Aloë Vera:een geschenk uit de natuur BIBLIOTHEEK M Cowboy Billie Boem in Moergestel VIDO (Vrouwen in de overgang) stichti ng’openba re Tijdelijk omweg naar bibliotheek De Reuselhof is Steeds meer mensen in Moergestel maken er kennis mee... klaar voor de euro 2002 staat voor de deur en daarmee ook de komst van de Euro. Nog even en dan ontvangen en betalen we met euro’s. Aan deze omschakeling zal de één sneller gewend zijn als de ander. Met name bij senioren roept de euro veel vragen op. Een goede voorbereiding is dus op zijn plaats. OISTERWIJK EN MOERGESTEL |l W A PAGINA 7 7 Vandaar dat Wim Wolfs van Rabobank Moer gestel de bewoners van de Reuselhof opzocht en hen een middag bijpraatte over de euro. De ruim 55 geïnteresseerden werden voorzien van praktische informatie, zoals tot wanneer kan muntgeld ingeleverd worden. ’Muntgeld kunt u het best inleveren tijdens de inzamelweken van de Rabobank. Deze lopen nog tot 1 decem ber as.’, geeft de heer Wolfs aan. Na 1 januari 2002 kunnen guldens nog tot het einde van het jaar, kosteloos, op de rekening gestort wor den. Hou er wel rekening mee dat het begin 2002, in verband met de invoering van de euro, druk kan zijn op de bank. Vanaf maandag 12 november zijn er riolerings- werkzaamheden in de Schoolstraat. Tussen de Kerkstraat en De Scheerman is de Schoolstraat in beide richtingen afgesloten gedurende 8 weken. Dat betekent dat de bibliotheek per auto alleen via de andere kant van de Schoolstraat te bereiken is. Te voet is de bibliotheek vanuit beide richtingen bereikbaar. Excuses voor het ongemak en graag tot ziens in de bibliotheek op maandag en vrijdag: woensdag en donderdag: Iedere le en 3e woensdag van de maand is er een koffieochtend van 9.30-10.30, waar vrouwen tussen de 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praatje en kopje koffie, maar ook voor informatie en hulp van ervaringsdeskundige vrouwen. De komende koffieochtend is woensdag 21 november 2001. Bij iedere koffieochtend bestaat de mogelijkheid om je op te geven voor een gespreksgroep, 12 keer voor fl. 75,- euro 34,10. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 456 2738 of 542 6591. 15.00 - 20.00 uur 14.30- 17.30 uur Het eerste bezoekertje was verkleed als een echte cowboy en de toon was dan ook direct Er zijn inmiddels al vele gebrui- kerserva- '■K ringen. EUROKITS In december zal een medewerker van Rabobank Moergestel wederom de Reuselhof bezoeken om de Eurokits uit te delen. De Eurokit is een gratis set euromunten ter waarde van 8,55. Iedere inwoner van Nederland van zes jaar en ouder krijgt hiervoor begin december een waar debon thuisgestuurd. Bewoners die hun waarde bon inleveren bij de activiteitenbegeleidster Ineke Cloosterman van de Reuselhof zullen in december hun Eurokit overhandigd krijgen. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 WAT IS DE KRACHT VAN ALOË VERA? Het sap van de Aloë plant zit vol met vitami nen. (zelfs B12 komt er in voor, en dat is op zich al heel bijzonder omdat het alleen in vlees voor komt) mineralen en aminozuren. Het reinigt je lichaam in de ruimste zin des woords, waar door alle afvalstoffen het lichaam verlaten zodat alle voedingsstoffen weer beter worden opge nomen. Het lichaam wordt sterker en komt weer in balans en je immuniteit als gevolg daarvan ver hoogt. Het belangrijkste principe wat je hier bij voor ogen moet houden als het gaat over voeding is het principe van de fysiologische cyclus, m.a.w. als je een verwaarloosde plant in huis hebt, en je gaat hem weer water en voed sel geven, dan zal hij enigszins opleven door de gezet. Bij binnenkomst kregen alle kinderen een lekker zakje chips. Nadat de meesten de chip opgesmikkeld hadden kon de eerste show om half twee beginnen. De sfeer zat er vanaf het begin al goed in. Cowboy Billie Boem en zijn vriend, de naar het juiste hoofddeksel zoekende indiaan, brachten een grappige show. De veel al bekende kinderliedjes werden gespeeld in een origineel, muzikaal en aanstekelijk arrange ment. Er werd dan ook volop gedanst en ge sprongen. De