Oproep aanmelden kandidaten Vrijwilligersprijs Moergestel BIBLIOTHEEK I stichting’bpenbare Ark van Noah in De Reuselhof Opbrengst collecte Nierstichting Donderdag 25 oktober a.s. vergadering gemeenteraad Takkenronde Start najaarsverkoop afgeschreven marterialen in bibliotheek Oisterwijk Van 8 tot en met 26 oktober biedt Rabobank weer Rabobank Jeanne Hoffmans Ledencertificaten aan. Daarmee krijgt u in principe een hoger rendement dan op een staatslening. En bent u verzekerd van een solide investering. Voor meer informatie kunt u terecht op rabobank.nl of bij uw lokale bank. Heeft u uw geld al veilig geïnvesteerd? WieKentKunst reikt ‘Moergestelse Reus’ weer uit Ook dank ik de redactie van “De Gèsselse” voor hun belangeloze medewerking en natu urlijk ook de Rabobank, waar we ook elk jaar weer op kunnen rekenen. Hartelijk dank alle maal. De jaarlijkse collecte voor de Nierstichting heeft dit jaar opgebracht fl. 4.257,95. Iedereen hartelijk dank voor uw gulle gaven maar vooral dank ik natuurlijk alle collectanten die, ondanks het slechte weer, dit mooie bedrag weer bijeen hebben gesprokkeld. HOE AANBIEDEN Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig opge haald. LET OP: u mag maximaal 1 m3 aan bieden! ZELF BRENGEN U hoeft met uw vrijkomend snoeihout niet te wachten tot de takkenronde. U kunt het gehele jaar door snoeihout (tegen betaling van f 10,00 per m3) afleveren op de milieustraat aan de Veldweg 8. OISTERWIJK EN MOERGESTEL WANNEER OPHALEN? De ‘takkenronde’ wordt gereden op donderdag 8 november 2001. De ophaalronde van het snoeihout moet gepland kunnen worden. Daarom wordt gevraagd of u wilt melden dat u snoeihout kwijt wilt. Aanmelden kan alleen vanaf donderdag 18 oktober tot en met dinsdag 30 oktober 2001 bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk, telefonisch bereikbaar op nummer: 0900-8212248. Uitsluitend bij degenen die zich hebben aangemeld, wordt het snoeihout opge haald. De vrijwilligersprijs ‘De Moergestelse Reus’ is vorig jaar voor de eerste keer uitgereikt. De prijs, een door de kunstenaar Hans van Brunschot gemaakte bronzen replica van de reuzin Ermelindis, is toen gegaan naar Eddie Hurkmans. De Rabobank Moergestel heeft deze prijs in financieel opzicht mogelijk gemaakt. Op 1 oktober jl. vond in verzorgingshuis de Reuselhof een bijzondere activiteit plaats. De bewoners kregen bezoek van de Stichting Ark van Noah. Deze stichting heeft als doel: ont spanning met dieren in de zorgsector. Ómdat het niet mogelijk is een dergelijke grote activiteit uit eigen middelen te betalen, had Ineke Cloosterman, activiteitenbegeleidster van de Reuselhof, een wens ingediend bij het Nationaal Comité Dag van de Ouderen. De actie van het Nationaal Comité werd mede mogelijk gemaakt door steun van het Nationaal Fonds Ouderenhulp, bekend van de Zomer- zegels. Er waren ruim 800 wensen binnenge komen. Groot was dan ook de verrassing toen bleek dat de wens van de Reuselhof door de selectie kwam. Het Nationaal Fonds Ouderen hulp sponsorde op 1 oktober jl. 10 projecten in Nederland. En zo konden op de Dag van de Ouderen de bewoners van de Reuselhof tussen 10.00 en 12.00 uur genieten van allerlei kleine dieren, zoals: kippen, kuikens, konijnen, cavias, hon den, duiven, schapen een ezel en een drie weken oud kalfje, dat de fles kreeg van een van de bewoners. Twee uur lang konden de bewoners de dieren aaien en knuffelen en sommige dieren wat te eten geven. Overal stralende gezichten en af en toe een traan, want natuurlijk kwamen er veel herinneringen boven. Het werd een grandioos succes, mede door de professionele begeleiding van de drie mensen van de Ark van Noah. De bewoners zullen ongetwijfeld nog lang aan deze moren terugdenken. De gemeenteraad van Oisterwijk komt op don derdag 25 oktober weer bij elkaar voor de nor male maandelijkse vergadering. Die bijeen komst vindt plaats in het Raadhuis aan de Lind 56 te Oisterwijk en begint zoals gebruikelijk om half acht. Heeft u grof snoeihout (dus geen complete coniferen, dikke stammen met een grotere diameter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ‘takkenronde’ de manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met het Kringloopbedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten om twee maal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aanmelden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de minicontainer kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuil- route in de gft-container moet worden aange boden. Ook dit jaar wordt weer de Moergestelse vrijwilligersprijs uitgereikt. Dat gebeurt tijdens het oudjaarsconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana op zaterdagavond 29 december. De Stichting WieKentKunst heeft deze prijs vorig jaar ingesteld. Inwoners van Moergestel worden opgeroepen vrijwilligers die voor deze prijs in aanmerking komen bij de organisatie aan te melden. De nominaties worden beoordeeld door een onafhankelijke jury onder voorzitterschap van Annie van Roessel. In de jury hebben verder zitting Jan van Dijk, Corrie op ‘t Hoog-Base- mans, Lian Kocx-Jonkers, Maarten Lapien, Willem Ligtvoet, Frans van der Poel en Hennie van Schooten. De aanmeldingen voor de Moergestelse vrijwilligersprijs 2001 moeten ui terlijk 10 november zijn ingeleverd op het adres D’n Duyp 41, 5066 GA Moergestel. Telefonisch aanmelden kan ook onder nummer 513 3072. Hier kan ook het reglement worden opgevraagd. ONBAATZUCHTIG Behalve de naam van de betrokken persoon, vraagt de organisatie graag een korte aan beveling waaruit blijkt waarom de voordracht plaatsvindt. De prijs wordt jaarlijks toege kend aan een persoon die zich op een onbaat zuchtige manier verdienstelijk heeft gemaakt voor het welzijn van de Moergestelse gemeen schap. Onder welzijn wordt onder meer ver staan: zorg voor de medemens, kunst en cul tuur, sociale en maatschappelijke belangen, ecologische- en economische aspecten. In de winnaar van vorig jaar kwamen veel van deze verdiensten samen. Eddie Hurkmans was bijvoorbeeld vijftien jaar de Sinterklaas van Moergestel. Hij was voorzitter van het St. Nicolaas Comité, hij was acteur bij Die Naem- loose Speelers, regisseur van het KPJ-toneel en hij las op woensdagmiddagen in de biblio theek voor aan de kleintjes. Hij is actief lid en secretaris van het kerkkoor Cantate Domino en Eddie Hurkmans is een van de drijvende kracht en achter de succesvolle initiatieven van WieKentKunst en achter de reus van Moerges tel. REUSACHTIG De vrijwilligersprijs is door WieKentKunst ingesteld omdat aan de ene kant de gemeente Oisterwijk een dergelijke prijs niet kent en aan de andere kant de stichting het van groot belang vindt vrijwilligers eens per jaar voor het voetlicht te brengen. WieKentKunst beschouwt vrijwilligers als het ‘cement van de samen leving’. De naam van de prijs, De Moergestelse Reus’, is vooral symbolisch van aard: een vrij williger wordt gezien als iemand die door zijn of haar belangeloze inzet met kop en schouders boven de gemeenschap uitsteekt. Op maandag 15 oktober gaat er een verkoop van start alleen in de bibliotheek Oisterwijk De verkoop gaat om exemplaren die stukgelezen of beschadigd zijn. Ook materialen waar naar geen vraag meer is of die qua inhoud veroud erd zijn, worden verkocht. Te koop zijn o.a.: romans in allerlei genres - enkele leuke en spannende kinderboeken -informatieboeken voor jeugd en volwassenen en CD’s De prijzen variëren van enkele kwartjes tot een paar gulden. Kom eens kijken of er iets voor u bij is. Afgeschreven boeken zijn handige lectuur waar u niet zuinig mee om hoeft te gaan. Tot ziens in de bibliotheek. Ook niet-leden zijn welkom. In Oisterwijk gaan de deuren om 14.30 uur open. PAGINA 7 u krijgt meer rendement bij uw bank www.rabobank.nl Midden in de samenleving Rabobank Ledencertificaten N.V. is een Beleggingsinstelling die beschikt over een vergunning van De Nederlandse Bank N.V. op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Raadpleeg het prospectus voor u inschrijft, deze is kosteloos verkrijgbaar bij uw lokale bank. De waarde van uw belegging kan fluctueren en in het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 OKTOBER 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7