ALGEMEEN BELANG 'T MOET NOU MAAR EENS AFGELOPEN ZIJN...! NOUD SMITS gevers en collectanten Brandwonden Stichting bedankt Hoort wie klopt daar!!!!! Op weg naar de Goed-nieuws-week voor Groeten Uit Oisterwijk Activiteiten Bezoekerscentrum Oisterwijk Ook voor het vierde GUO-concert, de Kem- pische kerst- en nieuwjaarsliedjes in Brabants dialect van onvolprezen muziekvorser Harrie Franken en zijn groep Ut Muziek, komt de telefonische voorverkoop op gang. Ut Muziek brengt dit staaltje pure volkscultuur van eigen Brabantse bodem op zaterdagavond 22 decem- Meer info: GUO-foon: 521 0175; Website: www.do.nl/guo; E-mail: vofguo@hotmail.com Zonder de collecte zou de Stichting alle activiteiten die zo broodnodig zijn niet kunnen organiseren. Daarom bedankt de Nederlandse Brandwonden Stichting, mede namens de plaat selijk cöllecteorganisator Frans Poppelaars de collectanten en alle mensen die aan de collecte hebben bijgedragen. POPPENTHEATER HET GROENE LAND Op woensdag 14 november om 14.00 uur en op zondag 25 november om 11.00 uur is er in Bezoekerscentrum Oisterwijk weer een pop pentheater. De verdwenen paddestoel is een poppenspel dat geschikt is voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Troeleboel de heks heeft alle paddestoelen laten verdwijnen. Kan het dan wel herfst worden in het bos? Samen met het Bosvrouwtje gaan de kinderen na de voorstelling het bos in om naar paddestoelen te zoeken. Het geheel duurt ongeveer anderhalf uur. Kosten: 3,50 (€1,59) voor leden van Natuurmonumen ten, niet-leden betalen/5,- (€2,27). Reserveer een plaats, anders komt u misschien voor niets: tel. 521 9209. In de week van 8 tot 14 oktober gingen in heel Nederland meer dan 50.000 collectanten de straat op om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Moergestel gingen de collectanten langs de deuren. En niet zonder succes. Gezamenlijk werd er een bedrag van fl. 1956,55 opgehaald. DIAPRESENTATIE FOTOGRAFENCLUB EINDHOVEN Op donderdag 15 november om 20.00 uur laten Eindhovense natuurfotografen u hun mooiste opnamen zien tijdens een diapresentatie in het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Met één opname moet een natuurfotograaf in staat zijn een heel verhaal vast te leggen. Dit kan in een paar minuten lukken, maar soms kan het vangen van dat speciale moment dagen in beslag nemen. Iedereen is van harte welkom om deze speciale diapresentatie bij te wonen.Graag van tevoren aanmelden via tel. 013-5219209. Toegang gratis. De afgelopen raadsperiode is door de coalitie een aantal indruk-wekkende projecten van de grond getild of in ontwikkeling genomen, waarvoor de burger de rekening gepresenteerd krijgt. Over "De Leye" zullen we het (voorlopig) Zowel bij de verkiezingen in 1996 als bij die in 1999 beloonde U als kiezer onze partij met vijf zetels in de gemeenteraad. In de afgelopen raadsperiode was Algemeen Belang daarmee zelfs de grootste fractie. Uw stem heeft wèl doorgeklonken, maar is helaas verstikt door de coalitie van VVD, GemeenteBelangen, CDA, PvdA en D66. In plaats van een open, democratische besluit vorming verviel deze door de coalitie voorge stane afhandeling tot achterkamertjespolitiek. Zelfs verkiezingsbeloften om bijvoorbeeld de onroerend zaakbelasting niet meer dan trendmatig te verhogen, werd teniet gedaan en de coalitie deed er gedurende een reeks van jaren een extra verhoging van 5% bovenop. Algemeen Belang was tegen, omdat belofte schuld maakt. Aan de Zalmsnip, een tegemoetkoming van ƒ100,— voor alle huishou dens, werd geknabbeld. Algemeen Belang was tegen, omdat de korting niet gebruikt werd waarvoor de Zalmsnip bedoeld was. OP PAD MET DE BOSWACHTER Op zaterdag 10 november om 10.00 uur start er vanaf het Bezoekerscentrum een excursie met een boswachter van Vereniging Natuurmo numenten. De excursie zal ongeveer 1.5 uur duren en is gratis voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen 5,- 2,27). Langzaam trekt het leven in het bos zich terug voor een winterslaap. Bomen verliezen hun blad, veel vogels zijn weggetrokken en sommige dieren gaan in winterslaap om energie te sparen en zodoende de winter te kunnen overleven. Maar, dit is ook de periode van prachtige herfst tinten en aangename rust in het bos. U bent van harte welkom bij deze herfstwandeling. Graag van tevoren reserveren bij tel. 521 9209. De opbrengsten van de collecte stellen de (onge subsidieerde) Brandwonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zetten. Al bijna dertig jaar is de Brandwonden Stichting actief op het terrein van onderzoek, behande ling, hulpverlening en preventie van brand wonden. Brandwonden zijn één van de meest ernstige verwondingen die een mens kan overkomen. Naast de pijn en de langdurige behandeling (soms meer dan 20 operaties) zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondslachtoffers moeilijk maken. ber naar Oisterwijk. Dit generatie-doorbrekend concert is een feest van herkenning voor ’stok’ en een