Ingetogen herdenking oorlog en bevrijding... üi 1 1 2 ’Telefooncirkel’ De LeefOptimaal Hypotheek: boven uw stand leven hoeft niet meer te kosten. Alarmnummer voor als het écht nodig is... Ook kinderen vervullen een rol bij de herdenking. Jaarlijks wordt de ’adoptie’ overge dragen aan kinderen van een Moergestelse basisschool. Bijgaande foto’s geven een indruk van de herdenking oorlog en bevrijding zoals die afgelopen zondag plaatsvond in onze parochiekerk en nabij het monument van Generaal Barber aan de Reusel. Bij de herdenking was ook een degelatie aanwezig van de Scottish Division, die ons dorp in 1945 wisten te bevrijden. Bel nu gratis 0800-0502 of kijk op www.rabobank.nl De telefooncirkel, een netwerk op kleine schaal van dagelijks terugkerende kontakten, dat enige jaren geleden werd opgezet door enkele enthou siaste vrijwilligsters en nog steeds zijn ofwel haar dienst tot volle tevredenheid voortzet achter de schermen van het dagelijks terugkerend ritme van het leven in Oisterwijk, Moergestel en Haaren. In een tijd waarin het tempo steeds hoger ’’lijkt” te worden en we van alle technische gemakken zijn voorzien, blijkt het deelnemen aan een ’’telefooncirkel” een belangrijk hulpmiddel, om kontakt te houden en onderhouden met anderen in deze snelle ’’tijd”. Wat houdt deze telefooncirkel in: het kontakt houden met de buitenwacht-wereld om te voorkomen, dat U, indien er U iets over komt lang onopgemerkt in een onoverkomelijke situatie geraakt, als het ware een vorm van sociale dienstvaardigheid in onderling overleg. Hiervoor wordt elke ochtend een telefoonronde gestart door een begeleidster, die de eerste deel- neemster/er belt en deze neemt vervolgens kon takt op met de volgende deelneemster/er, waar na daarop deze de volgende belt en zo verder totdat de laatste deelneemster/er de begeleid ster weer belt en zo de cirkel rond maakt. Velen vinden het gezellig en prettig de dag met een ongedwongen praatje te beginnen en om nieuwtjes uit te wisselen en informatie door te geven, ondertussen worden tijdens het uitwisse len vlug genoeg onvolkomenheden en ’’din gen” die ’’anders zijn” als anders opgemerkt en dezen kunnen dan onder de aandacht gebracht worden of op ver - zoek kan er extra aandacht aan besteed worden. Verkeert U in omstandigheden, waarin het deelnemen aan een telefooncirkel een extra hulp en veiligheids danwel een extra kontakt kunnen betekenen en wilt U meer informatie, neemt U dan kontakt op met de coördinatrice van de telefooncirkel, ook indien U zich wilt aanmelden, neem de telefoon en bel naar mw. V Mei tel.nr: 528 2700 Voor verdere informatie en/of toelichting kunt U ons bereiken onder bovenstaand telefoon nummer. Lekker wonen begint met rekenen en tekenen Rabobank I PAGINA 9 Rabobank Moergestel Een ander huis kopen begint met de vraag: hoe ver kunt u gaan? Dankzij de nieuwe LeefOptimaal Hypotheek van de Rabobank is dat voortaan een stuk verder.Zonder dat het extra hoeft te kosten. Hoe dat kan? Heel eenvoudig: door verstandig om te gaan met de overwaarde uit uw oude woning of eigen vermogen. Let op: Rendementen uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 I Afspraak maken met onze hypotheekadviseur? Bel gratis 0800-0502. Of klik op www.rabobank.nl dan bellen we u zo snel mogelijk voor een afspraak. Behalve een waardevol hypotheekadvies ontvangt u ook een inspirerend interieurboek van Jan des Bouvrie. r - i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9