iLucn1 Klein Karwei bestaat alweer twee jaar! Ht nu 1000 gulden gratis voor later Afsluiting Schoolstraat Op zoek naar nog meer Zoekertjes? Zie achterpagina... Stichting TtXlzijn Protestantse Gemeente Oisterwijk 1 DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 7 NOVEMBER 2001 Rabobank Huurdersvereniging Oisterwijk I h C?uderen_^[oergestel Oproep: Kandidaten bestuur Huurdersvereniging Oisterwijk PAGINA 5 KIEV W. van Egmond K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Kijk op www.rabobank.nl of bel 0800-262 62 62 Rendementen behaald in het verleden bieden geen garantie voor de toekomst Sommige psalmen stammen uit de tijd van David ongeveer 1000 jaar voor Christus). Het zegt denk wel iets over hun inhoud dat er onlangs nog weer een boek verscheen waarin we de honderdvijftig psalmen in het Nederlands berijmd en vertaald, terugvinden. Het zijn alle maal kunstwerkjes van 47 Nederlandse dichters uit vijf eeuwen. De titel luidt: Het is begonnen met David. Er zijn geen teksten die zoveel indruk hebben gemaakt, als de 150 psalmen, zoals die in het Oude Testament hun plaats vonden. Er is kindernevendienst en creche voor 0 - 4 jaar. Jeugdkerk voor de groep van 11-14 jaar Het hulpaanbod van KLEIN KARWEI beperkt zich niet alleen tot Oisterwijk. Ook senioren en mensen met een handicap, wonend in Het bestuur van de Huurdersvereniging Oisterwijk, zoekt kandidaten voor haar bestuur; man of vrouw en leeftijd speelt geen rol. Bent u geïnteresseerd in de werk zaamheden en de doelstellingen van de vereniging o.a. het betaalbaar houden van de sociale huurwoningen, en het onderhoud van woningen en uw woonomgeving, voldoende nieuwbouw voor jongeren en senioren? Spreekt het bovenstaande gegeven u aan, meldt u zich dan schriftelijk bij het secretariaat van de huurdersvereniging. Voorwaarde: De kandidaat bestuurder moet huurder zijn van Woningstichting Sint Joseph. Uw brief moet minimaal door 10 huurders ondertekend zijn, en voor 15 november 2001 in ons bezit zijn (i.v.m. de voordracht op de ledenvergadering van 22 november 2001). Voor nadere informatie kan u contact opnemen met de secretaris van de Huurders vereniging Oisterwijk: 013-5216381. Ons adres: Huurdersvereniging Oisterwijk, Postbus 45, 5060 AA Oisterwijk. De Rabobank introduceert de nieuwe Nu Later polis. Als u deze voor 31 december 2001 afsluit krijgt u van ons 1000 gulden gratis. En dat is leuk voor nu, maar vooral voor later. U profiteert met Nu Later van een jaarlijks terugkerend belastingvoordeel. Zo kunt u met een relatief klein bedrag een behoorlijk kapitaal bij elkaar sparen. En daar kunt u later leuke dingen mee doen. Bent u nog geen lid van de Rabobank en wilt u toch gebruik maken van dit actieaanbod, dan kunt u gratis lid worden. Ga dus nu naar uw Rabobank om uw 1000 gulden voor later veilig te stellen. Zondag 11 november, Aanvang 10.15 uur. Voorganger: dr. K. Hanhart uit ’s Hertogenbosch ’Bladeren door de psalmen’ is deze maand het thema van de kindernevendienst. Psalmen zijn diepmenselijke gebeden, ze ver woorden de diepere lagen van onze geloofs beleving. Zij geven stem aan het verlangen en de angst van mensen. Vinden woorden voor de klacht en de dankbaarheid en helpen ons onze Schepper te loven en te prijzen. Ze gaan ook over tegenstand van buiten, maar niet minder van binnen. Door de eeuwen heen hebben psalmen mensen kracht gegeven in moeilijke tijden, maar ook vrolijkheid en bemoediging. In die zin doen ze niet onder voor de moderne pop songs. Zij ontstonden vaak in en rondom de tempel, maar ook midden in het leven. Zingen zit mensen in het bloed. In allerlei culturen en door alle tijden heen hebben mensen gezongen bij bijzondere gelegenheden. Het lied’ Altijd is Kortjakje ziek, middenin de week maar zondags niet’ is in de bijbel iets onmogelijks. Het leven van mensen in de bij bel was uit één stuk. Het geloof was een geloof van het leven van alle dag. Het had alles met het dagelijks leven te maken. In de bijbel vind je verschillende voorbeelden van zingen bij een bruiloft of tijdens de oogst. Van een goede oogst word je ook vrolijk, daar weten de boeren ook hier en nu alles van. En bij de oogst van druiven word je ook vrolijk van de most. Gezongen werd er ook tijdens het feest dat na de oogst gevierd werd en dat in en om de tem pel thuis hoorde. Vanouds is een dorsvloer niet alleen een werkvloer, maar ook een heilige plek. Ook de tempel van Salomo is op een dorsvlo er gebouwd. Je kunt dus eigenlijk geen onder scheid maken tussen ’wereldlijke’ muziek en poëzie en ’religieuze’ muziek en .poëzie. De grens in die tijd is niet scherp te trekken. komt en die derhalve niet concurrerend zijn. Door leeftijd of handicap, is de hulpvrager meestal zelf niet (meer) in staat dergelijke kar weitjes op te knappen, en hij of zij kan daarvoor geen beroep doen op naaste familieleden of behulpzame buren. Moergestel en Heukelom, kunnen om hulp vragen. Dit is ook