1 1 2 Open dag Politiebureau Oisterwijk Tijdens de landelijke politiedag die op zaterdag 13 oktober 2001 wordt gehouden, zijn de deuren van het politiebureau in Oisterwijk aan de Burg. Verwielstraat 59 van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek geopend. Op die dag, die namens het poli tiedistrict Tilburg wordt georganiseerd, is veel te bezichtigen en staan verschil lende evenementen op stapel. Thebe Publieksprijs 2001 uitgereikt Uitnodiging Rabobank Moergestel De Rabobank wijzigt de spaarrente voor de w allerliefste geboortekaartjes. ^0 Rabobank Goede seizoenstart voor Mike en Wendy Voorverkoop GUO-concerten i Alarmnummer Rabobank Horen wc van u? voor als het écht nodig is.. In het kader van voorkoming misdrijven wordt er de mogelijkheid geboden om je fiets te laten graveren met postcode en huisnummer. Ook is het mogelijk om je brom- of snorfiets op de rollerbak te laten controleren op vermogen, natuurlijk zonder dat er een proces-verbaal aan vast zit. Óp enkele momenten gedurende de dag zullen er ook politiehondendemonstraties wor den gegeven. Voor bezoekers die tijdens de open dag trek krijgen in een versnapering is er een frietkraam en een suikerspinnenkraam aanwezig waar zij, tegen betaling, voor de inwendige mens kun nen zorgen. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 Coöperatieve Rabobank Moergestel U.A. gevestigd te Moergestel In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Elk jaar worden leden van de Rabobank uitgenodigd voor de algemene vergadering, Onze leden hebben immers een belangrijke stem in hoe wij de samenleving van dienst kunnen zijn. En die Stem wordt met name hoorbaar op de algemene vergadering. 0.32.53 .0.29.11 PR .2.34.42 PR Dit waren erg goede resultaten in het begin van het seizoen. Wendy nam de week erop deel aan de Talentendag onder leiding van de bondscoach. Hier werden de beste 15 zwemsters van Nederland onderworpen aan allerlei tests, die meetellen voor een volgende selectie. Voor Mike ligt er een uitnodiging voor een grote internationale wedstrijd bij de Nebas. Dat Mike en Wendy niet stilzitten is duidelijk. Maar is er meer. De carrière van de 2 kinderen krijgt steeds meer de vorm van topsport. De grote verrassing kwam afgelopen week, toen zich plotseling een 2de sponsor aanmeldde. VAN DRUGSVOORLICHTING TOT WAPENARSENAAL In en om het gebouw kan het publiek die dag kennis maken met de vele facetten van het poli tiewerk. Zo zullen er stands zijn met daarop informatie over de natuurwetten, drugsvoor- lichting, technische onderzoeken en voorkom ing misdrijven. Ook zal de politie verschil lende wapens ten toon spreiden die door hen in beslaggenomen zijn en is het mogelijk om je vingerafdrukken te laten nemen. Op een wervingsstand kunnen mensen die interesse hebben in een baan bij de politie hun informatie halen. Bovendien zullen er verschillende videobanden over het politiewerk worden ver toond. Bij de opening van het nieuwe seizoen begon het al goed voor de jonge zwemster uit Moer gestel. Tijdens de traditionele barbecue werd Wendy gehuldigd voor haar prestaties van het afgelopen seizoen. Ze mocht uit handen van de voorzitter een prestatiemedaille van de KNZB in ontvangst nemen. Ook werd haar in de loop van de training een “oorkonde” overhandigd voor het verbreken van het Brabants record op de 4xl00m wisselslag, welke behaald werd tij dens de Nederlandse Jeugdkampioenschappen in Dordrecht. Een verrassing. Op zondag 23 september zwommen Mike en Wendy, broer en zus, hun eerste wedstrijd in Tilburg. De verwachtingen waren niet erg hoog, na een lange vakantie. 8 Weken lagen ze hele maal stil, geen trainingen, geen wedstrijden en geen zwembad. En nu, na 4 weken trainingen, moesten ze laten zien hoe het er voor stond. In de “Drieburght” te Tilburg moesten een aantal korte nummers worden verzwommen met als slot akkoord de 200m wisselslag. MikeWendy 50m vlinderslag 0.30.17 PR 50m vrije slag 0.28.59 200m wisselslag 2.40.66 PR. De Thebe Publieksprijs gaat dit jaar naar de heer E. Raven. De jury is van mening dat de heer Raven met zijn belangeloze inzet in het onderwijs en de gehandicaptenzorg in belan grijke mate bijdraagt aan het verbeteren en in stand houden van de solidariteit in de Middenbrabantse samenleving. De heer Raven is werkzaam in het onderwijs. Als vrijwilliger stond hij aan de wieg van het jeugdvakantiewerk in Waalwijk, dat inmiddels een begrip is geworden. Daarnaast is hij actief bij de voetbalvereniging in Baardwijk o.a. als secretaris van deze vereniging. In het bijzon der noemt de jury de activiteiten van de heer Raven voor mensen met een handicap. Hij is op dat terrein actief bij de carnavalsvereniging voor mensen met een handicap. Vooral ook in de organisatie “Eens per Maand” voor een weekend voor verstandelijk gehandicapten en jaarlijks ook bij de organisatie van een vakantie week voor verstandelijk gehandicapten. GENOMINEERD Behalve meneer Raven was ook mevrouw Wittebols genomineerd. Zij is coördinator van de stichting Leergeld. Deze richt zich op onder steuning van gezinnen met kinderen die op