de waardecoupon in de bus." 4 De Euro wordt van ons allemaal Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 GUO presenteert Ut Muziek op 22 december Kerstconcert op z’n Brabants En het kan niet op, want de entree is GRATIS. Natuurlijk is dus op 5 januari voldoende gele genheid om elkaar het allerbeste toe te wensen voor het nieuwe jaar, een soort nieuwjaars receptie. Dus als u moe bent van al die feestda gen en u wilt er gewoon eens gezellig lekker een avondje uit en u hebt behoefte óm Moergestel te ontmoeten, zorg dan dat u er bent op 5 ja nuari a.s. vanaf 20.00 uur in Den Boogaard. Meer info: 013 513 1665 ofwww.denboogaard.nl De kunstenaars Jan Molenaar, Kitty Dillen en Marjo van der Burgt exposeren op 8 en 9 de cember 2001 in het Oude Kerkje te Middelbeers. In verband met Kerst en Oudjaar zal deze krant in de weken 52 en 1 (de woensdagen 26 december en 2 januari) NIET verschijnen. Het traditionele Kerstnummer van ’De Gèsselse’ verschijnt op woensdag 19 december a.s. Advertenties, teksten, nieuwjaars wensen e.d. voor dat nummer kunt u nu al inleveren. Het eerstvolgende nummer daarna (in het nieuwe jaar dus...) mag u weer verwachten op woensdag 9 januari. Bij Rabobank Oisterwijk zijn nog tickets te reserveren voor het kerst- en nieuw jaarsconcert van Ut Muziek op zater dag 22 december. Dit stemmig familie- concert begint om 21.00 uur in Duren- dael te Oisterwijk. Vanaf 20.30 uur wor den aan de zaal de laatste tickets ver kocht. Gemeente Oisterwijk lijkt in uw heiligheid te geloven en kan de burger gouden bergen beloven ze zijn zó zeker van het feit dat u hen met enkele miljoenen verblijdt.- Op 20 december nog van dit jaar (de raadsagenda ligt al klaar) gaan ze met geld smijten maar dat is B W niet te verwijten. Besloten is al lang, (toen was men nog niet bang), het clusteren van cultuur al wordt dat nu opeens heel erg duur! De raad kan daar weinig van zeggen; ze hebben zich toen in de luren laten leggen en al is het nu nog steeds niet helder; er komt heus wel een parkeerkelder! Ook de jeugd krijgt hun deel al is dat niet al te veel Demo en ’t Kwartierke zijn agendapunten waarmee nog valt te stunten. Op sportief gebied gaan ze strooien het deze keer echt NIET ’’over de balk” gooien Hockey en handbal zullen het moeten stellen met wat de gemeente hen gaat vertellen. Hier en daar een subsidie en nog enkele kredieten (volgens mij bent u ondertussen al niet meer te genieten). Geldelijke voorzieningen in hun eigen knip, is er eentje met STIP Rootven 82, 5066 AX Moergestel Telef. 013-513.1795 GUO-(OP-)MATEN Vijf Oisterwijkse ondernemers ondersteunen de serie van tien GUO-concerten van dit seizoen. GUO-opmaat is de plaatselijke Rabobank, ter wijl Foquest (financiële dienstverlening), Lelieveld Makelaardij, Digitaal Oisterwijk (website-ontwerp) en De Opera (audio design) als GUO-maat optreden. Wie dit kwintet vol gend seizoen wil uitbreiden tot een sponsor- orkestje, kan contact opnemen met de organ isatie. MEER INFO Voor meer info, is er de GUO-foon (521 0175), de website (www.do.nl/guo) en e-mail (vofguo@hotmail.com). GROENLINKS FRACTIEJOURNAAL Beste Sinterklaas, Kitty Dillen (1971) komt uit een artistieke fa milie. Zij schildert vooral realistische stillevens, maar voor de afwisseling ook wel eens een land- schap of een portret. Zij heeft de technieken geleerd in de school van haar vader Peter Dillen en geeft daar sinds kort een dagdeel les. Alle ’’kinderen” dus bedacht waarom nog langer gewacht? Ze geven zichzelf ook een cadeautje; een nieuwe telefooncentrale is het laatste loodje. SNELHEIDSCONTROLES Om die onveiligheid op dit gebied te onder zoeken en aan te tonen besloot de buurt vereniging van de Moergestelseweg in samen werking met de politie Oisterwijk zelf snel heidscontroles te gaan verrichten. Uit de metin gen in oktober met een radarkast bleek dat 20 procent van de 241 passerende verkeersdeel nemers een te hoge snelheid had. Tijdens een snelheidscontrole gehouden door de politie werd geen enkele overtreding gesignaleerd. Volgens de buurtvereniging van de Moerges telseweg geen zuiver beeld omdat de verkeers deelnemers van veraf de controlepost al kon den zien staan en de snelheid daarop aanpas ten. Tijdens de Kerst-Koopzondag op 16 decem ber kunt U genieten van een optreden van the Singing Pearls. Zo tussen 14.00 uur en 16.00 uur vindt U dit vrouwen barbershopkoor op de Lind en in de Dorpsstraat van ons gezel lige Oisterwijkse centrum. Zij zingen, speciaal voor U, songs als: Heart of my heart, Don’t cry little girl, I love you truly. Repetities: elke donderdagavond o.l.v. kwartet- barbershop-kampioen-dirigent Mario Lamers, in de Levenskerk, le Sage ten Broekstraat 2, Oisterwijk. Belangstellende jonge vrouwen (tot 55 jaar), liefst met lage stemmen (voor de bari en bass- partij) kunnen contact opnemen met: Anneke Dam, tel: 013-521.01.75 of Paula van Beekhoven van der Schoot, 013-521.70.32. Marjo van der Burgt-van den Broek (1952) heeft schilderlessen gevolgd bij onder andere Jo Manders en Peter Dillen. Ze is Brabantse van geboorte en woont daar nog steeds. Onlangs heeft ze een prijs gewonnen voor een realistisch stilleven in een nationale wedstrijd die was georganiseerd door een bekend kunstmagazine. Marjo schildert hoofdzakelijk realistische stillevens in de fine-art techniek, liefst met Oosterse elementen daarin. 