Collecteweek Sint Nicolaas-comité Nederland keert de spaarpot om van MEDEWERKENDE HUISHOUDING (voor 20 uur per week) Uitnodiging Rabobank Moergestel Rabobank o 111 I ns Coöperatieve Rabobank Moergestel U.A. gevestigd te Moergestel Horen we van U r en bedankt voor het geweldige feest! van harte gefeliciteerd met het 30-jarig bestaan van de firma ZORG DAT U ER KLAAR VOOR BENT OP 1 JANUARI Actie Inzamelweken: 15 oktober - 1 december Namens het personeel van Ramenfabriek en Aannemersbedrijf op ’t Hoog j DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 PAGINA 9 Het bestuur Binnen de huishoudelijke dienst van het St. Antoniushuis in Moergestel is behoefte aan een Wij danken u nu reeds voor uw gift. Sollicitaties kunt u, tot 2 weken na verschijning van dit blad, richten aan: Dhr. A. Pasmans, hoofd verzorging en huishoudelijke dienst, Raadhuisstraat 32, 5066 AP Moergestel, bij wie u tevens informatie over de functie kunt inwinnen; tel. 013-5131271. De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de jaarrekening 2000 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kantoor. Wij verwachten van de kandidaten dat zij: respect hebben voor de leefwereld van de religieuzen na een inwerkperiode zelfstandig kunnen werken beschikken over goede omgangsvormen collegiaal zijn ingesteld in roulerend schema zaterdagochtend en feestdagen werken De CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen en de PGGM-pensioenregcling zijn van toepassing. Tevens bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan de collectieve ziektekostenverzekering 1ZZ. De Stichting KVH van de Missiezusters Franciscanessen draagt o.a. zorg voor de organisatie en uitvoering van werkzaamheden die verricht worden in het klooster van de Missiezusters Franciscanessen te Moergestel. Wij bieden u een prettige werkomgeving in een klein team waarbij in de uitoefening van de functie het welzijn van de zusters centraal staat. Verkorte agenda - Opening - Notulen vorige vergadering - Jaarrekening 2000 - Decharge - Benoeming leden bestuur en raad van toezicht - Mededelingen en rondvraag Rabobank Moergestel houdt op donderdag 25 oktober aanstaande haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst vindt plaats in Partyboerderij 't Draaiboompje te Moergestel en begint om 20.00 uur. Vanaf 1 januari 2002 is de euro officieel betaalmiddel. De beste manier om uzelf hierop voor te bereiden: zorgen dat u op 31 december geen Nederlands muntgeld meer in huis of portemonnee hebt. Op 1 of 2 januari gaat u even naar geldautomaat om euro's te pinnen. Als u daar toch bent, laad dan uw Chipknip op in het oplaadpunt. Daar zijn trouwens leuke prij- zen mee te winnen. Vanaf dat moment gebruikt u nog alleen euro's. Zo hebt u straks het minst last van wachttijden bij kassa's of van verschillende muntsoorten in uw portemonnee. En zo went de euro ook het snelst. Reken maar! Elk jaar worden leden van de Rabobank uitgenodigd voor de algemene vergadering. Onze leden hebben immers een belangrijke stem in hoe wij de samenleving van dienst kunnen zijn. En die Stem wordt met name hoorbaar op de algemene vergadering. Met de inzameling van gespaarde munten begint de operatie gulden naar euro pas echt. Op 14,15 en 17 december kan elke inwoner van Moergestel van 6 jaar en ouder een Eurokit afhalen - een pakketje euro’s om vast te wen nen. Ook is dan het ’consumentenpakket’ te koop, met 32 euromunten t.w.v. f25,- 11,35). De Rabobank Moergestel heeft maar een beperkt aantal Eurokits en Consumenten pakketten, dus geldt de regel OP OP Nederlanders hebben aan spaargeld zo’n 1,8 miljard munten in huis. Al die guldens, kwart jes en dubbeltjes moeten worden ingeleverd. En het liefst nu meteen: tussen 15 oktober en 1 december, want dat voorkomt lang wachten. Voor klanten van de Rabobank die vóór 1 de cember hun spaarmunten inleveren, liggen muntenknippen klaar - als hulpmiddel. En ze krijgen een leuk Euromate omrekenapparaat cadeau. Snel naar de bank dus. RABOBANK MOERGESTEL: MUNTENKNIP EN CADEAUTJE LIGGEN KLAAR Klanten van de Rabobank Moergestel die tij dens de Inzamelweken hun spaargeld komen storten, krijgen een leuk Euromate omreken apparaat cadeau. Als dank voor hun mede werking. Het is immers ook voor de Rabobank prettig om bezoekerspieken rond de omwis- seloperatie zo veel mogelijk te vermijden. Om het tellen van de munten makkelijk te maken, liggen bij de Rabobank muntenknip pen klaar. In