al een aantal keren gebeurd. Om aan deze aanvragen te kunnen voldoen, is echter een groter aantal hulpverleners nodig. Wij van KLEIN KARWEI zouden ons team graag uitbreiden met handige Moergestelse senioren (M/V) die - als vrijwilliger - hun Moer gestelse dorpsgenoten van dienst kunnen zijn door het opknappen van een karweitje. Hetzelfde geldt voor mensen die in Heukelom wonen. Wie dit leest en denkt: ”Dat is ook wel iets voor mij!”, wordt van harte uitgenodigd KLEIN KARWEI te bellen. De telefoniste zal zijn of haar naam graag noteren, waarna er door een van de bestuursleden een nadere afspraak zal worden gemaakt. Ook jongere vrijwilligers, die over enige vrije tijd kunnen beschikken, zijn welkom. Bellen op maandag- of donderdagochtend tussen half 10 en half 12: 521 2423! Via dit nummer kan ook een informatiefolder besteld worden. RIKKEN EN JOKEREN Vrijdag 9 NOV om 13.30 uur is er wederom een gezellige kaartmiddag in de Roozendries, u bent van harte welkom en u weet het dank zij ons vrijwilligersteam staat de koffie klaar. De hoogst gespeelde punten van 19 okt zijn; Mevr L op ’t Hoog en Dhr C.v.d.Aker delen samen de eerste prijs met 229 punten, de derde prijs is voor Dhr CJansen met 228 punten, proficiat. Deze karweitjes worden uitgevoerd door se nioren, ook wel door jongere mensen, die niet meer werkzaam zijn in het arbeidsproces. Zij willen - als vrijwilliger - hun ervaring en vaardigheden in dienst stellen van anderen, en op deze manier sociaal en actief bezig blijven. De vrijwilligers van KLEIN KARWEI bieden hulp bij karweitjes die van belang zijn voor het wooncomfort en de veiligheid in en om het huis. Karweitjes waar een bedrijf niet voor In veel kerken verliezen de psalmen terrein. Hoewel velen dat jammer vinden, en dat is voor sommige psalmen zeker terecht, is het ook goed te begrijpen. De taal van de psalmen is moeilijk en weerbarstig. Er zijn afschuwelijke wraakpsalmen bij, waarvan je nu geen woord meer uit je mond krijgt. En de oude kerk toonsoorten klinken kinderen en jongeren, maar niet alleen hun, vreemd in de oren. Toch spelen de psalmen in het leven van veel gelovige mensen een grote rol. En ik bedoel dan niet alleen bij dichters, die tot op de dag van van daag geboeid zijn door de poëzie van de psalmen en ze soms ontroerend mooi ’hertalen’. Soms is er in het leven van mensen een psalm die een rode draad wordt. De woorden en de melodie komen terug bij ingrijpende gebeurtenissen. Een duidelijk voorbeeld daarvan is psalm 23 die protestantse ouderen van nu, als kind al op school, thuis en op zondagsschool zongen en die mensen vaak heel dierbaar werd. Wat dan zo duidelijk wordt is dat mensen van alle tij den ten diepste met dezelfde geloofsvragen en problemen worstelen. En dat je al die diep menselijke gevoelens in de psalmen terugvindt. Daarom is zo’n project van Kind op Zondag zeker de moeite waard om aan mee te doen. Vanaf a.s. maandag 12 november zal de Schoolstraat (tussen Kerkstraat en De Scheerman) in beide richtingen worden afgesloten. Mede afhankelijk van het weer zal de afsluiting minimaal acht weken duren. In die periode wordt in eerste fase de Schoolstraat opnieuw bestraat. Direct daarna zal begonnen worden met de tweede fase. Zo spoedig mogelijk na de werkzaamheden zal de weg weer worden opengesteld voor het verkeer. GEEF ELKAAR DE HAND Volgende week donderdag 15 november is er een gratis bingo in de Reuselhof. Voelt u zich een zaam of komt u weinig buiten de deur, kom dan gerust hier naar toe. Er zijn mooie prijsjes te winnen en het is er nog gezellig ook. Ook het kopje koffie en thee met iets lekkers ontbreekt niet en is eveneens gratis. Zoals bekend begin nen we om 14.00 uur en om ongeveer 16.00 uur is het einde. Heeft u geen vervoer en wilt u wel graag komen? Graag even een telefoon tje en u wordt opgehaald en thuis gebracht. De leden van de Zonnebloem staan weer voor jul lie klaar. Laat het a.u.b. wel op tijd weten aan Jaqueline Vis, tel 513 2523 of Gina Smits, tel 513 2007. ZEND GUL1 r A l E 8 WORDT G I KLEIN KARWEI zoekt meer vrijwilligers, ook in Moergestel en Heukelom! Sinds de oprichting telt KLEIN KARWEI - naast een groep dames die de telefoondienst ver zorgen -veertien hulpverleners, allen woon achtig in Oisterwijk. Zij hebben zich beschik baar gesteld om op één of meer ochtenden of middagen anderen behulpzaam te zijn bij het uitvoeren van de aangevraagde karweitjes. Gezien het stijgende aantal aanvragen is uit breiding van deze groep zeer gewenst. In oktober 1999 is Klein Karwei gestart met haar activiteiten voor senioren (55- plussers) en mensen met een handicap, in Oisterwijk, Heukelom en Moergestel. Als zij incidenteel hulp nodig hebben voor het opknappen van doe-het-zelf- karweites (vaak reparaties), kunnen zij telefoonnummer 521 2423 bellen. In de voorbije twee jaar is dit meer dan twee- honderdvijftig keer gebeurd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5