Voor iedere cliënt een eigen pakketje zorg Poirters Collecte Brandwonden Stichting Steun de strijd tegen littekens! ZONDAG 4 NOVEMBER 2001 DEN BOOGAARD’ MOERGESTEL Z.L.T.O.-commissie Moergestel Bel Jos van Dijk •ZANGVERENIGING ’CRESCENDO’ OPERETTEVERENIGING ’CON AMORE’ KOZAKKENKOOR ’con amorev’CRESCENDO’ ’TUESDAYNIGHT STOMPERS’ ANTILLIAANS KOOR ’S0NANTIYA8’ W. HENDRIKS Buurtvereniging ‘De Oistelvoirtjes’ In Politiek Café RMR Interieurbouw: 00 is gesloten van 15 t/m 20 oktober ’n Muzikale middag met natuurlijk veel muziek: om te luisteren, maar ook om te dansen! RIOLERINGSPROBLEMEN? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Moergestel proeftuin voor uniek zorgproject B MODEHUIS PAGINA 7 Bij aankoop van dit model een Setter beeldje gratis. Entree fl. 12,50; kinderen fl. 5,- Aanvang 14.00 uur Een inspirerend en kleurrijk winterseizoen. De Setter mode collecties bekennen dit najaar duidelijk kleur. Warme prettige tinten zoals camels-roden - blauwen - bordeaux en aubergine en lila. Loop eens binnen of bekijk onze etalages eens Kaarten in voorverkoop bij alle medewerkenden en bij Riet Janssen, Huysackerpad 4 of Slagerij van Zon, Rootven 74, beiden te Moergestel Wilt u óók deelnemen aan dit (onbeperkt) buffet dan kunt u daarvoor een kaart kopen bij ondervermelde adressen. Deze ’onbeperkt buffet’-kaarten kosten fl. 22,- Wilt u weten of dit project iets voor u of iemand in uw omgeving kan betekenen, neemt u dan contact op met Ria Stam, locale manager Moergestel, te bereken op zorgcentrum De Reuselhof, tel. 513 22 22. Ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de plaatselijke afdeling N.C.B.-Z.L.T.O wordt op vrijdag 5 oktober a.s. een ontspanningsavond gehouden in de zaal van cafe't Draaiboompje", aanvang 20.00 uur. Na de opening van de voor zitster Ine van Haaren, is er een optreden van Kwartjesvolk bestaande uit 6 personen, zij brengen humoristische Brabantse volksmuziek met een cabaretachtig tintje en zijn afkomstig uit het Brabantse Zeeland. aan slachtoffers, het verbeteren van de behan deling van brandwondenpatiënten, het geven van voorlichting en het instandhouden van de Huidbank. Dankzij deze inzet en uw steun in de strijd tegen de littekens is er de afgelopen jaren veel vooruitgang geboekt bij het verbeteren van de behandeling van brandwondenslachtoffers. Maar zolang er slachtoffers zijn, blijft er geld nodig voor onder andere onderzoek en nazorg. De Stichting doet daarom ook een dringend beroep op de mensen om de strijd tegen de lit tekens te steunen en een bijdrage te geven aan de collectant die in de collecteweek van 7 t/m 13 oktober langs de deuren komt. Uw gift is ook welkom op giro 20.21.22 of banknr. 70.70.70.643 Nederlandse Brand wonden Stichting Beverwijk. Aansluitend aan de Muzikale Middag wordt er in 'Den Boogaard' een uitgebreid buffet geserveerd. EN NIET ALLEEN VOOR MEDEWERKERS... HONING VAN ONZE EIGEN BIJEN Voorjaar-, fruit-, linde- en bloemenhoning, 450 gram Twinset Hedy 65.00 fl. 143.24 GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Muzikale Middag Gepresenteerd door: Uw adres voor stuifineelpollen Heizenschedijk 2, telefoon (013) 5132357 Hele krachttoer Het ideale plaatje is dat in Moergestel iedere zorgvrager een eigen pakketje zorg krijgt geleverd op de plek waar zijn of haar 'thuis' is. Dat kan het eigen huis zijn, een aanleunwon ing of het verzorgingshuis. Hier zit de kracht, maar tegelijkertijd ook de kwetsbaarheid van het project. In haar enthousiasme blijft Ria Stam realistisch genoeg om te zien dat