cultuurhistorische openbaring voor ’piep’. Een ideaal, gezinsvriendelijk kerst cadeautje, waarbij kinderen tot 12 jaar, zoals bij alle GUO-concerten, gratis binnen mogen. In dubbel opzicht blikt Organisatie voor Podiumkunst ’Groeten Uit Oisterwijk’ terug op een ’goed-nieuws-week’: zowel politiek als artistiek boekte ze succes. Wat het Oisterwijks college van B&W niet begreep, begreep de gemeenteraad wel: als car navalsfeesten onder de noemer cultuur vallen, dan geldt dat toch zeker voor de GUO-con certen. Door dit raadsbesluit mag Scholen gemeenschap Durendael ook op langere ter mijn haar aula onbeperkt beschikbaar stellen als podium voor de GUO-concerten. In artistiek opzicht bracht de concertavond op 27 oktober met de kwartetten Remuske en S.O.A.P, top- koor The Rhine Singers en het Afterglow- meezingfeest een avondje barbershop-zingen waarin sfeer en kwaliteit keurig in balans bleken. Evenals het eerste GUO-concert trok ook deze avond ruim honderd aandachtige bezoekers. Dissonant in deze goed-nieuws-show kwam dan toch nog van het college van B&W: het wees een subsidieverzoek voor de GUO-concerten af. Door dit college-besluit loopt GUO tevens de kans op provinciale subsidie mis. Maar de organisatie houdt hoop: ze diende een bezwaarschrift in. maar niet meer hebben, evenmin over de weggeefprijs voor de grond ten behoeve van de Orangerie en de miskleun van het verharde handbalveldje of het onderzoek naar een jacht haven. Het idee alleen al! We wachten nog even met onze kritiek op de afwikkeling rond de Golfbaan, waarbij de ambtelijke bege leiding in kosten verhaald zal moeten worden op de initiatiefnemer en waar zelfs al sprake was van het bouwen van luxueuze villa's, evenals dat gedacht wordt op het vrijkomende sportpark "Lissabon", terwijl we zelfs onze eigen jongeren niet aan passende en betaalbare huisvesting kunnen helpen. We wachten nog even met onze hernieuwde kritiek op de voorgenomen realise ring van de parkeerkelder onder het cultureel centrum, waarvoor de coalitie het groene licht gaf zonder te weten wat een en ander gaat kos ten, wie de zaak gaat beheren en welke tarieven er gaan gelden. Bouwen voor leegstand? Luchtfietserij? Het heeft er alle schijn van. 't Moet nou maar eens afgelopen zijn! Geef Uw vertrouwen aan Algemeen Belang, de winnaars van de publieke opinie. Uw stem is het méér dan waard! A B, tot 6 maart 2002 en óók daarna! Algemeen Belang, A B, voor een leefbaar Oisterwijk. «-«l- Dat waren dus de collectanten voor de Sint Nicolaasbijdrage die alweer een week geleden bij u aan de deur zijn geweest. En met succes, kunnen wij van het Sint Nicolaascomité aan u melden. Dus bij deze willen wij de Moergestelse bevol king hartelijk danken voor hun gulle finan ciële steun. Deze steun maakt het ook dit jaar weer mogelijk om van de intocht van de Sint een geslaagd kinderfeest te maken. Deze bij drage van u hadden we nooit bij elkaar gekre gen zonder de medewerking van de ongeveer 50 collectanten. Daarom willen wij ook deze mensen wederom bedanken en hopen dat we volgend jaar weer een beroep op-ze kunnen doen. Op zaterdag 17 november zal de Goedheilig man in Moergestel aankomen. Zijn intocht begint om 13.00 uur op de Schoolstraat ter hoogte van het viaduct. Hierna zal hij met zijn gevolg via een nog bekend te maken route per rijtuig door Moergestel rijden. De intocht zal zoals altijd muzikaal begeleid worden door har monie Prinses Juliana. Traditioneel zal de Sint en zijn gevolg omstreeks 13.45 uur op het voormalige gemeentehuis door burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk/Moergestel, ontvangen worden. Vanaf het bordes zal de Sint, bijgestaan door de burgemeester, de Moergestelse kinderen toe spreken en tevens uitnodigen voor een per soonlijk ontmoeting in partyboerderij ’t Draai- boompje. In de editie van ’De Gèsselse’ net voor 17 no vember zullen wij de exacte route bekendmaken welke de Sint en zijn gevolg gaan afleggen door Moergestel en tevens wanneer de kinderen (af hankelijk van de kleur van het toegangskaartje) op welke dag en tijd de Sint persoonlijk mogen ontmoeten. ALLAN TAYLOR Op zondagmiddag 25 november dient zich het derde GUO-concert aan. Allan Taylor uit Engeland brengt dan zijn impressionistische songs ten gehore. Naast uitvoerend zanger- gitarist is deze innemende gentleman en singer- songwriter vooral bekend als veelzijdig com ponist voor uiteenlopende wereldsterren als Crosby, Stills, Nash Young en Nana Mous- kouri. Collega-muzikanten stellen hem op een lijn met het akoestische werk van geestver wanten als Mark Knopfler, Bruce Springsteen en Eric Clapton. Entree-tickets voor dit intieme concert van Allan Taylor kunnen nog tot komend weekend telefonisch worden gere serveerd bij de GUO-foon: 013-5210175. Daarna is voorverkoop nog uitsluitend bij de Rabobank ter plaatse mogelijk. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 PAGINA 7 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7