’n Geschenk voor élke gelegenheid... ’’Commissiale” raadsvergadering ’100 Jaar Moergestel In Beeld’ te koop bij kadoslwp 11: J r Voor de Rootven 10, Moergestel Tel. 513 1889 GEMEENTE BELANGEN Nieuwerwetse ’oldtimers’ in Autotron Rosmalen allerliefste geboortekaartjes... 1-0 voor de sport! K ’100 Jaar Moergestel In Beeld’; auteur: Ad Wolfs Adr.Zn.; 232 pagina’s op A4-formaat; 600 foto’s; genaaid gebonden met harde kaft. Prijs: 55,95 per stuk. Voelt u zich ook betrokken, spreekt het wel en wee in de sport u aan, kom dan gewoon bij ons praten, eventueel uw specifieke problemen uit leggen. Graag maken wij ons sterk om mee te werken aan de oplossingen, overigens in de wetenschap dat er altijd beperkingen zullen blijven. RAPPORT VAN DE EMANCIPATIERAAD De eerste gebruikster van het spreekrecht was Mevr. Drs. Kittie Krakeel. Als voorzitter van de Emancipatieraad bracht zij het uitgebrachte rapport ’’Vrouwen in bestuurlijke functies” onder de aandacht van het Gemeentebestuur. De EM krijgt van bovenaf weinig of geen nota’s om te becommentariëren daarom was men zelf maar aan de slag gegaan. Dit rapport was dan misschien alvast een hint naar de politieke par tijen om toch ook vooral vrouwen in de poli tiek een kans te geven. In de rapportage is aardig boven water gekomen waarom vrouwen meestal bedanken voor functies in dorps- of verenigingsbesturen. De heer van der Sterre was de tweede spreker en hij kwam het pesten van zijn kinderen op diverse scholen onder de aandacht brengen. Hij stelde de Gemeente aansprakelijk voor eventuele niet gewilde uitwassen. De heer van Bergen van BOOOM sprak zijn verontrusting uit over de huisvesting van de scholen en de heer Daniels, geen onbekende bij de gemeentelijke instellingen waar het andere standpunten betre ft, vroeg aandacht voor zijn ’privé problemen’ inzake het bestemmingsplan ’’Centrum Oisterwijk”. VASTSTELLEN BESTEMMINGSPLAN 'CENTRUM OISTERWIJK” Alle fracties waren het er over eens dat het veel te lang heeft geduurd vooraleer dit plan op tafel lag. Men kon er wel tevreden mee zijn. Er was over het algemeen goed omgegaan met de bezwaarmakers zeker omdat een dergelijk plan nou eenmaal erg complex is. Chris de Veer (AB) ontlokte het zelfs de opmerking ’burgertje pesten’. Wethouder Lambert van den Bosch WINDSOR De Windsor heeft, in tegenstelling tot de Sabre Six, meer de uitstraling van een limousine. Het is een vierdeurs sedan en ook zeer geschikt voor officiële verplichtingen. De auto beschikt over een 2.9 V6 motor, automaat. Daarnaast voldoet de auto aan alle eisen die de limou- sinerijder aan zijn automobiel stelt: stijlvol, comfort en natuurlijk de ’look’ van een limou sine. EMPIRE CAR COMPANY De autofabrikant Empire Car Company is een nieuwe Nederlandse speler op de internationale automarkt. De kenners zullen de twee modellen wellicht al herkennen, maar dan onder de merk naam Royale. Van dit Britse bedrijf heeft Empire Car Company alle rechten van de auto’s over genomen. Onder eigen naam produceert Empire Car Company nu op jaarbasis zo’n 60 auto’s; alle maal met de modernste technieken, maar met de uitstraling van een oldtimer. NIEUW RAADSLID Daniëlle Hulskes van Algemeen Belang had de raad verlaten wegens verhuizing naar Tilburg en hiervoor werd Martien Mathijssen nu beëdigd. Voor hem is het raadswerk niet nieuw want hij heeft al eens meer een kortere periode in de raad vertoefd. CONVENANT: VEILIG UITGAAN OISTERWIJK De raadsleden waren blij met dit convenant. Jan Oerlemans (GB) zag graag aktie van de over heid als er vandalisme in het spel was. Noud Smits (AB) zag het belang van het convenant meer bij de Horeca liggen maar hij vroeg zich wel af of dit in