T 0L ’Oplopende straffen voor hardleerse overtreders’ If IX Pas bij nul houden we Betreft: lancering van www.5december.nl Fusie bibliotheken Oisterwijk- Moergestel en Tilburg een stap verder op met tellen Filosofietje ■1 voor een leefbaar Oisterwijk Lw s. u uw bankzaken waar en wanneer u maar wilt Per telefoon via de Rabofoon of op internet Om uw saldo te checken, een bedrag over te maken of aandelen te kopen. Snel, safe en heel gemakkelijk. Eerst meer weten? Kom langs of kijk op www.rabobank.nl Rabobank Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 in de war’ zijn hier voorbeelden van. Online in de samenleving. 1 Www.5december.nl is tot stand gekomen op initiatief van www.Surfkids.nl BV en in samen werking Safekidszone en UniversarPictures Benelux. Sinds kort is de website van Sinterklaas, www.5december.nlweer van start ge gaan op internet. Inmiddels alweer voor de derde keer het thuishonk voor Sinter klaas. De website biedt kinderen de mo gelijkheid op een interactieve manier met het Sinterklaasfeest bezig te zijn. Maar... de stichting miMax is er wél, die met een luisterend oor en goede raad en daad; elke donderdag van een tot vijf de minima terzijde staat. De stichting miMax is er dus, tel. 522 0320 en mimax2000@hotmail.com aan de Poirtersstraat nummer 5 en het zal duidelijk zijn waarom! Als de stichting miMax er niet was (die weet wat sociale rechten zijn) dan waren de minima letterlijk ’’uitgeteld” en dat is niet alléén financiële pijn. Als de stichting miMax er niet was, wat moest men dan beginnen? Want ook in ’’rijk Oisterwijk” is er echt armoe bij alleenstaanden en gezinnen. ALGEMEEN BELANG Als de stichting miMax er niet was, misschien klinkt dit nu eentonig. Maar waar moesten de minima dan naar toe? V oor hen is miMax blijkbaar echt ’’brood nodig!” U 7 Op de website is weer van alles te doen! Er zijn verhalen te lezen, kinderen (en ouders) kunnen meedoen aan een leuke prijsvraag, er is een aantal fraaie Sinterklaas e-cards te verzenden en het is uiteraard weer mogelijk een verlang lijstje achter te laten in het Grote boek van de Sint. Ook kunne de kids leuk met elkaar chat- ten en wij kunnen nu al verklappen dat de Sint ook een vaak in de chatbox zal verschijnen en zeker op 20 en 27 november om 16.00 uur en op 4 december vanaf 14.00 uur! BESTELLEN VAN DE BROCHURE De full colour brochure ’Pas bij nul houden wij op met tellen’ is een gezamenlijke uitgave van de Brabantse Politiekorpsen, het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid Brabant (POV Brabant), het Openbaar Ministerie, de Vereni- Het fusietraject tussen de Openbare Biblio theken van Oisterwijk-Moergestel en Tilburg maakt goede vorderingen. Nadat de besturen van de beide bibliotheken in juni jl. de intentie uitspraken met ingang van 1 januari 2003 te willen fuseren, is door een geza menlijke projectgroep gewerkt aan een hoofdlij nennotitie en een stappenplan. Door de besturen van de bibliotheken zijn deze notities inmid dels geaccepteerd. Dit betekent dat de intenties tot de fusie op hoofdpunten zijn geformuleerd en uitgewerkt en dat er een tijdsplanning ligt. Belangrijke aandachtspunten in het vervolg- Surfkids is een bedrijf dat al jaren ervaring heeft met ’kinderen en internet’. Zij is onder andere bouwer van www.Surfkids.nldit is een kidscommunity voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. Surfkids is één van de best bezochte com munities van Nederland in deze leeftijdscate gorie. Kinderen kunnen op deze site spelen derwijs kennis maken met het internet. traject zullen zijn: het dienstverleningsniveau voor de klant, een sociaal plan voor het per soneel, toekomstige tarieven en overige gebrui- kersvoorwaarden, kwaliteit en inhoud van het ICT-pakket en de financiering van de nieuwe bibliotheek. Medio 2002 moet duidelijk zijn of er voor het gehele' werkgebied van de bibliotheken van Tilburg en Oisterwijk-Moergestel één mod erne basisbibliotheek kan worden gerealiseerd met een breed draagvlak en