Ook spaargeld Stort het tijdens de Inzamelweken 19^ Blaos- kapellen- festival in huis? 'TWARTIERKE Dat kan nog leuk worden! Stadsprins Gé van Moergestel De Inzamelweken: van 15 oktober tot 1 december 2001 Bernard Smits voorzitter ’Pierewaaiers’ Agenda GEMEENTE BELANGEN zlEjK jeugd-en jongerencentrum Samen naar de euro PAGINA 5 Met de komst van de euro moeten er in Nederland 1,8 miljard munten worden omgewisseld. Het is onmogelijk om al deze munten rond de jaarwisseling te verwerken. Stort daarom nu al op uw spaarrekening, vóór de euro komt. Doet u dat vanaf nu tot 1 december, tijdens de Inzamelweken. Dan rekenen we op uw komst en voorkomt u dat u straks lang in de rij moet staan. U kunt uw muntgeld sorteren en inleveren met de speciale muntenknip, die u gratis kunt afhalen, onder andere bij uw bank. Uw storting gaat dan snel en probleemloos. Tot ziens in ’t Kwartierke! Voor de 19e keer wordt het Blaoskapel- lenfestival in Moergestel georganiseerd door c. v. de Pierewaaiers, onder het motto ”We zitte aon ons maxima.” De organisatie durft dan ook met een gerust hart te beweren dat dit 19e Blaoskapellenfestival ongetwijfeld zal worden: De Muzikaalste Zaterdag van het Zuiden! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 14 NOVEMBER 2001 Tijdens de afgelopen woensdag gehouden jaarvergadering van Carnavalsvereniging ’De Piere waaiers’ nam Peter Swinkels afscheid van zijn hoedanigheid als voorzitter. Peter wordt opge volgd door Bernard Smits, oud-directeur van de openbare basisschool in Moergestel. De overhandiging van de voorzittershamer vond plaats in een overvolle zaal bij Café De Brouwer. Op de foto de beide hoofdpersonen van deze voorzitterswissel: links de nieuwe; rechts de ’oude’... Voor en van Peter waren er natuurlijk woorden van welgemeende dank. Na deze wis seling werd de vergadering voortgezet onder leiding van de kersverse nieuwe voorzitter... Het was een drukke week voor Carnavalsver eniging ’De Pierewaaiers’ afgelopen week. De eerste aanzetten tot het nieuwe carna valsseizoen waren ook niet de minste. Ach tereenvolgens kregen 'De Pierewaaiers’ een nieuwe voorzitter, kreeg oud-voorzitter Peter Swinkels een gemeentelijke onderscheiding en werd afgelopen zaterdag ook nog eens de nieuwe Prins bekendgemaakt. En die eer valt te beurt aan een méér dan door gewinterde carnavalsvierder: Gé Simons. Die naam ’Simons’ blijkt trouwens iets te hebben als het gaat om carnavalsprinsen. Eerdere Simonsen zijn Gé dan ook al voorgegaan. Gé treedt zelfs in de voetsporen van zijn vader die deze titel ook al eens droeg. En dan hadden we in de beginjaren van ’De Pierewaaiers’ ook nog Wil Simons, die dit jaren later nog eens overdeed. Beide personen zijn echter helaas al geruime tijd niet meer onder ons. Dat Gé het klappen van de zweep kent mag trouwens duidelijk zijn en hij mag met trots Moergestel voorgaan tijdens de komende car- navalsevenementen. Van één kant wordt het hem echter de komende carnaval wel makke lijk gemaakt: hij hoeft zelfs niks te bedenken om aan de optocht deel te nemen. Welkom Prins Gé: van harte proficiat en veel succes het komende seizoen!!! Uit Moergestel, Oisterwijk, Middelbeers, Best, Diessen, Tilburg, Eindhoven, Aalst-Waalre, Achel, Breda en Oosterhout zullen de kapellen in hun meest feestelijke uitdossing hun beste beentje voor gaan zetten. Er zal in twee poules gestreden worden. Het geheel zal door een onpartijdige en deskundige jury worden be- oordèeld. Omstreeks 21.30 uur zal de finale plaats vinden in den Boogaard. Als nieuwtje dit jaar treden ALLE kapellen op in den Boogaard. Er zal weer een maximale gezelligheid heersen in de Moergestelse café’s. Want ieder horeca- etablissement heeft toch zo zijn eigen sfeer, waardoor de