de loop van de tijd geld gaat kosten. Burgemeester Yvo Kortmann zag dit als een proef maar niet vrijblijvend. De laatste maanden is er zelfs al een verbetering opgetre den en als het aan hem ligt blijft het binnen het budget. De ’’Piekenbus” kwam volgens hem later aan de orde. RAPPORTAGE ’’VERBREDE SCHOOL OISTERWIJK” Riky Berman (CDA) vroeg zich af of wijzigin gen in de loop van de tijd nog mogelijk waren. De behuizing van scholen zal beter gebruikt moeten worden om de kosten beheersbaar te houden. Harry van Duynhoven (PvdA) zag graag meer voortvarendheid bij de realisatie van het project. Ad van den Oord (GL) wilde er ook graag de sport bij betrekken. Kinderen zijn dan van acht tot zes onder de pannen en de ouders krijgen meer armslag. Janneke Oldenhof (WD) wilde de informatie naar ou ders beter zien en wilde ook beslist geen basis school op Durendael. Als een gedeelte van dit gebouw leeg zou komen moet er wel iets gebeuren. De opmerkingen zou wethouder Ineke Depmann (PvdA) mee terug nemen naar de stuurgroep. Op zaterdag 3 en zondag 4 november heeft Autotron Rosmalen een primeur op autoge bied; de collectie van Autotron wordt dan tijdelijk uitgebreid met twee nieuwerwetse ’old timers’: de Sabre Six en Windsor. Het publiek heeft deze auto’s van de Nederlandse autofabri kant Empire Car Company nog nergens kun nen bekijken, maar nu staan ze het hele week end opgesteld in het museum van Autotron Rosmalen. Naast de twee modellen zal er ook een presen- tatie-chassis van de auto te zien zijn. Tevens zullen medewerkers van Empire Car Company aanwezig zijn om meer te vertellen over de auto’s. AUTOTRON ROSMALEN Autotron Rosmalen is op 3 en 4 november geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entree is gratis voor kinderen tot en met 3 jaar. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar bedraagt de toe gang fl. 12,50 en voor volwassenen fl. 17,50. Het bijbehorende Autopretpark is echter ge sloten. verwees naar problemen met inventarisatie en de vele wijzigingen op ambtelijk viveau. Een 33- tal bezwaren moesten worden behandeld. Will van Roessel (D66) vroeg nog extra aandacht voor recreatie, parken en cultuur en om beslist van de pastorietuin af te blijven. Al met al was men met dit punt een anderhalf uur bezig voordat het met de nodige aantekeningen aangenomen kon worden. SABRE SIX De Empire Sabre iseen two seats roadster met een klassieke look. De auto is 4,5 meter lang en leverbaar met verschillende motoren: een 2.4 of 2.9 met een vermogen van 200pk. De koper van de auto kan kiezen uit verschillende opties voor het interieur zoals drie verschillende hout soorten, kleurstelling en uitvoering. Standaard is de auto al voorzien van inrijbeveiliging, ABS en elektrische ramen. Dat laatste was echter niet historisch te noemen omdat het de laatste tijd meer voorkomt dat ver gaderingen lang duren. De zeven fracties nemen deel aan de voorbereidende commissie-ver- gaderingen maar velen van hen menen toch in de raadsvergaderingen hun standpunten te moeten herhalen of aan te vullen. Daarom noemde voorzitter Kortmann deze vergadering ’’commissiaal” en daardoor te lang durend. Een vrijwel compleet voorgekauwde agenda nam eindeloos veel tijd in beslag en hier en daar zag men op de pers- of publieke tribune menig vermoeid oog knipperen of men nam zelfs voor tijdig afscheid van dit gebeuren. Voor iedereen was het een vermoeiende zit. Komt het mis schien mede daardoor dat de gemiddelde burg er zo weinig interesse vertoont voor politiek? Publieke primeur voor Nederland op 3 en 4 november Prima idee van de sportraad Oisterwijk om een contactavond voor de politieke partijen met de sportverenigingen