het een Het project in Moergestel heeft een looptijd van twee jaar. Als de evaluatie daarna positief uit valt, wordt deze combi-zorg ook op andere plaatsen aangeboden, waar het werkgebied van stichting De Runne en Thuiszorg Midden- Brabant samenvalt. De Stichting beheert behalve in Moergestel nog verzorgings- en ver pleeghuizen in Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk. Ria Stam denkt zelfs nog een stap verder. "In de toekomst willen we nog meer zorgverleners bij het project betrekken, zoals huisartsen, fysiotherapeuten, verpleeghuisartsen en de GGZ." Dan moet het een voorrecht zijn om in Moergestel oud te mogen worden! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 Een bejaarde vrouw mag na een zware operatie weer naar huis. Ze is blij weer in haar eigen vertrouwde omgeving te zijn, maar het op zichzelf wonen valt niet mee: douchen, aankleden, koken en de was doen. Allemaal dingen die iedere dag terug komen en veel energie en geregel vragen. In het verzorgingshuis is op dat moment geen plaats en eigenlijk wil ze ook het liefste thuis blijven. Maar hoe? Als deze vrouw in Moergestel woont, is er voor haar een oplossing. Daar start deze maand het project 'Integrale Zorgverlening', waarin de thuiszorg en verzorgingshuis De Reuselhof hun diensten gecombineerd aanbieden. In het bewuste voorbeeld krijgt de vrouw aller lei stukjes zorg om zich heen, die het samen mogelijk maken dat ze op zichzelf kan blijven wonen, 's Morgens en 's avonds komt de thuis zorg om te helpen met opstaan en naar bed te gaan. De Reuselhof bezorgt haar dagelijks een warme maaltijd en neemt haar wasgoed mee, dat ze weer schoon en gestreken terugkrijgt, 's Middags komt de thuiszorg voor het insuline- spuit je. Om niet te vereenzamen wordt ze iedere morgen opgehaald voor een kopje koffie in De Reuselhof. En als ze wil kan ze meedoen aan de groepsactiviteiten van het verzorgingshuis, zoals gymnastiek en het koor. Zo wordt voor deze vrouw - populair gezegd - een zorgarrangement samengesteld, helemaal naar haar wensen en behoeften. Alle zorg onder één regie Ria Stam gaat vanuit haar werkplek in De Reuselhof de kar van dit project trekken. Samen met een werkgroep heeft ze een gedegen voor bereiding van een half jaar achter de rug. "Dat thuiszorg en verzorgingshuis extramuraal (buiten hun eigen muren) gaan werken, is niet zo bijzonder. Wel uniek is dat in dit project de zorg onder één regie valt." De medewerkers van het verzorgingshuis en van de thuiszorg in Moergestel - zestig in totaal - gaan samenwerken in één zorgteam, aange stuurd door Ria Stam. "We kunnen niet meer zeggen: dit stukje zorg is het pakkie-an van de thuiszorg en dat van het verzorgingshuis. Vanaf nu is iedere zorgvraag in Moergestel onze geza menlijke verantwoordelijkheid. Bij iedere cliënt stellen we ons de vraag: wat hebben we samen aan mogelijkheden om deze cliënt te laten wonen en leven zoals hij of zij dat graag wil. Daarbij kijken we niet alleen naar de zorg die nodig is, maar ook naar de woonsituatie en het welzijn van de cliënt. Vaak is al met kleine aan passingen in huis het zelfstandig wonen voor de cliënt makkelijker en veiliger te maken." hele krachttoer zal worden om al die losse stuk jes zorg goed georganiseerd te krijgen. "Dit maatwerk zal heel wat afstemming en coördi natie vragen. We zijn bewust gestart in Moergestel, omdat dit een klein, overzichtelijk gebied is met gunstige omstandigheden om nieuwe vormen van zorgaanbod te ontwikke len. Ook het feit dat in dit dorp een fijnmazig