I Concert ’Con Amore Pleegzorg helpt kinderen die het nodig hebben De LeefOptimaal Hypotheek: boven uw stand leven hoeft niet meer te kosten. Psychedelische rock in DEMO Fototentoonstelling SU ^1 Rabobank Moergestel Van 17.00-19.00 uur... Bel nu gratis 0800-0502 of kijk op www.rabobank.nl Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Rabobank PAGINA 5 5 Redactie 'De Gèsselse' en Buro '76 Een ander huis kopen begint met de vraag: hoe ver kunt u gaan? Dankzij de nieuwe LeefOptimaal Hypotheek van de Rabobank is dat voortaan een stuk verder. Zonder dat het extra hoeft te kosten. Hoe dat kan? Heel eenvoudig: door verstandig om te gaan met de overwaarde uit uw oude woning of eigen vermogen. Majestic Scene ziet in Motorpsycho hun grote voorbeeld en een deel van hun liedjes hebben ze dan ook opgenomen in Noorwegen, dat blijk baar een perfect klimaat heeft om te komen tot een psychedelisch rockgeluid. Maar het is meer dan geluid alleen, het geluid van Majestic Scene roept ook beelden op. Dus Nuc en Majestic Scene in jongerencentrum DEMO op vrijdag 23 november, zaal open 21.00 uur, aanvang 22.00 uur, entree f7,50. Voor vragen kun je tijdens openingstijden langskomen of bellen naar 521 5496. Je kunt ook de website bezoeken op www.jcdemo.nl ”Ik ben trots dat ik Johan een kans en plek heb kunnen geven. Moet je zien wat een vrolijk kind het is. Een jaar geleden was Johan een heel ander kind; hij huilde veel en sliep erg onrustig. Gelukkig heeft hij zijn draai kunnen vinden. Op school heeft hij het naar zijn zin en met zijn moeder gaat het ook beter,” aan het woord is Ria, al tien jaar pleegmoeder. Zij brengen een selectie uit ”Der Zigeunerba- ron” (Joh. Strauss), ’’Gold und Silber” (Franz Lehar), ’’Die Blumen von Hawai” (Paul Abra ham), ’’Die Fledermauss” (Joh. Strauss), ’’Die Czardasfurstin” (E. Kalmann), Openingskoer uit Martha ”Darf mit nachtig” en Attila” (Verdi) e.a. Let op. Rendementen uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. We doen ons uiterste best om iedereen te woord te staan, zowel aan de deur als aan de telefoon, en zowel door de week als in het weekend. Wilt u er echter rekening mee houden dat we ook graag 'n hapje willen eten? DAAROM ZIJN WE 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR NIET MEER BEREIKBAAR. Afspraak maken met onze hypotheekadviseur? Bel gratis 0800-0502. Of klik op www.rabobank.nl dan bellen we u zo snel mogelijk voor een afspraak. Behalve een waardevol hypotheekadvies ontvangt u ook een inspirerend interieurboek van Jan des Bouvrie. brek moesten de opvoeringen voortaan con certant worden gegeven. Het niveau heeft daaronder echter niet geleden. De koorleden maken overuren door hun eigen operettekleding te fabriceren. Deze zondag kunt u getuige zijn van de fraaie kostuums. Er is nog een apart optreden van een klein man nenkoor in Russische kledij. Speciale aandacht verdient de baritonsolist Theo van den Hoven. Uit de eigen keuken komen Nellie Verhaaf (sopraan) en Dinie Lauwers (sopraan), ook geen onbekenden. Komt u.kijken en luisteren naar de oorstrelende operetteklanken van Con Amore. De rest van de tijd is het open inloop in jon gerencentrum DEMO. Dat betekent dat de deur open staat voor jongeren tussen de 12 en 25 jaar uit Oisterwijk en omgeving. Je kunt bij DEMO terecht voor een kletspraatje met bek enden aan de bar, een potje tafelvoetbal of flip peren, of om te computeren in het internetcafé. gezin vragen wij begrip voor het feit dat deze kinderen anders kunnen reageren. Simpelweg een fietstochtje of een potje voetballen kan al een ongewone situatie voor deze kinderen zijn. Ook zijn kinderen gebaat bij duidelijke regels en normen zoals voorzichtig