te beleggen. Heel jammer dat slechts enkele sportverenigingen aanwezig waren. De feiten waren echter helder: de verenigingen hebben een verlanglijst en de gemeente is ’’voor waardenscheppend”, in deze avond kon dit containerbegrip naast een financiële interpre tatie nauwelijks méér handen en voeten krij gen. Heel even is de schrik me om het hart gesla gen: de indruk ontstond dat de afstand tussen sport en politiek alleen maar groter werd. Meteen uiteraard de aanleiding om dit soort avonden vaker te beleggen. Heel erg opvallend was dat de politiek zo weinig van de verenigin gen weet, en toch draagt de politiek de sport een warm hart toe. Voor Gemeente Belangen was dit eerder al de aanleiding om het initiatief te nemen voor werkbezoeken aan de sportac commodaties. Uit de avond kwam heel nadrukkelijk naar voren dat het verlanglijstje van de sportver enigingen aanzienlijk groter is dan de politiek waar kan maken, hier zal duidelijk een keuze gemaakt moeten worden. Wij, van Gemeente Belangen, met onze beste kijk op elke buurt en wijk, weten dat er achter vrijwel elke voordeur in elke wijk en buurt wel iemand aan sport doet. Wij zijn er daarom ook van doordrongen dat een fors bedrag uit de gemeente portemonnee naar de sport moet gaan. Na de contactavond realiseren we ons nog meer dat naast geld ook meer oriëntatie naar de verenigingen moet plaatsvinden. Overigens meteen de uitnodiging aan de verenigingen om ons op te zoeken; voor ons verkiezingspro gramma hebben we veel bijdragen van inwo ners gekregen, onze oproep kan evengoed door de verenigingen worden opgepikt. De sportverenigingen hebben zich op de avond duidelijk geprofileerd, wist u bijvoorbeeld dat de hengelsportvereniging ”de sportvissers” met 1100 leden tot een van de grootste verenigingen van Oisterwijk behoort? En dat de sportvereniging de Vennen tijdens hun trainingen de kleding in de bosjes moet ver stoppen omdat niet over een accommodatie kan worden beschikt. En dat de vrije tennissers nog steeds met het zwaard van Damocles ten nissen? Zo maar een greep uit de opmerkingen van deze avond. Het is goed dat de lang verwachte nota Sportbeleid eindelijk het licht gaat zien. Sportverenigingen: de complimenten voor de presentatie van uw club, aan ons om jullie te laten zien hoe wij de handschoen oppikken. Sportraad: waardering voor dit initiatief, maar laat het zeker niet bij één keer blijven. In een aantal opzichten was de vergadering die donderdagavond werd gehouden historisch te noemen. Een vijf-tal sprekers maakten van het spreekrecht gebruik en de vergadering duurde tot een vijftiental minuten na middernacht. VOORSTEL REACTIE ONTWERP-STREEKPLAN Dit voorstel deed ook nogal wat stof opwaaien. Waarom de kern Oisterwijk in de stedelijke regio en kern Moergestel in de landelijke regio? Wethouder Lambert van den Bosch legde uit dat dit met bebouwingsquota te maken had. Voor landelij ke regios gelden er grotere beper kingen en mischien krijgt onze gemeente nog wel een straf voor het inbreiden wat men tot nu toe gedaan heeft. De wethouder gaat echter tot de tanden toe gewapend naar 's-Hertogenbosch om er voor onze gemeente het beste uit te slepen. De Evaluatienota Wvg 2001, het verzamel - besluit invoering Euro, de nieuwe subsidie verordening Wiw en de jaarrekening 2000 van de Kredietbank Midden Langstraat waren hamerstukken maar toen was het middernach telijk uur al gepasseerd. Hb Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 GB sla PAGINA 8 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 in beeld 1900 2<H1O ft ie t an zij" Ivrinnefingen kan l„>fl uren maal ♦5® «i- S

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 8