6.00 3.40 Gèsselse saucijsjes 150 Gèsselse stoofpot a gig* Slagerij 1 van Zon-Reyrink 340 6 Worstenbroodjes voor ZOEKERTJES 13.90 maaltijden etc. etc. J 3.- PROFIL? ’’Huur nooit externe creativiteit. Haal het uit uw eigen hersenpan! Schepens Tweewielers Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. (013) 521 7326 I IEDERE WOENSDAG: x. DAT IS VRAGEN OM GEDONDER VISA i| 500 gram Emeritus hoogleraar aan de Universiteit van Antwerpen, Roger de Bruyn bracht met Belgische humor creativiteit in de 90ste Algemene Vergadering van de Coöperatieve Rabobank Moergestel UA. MAANDAG EN DINSDAG: 4 Ham burgers Rauwe ham 100 gram Gek. ham 100 gram salade 100 gram FIETS JE 'S AVONDS LIEVER ZONDER? TOT SLOT: TROTS KUN JE DELEN Met de uitnodiging tot deze vergadering kre gen de leden het jaarverslag van de bank thuis gestuurd. Het thema van dit jaar ’’trots en ondernemingstrots” werd mooi geïllustreerd door klanten en met klanten van de Rabobank Moergestel zelf. De leden hebben in het verslag kennis kunnen nemen van de het financiële reilen en zeilen van de bank. In zijn toelichting op de jaarcijfers vergeleek de heer Frans van der Poel, directeur van de bank, de cijfers met die van de Rabobank Groep. Uit de opstelling bleek dat de Rabobank-organisatie met name de laat ste jaren verandert van een sterk agrarisch ge tinte bank in een veel bredere, financiële dien stverlenende instelling. Een beeld dat uitaard overeen stemt met de hierboven geschetste ontwikkeling en sanering binnen de agrarische sector. Ook de introductie van de Rabobank als ’Virtuele bank’ geeft de verandering aan die binnen de bank plaats vindt en waarvan de klant de gevolgen ondervindt. De klant bankiert voortaan door middel van automaten, telefoon en PC. De geldautomaat, de Rabofoon, Telebankieren en Intemetbankieren zijn inmid dels een begrip bij een groot aantal van de leden en de klanten van de bank. De traditionele ’geldbank’ verandert steeds meer in een per soonlijke adviesbank. Door een van de leden werd naar aanleiding daarvan de vraag gesteld hoe de bank toegankelijk denkt te blijven voor geldzaken, met name voor die mensen van Moergestel, die geen gebruik kunnen of willen maken van ’al die automaten en de PC’! Vanuit de samenleving komen inderdaad steeds meer vragen in die richting. Zo is de Bond van Ouderen op landelijk niveau daarin ook actief en wil van de Rabobank weten, hoe dat zal wor den ingericht. Ofschoon ontwikkelingen niet tegengehouden kunnen worden, voorziet de directeur dat er binnen Moergestel wel een aanlooppunt blijft, waar de mensen wellicht geassisteerd door medewerkers van de bank, voor contant geld terecht zullen kunnen. SAMENWERKING Een zeer belangrijk onderwerp in deze ver gadering vormde de verklaring die de voorzit ter van het bestuur aan de leden voorlas. De verklaring werd opgesteld door de beide Rabo- banken Moergestel en Hilvarenbeek/Diessen. De vorig jaar opgestarte samenwerking op het gebied van Effectendienstverlening loopt, behoudens de tegenvallende beurs van dit jaar, uitstekend. Dit gegeven, de steeds strenger wordende regelgeving vanuit de overheid, maar ook zaken als certificering van adviseurs, oplei ding en specialisme in advisering, dwingen de beid.e banken tot schaalvergroting. Rabobank Moergestel en Rabobank Hilvarenbeek/Diessen hebben door middel van de intentieverklaring aangegeven de al opgepakte samenwerking te intensiveren. Op korte termijn zal een onder zoek worden opgestart hoe de banken dat pre cies zullen gaan doen. Binnen de veranderende markten, verandert ook de financiële sector, waarin de Rabobank actief is. Waren er enkel jaren terug nog 1000 zelfstandige plaatselijke Rabobanken, inmiddels is dat aantal terug gelopen tot minder dan 400 banken. Ook voor Rabobank Moergestel, opererend binnen de Rabobank Groep is het van belang een dus danige omvang te hebben, om invulling te kun nen blijven geven aan het gestelde doel: het le veren van klantwaarde. De gewenste samenwer king geeft de noodzakelijke