VOGELS met Kerstmis... Mariet van Laarhoven in het zilver Kapsalon De Euro komt eraan Loeki Liliput 315,- van de euro een nieuwe pinpas of creditcard nodig Barbers "Heb ik door de komst I Aphrodite Schoolstraat 5 ’De Gèsselse’ ’Happy Best’ en ’Eght Herrie’ winnen Blaoskapellenfestival Oliebollen in december 1 WOENSDAG 28 NOVEMBER 2001 - 26e JAARGANG - Nr. 1170 Moergestel Biest-Houtakker Hagharst Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Rootven 35, Moergestel, Tel.: (013) 513 22 21 In verband met Kerst en Oudjaar zal deze krant in de weken 52 en 1 (de woensdagen 26 december en 2 januari) NIET verschijnen. Het traditionele Kerstnummer van ’De Gèsselse’ verschijnt op woensdag 19 december a.s. Advertenties, teksten, nieuwjaars wensen e.d. voor dat nummer kunt u nu al inleveren. Het eerstvolgende nummer daarna (in het nieuwe jaar dus...) mag u weer verwachten op woensdag 9 januari. zie pagina 7 Vanaf 1 januari 2002 vervangt de Euro de gulden. Voor u het weet betaalt, ontvangt, rekent en werkt u in Euro's, alsof u nooit anders gewend bent geweest. Maar zover is het nog niet. De komst van de Euro roept heel wat praktische vragen op. Rabobank Moergestel helpt u op weg. En dan wel op de laatste dag van december, om precies te zijn. Wat is namelijk het geval? De scouting wil op oudejaarsdag versgebakken oliebollen verkopen.. Deze zullen gebakken en verkocht worden op ons clubhuis D’n Donk aan de Bosstraat. Omdat onze oliebollenverkoop tijdens de carnavalsoptocht altijd zo’n succes is willen we zoiets vaker proberen. We hebben het hier inderdaad over proberen want we hebben geen idee hoe Moergestel hierop gaat reageren. We gaan de oliebollen verkopen tussen 14.00 en 16.00 uur. Per zakje van 5 stuks kosten ze fl. 5,-. Misschien een mooie manier om van uw vijfjes af te komen. Om een beetje aan de weet te komen hoeveel we zuilen gaan verkopen kunt u onderstaande bon invullen en inleveren in de Scoutingbus bij de Jumbo of bij Super de Boer. U kunt hier aangeven dat u één of meerdere zakjes oliebollen wilt. Aan de hand van de reacties hierop kunt u in de laatste Gèsselse lezen of het doorgaat of niet. Gaan we ervoor dan is het natuurlijk ook mogelijk om, zonder dat u een bon heeft ingeleverd, oliebollen te komen halen op D’n Donk. Dus als u op oudejaarsavond een lekkere oliebol lust, lever dan de bon in bij Jumbo of Super dé Boer. Naam: Adres: Aantal zakjes: Het parochiële zangkoor ’Cantate Domino’ vierde jl. vrijdag het jaarlijkse Ceciliafeest. Natuurlijk werd dat weer een gezellige avond in het Parochiecentrum waar voor ’n lekker hapje eten was gezorgd, geheel in stijl met het jaargetijde waarin we nu verkeren. De heer lijke lucht van stamppotten kwam je bij de buitendeur al tegemoet... Maar daarvoor waren we niet gekomen. De reden was gelegen in het feit dat het koor wederom een jubilaris te huldigen had. Mariet van Laarhoven (Oirschotseweg) was 25 jaar lid van het koor. Het Ceciliafeest is natuurlijk een uitstekende gelegenheid om zo’n trouw koorlid voor het voetlicht te plaatsen. De bijbehorende onderscheiding en oorkonde werden haar over handigd door pastor Van den Tillaart. Van ’Happy Best’ is de klasse in Moergestel ondertussen wel bekend. Zij immers wisten de titel al tweemaal eerder me naar Best te nemen. Hun uitvoering van liedjes uit de musical en film ’Grease’ gaf hen dit jaar wederom het hoog ste aantal punten. 'Eght Herrie’ uit Gorinchem was een nieuw komer die meteen verraste. De ietwat onge wone bezetting van het orkest, met een zeer muzikale dame in hun midden, in combi natie met opvallende kleding en opvallende muzikale kwaliteit liet de jury niet onberoerd. Ook hier een terechte winnaar, al zijn dat eigenlijk alle deelnemende kapellen. Het niveau lag ook dit jaar immers weer eer hoog. Er waren er dan ook meer die oog en oor streelden en het repertoire liep daarbij zeer Het 19e Blaoskapellenfestival, zoals dat afgelopen zaterdag in ons dorp afspeelde, kende wederom twee uitstekende winnaars. Zonder andere kapellen tekort te doen overigens, maar de organisatie wil elk jaar graag twee winnaars aanwijzen: een in de categorie Muzikaliteit en een in de categorie Presentatie. uiteen. Genieten kon de jury tenminste van muziek van Wim Kersten (Bij ons staat op de keukendeur.en bijvoorbeeld De Dijk (Als het golft.Muziekstukken waarmee je het jezelf, in de uitvoering zoals we die te horen kregen, bepaald niet makkelijk maakt. In de categorie Muzikaliteit was een tweede plaats weggelegd voor ’De Dommelaers’ uit Eindhoven, ook in Moergestel geen onbek enden. De derde plaats in deze categorie was voor de winnaars van 2000: ’Hoge Nootd’ uit Dorst/Breda. Hen zien we overigens weer terug als muzikale begeleiders van de komende Sauwelavond op 26 januari 2002. In de categorie Presentatie was een tweede prijs voor ’Happy Best’ en een derde prijs voor ’De Dommelaers’. Volgend jaar kunnen we ons trouwens opma ken voor het vierde lustrum van dit muzikale spektakel: de 20e editie. Zoals het er nu naar uitziet zal dat plaatsvinden op zondag en wel op 20 oktober! jl Huidverzorgingsinstituut ij Voor Sinterklaas kunt u nu al reserveren...!!! Schepens Tweewielers PROFILE Eigen parkeerplaats via Vloeiweg de f,etsspicia“ ’s-Maandags gesloten «mw, de esselse VISA Openingstijden: 11 Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl Help IfAangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en VG.Z di - vr: 9.00 - 18.00 u zaterdag: 8.00 - 15.00 u i luiuiuiz-uiyiiiyuiiijuu MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326 - E-mail: Profileschepens@hetnet.nl Ruim 75 jaar fïetsplezier! i f a

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1