’’ROEF Heren A-jeugd kampioen! Moergestelse honkballers tevreden Audacia- nieuws ’■fo- H.S.V. ’De Rietvoorn’ Jeugdschaakclub Moergestel gaat vooruit! Sportvereniging o ....aanw. 9.30 uur ..aanw. 10.00 uur t .2-2 .1-3 .3-1 .2-7 .1-5 .2-4 Geleidelijk aan wordt het beetje bij beetje druk ker bij JSC Moergestel. Niet dat de jeugdschakers van JSC Moergestel druk zijn, maar drukker wat het ledenaantal betreft. En terecht want schaken is een boeiend spel letje Kinderen die op jonge leeftijd leren schaken zul len er later veel profijt van hebben. Daarom willen we nieuweling Quint (van basis school “Graaf van Ursel”) van harte feliciteren met zijn keuze om te komen schaken bij JSC Moergestel. Er is nog plaats voor 5 nieuwelingen. De schaaklessen zijn het meest geschikt voor basisschoolkinderen vanaf groep 4, maar ook jongere leergierige kinderen kunnen toegelaten worden. De 6de nieuweling die komt kijken, komt gedu rende 6 weken op een wachtlijst te staan. Nieuwelingen mogen altijd twee keer gratis en vrijblijvend komen kijken en/of meedoen bij JSC Moergestel. Komt het zien en maak het mee hoe leuk en boeiend dit spelletje kan zijn Clubtijd: Elke woensdagmiddag van 4 uur tot half zes (behalve in de basisschoolvakanties) Clubgebouw: Scoutinggebouw St. Jan “Den Donk”. Inlichtingen: per e-mail: t.leerma- kers@planet.nl of telefonisch: 528 8173. .vertrek 8.45 vertrek 9.00 .vertrek 8.45 .vertrek 8.45 .14.30 .12.00 .11.30 .12.00 .10.00 .10.00 ...10.00 aanw.9.30 11.00 aanw. 10.30 Staand v.l.n.r.: Rowan Doornen (trainer), Alex van Vught (trainer), Niels Willems, Chris van de Ven, Niels Helmer, Jeroen Vugts, Koen van Roessel, Sjaak van de Ven (coach). Zittend: Dirk Kemps, Rob van de Wouw, Hans van de Ven. Agenda Najaarsvergadering 18 oktober 1. Opening; 2. Ingekomen stukken; 3. Mededelingen; 4. Notulen voorjaarsvergade ring; 5. Verslag concourscommissie; 6. Verslag jeugdconcours; 7. Visuitzetting; 8. Bestuursverkiezing: aftredend en herkiesbaar zijn Tamara Klijsen en Jan Rokven”; 9. Pauze; 10. Concoursagenda; 11. Contributie; 12. Rondvraag; 13. Sluiting. Na de vergadering zal het algemeen klasse ment van 2001 bekend worden gemaakt. Tevens zullen de daarbij behorende prijzen uitgereikt worden. Daarnaast is er ook nog een loterij met enkele aantrekkelijke prijzen. ROEF KORFBAL RUIME OVERWINNING TEGEN HEKKENSLUITER De Weebosch staat puntloos onderaan, dus vooraf lijkt een overwinning zeker. Roef, heeft er geen enkel misverstand over laten bestaan wie in deze wedstrijd de sterkste is. Met gede gen spel wordt de tegenstander onder druk gezet en regelmatig wordt gescoord. Tegenover een dozijn doelpunten weet De Weebosch slechts eenmaal de korf te vinden. Een ruime en zeer verdiende overwinning, waardoor de Roef handbal heeft weer een kampioen. De Heren-A-jeugd wonnen hun wedstrijd tegen Orion met 26-20 en werden zo samen met Taxandria le in hun poule. Een heel goede prestatie jongens, Hartelijk Gefeliciteerd. De jeugdafdeling van Roef is goed bezig geweest in de veldkompetitie. Maar liefst 4 kampioenen in de afgelopen weken. De jongsten van Roef de Gemengde-D-jeugd werd 3e en behaalden maar liefst 10 punten. Dan natuurlijk de 4 kam pioenen de Gemengde-C-jeugd, de meisjes-B- jeugd, en alle twee de A-jeugdteams. Jammer dat zowel bij de dames als bij de heren A, de promotie naar een hogere klasse niet gelukt is in de beslissingswedstrijden. Bij de heren was het reuze spannend en xwerden in de laaste minuut verslagen, het verschil: 1 doelpunt. We hopen in de zaalkompetitie deze lijn door te kunnen zetten, we gaan ervoor en we hopen dan ook dat het een gezellige, sportieve kom petitie wordt met veel spelplezier, dan komen de