zijn met de spullen van een ander of het respecteren van elkaar: Heb je als volwassene de rust in je, dan zal dit ook op deze kinderen uitstralen”. Pleegouders hoeven geen hoge opleiding of veel ervaring met kinderen te hebben. Met gezond verstand, geduld, liefde voor kinderen, humor en doorzettingsvermogen kun je als gezin of alleenstaande ouder veel betekenen. Het is van belang dat een pleegkind niet meer bang hoeft te zijn, dat het vertrouwd is en dat het op hulp en steun kan rekenen. Kortom: dat het kind weet en voelt dat het in een veilig nest zit. Wilt u meer informatie over pleegzorg? Regelmatig zijn er informatieavonden over pleegzorg, ook in uw regio. Geïnteresseerden kunnen na zo’n avond aangeven meer met pleegzorg te willen waarna een justitiële en medische verklaring volgt. Zijn deze verk laringen akkoord dan volgt een voorbereid ingsprogramma van zeven avonden. Vervolgens kan het even duren voordat een kind bij u in huis komt wonen, want ieder kind verdient een geschikte plek die bij hem past. Wanneer een kind bij u woont, krijgt u begeleiding van uit de zogeheten Voorziening voor Pleegzorg bij u in de buurt. Voor meer informatie, bel gratis 0800- 0223432. U wordt doorverbonden met pleegzorg in uw eigen regio. Kijk ook op internet: www.pleeg- Concert Operettevereniging ”Con Amore” op zondagmiddag 25 november 2001 in De Schalm, Eikenbosch 1 te Berkel-En- schot, aanvang 12.30 uur, entree fl. 7,50, inclusief een kopje koffie. Con Amore is opgericht in 1973 en is ontstaan uit een kleine groep enthousiaste amateurs die aan huis van de dirigent Ad Verbakel repeteer den. Hun doel was gezelligheid maar vooral serieus bezig zijn met muziek en acteren. Het huis werd al spoedig te klein zodat naar een andere locatie moest worden gezocht. Dit werd ”Den Boogaard” alwaar de club iedere woens dag om 20.00 uur de zangspieren lenigt. De bekwame pianist Ad Marchand zorgt voor de muzikale invulling. Tot voor kort trad Con Amore regelmatig op in het Natuurtheater van Oisterwijk waar volledige operettes werden opgevoerd begeleid door het Tilburgs Begelei- dingsorkest. De regie werd verzorgd door de be kende Marianne Leijtens. Reacties vanuit het publiek waren altijd lovend, maar door geldge- Verder is er woensdagavond disco Aloha. Een gezellige disco- en activiteitenavond voor jon geren in het speciaal onderwijs uit Oisterwijk en omgeving. Meer weten over Disco Aloha? Bel tijdens openingstijden naar DEMO en vraag de folder aan. Op zaterdag is er weer een Purple Haze. Een gezellig inloopcafé met alter natieve muziek. En op maandagavond is het weer tijd voor film! Deze week wordt de film 15 minutes gedraaid. Twee krankzinnige Oost- Europese gangsters boeken een vlucht naar New York. Hun doel is rijk, maar vooral beroemd te worden door het maken en verkopen van moordfilmsDe film begint om 20.00 uur en de entree is f 2,50. Let op na 20.30 uur kom je niet meer binnen. Voor ieder kind zou een onbezorgde jeugd weggelegd moeten zijn. Jammer genoeg is de realiteit anders. Door omstandigheden kun nen sommige kinderen (tijdelijk) niet thuis wonen. Pleegouders bieden deze kinderen een thuis waar aandacht en zorg voor hen is. In de praktijk blijkt dat het aantal pleeggezin nen nooit voldoende is omdat ieder kind om een specifieke gezinssituatie vraagt. Pleeggezinnen blijven daarom altijd nodig om zorg te dragen voor een welkom thuis voor elk kind die dit nodig heeft. Er zijn vele varianten van pleegzorg voor kinderen die voor korte of langere tijd door allerlei redenen niet meer thuis kunnen wonen. Zo is er weekend- en vakantieopvang waarbij de natuurlijke ouders de opvoedingstaken kun nen delen met een pleeggezin. Ook