s zon inde wsteen iMf ■mI U. De Zonnebloem organiseert de actie ”Zon in de Schoorsteen Opgaves verenigingenpresentatiedag blijven binnenkomen Biercursus voor beginners VVD Fractieberaad "Tot 28 januari 2002 kunt u nog met guldens betalen. Wij raden u echter aan vanaf 1 januari 2002 zoveel mogelijk te pinnen of te chippen. Woningstichting organiseert symposium ’’Huisvesting ouderen en zorg” De Euro wordt van ons allemaal DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 Vereniging Bierproeven h- de zonnebloem "De vraag naar ouderenhuisvesting en zorg zal de komende jaren sterk toenemen.” Antwoordstrook Symposium huisvesting ouderen en zorg Ik kom alleen met personen Naam: Adres: Gelieve deze strook vóór 17 november terug te sturen aan Woningstichting Sint Joseph Ik maak wel geen gebruik van het collectief vervoer doorhalen wat niet van toepassing is Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 21.30 u. Afsluiting van het officiële gedeelte door drs. J.C.M. Hulsbosch, gevolgd door een gezellig samenzijn onder het genot van een hapje en een drankje. Ja, ik meld mij aan voor het symposium ’’Huisvesting ouderen en zorg” op 27 november 2001 5 December, het lijkt nog ver weg. Toch is de Zonnebloem al begonnen met de voorberei dingen voor de sinterklaasactie. Wij vragen hiervoor ook uw medewerking. Misschien hebt u nog even tijd om een ver rassing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbehoe vende oudere. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van ”Zon in de Schoorsteen” is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven beslist geen dure cadeaus te zijn. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nut tige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als u iemand wil verrassen met een pakje dan kunt u contact opnemen met: Petra Verheyen, tel. 513 2351. U krijgt dan informatie over de verdere gang van zaken. U kunt zich aanmelden tot 7 november. Als u om 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat ik thuis ben. AANMELDING Woningstichting Sint Joseph heeft ca. 3000 uitnodigingen verstuurd aan huurders, leden van de KBO en de SVO en overige relaties. Mocht u geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kunt u zich aanmelden met behulp van de bijgaande antwoordstrook. Gelieve deze strook vóór 17 november aanstaande in te leveren bij Woningstichting Sint Joseph, Hoogstraat 18 te Oisterwijk. het totaalprogramma en de uitvoering ervan kenbaar gemaakt zal worden. Deze bijeenkomst is in Den Boogaard. Hier kan dan iedereen aangeven wat hun wensen zijn. Ook zal er dan gesproken worden over een podiumprogramma nu blijkt dat ook een aantal verenigingen zich ook nog op het podium willen presenteren denk b.v. aan muziek, dans en zang of een demonstratie van bepaalde sporten. Het begint er dus uit te zien dat dit een leuk gezellig en druk gebeuren gaat worden. Voor meer informatie kunt u altijd nog even bellen met Den Boogaard tel. 513 1665 of 06 50 808 566. november a.s. door inlevering op het adres: J. Gooyen, Burg.Vogelslaan 90, 5062 KS Oisterwijk (secretariaat van het bestuur) of e- mailadres c.reusken@nl.-packardbell.org (se cretariaat van de fractie). Politieke partijen nemen massaal deel Steeds meer verenigingen geven zich op voor de verenigingen presentatiedag die gehouden gaat worden op 5 januari a.s. in Den Boogaard. De laatste week komen er nog meer aanmel dingen voor deze bijeenkomst. Zo zijn er nu al ruim 25 verenigingen die deelnemen en hebben ook bijna alle politiek partijen zich opgégeven voor dit evenement. Er bestaat nu een plan om de politieke partijen die dag tezamen in café Cambrinus te plaatsen, zodat we een politiek café krijgen waar alle partijen zo vlak voor de verkiezingen hun politiek programma kenbaar kunnen maken aan de bezoekers van deze dag. Op 15 november a.s. is er een bijeenkomst van alle deelnemende verenigingen en partijen waar Bent u een bierliefhebber en/of zou u graag meer willen weten over de geschiedenis van het bier, ingrediënten van bier, het bierbrouwpro ces, de behandeling van bier en natuurlijk het proeven van bier? Dan kunt u op vrijdagavond 16 november as. deelnemen aan de éénmalige avondcursus ’’Drink bier met méér plezier”. De cursusavond wordt gegeven door de Moer- gestelse vereniging ’’Vereniging Bierproeven”. De cursus is bedoeld voor iedereen die graag meer over het product bier wil weten. Op deze avond wordt u bewuster gemaakt met de bier- cultuur in de ruimste zin van het woord. U krijgt antwoord op vragen als: Wie is de uitvin der van het bier? Wat is bier? Hoe wordt het gemaakt? Welke functie heeft hop? etc. Het meest gecom pliceerde maar tevens leukste onderdeel van deze avond is natuurlijk het proeven en beoordelen van verschillende bierstijlen. Er worden dan ook 5 verschillende soorten speciaalbier ’’gedegus- teerd”, ofwel beoordeeld en getoetst aan de hand van tevoren bekende gegevens. Dit alles- met behulp van een speciaal hiervoor