Spaarweek 15 t/m 20 oktober PJ Stort de inhoud van je spaarpot op je rekening bij de Rabobank en ontvang zo een gratis kaartje voor de Cowboy Billie Boem Show. van Rabobank uziaijma J 'UW AAAA/\AAAAA Motor-toertocht Moergestel Huurdersvereniging Oisterwijk Huurdersvereniging Oisterwijk I O** Theo Raaijmakers Casilla 2431 Cochabamba Bolivia theoraaij@bo.net Wandklimmen Op vrijdag 19 oktober gaan we wandklimmen in Oisterwijk. We verzamelen in D'n Tob om 20.30 uur, en vertrekken dan naar Oisterwijk. Na een avondje klimmen en klauteren, is er een after wandklim-party in D'n Tob. Opgave is verplicht voor 7 oktober bij Anne Timmermans 513 2302. en die moesten gewoon weer de volgende dag eten. Geen tijd om te treuren. En dat merk je vaak hier, net zoals in andere derde-wereld- landen: het leven is goedkoop. Een paar weken terug verongelukte een andere jongen van ons: Hector, 15 jaar, werd op weg naar zijn werk doodgereden door een busje. De avond voor de begrafenis zei ik tegen een vriend van mij, "Wat kan ik die mensen nu morgen zeggen, vooral al die jongeren"?? Een week daarna stierf Celso, een leerling van onze school hier, ook pas acht tien jaar, geveld door botkanker. Dat hadden we een beetje zien aankomen, maar toch nog onverwachts. En op dit moment zit Leonardo hier nog op school, maar hij heeft ook botkanker en zal niet zo lang meer leven. Hij is nog een beetje jonger dan Celso. Harde klappen, maar toch hebben we niet al te veel tijd er bij stil te staan. Er zijn nog zoveel andere jongeren en kinderen in onze huizen, en die hebben mor gen en overmorgen gewoon aandacht nodig. Met de dood van Hector hebben wel een aan tal jongens van dat huis erg geleden, vooral Albino die niet meer kon slapen, nachtmer ries heeft, en nooit meer op de fiets naar zijn werk wil. Hij is ook pas zestien, en heeft er bij gestaan dat Hector daar op straat lag. We kun nen alleen maar er zijn, luisteren vooral, en ons best doen. Gelukkig zijn er ook veel andere dingen die niet zo triest zijn. Met Lucho hebben we heel wat meegemaakt, dat is een behoorlijke ramp geweest de laatste maanden, maar nu gaat het weer goed en zit hij op school elke dag. Juan Carlos heeft een zware week doorgebracht op straat, maar nu werkt hij weer gewoon en gaat weer naar school, dus dat zit weer goed. Victor Hugo is een enorm voorbeeld voor iedereen bij ons in huis, door zijn werk, zijn studie, zijn inzet voor zijn familie, etc. En zo zijn er zovelen die het goed doen, die steeds vooruit gaan, en dat kan allemaal o.a. dank zij jullie en anderen die ons helpen. Mensen, nogmaals erg veel dank! Heel veel groeten en de allerbeste wensen!! Cochabamba, 12 september 2001 Beste mensen van Moergestel, Alweer twee weken geleden hebben jullie daar een nieuwe editie van de Toermee gehouden, en ik wil daarom iedereen heel hartelijk danken voor hun medewerking daaraan!! In de eerste plaats gaat mijn dank uiteraard uit naar de M.O.V.groep die er weer zovele uren aan hebben gegeven om deze Toermee tot een goed einde te brengen: het is fantastisch hoeveel jaren sommigen van hen zich steeds weer inzetten met een enorm enthousiasme, en ik vind dat geweldig en ben er erg blij mee!Natuurlijk ook vanwege het geld, maar ook vanwege de ver bondenheid van Moergestel met Bolivia en met mij, die heel vaak via de M.O.V.-groep ver loopt. Mensen, heel veel dank voor alles wat jul lie doen!! Daarnaast gaat mijn dank natuurlijk ook uit naar alle mensen die op de dag van-de Toermee aktief zijn geweest: de fietsers en fietsters, de sponsors, de mensen die hebben geholpen bij het regelen van het verkeer, de mensen die op de posten hebben gestaan, bij de start, de finish, etc., gewoon iedereen die op die dag zijn/haar steentje heeft bijgedragen tot alweer een suksesvolle Toermee!Heel erg veel dank aan iedereen en ik hoop dat jullie het nog vaak mogen herhalen!! Hier in Bolivia gaat het goed, ondanks de nodi ge problemen. Uiteraard is ook hier iedereen geschokt door wat er in de V.S. is gebeurd gis teren. Het is onvoorstelbaar, maar vaak hebben mensen hier niet de tijd om er bij stil te staan omdat ze hun eigen problemen en dramas hebben. Ik