goede financiële ondersteuning door de beide gemeenten en de provincie. ging van Brabantse Gemeenten en de Verenigde Verkeers Veiligheids Organisatie 3VO. De bro chure wordt door de politie tijdens verkeers controles uitgereikt, maar ligt onder andere ook bij gemeentehuizen, bibliotheken en rij scholen. Belangstellenden kunnen de brochure gratis bestellen bij het Servicecentrum van de provincie Noord- Brabant, telefoon (073) 681 2525 of per e-mail op 2525@brabant.nl De publieksbrochure ’Pas bij nul houden we op met tellen’ legt de lezer op illustratieve wijze uit waarom ver keershandhaving noodzakelijk is. De officiële presentatie van de brochure vond plaats tijdens de discussiebi jeenkomst ’Wij handhaven voor u’ die onlangs plaatsvond in het Provinciehuis in Den Bosch. Nut, nopdzaak en effecten van verkeer shandhaving kwamen tijdens deze bijeenkomst uitgebreid aan bod. Ook werden er suggesties gedaan om de pakkans te verhogen en oplopende straffen voor hardleerse overtreders in te voeren. De samenleving vraagt om een drastis che verlaging van het aantal ver keersslachtoffers. Verkeershandhaving is een van de belangrijke middelen om dat doel te bereiken. In 2000 vie len in Noord-Brabant ruim 7000 gereg istreerde slachtoffers in het verkeer, waarvan 206 dodelijke. Deze cijfers staan nog los van de ruim 40.000 ongevallen met alleen materiële schade. De totale kosten voor Nederland: ongeveer 18 miljard op jaarbasis. In de brochure ’Pas bij nul houden we op met tellen’ wordt nader op deze cijfers ingegaan. Ook staan hierin een aantal veel gehoorde smoezen’ van verkeersovertreders ver meld. ’Vijftig? Je kunt toch veel hard er op deze weg?’ of’Door die helm gaat m’n haar Op maandag 3 december a.s. bespreekt de frac tie van Algemeen Belang de agenda van de raadsvergadering van 20 december. Op de lijvige agenda prijken onder meer: het voorstel om in te stemmen met het definitieve plan voor het realiseren van een cultureel centrum en een parkeergarage; de overeenkomst tussen Tilburg en Oisterwijk m.b.t. de verrekening v.w.b. Heukelom; het verlenen van een krediet voor de aanleg van een handbalveld bij de Leye; het voorstel tot het vaststellen van de verordening op het correctief referendum; de voorstellen tot het vaststellen van een nieuwe verordening leerlingenvervoer en tot het vaststenen van een nieuwe verordening huisvesting onderwijs. Er staan echter nog veel meer zaken geagendeerd. Ons overleg start om 19.00 uur in fractiekamer 8, bovenste verdieping. Wij zijn graag bereid met U in discussie te gaan over geagendeerde onder werpen, maar U kunt ook bij ons terecht over onderwerpen die U zelf direct of indirect aan gaan. Schroom niet om die stap te zetten, vele anderen gingen U daarin voor. U vindt ons dus in het Raadhuis in kamer 8, bovenste verdieping (lift aanwezig en de koffie staat klaar). Mocht U verhinderd zijn, dan staat het U altijd vrij om rechtstreeks contact op te nemen met Noud Smits (tel. 513 1694), met Ferry Portzgen (tel 521 7217), met Chris de Veer (tel 513 2496), met Arnold van Beekhoven (tel 521 7032), met Martien Mathijssen (tel 528 2650), met Simone van den Koedijk (tel 528 2284), met Trees Verhoeven (tel 513 1814) met Ton Timmermans (tel 533 3606) en/of met Ria Peters (tel 06- 29411474). Wij bieden U graag een luisterend oor. Graag tot ziens en/of horens! Algemeen Belang, voor een leefbaar Oisterwijk. X- I "—pelfs op feestdagen, zijn we open. Tenminste, als u kiest voor Random Access Banking. Daarmee doet ■L4 Brochure ’Pas bij nul houden we op met tellen’ wijst weggebruiker op noodzaak verkeershandhaving De politie in Noord-Brabant blijft controleren op de speerpunten snelheid, rood licht, alcohol en het dragen van gordel of helm. Niet om de weggebruikers dwars te zitten, maar om het verkeer in Brabant veiliger te maken. PAGINA 5 Tot die tijd blijven we controleren DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 w f 1 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5