Geef voor Diabetes UIZEND GULDEN nu 1000 gulden gratis voor later Il J ivcucnM w Dwaasheid heeft haar eigen recht Concert regionaal seniorenorkest ’De Meierij’ ■I 5 ’t Feest van de Lange Nacht Zaterdag 27 oktober 2001 Lezing ’Klein gespuis in huis’ T Rabobank Begonnen bij de start met zo’n 20 leden, telt het orkest momenteel ruim 50 muzikanten en de groei zit er nog steeds in. Wekelijks wordt er op dinsdagochtend in Helvoirt gerepeteerd o.l.v. Bert Langeler. Het plezier waarmee gemu siceerd wordt blijkt wel uit de altijd grote opkomst zowel bij de repetities als bij con certen die regelmatig gegeven worden vooral voor ouderen, scholen en gehandicapten. Aangezien de leden van dit orkest geen deel nemers meer zijn aan het arbeidsproces vinden de optredens meestal overdag plaats. Voor boekingen kan men contact opnemen met R. Vorselaars Elzenstraat 29 5038 H C Tilburg, telefoon 542 3953. Door John Patrick Een avondvullend toneelstuk in 3 bedrij ven. Gespeeld in 2001 door ’Het Unents Volks Toneel’ ter gelegenheid van hun vijfjarig Bestaan, op 5 locaties (o.a. in Moergestel), onder regie van Ton van Nieuwburg. De uitvoering in Moergestel is vanavond (woensdag 24 oktober) om 20.00 uur in ’Den Boogaard’. Kaarten: ƒ12,50. De KNNV-afdeling Tilburg en de Vereniging van Vrienden van Natuurmuseum Brabant organiseren op dinsdag 30 oktober 2001 van 20.00 tot 22.30 uur een lezing over ’Klein gespuis in huis’. Kent u alle medebewoners in uw huis? Het zijn er meer dan u denkt! Pissebedden, zil vervisjes, mijten en vooral huisstofmijten maken AMERSFOORT- Van 28 oktober tot en met 3 november is de 20e landelijke collecteweek van het Diabetes Fonds. Het Diabetes Fonds financiert het merendeel van al het weten schappelijk onderzoek naar diabetes in Nederland en gaat samenwerkingsverban den aan met het buitenland om grote onder zoeken te verwezenlijken. Centraal doel is het ontstaan van diabetes stoppen en be staande diabetes genezen. Thema van deze collecte is Diabetes en omvang. Er zijn een half miljoen diabeten in Nederland en elk jaar worden 60.000 nieuwe gevallen ont dekt. Verontrustend is dat diabetes op steeds jon gere leeftijd voorkomt. Diabetes Type 1, waar bij het lichaam geen insuline meer produceert en het lichaam geen energie meer haalt uit suikers en vetten, onstaat met name in de jeugd en maakt een diabeet levenslang afhankelijk van insulinetoediening. Alarmerend is het toene mend aantal mensen met Diabetes Type 2, be kend als ouderdomssuiker. Het is geen ouder domskwaal meer. Deze vorm, waarbij het lichaam te weinig insuline maakt of de insuli- neopname niet goed werkt, komt niet alleen meer boven de 40 voor maar treft nu ook tieners en twintigers. Onderzoek naar oorzaken en gevolgen van deze toename en diabetes in meest brede zin is essentieel. Gebrek aan beweging en overgewicht zijn factoren maar de precieze oorzaak van diabetes is nog altijd niet met ze- En nu dan het jaarlijks terugkerende concert waarmee het orkest zich presenteert aan de vele vrienden. In de Druiventros in Berkel-Enschot zal een aantrekkelijk programma gepresenteerd worden. Het repertoire omvat een breed scala van zeer toegankelijke muziek. Van klassiek tot popmuziek en van marsen tot evergreens. Het concert begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. 28 oktober tot en met 3 november 2001: In de nacht van zaterdag 27 oktober op zondag 28 oktober aanstaande wordt de klok een uur teruggezet. Dit vormt voor carnavalsvereniging De Durdraaiers wederom de aanleiding om ’t Feest van de Lange Nacht te organiseren. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als De Bierfeesten, zal ook dit jaar weer garant staan voor ouderwetse gezelligheid. Naast de muzikale omlijsting door de Radio Fantasy Drive-in Show, zal namelijk niemand minder dan The Cooldown Café een optreden verzorgen. Deze act, die bestaat uit twee aantrekkelijke zingende barmannen en twee bloedmooie danseressen, is bij het grote publiek vooral be kend vanwege de megahit van afgelopen jaar: Hey Baby (Uhh Ahh). Daarnaast hebben ze samen met Henny Huisman ook een nieuwe versie van de leader van de Mini-Playbackshow uitgebracht: Met z'n allen. Een optreden van deze artiesten bevat alle ingrediënten van een heuse Apres-ski Party, zoals je dat normaal gesproken alleen in Oostenrijk meemaakt. Kortom: Dat wordt weer feeeestenü! Ook dit jaar zullen de bierpullen weer rijkelijk gevuld worden en zal de maïs weer zorgen voor een unieke sfeer, zoals je die alleen