liedjes wisselden elkaar snel af. Zo passeerde onder andere: ”de dikste billen van het hele land”, ’’Toemba-Toemba” en het ’’Zigeunermeisje”. Het uurtje vloog voorbij en voor men het wist gingen de lampen weer aan. Grote en kleine bezoekers verlieten enthousiast de zaal. De volgende groep stond al ongeduldig te wachten en wilde graag de grote zaal binnen om te kijken naar de Cowboy Billie Boem show. De laatste show begon om vijf uur en was net zo druk als de andere twee voorstellingen. Rond zes uur viel het doek voor Cowboy Billie Boem en gingen de laatste kinderen weg. Bij vertrek kregen alle kinderen een Euro-lolly en een kleurplaat. De bijna 500 jonge bezoekers en even zoveel ouders hebben in plaats van een standaard cadeautje in de spaarweek van Rabobank Moergestel een leuke woensdag mid dag in Den Boogaard gehad. F" WAAROM ZOU JE ALOË GEBRUIKEN? Als we ons vergelijken met onze auto, is de auto vaak veel beter af als het om verzorging gaat. verbeterde voedingmaar je zult moeten wach ten tot de oude blaadjes zijn afgestorven en er zich weer nieuwe bladeren hebben gevormd, voordat men weer kan spreken van een gezonde plant. Bij het menselijk lichaam werkt het op dezelfde manier, als men het begint te voorzien van beter voedsel, zal men moeten wachten tot de fysiologische cyclus zich heeft voltrokken en er voldoende nieuwe lichaamscellen zijn gevormd onder invloed van verbeterde voedingsstoffen. Verder gaat de Aloë zeer diep door de huid en werkt van daaruit naar boven toe, werkt anti septisch en doodt dus virussen en bacteriën en schimmels. Het stimuleert gezonde celgroei en heeft een kalmerend effect op het zenuwstelsel wat een prima ondersteuning kan zijn bij stress- klachten. Het maakt je namelijk rustig zonder dat je er suf van wordt. te banaan. Hij wordt snel bruin van het oxideren en al snel zijn alle werkzame bestanddelen die in de gel zitten ver loren. Daar moest dus iets op gevonden worden. En nou kun je met allerlei chemische midde len dat rottingsproces wel stop I zetten, maar het was, om het k natuurlijke te behouden, S niet de bedoeling. I In 1964 lukte het Dr. Bill I Coats, een praktiserend 1 apotheker uit Dallas, om de gel op een natuurlijke manier te stabiliseren houdbaar maken), en wel op zo’n natuurlijke manier, dat de gel niets aan waarde ver loor. Want.... - hij wordt gewassen en in de was gezet - doorsmeren en olie verversen - een kleine en grote beurt - de beste benzine (loodvrij, super) Het beste is nog niet goed genoeg, want onze blikken vriend moet ons trouw dienen, moet heel wat jaartjes mee, heeft veel geld gekost .zuinig op zijn dus. Wat het ge bruik van de Aloë voor u mag betekenen kunt ook u ervaren door eigen gebruik. De ene mens reageert er anders positief op dan de andere, afhankelijk van het geen uw lichaam nodig heeft. Uw lichaam haalt die voedingsstoffen uit de plant waaraan u een tekort heeft en die dus belangrijk voor u zijn. De Aloë is volledig veilig in gebruik voor mens en dier. De (inmiddels) al talloze gebruikers kunnen alleen vertalen naar wat hun lichaam hen vertelt. En dat is ook de meest betrouwbare manier. Slechtzienden die behoefte hebben aan een euro- training kunnen dit melden aan de activitei tenbegeleidster van de Reuselhof. Bij voldoende interesse zal een dergelijke training door Rabobank Moergestel verzorgd worden. Een goede voorbereiding is het halve werk. Dat geldt zeker voor de invoering van de euro. De bewoners van de Reuselhof zijn er klaar voor. Uook? CONSUMENTENPAKKET Verder raadde de heer Wolfs de bewoners aan om direct in het nieuwe jaar over te schakelen op de euro. ’Gebruik geen guldens en euro’s door elkaar, dat is alleen maar verwarrend’. Om alvast een voorraadje euro’s in huis te hebben, kan iedereen vanaf 14 december as. consumen- ten-pakketten kopen bij o.a. Rabobank Moer gestel. Dit pakket bestaat uit 32 euromunten ter waarde van 25,00. Half december zal een medewerker van onze bank deze pakketten bij de bewoners van de Reuselhof aanbieden. Betalen met euromunten kan