resultaten vanzelf. stunten. Na een superstart reed hij tot halver wege de wedstrijd rond de 17e plaats. Daarna was het helemaal over. “Na het nemen van de energiedrank halverwege werd ik misselijk. Ik voelde me vooraf al niet helemaal lekker. Het seizoen begint zijn tol te eisen. Niet alleen lichamelijk kost het ontzettend veel energie, maar ook om je mentaal telkens op te laden. Maar ik ben wel tevreden over het seizoen.” Wie ook zeker tevreden mag zijn over het sei zoen, is Theo Jacobs. In Zoetermeer werd Theo 13e. Hij mag zich zelfs een van de meest regel matige veteranen noemen. In het regelmatig- heidsklassement, een klassement over alle natio nale wedstrijden, bezet Theo een schitterende 6e plaats. Ook sponsors Frank Vogels en Chris Donkers zijn tevreden. “Ze hebben zich goed laten zien. En ze gaan een aantal dingen anders aanpak ken, dus er zit nog zeker verbetering in.” Het eerstvolgende optreden van het team zal tra ditiegetrouw weer zijn in de veldrit in Moergestel op 9 december. Het bleek aan het begin van de competitie KNBSB regio Zuid 3e klasse allemaal niet mee te zitten. 0 punten uit 5 wedstrijden baarden het technische trio Jan Klomp, Michel Vermeer en Gijs Hooftman grote zorgen. Na 2x een pro motie te hebben bewerkstelligd en een goede voorbereiding op de Veluwse rug en oefen wedstrijden leek het team klaar te zijn voor het hogere werk. Toch bleef het vertrouwen aan wezig. Gijs: “De competitie duurt 18 wedstrij den, belangrijk blijft om vertrouwen in jezelf te blijven houden, nagenoeg elke wedstrijd hebben we voor gestaan, maar op crusiale momenten moet je spelbepalend kunnen blij ven”. De winst tegen Jeka en Bullfighters gaven het team weer kracht. “Winnen motiveert” was de uitspraak van trainer Jan Klomp. Zowel de Cuykse honkballers en eeuwige rivaal Tilburg moesten het onderspit delven. De inmiddels teruggekomen Sander Boon en Leon Kaptein (van Jeka) waren een welkome aanvulling. Nieuw lid Stijn Mantel ging de concurentie- strijd aan met Hein van lersel. AJeest waarde volle speler Evert van Esch bleek onmisbaar, de coach moest vaak aanspraak maken op zijn pitcher kwaliteiten, destinated hitter Maarten Hooftman kweet zich niet van zijn taak en sloeg menig teamlid over de thuisplaat. Het broederlijk gevecht om de hoogste plaats als beste slagman trok Joost v.d. Meydenberg aan het langste eind, met een gemiddelde van 453 tegen 422 van Gilles. Carlo van lersel bleek standvastig te zijn, zijn slagkracht en stretch- vermogen resulteerde in slaggem.381 en 100 nullen op het le honk. Afscheidnemende pitcher Michel Vermeer ontving in zijn laatste thuiswedstrijd een bloemetje vanwege bewezen diensten. Rob Hooftman heeft blijk gegeven dat zijn catcherkwaliteiten niet verloren zijn gegaan, pitcher Willem Poirters moest zijn kundigheid op de korte stop positie vaak laten zien. “In het begin waren er vaak personele tekorten John van Esch (inmiddels gestopt) en Thomas Salvetti moesten helaas gedwongen afzeggen, dat merk je in een team, aldus de coach. Van de laatste 5 wedstrijden haalden de Roeffers 8 punten waardoor zij een 4e plaats in de competite behaalden. Als afsluiting van het seizoen speel den de honkballers een internationaal toernooi met Fransen, Engelsen en Belgen. Met aan- stormende talenten zoals Teun Arts en Arno Jansen bereikten zij door een 3 punten home run van Maarten een podium plaats. Het stop pende technische drietal kijkt tevreden op het geheel terug. “Dit team beschikt overeen goed honkballend vermogen met als beste kwalitiet slagkracht, we spelen gezien de geschiedenis van ROEF! HSP het hoogst behaalde niveau, nog een promotie betekent de landelijke 2e klasse, i i i met enige