iLucn Scouting St. Jan dankt haar vrijwilligers <Ht nu 1000 gulden gratis voor later Burgemeester hijst vlag in top I De Hersenstichting Nederland kan niet zonder u Kerstgans X-mas I Rabobank Hoogste punt bereikt nieuwbouw Hondsberg La Salie Samenwerking musea breidt zich uit met kerstprogramma Van 11 december t/m 6 januari in het Scryption en Natuurmuseum Brabant -r 1 DE GÈSSELSE'- WOENSDAG 5 DECEMBER 2001 PAGINA 5 KIEV Kijk op www.rabobank.nl of bel 0800-262 62 62 Rendementen behaald in het verleden bieden geen garantie voor de toekomst En... stel niet uit wat u vandaag kunt doen, dus doe het nu, ”uit liefde voor de hersenen”. Namens al die mensen met een hersenaan- doening, héél hartelijk dank! Op vrijdag 23 november jl. is het hoog ste punt bereikt van de nieuwbouw van het expertisecentrum voor Hondsberg La Salie, voormalig De Hondsberg. 7 december is de dag van de vrijwilliger. Deze dag gebruikt Scouting St. Jan al tijd om haar vrijwilligers te bedanken voor al die vrije tijd die zij inzetten voor onze jeugd. Omdat dit jaar uitgeroepen is als het jaar van de vrijwilligers krij gen zij nu extra aandacht. En dat hebben ze dik verdiend. www.natuurmuseumbrabant.nl. Je kunt natuur lijk ook bellen naar het Scryption 580 0821 of het Natuurmuseum 535 3935. De musea zijn geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag zijn beide musea gesloten en op tweede kerstdag zijn ze geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 De Rabobank introduceert de nieuwe Nu Later polis. Als u deze voor 31 december 2001 afsluit krijgt u van ons 1000 gulden gratis. En dat is leuk voor nu, maar vooral voor later. U profiteert met Nu Later van een jaarlijks terugkerend belastingvoordeel.Zo kunt u met een relatief klein bedrag een behoorlijk kapitaal bij elkaar sparen. En daar kunt u later leuke dingen mee doen. Bent u nog geen lid van de Rabobank en wilt u toch gebruik maken van dit actieaanbod, dan kunt u gratis lid worden. Ga dus nu naar uw Rabobank om uw 1000 gulden voor later veilig te stellen. En niet alleen de Hersenstichting. Samen met het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezond heid organiseert zij eens per jaar de ’’Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten”. De reden? Wie de cijfers kent weet genoeg; één op de vijf Nederlanders krijgt in zijn of haar leven te maken met een hersenaandoening. Dat zijn ruim drie miljoen, ja u leest het goed, ruim drie miljoen mensen! Een enorm aantal dus. We hebben het dan over aandoeningen als bijvoor beeld een beroerte (hersenbloeding of hersen infarct) of een hersentumor. Maar dat kunnen ook psychische aandoeningen zijn zoals angsten, fobieën of een depressie. De Hersenstichting Nederland (HsN) en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV) zetten zich in voor al die mensen met zo’n aandoening. Dat doen zij door veel belovende onderzoeks-projecten te financieren die gericht zijn op verbetering van zorg en hulp, nieuwe behandelmethoden, weten schappelijk onderzoek, voorlichting en pre ventie. Het zijn inspanningen die moeten lei den tot genezing of, als dat niet mogelijk is tot verzachting van het lijden. Daar is echter veel geld voor nodig. Vandaar deze landelijke col lecte. Deze wordt in 2002 gehouden in de week van 31 maart tot en met 6 april. Of de toekomst van (het toenemend aantal) mensen met een hersenaandoening er beter uit zal zien hangt voor een belangrijk deel af van de steun van de Nederlandse bevolking. Help ons daarom en geeft u zich nu al op als collec tant en/of collecteorganisator. Dat kan tele fonisch met het coördinatiepunt voor de col lecte: 030- 2971197 of direct met de col- lectepromotor voor Noord-Brabant en Limburg, dhr. H. Hendriks, telefoon 073- 6418477. Natuurlijk wordt voornoemde leiding onder steund door het Bestuur en diverse vrijwilligers. Zo hebben we een werkgroep bestaande uit de bestuursleden Kees van de Loo, Karen van lersel en Monique Tetteroo die, geholpen door Petra Tekath, Yvonne Poppelaars en Sandra van Helvert-Boogaers de gezamenlijke activitei ten organiseren zoals overvliegen, Sinterklaas viering, Kerstviering, St. Joris, de open dag enz. Het beheer en het onderhoud van Den Donk is een hele klus waar erg veel tijd in gaat zit ten. Gelukkig heeft Riky Bergman, die het beheer doet, daarbij geholpen door de bestu ursleden Jan Jonkers en Ad Verhoeven ook nog de hulp van: Wilma van de Wouw, Anny van den Meijdenberg, Peter van de Wouw, Jozef Mols en Jan Bergman. Vanaf dinsdag 11 december zijn kinderen en vol wassenen welkom om de kerstsfeer te proeven. Er zijn twee verschillende speurtochten uitge zet voor kinderen van 4 t/m 7 jaar en voor kin deren van 8 t/m 12 jaar. Kom je met een grote groep, bel dan even van te voren naar 5353935. Wil je weten wat er nog meer te beleven is in het Scryption en Natuurmuseum Brabant? Kijk