netwerk van vrijwilligers is, heeft meegespeeld bij de keus voor Moergestel. We kunnen mensen thuis wel alle verzorging geven, maar als ze daar vereenzamen zijn we verkeerd bezig. Dan kom je op het terrein van het welzijn van de cliënt, waar we ons ook verantwoordelijk voor voelen. We zoeken de oplossing hiervoor in nauw samenwerken met de vrijwilligersorgan isaties in het dorp. Op woensdag 10 oktober gaan we een gezellige fietstocht maken en sluiten af met een sportieve en spannende indooractiviteit. Deze middag is bestemd voor de kinderen uit groep 6, 7 en 8. Wij starten om 14.00 uur en eindigen om 17.00 uur. We rijden gezamenlijk terug. De inschrijftermijn is verlengd zodat je je nog kunt opgeven tot zaterdag 6 oktober bij Marjo Zijlstra, tel. 528 7112. Het belooft een leuke mid dag te worden. Door de hevige regenval hebben we de india nenmiddag voor de kinderen van groep 3,4 en 5 moeten verzetten en gaat nu op woensdag 17 oktober plaatsvinden in “Den Donk” van 13.30 tot 16.00 uur. Er zijn heel veel inschrijvingen binnengekomen, dus hopelijk doen jullie ook op deze datum massaal mee. Verdere infor matie volgt nog in een persoonlijke uitnodig ing. Doe allemaal mee, we gaan er een gezellige middag van maken. Tot dan!!! Groeten van buurtvereniging de Oistelvoirtjes "Huisartsenpost Tilburg" De afdeling Oisterwijk van de VVD organ iseert op donderdag, 4 oktober om 20.30 uur in La Belle Epoque aan De Lind weer een "Politiek Café”. Die avond zal de heer Harrij van Rooij, coör dinator van de centrale huisartsenpost in Til burg tesamen met de plaatselijke huisartsen Soffers en Schopman u informeren over het reilen en zeilen van de huisartsenpost. Ook het VVD-Tweede Kamerlid Anke van Blerck uit Tilburg zal deze avond aanwezig zijn. Zij heeft Volksgezondheid in haar porte feuille. De avond is openbaar, dus iedereen is welkom. In de week van 7 t/m 13 oktober gaan weer plm. 55.000 mensen op pad om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Dat geld is hard nodig om het belang rijke werk van de Stichting voort te kunnen zetten. De ramp in Volendam heeft iedereen opnieuw duidelijk gemaakt dat brandwonden tot de meest ernstige ongevallen behoren die een mens kunnen overkomen. Het genezingsproces is vaak pijnlijk en lang durig. Daarnaast ontstaan in veel gevallen ontsierende littekens die voor een slachtoffer blijvende gevolgen hebben, zowel lichamelijk als geestelijk. Al meer dan 30 jaar trekt de Nederlandse Brandwonden Stichting zich het lot van deze mensen aan en helpt door het geven van nazorg Van elkaar leren De mensen die het uiteindelijk waar moeten maken - de zorgverleners van de thuiszorg en De Reuselhof - - wacht een flinke uitdaging. Hun werkterrein wordt breder en afwisselen der, zo voorziet Ria Stam. Ze krijgen nieuwe col lega's, die hun ervaringen vanuit het verzorg ingshuis of de thuiszorg meebrengen. "Dat biedt kansen, want over en weer kunnen we veel van elkaar leren. Aan de andere kant moeten we de aanpassing die dat vraagt niet onder schatten. De thuiszorg heeft bijvoorbeeld een andere kijk op zorgverlening en klantbe- nadering dan het verzorgingshuis. In het ver zorgingshuis wordt bewoners veel alledaagse dingen uit handen genomen, terwijl de thuis zorg haar klanten juist stimuleert zelfredzaam te zijn." Voor uw keuken, badkamer- meubel, kastenwand, kantoor winkelinrichting. Industrieweg 14 5066 XJ Moergestel T. 013 513 06 96 F. 013 513 06 95 Bel voor een vrijblijvende prijsopgave.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7