uitbreiding zijn ze daartoe in staat” FcCll dl gClllK zo sprak coach Gijs tot uw verslaggever. dicht bij elkSHF Als toetje van het seizoen werd het Merida- Vogels Fiets Sport ATB-team van Schaatsclub De Vennen getrakteerd op twee Topcompetitie wedstrijden. Met de mooie beelden van Studio Sport pure reclame voor de mountainbikesport, maar ook voor het Merida-Vogels Fiets Sport ATB-team. Op het mooie en zeer selectieve parcours in Zoetermeer (op de ski-heuvels van Snow Planet) werden namelijk schitterende resultaten behaald. Rob v/d Meijdenberg zette zijn stij gende lijn voort en liet zich met zijn 13e plaats weer eens zien. Luuk v/d Meijdenberg is een verhaal apart. Reed hij tijdens de vorige Topcompetitie met zicht op het podium lek, ook nu weer ontsnapte de lucht uit zijn voorband rijdende bij de eerste vijf. Om het drama nog maar compleet te maken, de week erna zou hij door zijn ketting trappen. “Een score van 100 Het is niet te geloven. Maar we zullen maar denken dat ik mijn deel voor de komende tijd wel heb gehad.”, aldus Luuk. AUDACIA JEUGD Uitslagen: Audacia Al-DVS 1-1; Hilvaria- AudaciaBl l-5;NOAD-AudaciaCl 16-0; Sarto- Audacia Dl 4-1; Audacia D2-RKDSV 8-2; Audacia D3-Hilvaria 5-2; SC ’t Zand-Audacia D4 3-1; LONGA-Audacia El 3-3; Audacia E2- RKDSV 3-2; Audacia E3-Hilvaria 3-4; Were Di- Audacia E417-1Sarto-Audacia F10-5; Audacia F2-RKDSV 3-2; Audacia F3-Berkdijk 0-4; Taxandria-Audacia F4 0-11; Hilvaria-Audacia F5 3-0; Audacia F6-SVSOS 0-1. Programma zaterdag 13 oktober: Marvilde - Audacia Alvertrek 13.00 Audacia B - Oirschotaanw. 13.15 LONGA - Audacia Clvertrek 11.45 Audacia Dl - LONGAaanw. 9.30 Audacia D2 - Oirschotaanw. 12.00 Audacia D3 - Oirschotaanw. 12.00 Audacia D4 - SC ’t Zandaanw. 9.30 Audacia El 4 tegen 4 LONGA....vertrek 8.45 Audacia E2 4 tegen 4 RKDSV. Audacia E3 4 tegen 4 Nevelo Audacia E4 4 tegen 4 VOAB... Audacia F1 4 tegen 4 Riel Audacia F2 4 tegen 4 Tuldania ....vertrek 8.30 Audacia F3 4 tegen 4 Helvoirtvertrek 8.30 Audacia F4 4 tegen 4 thuisaanw. 9.00 Audacia F5 4 tegen 4 EDN ’56 ....vertrek 8.45 Audacia F6 4 tegen 4 SVGvertrek 8.45 Jos Ligtvoet... inspirerende kracht. valste derby. De “F-side” is dan ook onont beerlijk. Uitslagen zondag 7 oktober 2001 Audacia 1 - Casteren 1 Nemelaer 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Beerse Boys 4 Bergeijk 3 - Audacia 4 Audacia 5 - Dommelen 4 Nemelaer 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Bladella 8 Programma zondag 14 oktober 2001 EDN’56 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Gloria UC 2 EDN’56 2 - Audacia 3 DEES 2 - Audacia 4 Audacia 5 - Steensel 3 Audacia 6 - Jong Brabant 9 UNA 8 - Audacia 7 In hun eerste jaar als Experts doen Richard en Marcel Bruurs het behoorlijk goed. Ze hebben bijzonder goed weten aan te passen aan de lan gere wedstrijdduur. Beide renners hebben een behoorlijke progressie geboekt door het trai ningskamp van sponsor Donkers Autoschade. In Zoetermeer kon op de vele klimmen goed naar voren rijden. In de laatste ronde slaagde hij erin om bij de beste twintig te komen in de wedstrijd die werd gewonnen door Bart Brentjens. Deze uitslag bood Richard uitzicht op een plaatsje bij de beste twintig in het eind klassement van de Topcompetitie. In de top competitie wedstrijd in Norg leek hij te gaan Audacia laat winst glippen Audacia - Casteren2 - 2 Was het in de wedstrijd daarvoor in Hoogeloon dat Audacia in blessuretijd alsnog aan een nau welijks verdiende gelijkmaker kwam, nu waren de rollen omgekeerd en kwam medekoploper Casteren in blessuretijd aan een nauwelijks verdiende gelijkmaker. Door dit gelijkspel is door de winst van Hoogeloon in Netersel, Hoogeloon nu de club met de