1 Slijterij In den Korenmaaier’ Regionale voorlichtingsavonden over natuurgebiedsplannen Ketel Dujardin vieux Beomsma Delaforce port Malibu Een laffe daad... ’t Feest van de Lange Nacht GEZELLIGHEID ONDER DE KURK fl KETEL1 Adri Pasmans J iippi ITTER De bladeren gaan vatten maar wij laten de prijzen knotten. Per fles 8,95 Per doos 47,50 NIET LUKRAAK De bepaling van de gewenste natuur in de BUITENZORG Wijn van Oorsprong van die Kuststreek 2000 BUITENZORG Wijn van Oorsprong van die Kuststreek 2000 VOORLICHTINGSAVOND (aanvang 19.30 uur) 13 NOVEMBER Voor het gebied Beerze-Reusel (Eersel, Bladel, Reusel-de Mierden, Hilvarenbeek, Goirle, Oisterwijk, Oirschot) vindt de avond plaats in Partycentrum den Horst (St. Josephstraat 1 in Haghorst, tel. 013-5042450). A.C. Bordeaux 2 vaks kist met opdruk 59,50 27,00 L Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel. Tel. (013) 513 1350 Verhuur tapinstallaties, stoelen, enz. schipper- billet De komende maanden zal de provincie 11 regionale voorlichtingsbijeenkomsten houden over de natuurgebiedsplannen in Brabant. In deze plannen staat beschreven wat voor soort natuur de provincie wil realiseren in de natu urgebieden die tezamen de ecologische hoofd structuur van Brabant vormen. Geïnteresseerden die daar meer over willen weten zijn welkom bij de voorlichtingsavonden. De natuurgebiedsplannen liggen momenteel ter inzage bij de gemeentehuizen en in de bi bliotheek van het provinciehuis. Hierop kan men schriftelijk inspreken. beoogde natuurgebieden is niet lukraak ge maakt. De natuur is vooral afhankelijk van de bodem en de waterstand van een gebied. Gedeputeerde Verheijen: ”De plannen sluiten bovendien aan bij de wensen van de Brabantse burger. De mensen willen meer natuur en een mooier landschap waar ze ook gebruik van kunnen maken. Als provincie gaan wij daar honderd procent voor. Maar we kunnen het niet alleen. Daarom ook deze bijeenkomsten. De politie heeft het gebeurde in onderzoek. Hopelijk leidt het tot een positieve afwik keling en kan deze a-sociale gebeurtenis tot het verleden behoren. We hebben erover gedacht om videobewaking in te stellen. Toch te gek nietwaar dat je deze maat regelen overweegt te nemen, vanwege deze laffe daad.... Namens de zusters van het St. Antoniushuis, Brabantse natuur staat op de kaart Voor meer informatie over de voorlicht ingsavonden in de regio kunt u contact opne men met Wiel Poelmans, projectleider gebied- splannen provincie Noord-Brabant, telefoon 073 -680 8150. SUBSIDIE Tijdens de avonden wordt ook inzichtelijk gemaakt voor welke subsidies een grondeige naar in aanmerking kan komen. De tege moetkomingen variëren van eenmalige inricht- ingssubsidies tot jaarlijkse beheersubsidies (voor het benodigde onderhoud). Sinds kort is ook de subsidie functieverandering in het leven geroepen, die het financieel mogelijk maakt om van landbouwgrond natuurterrein te maken Deze geldelijke bijdrage is bedoeld om de economische waardevermindering van de grond te compenseren. Dit kan oplopen tot 3.500 gulden per hectare op jaarbasis, gedurende een looptijd van 30 jaar. Wij willen het accent verleggen: niet alleen informeren, maar ook motiveren om samen met gemeenten en waterschappen, agrariërs en terreinbeheerders te werken aan een betere en mooiere natuur.” De afgelopen jaren heeft de provincie in de zogenaamde begrenzingenplannen van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) al aange geven waar de nieuwe natuurgebieden en de natuurverbindingen in Noord-Brabant zullen komen. De EHS is dit jaar ook In het ontwerp- streekplan 2002 en in het Koepelplan Revitali sering Zandgronden opgenomen. De provincie heeft in de zogenaamde natuur gebiedsplannen nu aangegeven wat voor soort natuur zij in de EHS wil realiseren. Op deze manier krijgt men ook inzicht in de conse quenties voor de inrichting, het beheer en het gebruik van de natuur. In de nacht van zaterdag 27 oktober op zondag 28 oktober aanstaande wordt de klok een uur teruggezet. Dit vormt voor carnavalsvereniging De Durdraaiers wederom de aanleiding om ’t Feest van de Lange Nacht te organiseren. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als De Bierfeesten, zal ook dit jaar weer garant staan voor ouderwetse gezelligheid. Naast de muzikale omlijsting door de Radio Fantasy Drive-in Show, zal namelijk niemand minder dan The Cooldown Café een optreden verzorgen. Deze act, die bestaat uit twee aantrekkelijke zingende barmannen en twee bloedmooie danseressen, is bij het grote publiek vooral be kend vanwege de megahit van afgelopen jaar: Hey Baby (Uhh Ahh). Daarnaast hebben ze samen met Henny Huisman ook een nieuwe versie van de leader van de Mini-Playbackshow uitgebracht: Met z'n allen. Een optreden van deze artiesten bevat alle ingrediënten van een heuse Apres-ski Party, zoals je dat normaal gesproken alleen in Oostenrijk meemaakt. Kortom: Dat wordt weer feeeesten!!! Ook dit jaar zullen de bierpullen weer rijkelijk gevuld worden en zal de maïs weer zorgen voor een unieke sfeer, zoals je die alleen tijdens ’t Feest van de Lange Nacht aan treft. Het belooft dus weereen waanzinnige avond te worden, die je absoluut niet mag missen! Dus: Tot ziens op zaterdag 27 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht in de feesttent tegenover Partyboerderij ’t Draaiboompje in Moergestel. Aanvang: 20.00 uur. Dan denk je allereerst aan de ramp in Amerika. In het klein gebeurt het overal en ook hier in Moergestel. Vrijdag 21 september jl. vond een laf per soon het nodig een steen door een voorruit van het St. Antoniushuis aan de Raadhuis straat te gooien. Een laffe daad, omdat die persoon het lef (nog) niet heeft gehad zich te melden en vooral omdat het hier een huis betreft waar hoogbejaarde mensen wonen. Kwetsbaarder en minder in staat zich te verweren. Wekelijks, zeker van vrijdag op zaterdag, is er veel overlast onder andere in de Raadhuisstraat, gepaard gaande met verbaal geweld tot vernielingen aan het wachthuisje van de bus tot nu het ingooien van de ruit. Het is een uitgaansavond dus ongetwijfeld zal er alcohol gedronken zijn. Ja en dan durft men meer. Tjonge tjonge wat zijn ze dan stoer, en kunnen ze laten zien wat ze durven. Durft deze bewuste persoon of personen, nu ze hopelijk nuchter zijn ook naar het klooster te komen en te zeggen: ’’Sorry ik of we deden het en we betalen de schade”. Want dat getuigt van moed en echte durf. Tot die tijd blijft het vergelijkbaar wat in Amerika gebeurd is: onschuldige mensen raken die op dat moment weerloos zijn!!!!! ELF VOORLICHTINGSAVONDEN Gedurende elf regionale voorlichtingsavonden (van 24 oktober tot 18 december) zullen gede puteerde Verheijen en andere vertegenwoordi gers van de provincie ingaan op de doelen die de provincie wil behalen voor de natuur in Brabant (streefbeelden). Tegelijkertijd geven zij aan welke invloed dit mogelijk heeft op de directe omgeving, welke invloed nieuwe regels (o.m. Flora Faunawet en Ammoniakwet) hebben en hoe ze de samenwerking willen zoeken met de direct betrokkenen in de regio. Daarna is er volop de gelegenheid tot het stellen van vragen. 4,06 21,55 Zaterdag 27 oktober 2001 A o LEGEND ‘R’ 4ÜW 1 Mn - r-*?» BUITENZORG :r rï fles 70 cl. II I LENTEGROEN HERFSTROOD BLANC-ROUGE ■N Sedert 1691 uit 100% granen gestookt. Liter Wie vieux zegt, bedoeld Boomsma doet’t op zijn eigen wijze, vlierbessen of bramen. Liter De passie van port. Verkrijgbaar in Caribbean White Rum with Coconut Wie durft fles 70 cl. DE GÈSSELSE'-WOENSDAG 17 OKTOBER 2001 PAGINA 10 fles 70 cl. de types Ruby, Tawny en White. LENTEGROEN - HERFSTROOD Costal Region Zuid-Afrika 2 vaks kist met opdruk 29,95 13,59

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 10