bedoeld proefformulier. Tevens krijgen alle deelnemers na afloop een leuk aandenken. De avond wordt gehouden in partycentrum Den Boogaard aan het St. Jansplein te Moergestel en start om 19.30 uur en zal omstreeks 23.00 uur teneinde zijn. Na afloop is er gelegenheid om gezellig na te ’’bieren”. Houdt u echter wel rekening met uw vervoer! De kosten bedragen slechts ƒ22,50 p.p. Deelnemers aan deze interessante cur susavond kunnen zich inschrijven op 513 1038 of via www.bierproeven.nl PROGRAMMA Woningstichting Sint Joseph heeft een aan trekkelijk programma samengesteld, waarbij discussie, gezelligheid en amusement hand in hand zullen gaan. Zo zal het welbekende Oisterwijkse orkest ’de Egerlander’ zorgen voor de muzikale omlijsting van het programma. Karei Groenland en Jan van Reijthoven (bekend van LOVO) zorgen voor een humoristische noot. De opening van de avond zal worden ver richt door de heer drs. L. van Nistelrooij, gede puteerde van de provincie Noord-Brabant. Het programma voor de avond is als volgt: 19.00 u. Ontvangst met koffie/thee 19.30 u. Welkomstwoord door drs. J.C.M. Hulsbosch, directeur-bestuurder van Woningstichting Sint Joseph 19.40 u. Inleiding op het thema door drs. L.J.J. van Nistelrooij, gedeputeerde van de provincie Noord-Brabant 20.00 u. Discussie met de zaal. Discussieleider is mevrouw M. van de Muijsenbergh Ter voorbereiding op de Algemene Beschouwin gen en de raadsvergadering komt onze fractie weer bijeen op maandag, 12 en 19 november a.s. om 20.00 uur in kamer 9 op de eerste verdieping van het Oude Raadhuis op De Lind. U bent van harte uitgenodigd om één van deze verga deringen bij te wonen. Onze fractie bestaat uit wethouder Joop Rakhorst, fractievoorzitter Joost Wagenmakers, de raadsleden Janneke Oldenhof en Cora Steffens en de commissieleden Liesbeth Beek, Harm Horlings, Frank Smit en Wout Polder man. Voor vragen en/of suggesties kunt u contact opnemen met Joost Wagenmakers (513 6059), Janneke Oldenhof (523 0150) en Cora Steffens (528 8449). VEILING MET VEILINGMEESTER BÈR KOSTER In verband met de komende verkiezingen houdt de VVD op woensdag 14 november vanaf 20.30 uur een openbare veiling in La Belle Epoque. Iedereen is welkom. U kunt goederen of dien sten aanbieden tegen een door u genoemd min imum bedrag. Deze goederen worden dan bij opbod geveild. U hoeft niet zelf met uw spullen te gaan sjouwen. Even een telefoontje (528 3016) en wij zorgen ervoor dat een en ander bij u wordt opgehaald. VERKIEZINGSPROGRAMMA 2002-2006: OPROEP AAN ORGANISATIES, VERENIGINGEN EN INSTELLINGEN Het CDA legt momenteel de laatste hand aan haar verkiezingsprogramma 2002-2006. Bij de samenstelling van het programma is rekening gehouden met de eerder bij het CDA ingedien de programmapunten van diverse organisaties. Graag stellen wij verenigingen, instellingen en organisaties nog in de laatste gelegenheid wensen, ideeën, suggesties met betrekking tot het verkiezingsprogramma van het CDA aan ons voor te leggen. Dit kan gebeuren vóór 10 GROENLINKS LAAT INWONERS MEEDENKEN OVER VERKIEZINGSPROGRAMMA GroenLinks heeft op 31 oktober het concept verkiezingsprogramma aan de leden gepre senteerd, in november stelt de afdelingsleden- vergadering de hoofdlijnen vast en in decem ber het definitieve programma. Om de burger meer te betrekken bij de politiek heeft GroenLinks besloten het conceptprogramma ook in zijn geheel te publiceren op internet: http://web.inter.nl.net/hcc/fgoris. Via e-mail kunnen inwoners op het conceptprogramma reageren. Vervolgens zal de programmacom missie de binnengekomen reacties inventaris eren en bruikbare ideeën en voorstellen door sluizen naar de ledenvergadering. Woningstichting Sint Joseph bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum organiseert de woningstichting samen met de KBO, de SVO en de Huurders- vereniging op 27 november aanstaande een feestelijk symposium rondom het thema van de huisvesting en zorgver lening aan ouderen. Het symposium vindt plaats in de aula van scholenge meenschap Durendael en begint om 19.30 uur. Samen met de zorginstellingen en de gemeente staat Sint Joseph de komende jaren voor de uitdaging om het aanbod af te stemmen op de sterk toenemende en veranderende behoefte. Sam en met de doelgroep (ook de toekomstige generatie ouderen!) wil de woningstichting van gedachten wisselen over de wensen, de moge lijkheden en onmogelijkheden. Woningstichting Sint Joseph VERVOER Voor degenen die slecht ter been zijn en niet over eigen vervoer beschikken bestaat de mogelijkheid gebruik te maken van het busver voer dat Sint Joseph speciaal voor deze avond zal inzetten. Wanneer u op het antwoordfor mulier aangeeft dat u van deze mogelijkheid gebruik wenst te maken, zorgen wij ervoor dat u wordt opgehaald en weer wordt thuisgebracht. U ontvangt hierover tijdig bericht. maak een St Nicolaas-pakje voor een zieke MOERGESTEL i LEEFBAAR GROEN PAGINA 9 HEUKELOM OISTERfVUK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9