is het moge lijk dat kinderen uit een internaat een weekend of vakantieperiode naar een pleeggezin gaan. Langdurige opvang is een andere vorm van pleegzorg waarbij een kind soms jaren in een pleeggezin woont. Het komt met regelmaat voor dat deze periode duurt tot ’het op kamers gaan wonen’. Niet iedereen komt in aanmerking voor het pleegouderschap. ’’Pleeggezinnen, en daarmee bedoel ik ook alleenstaanden met of zonder kinderen, moeten een zekere ’feeling’ met kin deren hebben. En, op het moment wanneer de kinderen bij jou zijn, dien je er onvoorwaardelijk voor ze te zijn”, aldus Inge Meijer, matchings- functionaris VvP ZO-Brabant. ”Wij gunnen een kind een zekere mate van rust en structuur want vaak zijn deze kinderen heen en weer geslingerd in bijvoorbeeld ruzies. Dit kan onzeker gedrag veroorzaken. Van een zorg.nl In het Zorgcentrum aan de Thomas van Dies- senstraat te Goirle is t/m 31 december a.s. een fototentoonstelling te zien met werken van Thea van Laak. De tentoonstelling is geopend op werkdagen van 9.00-17.00 uur. Dit keer stelt Thea foto’s van de winter tentoon, met alvast een knipoog nar de komende feestda gen. Ook op winterdagen laat de natuur veel moois zien: sneeuw en ijs zijn geijkte winter- thema’s, maar ook kale bomen en het winter zonnetje in het bos geven mooie foto’s. Foto’s van glas-in-loodramen, van brandende kaarsjes en engelen brengen u alvast in de sfeer. En al genietende doet het de kou van de winter ver drijven. Alle foto’s en tevens fotokaarten zijn te koop. Informatie daarover bij de receptie. Op vrijdag 23 november spelen in jongerencentrum DEMO twee bands uit het genre psychedelische rock: Nuc en Majestic Scene. Sfeer-beuken en Trance -rock zijn omschrijvingen die gegeven zijn aan optredens van Nuc. Het geluid van Nuc kan omschreven worden als melancholieke zang en noisy gitaarspel, zuigende bas en de roffelende drums overgoten met een saus van space-effecten. Majestic Scene combineert moody, psychedelische rock met ex perimentele, ongebruikelijke samples. 'DE GÈSSELSE’-WOENSDAG 21 NOVEMBER 2001 Kennisgeving Algemene Ledenvergadering Huurdersvereniging Oisterwijk Het bestuur van de Huurdersvereniging Oister wijk, heeft via een brief haar leden uitgenodigd voor een algemene ledenvergadering op don derdag 22 november 2001. De algemene ledenvergadering vindt plaats in de Kunstkring, aanvang 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Op deze vergadering zal de voorzitter ingaan op de doelstellingen van de Huurdersvereni ging, daarna zal de secretaris een samenvatting geven over de behaalde resultaten in overleg met Woningstichting Sint Joseph en de gemeente Oisterwijk, tevens komen aan de orde de finan ciële begroting van de Huurdersvereniging voor het jaar 2002, en de activiteiten van de Huur- dersvereniging voor 2002. Indien er zich kandidaten hebben aangemeld voor een functie in het bestuur zal door de voorzitter van de Huurdersvereniging een voor dracht aan de leden van de vereniging worden gedaan en kunnen de leden hierover hun stem ming voor de nieuwe kandidaat uitbrengen. Na de rondvraag en sluiting zal de gelegen heid geboden worden om onder het genot van een drankje even na te praten met de leden van het bestuur van de Huurdersvereniging. De officiële agenda voor deze avond zal bij bin nenkomst aan de leden worden uitgereikt. PS. Het jaarverslag 2000 van de Huurdersver eniging, alsmede de Statuten van de Huurders vereniging liggen ter inzage op het kantoor van de Huurdersvereniging Poirtersstraat 5 te Oisterwijk. (alleen tijdens het spreekuur iedere le woensdag van de maand vanaf 19.30 tot 21.00 uur).

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5