echter pas vanaf 1 januari 2002. Tot slot was er ook nog praktische tip voor de kaarters; ’Vervang de stuiver door 2 eurocent’. Op dit moment wordt onderzoek gedaan op een universiteit in ons land naar de werking van onze tandpasta met betrekking tot het ver minderen van slijmvliesproblemen bij men sen die chemotherapie ondergaan. Van de mensen die aan het onderzoek mee doen krijgt 50% onze tandpasta, en 50% een pla cebo (een andere tandpasta) zonder specifieke werkingen. U begrijpt wel dat dit ons een stukje verder brengt. Diegenen die meer over de Aloë willen weten, kunnen terecht bij Corrie Laurenssen - de Looyakker 37 tel: 5133253 Patricia Mols - Tilburgseweg 36 tel: 5132794 Bel ons gerust; wij geven u graag vrijblijvend advies en informatie. WAT IS NOU PRECIES DE ALOË VERA? Je ziet het tegenwoordig op tal van gebruiks artikelen staan. Aloë Vera is een van de oudst bekende medicinale planten. In het oude Griekenland werd het al gebruikt in recepten, terwijl de oude Egyptenaren de plant niet alleen gebruikten als medicijn, maar ook als huidver zorging en balsemen. Verder zijn er nog historische documenten teruggevonden van Romeinen, Algerijnen, Marokkanen, Arabieren, Indiërs en Chinezen, die allen melding maken van Aloë Vera voor zowel geneeskrachtige als cosmetische toe passingen. Al van voor onze jaartellingen is Aloë in vele verschillende culturen toegepast vanwege de heilzame werking die er vanuit ging o.a. voor wonden, zweren, maag- en darmklachten, huid- problemen, hoofdpijn, mond- en tandvlees klachten, brandwonden, insectenbeten, kneu zingen, enfin, noem maar op, de mogelijkheden zijn legio. Aloë kreeg hierdoor in de loop der jaren prach tige titels mee. Wat dacht je van wonderplant, medicijnplant, brandwondenplant, eerste hulp plant, en bij de Indianen toverstaf. De Aloë lijkt veel op een cactus maar stamt feitelijk af van de lelie- en ui-achtigen. Deze planten kenmerken zich door de lans vormige bladeren met stekelige randen en scherpe uiteinden. Er zijn meer dan 200 ver schillende soorten in de Aloë familie, waarvan de Barbadensis Miller de meest krachtige wer king heeft. Ze groeien in de droge streken in Afrika, Azië, Europa en Noord- en Zuid Ame rika. Door de komst van de chemische industrie werd het gebruik van planten en kruiden naar de achtergrond geschoven. Wat de Aloë betreft het duurde een aantal jaren voordat de plant weer her ondekt werd en een come back maak te als algemeen gebruiksmiddel. Toen indertijd in Hiroshima de eerste atoom bom ontplofte, stonden artsen zowat machte loos. De brandwonden en zweren tengevolge van de stralingen waren nauwelijks te behan delen, totdat men via een oude Sjamaan een oude volksremedie ging toepassen...het blad van de Aloë Vera plant. Er was echter een probleem. Het sap van de plant is de gelei waar het om gaat, want als nu het blad van de Aloëplant is afgesneden, dan kun je hem vergelijken met een opengemaak- EN WIJ - we wassen ons, in de was zetten gebeurt ook nog wel met de nodige make-up, - benzine krijgen we ook nog, maar niet de beste, nee..een- J tje met veel kleur-, geur-, en a smaakstoffen en conserve- fl ringsmiddelen. En onze gezonde groente zijn I soms minder gezond dan we I denken:zehebbennietmeer alle voedingsstoffen die ze zouden moeien hebben omdat fl onze grond steeds armer wordt. "fl Ik Doorsmeren en olie verversen W is er voor ons niet bij. Zolang alles werkt gaan we dooi en pas als ^fl we ergens last van krijgen gaan we ^fl naar onze ’’garage”. Maar met wat meer aandacht voor je voeding kan je een hoop narigheid voor blijven en Aloë kan dan een prima ondersteu ning zijn. Op woensdag 7 november was het dan ein delijk zover. Alle kinderen die hadden deelge nomen aan de spaarweek van Rabobank Moer gestel waren uitgenodigd voor een van de drie shows van Cowboy Billie Boem uit de Vergeet- ikStates of America. Den Boogaard in Moer- gestel veranderde die dag in een heuse saloon en alle kinderen zaten natuurlijk op de eerste rang.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7