deze handige plastic verpakking passen de munten precies; de waarde wordt met een kleurcode aangegeven. Er zijn zes ver schillende muntenknippen, één voor elke muntsoort: stuivers, dubbeltjes, kwartjes, guldens, rijksdaalders en vijfjes. kunt een gevulde muntenknip zó inleveren bij uw bank. Met de komst van de euro moet in 12 Europese landen al het ’oude’ geld worden ingeleverd. Ook in Nederland. Dit wordt de grootste mone taire operatie uit de geschiedenis. De banken zijn er klaar voor. Maar om de operatie soepel te laten verlopen, kunnen we er met z'n allen al een heleboel aan doen door al vóór decem ber gespaard muntgeld naar de bank te bren gen en op een spaar- of betaalrekening te laten storten. Het is weer zover, een jaar is zo om. Volgende week alweer komen onze collectanten weer bij u langs voor een bijdrage ten behoeve van de intocht van de goedheiligman in Moergestel op 17 en 18 november 2001. Vorig jaar hebben wij een opsomming gegeven waarvoor er financiële ondersteuning van met name de Moergestelse bevolking nodig is om de intocht van Sint Nicolaas doorgang te laten vinden op een manier die we in Moergestel al ongeveer vijftig jaren gewend zijn. Deze opsomming van waar het aan ons comité gedoneerd geld opgaat hebben we verschil lende reacties gehad, veel van positieve aard. Er kwam ook een, alleszins begrijpelijke vraag of de Moergestelse middenstand of de gemeente Oisterwijk geen steentje bij konden dragen? Welnu, het antwoord hierop is het volgende: ondanks de subsidie van het Gemeente Oisterwijk en de bijdragen van de RABObank Moergestel en de Moergestelse Middenstand hebben wij de opbrengst van de collecte hard nodig. Onze collectanten krijgen ook vaak de reactie: ’mijn kinderen die komen niet meer bij Sinterklaas. Waarom zou ik dan nog doneren’. Ons antwoord hierop is en blijft, dat uw donatie, ondanks dat uw kinderen misschien niet meer komen, broodnodig is en misschien doneert u wel voor uw toekomstige kleinkinderen Daarom willen wij van het comité toch nog een keer opsommen waarvoor wij financiële middelen nodig hebben en derhalve de door zovelen geprezen Moergestelse Sint Nicolaas INZAMELOPERATIE GULDENS GAAT VAN START OP 15 OKTOBER Alle banken starten vanaf 15 oktober 2001 met speciale Inzamelweken voor munten. Klanten kunnen terecht bij hun eigen bank om de inhoud van hun spaarvarkens, piekpijpen en kaartpotjes te storten op een spaarrekening of betaalrekening. De saldo's van alle bankrekenin gen worden op 1 januari 2002 automatisch omgezet in euro's. Op 1 december a.s. zet de Rabobank de spaarbank al over op euro's. NIET ALLEMAAL TEGELIJK IN DE RIJ December 2001 en januari 2002 worden top- maanden voor de banken. Op 28 januari 2002 is de gulden geen wettig betaalmiddel meer. Alle biljetten en alle munten moeten dus wor den ingewisseld. In Nederland zijn 3 miljard munten in omloop. Maar liefst 1,8 miljard daar van zit in spaarpotten, piekpijpen en ouwe sokken. Dat geld wordt niet actief gebruikt. Daarom: laat iedereen de spaarpot legen en het spaargeld vóór 1 december storten op een spaar- of betaalrekening. Dan hoeven we in december en januari niet allemaal tegelijk in de rij te staan. traditie voort kunnen i zetten: - wij verwach ten dit jaar bij de intocht en de ontvangst in cafe-zaal ’t Draaiboompje plm. 650 kinderen, - de Sint wil al deze kinderen een cadeautje en iets te snoepen geven, - we mogen de kleermaker van de Sint en zijn pieten natuurlijk niet vergeten, - de koetsiers met hun rijtuig en paarden, ver langen ook iets voor hun tijd en de verzorg ing van de paarden, - we moeten voor een geschikte accommodatie zorgen opdat de Sint en zijn pieten de kinderen in de juiste atmosfeer kan ontvangen, - daarnaast moet de Sint en zijn gevolg altijd rekening houden met onvoorziene omstandig heden bijv, een plotselinge stijging van de prijs van de pepernoten of van de cadeautjes om maar iets te noemen, De hierboven opgesomde activiteiten, die allen essentieel zijn om de intocht van Sint-Nicolaas tot een geslaagd kinderfeest te maken, zorgen ervoor dat de Sint per kind plm. Fl. 12,50 nodig heeft. Wij hopen dat alle huishoudens uit Moergestel het bovenstaande serieus laten meewegen bij hun donatie aan het Sint-Nicolaas comité. Zij kunnen dan kennis nemen van de resultaten van hun bank. Maar ook invloed uitoefenen op het Weid dat wij voeren. TV 1 I 1 Ik K 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9