waarborgen voor de kwaliteit van dienstverlening en voor de con tinuïteit van de beide samenwerkende Rabo banken Moergestel en Hilvarenbeek/ Diessen. naar aanleiding daarvan van de verdere ontwik keling van het uitbreidingsplan ’De Sonman’. Voor ’Ondernemend Moergestel’ en haar leden betekent het een opluchting dat inmiddels de onderhandelingen weer zijn opgepakt en zullen resulteren in een gefaseerde realisatie van het plan. Met een geografische omgevingsschets plaatste inleider professor De Bruyn ons dorp Moer gestel als ’het’ activiteitencentrum centraal in Europa. ’’Veranderingen en ontwikkelingen kun je niet tegenhouden, daar moet je in mee” zo zei de professor. Hij typeerde het relatieve in ons leven en hij gaf aan hoe belangrijk het is om waardevolle zaken die samen worden opgebouwd, te koesteren. Door middel van enkele stimulerende oefeningen bracht de heer De Bruyn op een boeiende en leerzame manier enkele tips bij zijn gehoor in praktijk. Tips, om problemen thuis of in je werk, op een crea tieve manier te overdenken en zo tot onverwach te maar vaak efficiënte oplossingen te komen. ’’Bedenk de gekst mogelijke oplossingen, maar zorg dat je bij je keuze altijd gebruik blijft maken van je eigen gezonde verstand”. Als ver volg op deze inleiding biedt de bank haar klanten en leden de workshop ’Creatief denken’ aan, waarmee in een dagprogramma men ken nis kan maken met de kracht van creatieve denktechnieken. DE VERGADERING Voorafgaand aan genoemde inleiding hield de bank haar reguliere vergadering. De opkomst was uitstekend. Bestuursvoorzitter van de Rabobank, ir. Louis Hooghiemstra, heette met name de nieuwe leden bijzonder welkom. Hij sprak de hoop uit dat deze leden zich snel thuis zouden voelen bij de coöperatie, de Rabobank Moergestel. De heer Hooghiemstra memoreerde vervol gens twee mensen die voor de bank Moergestel heel veel betekend hebben. Op 22 mei jl. over leed de oud-directeur de heer Toon Dirkx, na een betrekkelijke korte periode aan een ernstige ziekte. De heer Dirkx heeft gedurende een peri ode van bijna 20 jaar leiding gegeven aan de bank Moergestel. Eerst als kassier van de Boerenleenbank, later in de functie van direc teur van de Rabobank. Zeer kort na het over lijden van de heer Dirkx ontviel de bank op 9 juni jl., volkomen onverwachts, de heer Hans van Gestel. De verslagenheid binnen de bank was groot. Hans was, in de 24 jaar die hij bij de bank heeft gewerkt, opgeklommen van assistent- administrateur tot afdelingshoofd. Dat beide mensen zeer werden gewaardeerd is gebleken uit de belangstelling bij de uitvaart. Zowel een groot aantal leden als een groot aantal (oud-)col- lega’s waren daarbij aanwezig. De voorzitter schetste verder een aantal externe en interne ontwikkelingen. De negatieve ontwikkelingen binnen agrarische sector, ingezet in 1997 met de varkenspest, zetten zich in versterkte mate voort tot in 2001De sombere marktperspectieven, de druk op de prijzen, de BSE-crisis, opgevolgd door de MKZ-epidemie, die vanaf maart dit jaar grote delen van Europa beheerste, trof vele boeren gezinnen. Maar ook aan andere delen van de maatschappij gingen de crises, en met name de MKZ-crisis, niet zonder consequenties voorbij. Voedselveilig heid, geschokt consumentenvertrouwen en de maatschappelijke discussies over dierwelzijn, dierhouderij en bestrijding van dierziekten geven een beeld van wat die gevolgen waren. Uit de animo van de agrarische ondernemers, voor de 2e tranche van de opkoop- en sloop- regeling kan worden opgemaakt dat veel vee houders de toekomst zwaar inschatten en der halve ervoor kiezen om te stoppen. De voorzit ter schetste verder de dramatische ontwik kelingen naar aanleiding van de gebeurtenis sen op 11 september jl. in Amerika en de gevol gen die deze gebeurtenissen kunnen hebben op de samenleving. Problematiek die dichter bij huis zich voor deed, vormde het werkbezoek van minister Pronk aan Brabant en het stopzetten Gerookte kip- 750 gram Speklappen f7,45 Van uw specialiteitenslager: Nasi - Bami - Spaghetti - Stoofvlees - Babi Pangang - Varkenshaas/kip-rol- lade in bruine room saus - Kip Stroganoff - Fricandeaureepjes in paddestoelensaus - Diverse aardappel schotels - Gebr. kip- saté’s - Kant-en-klare 500 gram ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 1 kg Gehakt 1 kg Verse worst samen Ruim 75 jaar fïetsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg 's Maandags gesloten! 