minste verlies- punten in klasse 5 J. In een stevige pot voetbal, waarbij door beide partijen wel eens over de schreef werd gegaan, kwam voetbaltechnisch Audacia bovendrijven. De ploeg moest twee hindernissen overwin nen alvorens aan de leiding te komen. Eerst was daar in de tiende minuut het weggeven van een vrije kopkans aan Huub Jansen waardoor Casteren op 0 - 1 kwam en in de veertigste minuut werd Rudo Malm voor een door de scheidsrechter geconstateerde elleboogstoot zonder dat de bal in de buurt was met rood van het veld gestuurd. Hierdoor moest Audacia drie kwartier (tien minuten voor tijd kreeg ook een Casterenspeler rood) met tien man voor een positief resultaat vechten. En dat deed de ploeg met overgave. Was het in Hoogeloon Tyron Keim, die de onverzettelijkheid uitstraalde, nu was het de uit eigen jeugd voortkomende Jos Ligtvoet die een opvallende rol speelde. Rechts op het middenveld veroverde hij vaak de bal en zijn acties waren steeds offensief gericht. Het was daarom niet zo verwonderlijk dat hij het was die vlak voor rust de gelijkmaker produ ceerde. Bij een vrije trap stelde hij zich scherp op en kopte fraai binnen: 1 - 1. Vanaf dat moment toonde Audacia zich heer en meester en zou ondanks de tien man een over winning binnen handbereik moeten liggen. De voorsprong kwam in de negende minuut van de tweede helft klassiek tot stand: een corner van Rob van der Heijden werd hard ingekopt door Max van Alphen: 2-1. Mogelijkheden voor meer doelpunten waren er wel voor Audacia, terwijl er van Casteren nauwelijks meer dreiging uitging. De 3 -1 bleef echter uit en zo bleef het tot het einde toe ongemeen spannend totdat de topschutter van Casteren Roel Jansen (de broer van de 0 - 1 scorende Huub) in de laatste minuut van de blessuretijd toch die éne kans kreeg en verzilverde: 2-2. Zondag naar Haghorst Zondag moet in Haghorst EDN’56 bestreden worden. Alleen “op papier” zou deze klus te kla ren moeten zijn. Reken er echter maar op dat net als de Biest ook Haghorst juist tegen Audacia haar beste beentje wil voorzetten in deze onver- Het programma voor het eerste speelweek- end is als volgt: Zaterdag 13 oktober: 10.00 GCJ Roef-Blauwwit Zondag 14 oktober: 10.30 HAJ Roef-Orion 11.40 HS Roef 2-Blauwwit 2aanw. 11.20 uur 12,50 DS Roef 1-Orion 1aanw. 12.30 uur 14.00 DS Roef 2-Tachos 2 ....aanw. 13.40 uur 15.30 HS White Demons 4-Roef 1 15.10 DAJ GHV-Roefvertrek 14.15 uur vervoer Boxtel-Willems-Esch Donderdag 18 oktober Schoolhandbaltournooi voor de groepen 6-7 en 8 op onze buitenvelden bij het clubgebouw. HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!!!! Heb je zin om eens te komen kijken of meedoen in een training, je bent van harte welkom. We kunnen in elk team nog wel enkele spelers gebruiken. Op onze internet-site roef.tmfweb.nl kun je informatie inwinnen of bel even naar Franky 513 3103. koppositie in beeld blijft. Zondag a.s. de thuiswedstrijd tegen de koplo per waarbij we de steun van onze supporters hard gebruiken. Dus u bent van harte welkom op ons sportpark. Uitslagen: De Weebosch - Roef! 1 - 12; OEC A - Roefl A 6 - 3; Roef. E - Odisco E 8 - 1 Euro Girls - Roef Recreanten 2-4. Programma 13 oktober: Roef El - Kangeroe EL Roef. Al - Klimroos A3 Programma 14 oktober: Roef 1 - Zigo 210.00 aanw. 9.15 Lijkt korfbal je een leuke sport; meisje of jon gen, 6 jaar of ouder je bent van harte welkom. Kom eens mee trainen (6 gratis proeftrainin- gen) op de maandagavond vanaf 18.00 uur. Kom langs op ons sportpark of bel even met Corrie Schilders (513 2326) of Peter Vrijhoeven (513 3455). PAGINA 11 1 r r 1 .0-3 .10.00 DE GÈSSELSE-WOENSDAG 10 OKTOBER 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 11