dan op www.tref.nl/tilburg/scryption en op Dank zij de inzet van al deze mensen hebben wij in Moergestel een bloeiende Scouting groep van ruim 120 leden. Nogmaals hartelijk dank voor jullie inzet en het bestuur hoopt ook het komend jaar weer op jullie te mogen rekenen. Scouting kan nog steeds hulp gebruiken. Ook zin om mee te helpen onze kinderen een zin volle vrijetijdsbesteding te bieden? Bel: Riky Bergman tel. 513 2407 of Kees van de Loo tel. 513 1927. Elke week staan ze klaar om de leden van Scouting St. Jan, een leuk en gevarieerd pro gramma aan te bieden. Suzanne Helmons, Judith van de Wouw de Laat, Bas van de Wiel, Diane Timmermans staan elke week klaar in huize Hotsjitonia om samen met de Bevertjes, de jongste groep bij Scouting, te spelen en allerlei avonturen te beleven. Sinds kort worden ze geholpen door Pauline Donders. In een periode dat ze wat krap in de leiding zaten werden ze spontaan geholpen door Carlijn van Oort, Monique Jonkers, Joyce van Bijsterveldt en Carolien Verhoeven. Bij de Esta’s zijn Kim de Vries, Marlijn van den Hurk, Marjolijn Verhoeven en Eveline Vugts iedere week vol energie bezig. Niets is hen teveel om ieder week weer een leuk program ma in elkaar te zetten.. Het zomerkamp was dank zij hun enorme inzet een geweldige belevenis voor de Esta’s. Zij kun nen nog wel wat hulp gebruiken Onze Scouts zijn blij met hun leiding; Bart de Laat, Carolien Kouwenberg, Clifford Hammil- ton, Maikel Marij nissen, Marieke van Bragt Gijs Ketelaars en Rob van Os. Iedere vrijdag avond weten zij op een geweldige manier deze jeugd van 11 tot 14 jaar weer te boeien. De Explorers worden begeleid door Jurgen Kaal, Kris van Alphen, Ron van Oirschot, Nard van de Rijt en Lian Janssen-op ’t Hoog. Een niet zo’n eenvoudige opdracht om tieners van 15 tot 18 jaar actief te krijgen. Maar zij zijn de meest ervaren mensen in de leiding van Scouting. Alles bij elkaar een heel stel dat iedere week, het hele jaar door, weer klaar staat om onze jeugd een leuke vrijetijdsbesteding te bieden. Ook organiseren zij nog weekenden en zomer kampen. Voorwaar geen kleinigheidje. Als je daarbij in acht neemt dat al deze mensen of stu deren of een baan hebben dan verdienen zij het zeker om eens in het zonnetje te worden gezet. Geweldig toch dat deze jongeren hun vrije tijd inzet voor onze jeugd? Zonder de inzet van deze mensen is het onder houd en beheer van Den Donk niet mogelijk. Natuurlijk is het voor Scouting ook nodig om via acties geld binnen te halen. Vanuit het bestu ur wordt dit gecoord ineerd door Elly van Zon en Marianne Verhagen. Robbert Snik is de secretaris van Scouting en onmisbaar bij het maken van ons informatie- boekje. Daarnaast helpt hij Riky Bergman bij de van de verhuur van Den Donk, de con- tributie-inning en de ledenadministratie. Naast deze vaste vrijwilligers zijn er nog diverse mensen die ons het afgelopen jaar op de een of andere manier geholpen hebben zoals: Thijs van den Heuvel, Arjan Bergman, Fam. Swinkels, Fam. van Oort, Super de Boer, Jumbo Denissen, J. van Velthoven, B E, Kadoshop Broers en de Rabobank. In het Scryption en Natuurmuseum Bra bant is het sinterklaasprogramma ’Let ters Lekkers’ al vier jaar een groot suc ces. Dit jaar werken de twee Tilburgse musea voor het eerst ook in de kerstpe riode samen aan een sfeervolle activiteit. Door beide musea loopt een speurtocht die alles vertelt wat met kerstmis te maken heeft. Heb je wel eens gehoord van de vetgemeste kerstgans of heksenballen in de kerstboom? Onder deze boom zingen we trouwens altijd ’Oh denneboom’, maar dan bedoelen we een spar. Jij mag uitzoeken wat het verschil is tussen die twee bomen. En waarom sturen we eigenlijk iedereen een kerstkaart? Ook dat ontdek je in de speurtocht. Gelukkig hebben we een com puter, want vroeger moest men de kaarten schrijven met een ganzenveer. Toen werd er van mistletoe ook nog toverdrank gemaakt. Waarom de druïden dat deden, kom je ook te weten. Na de speurtocht kun je een mooie kerst- of nieuwjaarskaart knutselen om op te sturen naar een vriendje of je opa en oma. Ondertussen snoep je van een heerlijk kerstkransje. In het museum staat een prachtige arrenslee met een levensecht rendier. Als je je fototoestel mee neemt, kun je op in de slee op de foto verkleed als kerstman. Dit viel samen met een bezoek van burge meester en wethouders, gemeenteraad en ma nagementteam met partners van de gemeente Oisterwijk. Burgemeester drs. Y.C.Th.J. Kortmann was bereid om - onder luid applaus - met een hijs kraan de vlag in top te hijsen. Naar verwachting zal de nieuwbouw rond de zomerperiode volgend jaar worden opgeleverd. ZEND GUL1 E u 1 f R WORDT Sl Het Scryption en Natuurmuseum Brabant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, tegenover het busstation van Tilburg CS. «F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5