11 1 JL F DE GÈSSELSE - WOENSDAG 31 OKTOBER 2001 PAGINA 10 5r Zonder licht fietsen is gevaarlijk. Anderen zien je niet en zelf zie je ook haast niets. Bovendien ben je strafbaar. (Politie houdt strengere controles de komende maanden.) Bij ons is de montage of reparatie van verlichting zo gepiept. En dat is nog altijd voordeliger dan de boete die oom agent voor je in petto heeft. Verlichting, zorg dat het werkt!!! DE FIETSSPECIALIST kosten, bij ’normale' grootte f 6,-; anders f 8.50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Zaterdag 3 november Alternatief Rock Party in de Veerkes!!! No bullshit, just rock! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Wist u dat Twinkeltje ook kindersokjes, zwem pakken, knopen, oorbellen, riemen, ritsen en nog veel meer heeft?! Loop gerust eens binnen. Bij Bakkerij Kouwenberg te koop: Snappy’s; een lekker tussendoortje.speciaal voor de jeugd. Héél gezond. 2 doosjes van 2 stuks voor f 3,95. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. In the mood voor 'n party? Huisje Boompje Feestje!!! Op zondag 4 november van 16.00 uur tot wé na 22.00 uur met DJ Johnny. Bezoek ook eens onze web-site: www.bata- vus.com/schepens. Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Gevraagd: Afwashulp voor weekend en feestdag, 15-19 jaar m/v. Bij Chin. Rest. "Yueng Shing”. Bel 013-5131163. Elke zondag Schoteldag van 17.00 tot 20.30 uur bij Café De Brouwer. Elke week 'n andere schotel voor maar fl. 12,50. Te koop: 4 paar ski's met binding, i.z.g.st. Lengte 1.90/1.80/2x1.70. Tel. 013-5132253. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraagalleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbran den en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. A.s. zaterdag in de Veerkes: de Alternatief Rock Party! No bullshit, just rock.. Bij Bakkerij Kouwenberg te koop: Snappy’s; een lekker tussendoortje.speciaal voor de jeugd. Héél gezond. 2 doosjes van 2 stuks voor f 3,95. Een bruikbaar tweedehandsje over of juist nodig? Dan 's zaterdags voormiddag naar Anto nis, Oirschotseweg 41, 513 1114. Muziekvereni ging 'Prinses Juliana’. Gevraagd: Hulp’voor 16 a 18 uur per week. Voor zowel privé als voor kantoor. Interesse, bel dan Alda Vriens, 5132042. Nieuw! Nieuw! Geboortekaartjes van Klijn- tje... verrassend... modern... opvallend... Wilt u tijdig reserveren? Buro '76, Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268, e-mail: buro76@wolmail.nl Zondag 4 nov. bij Partyboerderij 't Draai- boompje: Huisje Boompje Feestje!!! Van 16.00 uur tot wé na 22.00 uur is 't Party Time met DJ Johnny. Voor elke tuinplant die u zoekt: bel gerust met MABO, ook voor advies. Nu in de aanbieding Rhododendrons. Tel. 06-20940029. Terugvanweg geweest: de Alternatief Rock Party! A.s. zaterdag in de Veerkes. Te koop in Moergestel: Past. Müskenshof 11 twee onder 1-kapwoning met garage bouwjr. 1997 Perc.opp. 235 m2Tel.06-15537693, 513 0310. www.digimmo.nl. Zondag 4 nov. wordt 't knallen bij d'n Draai. Van 16.00 uur tot wé na 22.00 uur is 't Huisje Boompje Feestje!!! met DJ Johnny. Om alvast te noteren! Zo. 18nov. is 'twéér Par ty Time. DJ Jacques zorgt voor 'n gezellig "Geil Fistje". Benieuwd? The Turn Tree is the place to be! Geboortekaartjes? Een meer dan bijzondere keus vindt u bij ons! Buro '76, Oisterwijkseweg 43. Waar anders? DONDERDAG, VRIJDAG EN ZATERDAG E-mail adres: Profileschepens@hetnet.nl RflUAC LET OP! Wij controleren en monteren je verlichting en reflectie GRATIS van 1 november t/m 15 december a.s. BS w is

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 10