Diabetes Fonds Nederland B&E Uw groenten- en fruitspecïaalzaak gaat verhuizen naar Rootven 23 B&E /6 ^ber Die Maarten maakt wat los!! Najaarsconcert ’Clapopp’ en Canzonetta Fruity Krijgt het dorp de ruimte? (voorheen Bakkerij Verkooijen) LET OP ONZE OPENINGSADVERTENTIE Maandag 19, dinsdag 20 en woens dag 21 november zijn wij gesloten. Donderdag 22 november gaan wij weer spectaculair open in een geheel vernieuwde uitgebreide winkel. O' c? ,\- 73 o o Moerges^ Brabantse dorpendag 2001 ‘S'i-èei PAGINA 9 *•4 tot een gevarieerd programma dat gelardeerd zal worden met wat Brabantse entertainment. Op zondagmiddag 18 november geven Canzo netta uit Tilburg en Bras(s)band Clapopp uit Moergestel een concert in Wijkcentrum de Baselaer te Tilburg. Canzonetta is een gemengd koor van zo’n 60 zingende leden ondersteund door een eigen combo van twaalfmuzikanten. Het speelt en zingt voornamelijk lichte muziek, variërend van oude stijl jazz, swing en dixieland tot popmuziek en fragmenten uit musicals. Nummers op het repertoire zijn o.a. van Queen, the Beatles en Motown-nummers. Plaats: Wijkcentrum De Baselaer, Hoefstraat 175 Tilburg van 14.00 uur tot 16.30 uur. Entree gratis. Tijdens het concert zullen Clapopp en Canzo netta om en om gedurende sessies van ’n half uur hun kunnen ten gehore brengen. Heeft u onze collectant gemist en wilt u het Diabetes Fonds alsnog steunen? U kunt uw gift overmaken op giro 5766, t.ri.v. het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor verdere informatie kunt u contact opne men met het Diabetes Fonds: telefoonnum mer 033-46 22 055. so O oo Jaarlijks ontstaat diabetes bij 60.000 Nederlan ders. Meer dan een half miljoen Nederlanders hebben diabetes. Hoe later diabetes bij iemand wordt ontdekt, hoe groter de kans op (ernstige) complicaties aan ogen, nieren, hart- en bloedvaten. Voorkomen en genezen is het centrale doel van het Diabetes Fonds. Van 28 oktober tot en met 3 november hebben vele vrijwilligers weer en wind getrotseerd om het Diabetes Fonds te steunen in het financieren van wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en gevolgen van diabetes en naar middelen om diabetes te voorkomen en genezen. De collecte in Moergestel heeft dit jaar fl. 4533,30 opgebracht. Het Diabetes Fonds dankt alle gevers, collec tanten en iedereen die. zich heeft ingezet om de collecte te doen slagen. Met uw hulp kan het Diabetes Fonds ook ko mend jaar belangrijk wetenschappelijk onder zoek financieren om verdere groei van diabetes te stoppen en oplossingen voor deze ziekte te vinden. De muziekkeuze van Clapopp zal deze middag bestaan uit rustige luistermuziek van o.a. Frank Sinatra: My Way en New York en larnes Last. In opdracht van de Provincie Noord-Brabant organiseert het PON Instituut voor advies, onderzoek en ontwikkeling in Noord-Brabant op zaterdag 24 november 2001 van 10.00 tot 16.00 uur de Brabantse Dorpendag in het provinciehuis te ’s-Hertogenbosch. Samen met het PON en de Vereniging kleine kernen Noord-Brabant ontvangt de Provincie Noord- Brabant die dag de dorpsraden uit de kleine ker nen en andere organisaties/instellingen die bij Brabantse dorpen betrokken zijn. Het programma sluit zo veel mogelijk aan op de uitkomst van een enquête onder de dorps raden, waarin ze konden aangeven aan welke informatie ze behoefte hadden. Dat heeft geleid Tijdens de pauze krijgen de deelnemers gele genheid de informatiemarkt te bezoeken, waar organisaties, provinciale overheid en dorps raden zich presenteren met allerlei interessante projecten en activiteiten. Het middag-program- ma wordt voortgezet met een leefbaarheidsdebat en vijf workshops die gaan over mobiliteit en verkeersveiligheid, vrijwilligers, lokaal soci- aal-beleid, wonen en zorg voor ouderen en over voorzieningen in de kleine kernen. Na afloop van de workshops bestaat nog een laatste gele genheid voor een bezoek aan de informatie markt, De middag wordt afgesloten met de officiële overhandiging van het boekje Dorp over de drempel. Leefbaarheidsprojecten als inspiratiebron. e. Waar vind ik ze? f. Hoe is de stand van zaken? g. Kan ik zelf iets inbrengen? Kortom: geen poespas, daar houden we niet van. Recht door zee, een rots in de branding voor de burger. Niet voor niets Gemeente Belangen met de Beste Kijk op Elke Buurt en Wijk. En die beste kijk krijgen we alléén maar door de burger, die ons opzoekt. Kan het mooier? Bekijk het maar eens: we hoefden naar aanlei ding van het artikeltje van Maarten niets te doen, onze pagina is stabiel, geen verloop in de commissies, geen wijzigingen in het beleid, geen ruzies in de club. Eigenlijk toch wel makkelijk voor de webmaster. Benieuwd? http://home.wish.net/~cjbrands Laat eens weten wat u er van vindt. PROGRAMMA Het ochtendprogramma staat in het teken van het ruimtelijk ordeningsbeleid en de Brabantse dorpen. De Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening, de reconstructie en het streekplan, wat houden ze in en hoe verhouden ze zich tot elkaar? Gedeputeerde Pieter van Geel geeft hierop ant woord. Zijn inleiding wordt vervolgd door col lega gedeputeerde Roel Augusteijn die de rol van dorpsraden en de participatie van burgers zal toelichten. Als laatste inleider spreekt Wim van Li th als voorzitter van de vereniging kleine kernen Noord-Brabant over de gevolgen van het ruimtelijke ordeningsbeleid op de, leefbaarheid in de kleine kernen. Het ochtendprogranlma sluit met een discussie onder leiding van Piet de Kroon, directeur van het PON. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 Maarten van den Hurk hield de lokale websites tegen het licht en wat bleek: in het digitale tijd perk moet ieder zo nodig meedoen met alle ge volgen van dien. Wij, van Gemeente Belangen, met de Beste Kijk op Elke Buurt en wijk, hebben ook een website. Ook wij spraken met Maarten van den Hurk. Omdat regeren vooruitzien is hebben we gelukkig nooit gekozen voor een site die actueel is. Nee, beide benen op de grond, zo zijn we nou eenmaal. Op onze website vindt u alle noodzake lijke informatie om een beeld te kunnen vormen: a. Wie zijn dat nou? b. Waar staan ze voor? c. Wat hebben ze beloofd? d. Wat hebben ze afgesproken met het be stuursakkoord? k 2 /o A

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9