enigerlei wijze met armoede geconfronteerd worden. Verder is zij medewerker van het Katholiek Centrum Welzijn, actief in de wijk- organisatie en zet zich in bij de buitenschoolse opvang in de wijk Loven/ Besterd. KARAKTER THEBE PUBLIEKSPRIJS Thebe Woon- en Zorgservice heeft de prijs ter waarde van fl. 2.500,- ingesteld voor bijzon dere, gewone burgers in Midden-Brabant. Mensen die zich met hart en ziel inzetten voor een ander. En daarmee bijdragen aan de soli dariteit in de samenleving. Thebe wil daarmee het belang benadrukken dat deze mensen hebben voor een gezonde samenleving. OP DE FOTO ALS ME-ER OF MOTORAGENT Rond het gebouw zijn natuurlijk alle voertuigen van de politie te bekijken. Via de politiefiets, langs scooters, motoren en politieauto 's, kom je uiteindelijk bij de ME-bus uit. Daar is het ook mogelijk om jezelf in ME-kleding of op een politiemotor te laten fotograferen. Bij Rabobank Oisterwijk loopt nog tot vrijdag 26 oktober de voorverkoop voor de concert avond van The Rhine Singers, S.O.A.P en Remuske op zaterdag 27 oktober in de aula van Scholengemeenschap Durendael te Oisterwijk. Deze barbershop-avond begint om 20.00 uur, terwijl kassa en zaal een half uur eerder openen. Aan de kassa van de zaal zijn entree-tickets te koop zolang de voor raad strekt. Barbershop is vierstemmige harmony-zang die zijn oorsprong kent in de traditionele Ierse bal lades. Met name Ierse emigranten die het armoedige Ierland sinds de negentiende eeuw ontvluchtten na de verziekte aardappeloogsten, ontwikkelden de zangstijl, onder meer tijdens het wachten bij de kapper (barbershop), in de getto’s van de Amerikaanse steden. De Ierse emigranten mengden hun traditionele ballades met moderne show-elementen uit-hun gast land. Dat maakt barbershop tot een compleet feest voor oor en oog. Met de Ieren heeft deze lers-Amerikaanse zang- en show-stijl zich intussen verspreid over de westerse wereld. Het onbetwiste topkoor in Nederland is The Rhine Singers, een kleine zeventig leden tellend vrouwenbarbershop-koor uit de regio Utrecht. Dit voorjaar zong The Rhine Singers zich voor een internationale vakjury tot nationaal kam pioen tijdens de tweejaarlijkse barbershop-con- ventie in Noordwijkerhout. Een unicum was wel dat dit koor op alle disciplines van het barber- shop-zingen de eerste prijs behaalde. Ook man nenkwartet S.O.A.P komt uit de regio Utrecht, terwijl het Oisterwijkse vrouwenkwartet Remuske een ‘thuiswedstrijd’ zingt. Het ver rassend talentvolle Remuske komt voort uit het Oisterwijkse vrouwenbarbershop-koor The Singing Pearls. De barbershop-avond in Oisterwijk sluit af met een afterglow-meezing- feest voor artiesten en publiek. ALLAN TAYLOR Na het sfeervolle concert in een goed gevulde zaal van de Schotse formatie Beggar’s Row op zondagmiddag 7 oktober, is deze barbershop- avond het tweede in een reeks van tien GUÓ- concerten van Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk. Op zondagmiddag 25 november dient zich het derde GUO-concert aan. Allan Taylor uit Engeland brengt dan zijn impressionistische songs ten gehore. Naast uitvoerend zanger-gitarist is deze innemende gentleman en singer-songwriter vooral bekend als veelzijdig componist voor uiteenlopende wereldsterren als Crosby, Stills, Nash Young en Nana Mouskouri. Entree-tickets voor het concert van Allan Taylor kunnen nog tot eind oktober telefonisch worden gereserveerd bij de GUO-foon: 521 0175. Daarna is voorverkoop nog uitsluitend bij de Rabobank ter plaatse mogelijk. Website: www.do.nl/guo; E-mail: vofguo@hot- mail.com KLEURPLATENWEDSTRIJD Op alle politiebureaus in en om Tilburg liggen voor kinderen t/m 12 jaar kleurplaten klaar. Op de open dag worden er voor de beste inzendingen prijzen uitgereikt. Zij kunnen dan kennis nemen van de resultaten van hun bank. Maar ook invloed uitoefenen op het beleid dat wij voeren. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 OKTOBER 2001 PAGINA 9 Het bestuur met ingang van 1 oktober 2001 Rabo Internet Sparen 4,30% Rabo Tele Sparen 3,80% Rabo RegenBoog Rekening 3,80% Rabo Jongerenrekening 3,00% Wijzigingen voorbehouden De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de jaarrekening 2000 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kantoor. Verkorte agenda - Opening - Notulen vorige vergadering - Jaarrekening 2000 - Decharge - Benoeming leden bestuur en raad van toezicht - Mededelingen en rondvraag Werknemerssparen premie-spaarrekening spaarloonregeling winstdelingsspaarrekening Zodra het tegoed een saldogrens overschrijdt wordt het hogere percentage vergoed over het hele saldo. 3,30% 3,05% 2,55% 2,05% 3,30% 3,05% 2,55% 2,05% 3,50% 3,50% 3,50% Rabo Rendement Rekening* vanaf f 25.000,- vanaf f 10.000,- vanaff 1.000,- fO,-totf 1.000,- Rabo Beleggersrekening* vanaf f 25.000,- vanaff 10.000,- vanaff 1.000,- fO.-totf 1.000,- Rabobank Moergestel houdt op donderdag 25 oktober aanstaande haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst vindt plaats in Partyboerderij 't Draaiboompje te Moergestel en begint om 20.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9