5 januari 2002 Nieuwjaarsreceptie tijdens EURO-bal Op zaterdag 5 januari 2002 gooien we alle deuren van Den Boogaard weer open om heel Moergestel te ontvangen tijdens het Euro-bal 2002. Nadat u overdag een groot aantal Moer- gestelse verenigingen heeft kunnen bezoeken tijdens de verenigingen presentatiedag, gaan we 's avond een fantastisch feest bouwen. Den Boogaard heeft gemeend om nog maar eens heel duidelijk te laten merken dat wij er ook voor de gehele bevolking van Moergestel zijn en dus die dag alle deuren openzetten om u te ontvangen op een geweldig spektakel. Na de verenigen presentatiedag zal er om 20.00 uur in de grote zaal van Den Boogaard een feest los barsten met muziek en dans. We hebben onze eigen ’’huis dj” Sjef bereid gevonden om er voor te zorgen dat er een gezellig muziekje ge draaid gaat worden. Maar dat is nog niet alles. Tijdens deze avond zal er een fantastisch optre den zijn van de Jan van Brusselband. En als klap op de vuurpijl zal een pilsje die avond maar 1 EURO kosten (contant betalen zonder munten, alleen met Euro’s). ERKENNING Toch kregen de betrokken van de wethouders een aardig stukje erkenning voor de geschetste verkeersproblematiek. In een gesprek met de actiegroep na het aanbieden van de handteke ningen bevestigden de beide wethouders de onveilige situatie en zeiden toe hier best iets aan te willen gaan doen. In eerste instantie wordt op korte termijn gedacht aan maatregelen zoals het verlagen van de maximumsnelheid ter plaat sen van tachtig naar zestig kilometer. Daarnaast werd overeen gekomen om een werk groep te gaan formeren om aan de huidige gevaarlijke situatie In de werkgroep komen vertegenwoordigers van de gemeenten, de buurtvereniging en de kommissie kleine kern Haghorst te zitten. Eén van de eerste werk zaamheden zal zijn om mogelijke nieuwe sub sidiemogelijkheden voor de aanleg van een fietspad te onderzoeken. Een goede interge meentelijke samenwerking is binnen dit ver band volgens de betrokkenen van groot belang. De expositie is te zien op zaterdag 8 december van 13 tot 17 uur en op zondag 9 december vanl 1 tot 17 uur. Het Oude Kerkje is te vinden in de Willibrorstraat in Middelbeers. De entree is twee gulden (kinderen gratis), bestemd voor het onderhoud van het Oude Kerkje. Sinterklaas, komt u eens met ons praten En ook onze burgers moeten het niet laten Op 17 december de laatste fractie Bij GROENLINKS in het raadhuis om 20.00 uur, is de actie! Het idee dat dit geld vanuit Tilburg zal komen bestaat waarschijnlijk alleen in hun dromen maar is al uitgegeven, zoals de bekende huid van die beer, maar die is er allang tussenuit. SHOW OF HANDS Het vijfde GUO-concert staat gepland voor zondagmiddag 13 januari. Dan laten de snaar- virtuozen van Show Of Hands uit Engeland horen hoe fris en subtiel eigentijdse rock-muziek kan zijn bij een meesterlijke beheersing van een veelzijdig akoestisch instrumentarium en per fecte samenzang. Tickets voor dit concert zijn nog tot 15 december te reserveren via de GUO- foon: 013 - 5210175. Daarna gaan ook deze tickets in de voorverkoop bij Rabobank Oisterwijk. Jan Molenaar (1940) is voor een groot deel auto didact en schildert hoofdzakelijk realistisch in olieverf op doek of paneel. Stillevens, stads- en zeegezichten hebben zijn voorkeur. Hij volgt nu een aantal jaren schilderlessen op een schilschool voor realistisch en romantische schilderkunst. Ut Muziek brengt haar kerst- en nieuwjaars liederen in Brabants dialect op authentieke, deels zelf gebouwde instrumenten. Ze put daar bij uit een rijke bron van meer dan 12.000 Kempische liederen die Harrie Franken in ruim dertig jaar optekende. Een ideaal, gezinsvriendelijk kerstcadeautje, met gratis toegang voor kinderen tot 12 jaar. Ook dit vierde GUO-concert is weer een initiatief van Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk. Nog 1 vraag, beste Sinterklaas en natuurlijk Pieterbaas wij willen heel graag die geldsmijterij wat remmen dus bezorg ons voor zeker 6 zetels het benodigde aantal stemmen! Met name voor de kwetsbare groep fietsers die iedere dag naar de basisschool St. Jozef en het voortgezet onderwijs rijden een onacceptabele situatie.” PAGINA 7 uw SLOGGI dealer De odie loopt von I t/m 31 december 2001 of zolang de voorrond strekt 4 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: 'DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 vervolg van pagina 1 De Ziektekostenverzekering van de Zwolsche Algemeene is de meest complete van Nederland. Zij vergoedt alle ziektekosten volledig. En biedt absoluut vrije keuze van behandelaar en behandeling. Meer weten over deze topverzekering? Neem snel contact met ons op! Uw assvrantte-adviseur: A o m A oen nfin r* zl ri no F* r*/» rx »r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7