herinner me een paar jaar geleden, toen Feliciano gestorven was (18 jaar) en zijn vader bij mij op bezoek kwam; de vader wist nog van niks en ik moest hem dus het nieuws vertellen; Feliciano was vermoord of had zelf moord gepleegd, dat is nooit duidelijk gewor den. Ik liet de vader de kranten zien en andere dingen van Feliciano, en vertelde hem wat er was gebeurd. De vader zei tegen mij, "Wat te doen? Ik heb nog zoveel kinderen". En zo was dat ook: er zijn nog veel kinderen in dat gezin den voor deze eenvoudige procedure! Een vraag: hoe moet dat als er in de toekomst een her structurering c.q. sloop plaats vindt in een bepaalde wijk, nu nog de artikel 19-procedure en dan is het inmiddels voorjaar 2002 eer er gebouwd mag worden. Daarom doen wij een beroep als huurdersvereniging en namens de betrokken bewoners op de bestuurders van onze gemeente bij zo'n eenvoudige ingreep sneller een besluit te nemen. Het vergroot het vertrouwen in u. Politie keurmerk veilig wonen Indien uw woning voldoet aan het Politie Keurmerk veilig wonen, bestaat er de moge lijkheid tot premiekorting op uw inboedel verzekering (kleine lettertjes). Wij adviseren U om contact op te nemen met uw verzekering, het kan gauw 10 tot 30% kort ing opleveren. Voor de voorwaarden van het Politie Keurmerk veilig wonen, neem dan contact op met uw plaatselijke Politie of verhuurder 1 MOERGESTEL Belangrijke mededelingen voor huurders Woningstichting Sint Joseph. Foutief adres Huurcommissie. (vermeld in uw gemeentegids). Sinds mei jongstleden is het postadres van de Huurcommissie gewijzigd, er is een centraal meldpunt voor uw bezwaren die betrekking hebben op het huren van een woning. Het secretariaat is gevestigd op onderstaand adres. Secretariaat Huurcommissie Postbus 16495 2500 DL Den Haag Telefonisch bereikbaar onder nummer 0800- 4887242 vanaf 8.30 tot 17.30 uur Internet: www.huurcommissie.nl Voor nadere informatie m.b.t de procedure kunt u terecht tijdens het spreekuur van de Huurdersvereniging Oisterwijk, tel. 521 7425. De zwakste schakel Huurdersvereniging en huurders flat Terburght- weg ernstig teleurgesteld Geen kwis voor onze achterban, maar een vraag aan onze bestuurders: de gemeente Ruim 2 jaar zijn de huurders van de flat Terburghtweg en de huurdersvereniging in overleg met Sint Joseph, om te komen tot af sluiting van de entree door middel van een intercom, zodat alleen de bewoners toegang hebben tot de flat, met als reden de ernstige over last van een drugsdealer en zijn afnemers, hang jongeren en van bewoners van het achter liggende complex die menen de vrijheid te hebben de hal te gebruiken als doorgang naar en van hun woning. Sint Joseph nam deze klacht serieus en startte een technisch onder zoek naar de mogelijkheid wat uiteindelijk leidde dat er een uitbouw aangebouwd moest worden. De zaak stagneerde omdat de gemeente het voornemen had om tot een wijziging te komen in het ophalen van het huishoudelijk afval. Omdat hierin geen duidelijkheid kwam liet Sint Joseph een bouwtekening ontwikke len die zij in maart jongtsleden ter goedkeur ing aan de gemeente (Commissie Welstand) zond. In augustus jongstleden ontving Sint Joseph de uiteindelijke goedkeuring. Vijf maan- Schaatsen Op vrijdag 5 oktober gaan we schaatsen, het lijkt misschien wat vroeg in het jaarmaar daarom gaan we naar de schaatshal in Eindhoven. Dus de ijzers kunnen tevoorschijn gehaald worden, je kunt er ook huren tegen een kleine ver goeding. Opgave is verplicht bij Martijn van Korven 513 3460. Motorclub ’t Stokske organiseert voor alle motorliefhebbers een gezellige toertocht vanaf de Zandstraat in Moergestel naar de Zandstraat inEn terug. Deze toertocht vindt plaats op 7 oktober 2001. Vertrek en eindpunt is bij café ’t Stokske in de Zandstraat te Moergestel. Men kan starten tussen 10.00 uur en 11.00 uur en deze toertocht is ongeveer 250 km lang. Inschrijfgeld is 10.00 (voor koffie, worsten brood enz. enz.). Voor inlichtingen kunt u bellen: Café ’t Stokske 513 1385 of J.W Reinders 513 0791. B J DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 PAGINA 5 F- at

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5