muzikanten steeds weer geïn spireerd zullen raken en het beste van het beste ten gehore zullen brengen. Diegene die het fes tival in de loop der jaren al eens bezocht hebben blijven dan ook trouw terugkeren. mogen, hebben we een spannende speurtocht georganiseerd. Waar heeft Piet zich verstopt? Leeftijd: vanaf groep 4. Tijd: 14.00- 16.00 uur. Entree 2.50. Zondag 18 nov: filmavond 16+ Deze keer een echte klassieker. Laat je verrassen. Tijd: 19.30 uur. Entree 2.50. Verwacht: zaterdag 24 nov: Tekenwedstrijd en Tweeniedisco. zon 25 nov wiekentmuziek. zat 1 dec: jeugdfilm (Sint), zat 8 dec: T-shirt schilderen. De voorbereidingen hebben weer weken in beslag genomen en het resultaat zal er zeker mogen zijn. Dertig kapellen zullen weer acte de presence geven en een bezoek gaan afleggen aan diverse horeca gelegenheden in Moergestel. Het geheel zal om 16.10 uur beginnen. In bijna ieder café van Moergestel is een podi um opgesteld. Deze bedrijven hebben weer hun volledige medewerking verleend en zwaaien op zaterdagmiddag 24 november hun deuren wagenwijd open. Iedereen is van harte welkom, entree gratis. Doordat er weer vele sponsors enthousiast hun bijdrage hebben geleverd is dit alles mogelijk gemaakt. Zaterdag 17 nov: Pietenspeurtocht Voor de kinderen, die niet meer bij de Sint op schoot Wij, van Gemeente Belangen, met de beste kijk op elke buurt en wijk, vinden het vanzelfspre kend dat het verkiezingsprogramma door de burgers, onze kiezer wordt samengesteld. Daar hoefje niet moeilijk over te doen: dat is nou de mocratie. Maanden hebben we daar over ge schreven, regelmatig hebben we bijdragen ont vangen en ja, hoor: ons programma is in con cept gereed. Het doet ons goed dat we in de media lezen dat andere partijen ook schoorvoetend dat demo cratische aspect proberen in te voeren. Welis waar is dan het programma nog geschreven in de achterkamertjes door de kopstukken, maar toch, de kiezer mag er al naar kijken en opmer kingen maken. Het is een stap in de goede rich ting. Hier gaan we nou de drempel verlagen en wellicht gaat dit meehelpen om de opkomst bij het stemlokaal te verhogen. Immers mensen gaan iets van zichzelf herkennen en kunnen de verwachtingen op de voet volgen. Als wij de balans op gaan maken, dan zal onze kiezer ook zien dat wat we belooft hebben ook voor een groot deel gerealiseerd is. Graag helpen we erbij om dat uit ons toenmalige verkiezings programma, de speerpunten van beleid en het bestuursakkoord te halen. Oproep aan alle partijen: ga zo door. Hou de kiezer niet voor de gek. Advertenties met halve waarheden dienen geen doel en brengen dé kiezer weer op het verkeerde pad. Voelt u zich ook betrokken, spreekt het wel en wee in uw wijk of buurt u aan, kom dan gewoon bij ons praten, eventueel uw specifieke proble men uitleggen. Graag maken wij ons sterk om mee te werken aan de oplossingen, overigens in de wetenschap dat er altijd beperkingen zullen blijven. Op maandag 19 november om 20.00 uur ver gadert de fractie Gemeente Belangen weer in het gemeentehuis aan de Lind ter voorbereid ing van raadsvergadering van 23 november. Onze fractiekamer bevindt zich op de boven ste etage en is ook voor minder-validen goed bereikbaar. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om de vergadering bij te wonen, maar toch uw inbreng willen leveren stuur dan uw bijdrage naar onze voorzitter: Carel Brands, Joh. Vermeerstraat 9,5062 LS Oisterwijk of naar het mailadres: cjbrands@wish.net. Voor informatie over onze partij, de speerpun ten, de stand van zaken ons beleid verwijzen we u graag naar de enige plaatselijke politieke website, die niet pretendeert actueel te zijn: http://home.wish.nl/~cjbrands Rabobank

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5