tijdens ’t Feest van de Lange Nacht aantreft. Het belooft dus weer een waanzinnige avond te worden, die je absoluut niet mag missen! Dus: Tot ziens op zaterdag 27 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht in de feesttent tegenover Partyboerderij ’t Draaiboompje in Moergestel. Aanvang: 20.00 uur. gebruik van gratis huisvesting. De lezing wordt verzorgd door professor Annelies van Brons wijk, specialist op het gebied van de huisstofmijt en de bijbehorende allergieën. Zij zal op boeiende wijze vertellen over uw huisgenoten en ook wat levende mijten meebrengen die met behulp van een microscoop te bekijken zijn. De lezing wordt gehouden in de filmzaal van Natuurmuseum Brabant, Spoorlaan 434 te Tilburg. Aan lezing en excursie zijn geen kosten ver bonden en u bent van harte welkom. kerheid aan te geven en het is vooralsnog niet te genezen. We komen wel met elk onderzoek een stap dichterbij. Zo loopt er nu een onder zoek dat de doorbraak zou kunnen betekenen op het gebied van transplantatie, niet van de gehele alvleesklier maar alleen de insuline- makende deeltjes. Voorlichten, oorzaken achter halen en bij de wortel aanpakken is wat het Diabetes Fonds wil. Daar is tijd en geld voor nodig. Veel mensen weten dat met diabetes goed te leven valt en dat een diabeet echt niet hoeft op te vallen of ernstig ziek is. Wat veel mensen niet weten is dat ondanks goede behandeling ern stige complicaties aan hart, nieren, ogen en ledematen kunnen optreden als gevolg van de constante aanslag die diabetes op het lichaam doet. Vaatvemauwingen en zenuwbeschadigin- gen zijn dan het gevolg. Naar deze complicaties en de mogelijkheden om ze tegen te gaan wordt ook veel onderzoek gedaan. Zou het niet mooi zijn als diabetes verdwijnt en niet de volk sziekte wordt die het nu lijkt te worden? Met de opbrengst van de collecte financiert het Diabetes Fonds het wetenschappelijk onderzoek dat oplossingen voor diabetes dichterbij brengt. Geef voor Diabetes! Voor meer informatie kunt u bellen naar 033- 4622055. Geef voor Diabetes. Van 28 oktober tot en met 3 november 2001 E .1 Korte omschrijving van hetgeen u te wachten staat: Direct bij opening bevinden we ons in de recreatie-ruimte van een gesloten instel ling, waar we kennismaken met de vijf patiënten. Ieder is bezig met zijn eigen aardigheid. Er ontwikkelt zich een gesprek waar, in humoristische bewoordingen, duidelijk wordt dat elk in de eigen wereld zit opgesloten. Zo nu en dan wordt het publiek een spiegel voorgehouden. Er ontstaat opwinding wanneer een nieuwe patiënt wordt binnengeleid. Mevrouw Savage, de hoofdrolspeelster, wordt door haar kinderen -ter voorkoming van ver spilling van het familiekapitaal- naar ’Het Klooster’ gebracht. Dat ze een ’tic’ heeft is overduidelijk, maar dat ze ’gek’ is, is erg onwaarschijnlijk. Uit de gesprekken wordt duidelijk waarom haar kinderen haar hebben ’opgeborgen’. Hun probleem is dat het vermogen voor hen onbereikbaar is. De verschillende karaktertrekken van de kinderen Savage en hun motieven worden glashelder. Verderop in het spel krijgen de kinderen te maken met moeder’s grillig heid wanneer hun hebzucht hen in de meest vreemde situaties brengt. Op zondag 28 oktober treedt het regionaal seniorenorkest ”De Meierij” op in De Druiven tros in Berkel- Enschot. Dit harmonieorkest werd ruim vijfjaar geleden opgericht en in het orkest spelen senioren, dames en heren (gemiddelde leeftijd 64 jaar), afkomstig uit Den Bosch en Tilburg en uit bijna alle plaatsen daartussen. Veelal muzikanten die hun sporen verdiend hebben, in een van de vele fanfares en har monieën die Brabant rijk is en daar soms nog actief zijn. I psj L PAGINA 7 De Rabobank introduceert de nieuwe Nu Later polis. Als u deze voor 31 december 2001 afsluit krijgt u van ons 1000 gulden gratis. En dat is leuk voor nu, maar vooral voor later. U profiteert met Nu Later van een jaarlijks terugkerend belastingvoordeel.Zo kunt u met een relatief klein bedrag een behoorlijk kapitaal bij elkaar sparen. En daar kunt u later leuke dingen mee doen. Bent u nog geen lid van de Rabobank en wilt u toch gebruik maken van dit actieaanbod, dan kunt u gratis lid worden. Ga dus nu naar uw Rabobank om uw 1000 gulden voor later veilig te stellen. Kijk op www.rabobank.nl of bel 0800-262 62 62 Rendementen behaald in het verleden bieden geen garantie voor de toekomst E V I T DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 24 OKTOBER 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7