Jan Miezels Wederom groots muzikaal feest in Den Boogaard V... I De complete woninginrichter en nog véél en véél meer woongenot! 3000 m2 woonplezier waar klantvriendelijkheid en service de boventoon voeren! De Euro wordt van ons allemaal "Nee, u heeft voor de Euro geen nieuwe pinpas nodig. De pas blijft geldig tot de op de pas vermelde datum en er is dus geen nieuwe pas nodig om met de Euro te kunnen pinnen." HAAREN MOERGESTEL DRUNEN Beste KVO-leden Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel.(013)513 12 34 Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 Aansluitend aan het concert is er evenals ver leden jaar weer een groot warm en koud buf fet. Verleden jaar waren er zo’n tweehonderd ‘eters’, zowaar een zeer gezellige afsluiting van een naar ieders oordeel zeer geslaagde middag. Het concert vangt aan om 14.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar a fl. 12,50 aan de zaal, in de voorverkoop bij slagerij Van Zon aan het Root ven, en bij Mevrouw R. Janssen, Huysackerpad 4 te Moergestel. Het buffet vangt aan om plusminus 18.00 uur. Kaarten a fl. 22,50 uitsluitend verkrijgbaar in de voorverkoop op bovengenoemde adressen en tot uiterlijk vrijdag 26 oktober. Voor kinderen tot 12 jaar onder begeleiding van hun ouders is de toegangsprijs fl. 5, - en het buffet fl 10,-. Voorwaar een middag welke U niet gemist mag hebben... van Bas van Dun docerend musicus aldaar, de groep bestaat uit 2 trompetten, trombone, tenorsax, sopraansax, bas, banjo/gitaar en slag werk. De groep presenteert zich zo’n 3 tot 4 keer per jaar. Naast hun eigen repertoire hebben zij ook melodieën waarbij door beide koren gezon gen zal worden, o.a. Hello Dolly, When the Saints en voor Adieu Mein kleiner Gardeofficier is een begeleiding ge maakt. Gunstig gesternte Het MuziekWieKent was onder een gunstig gesternte geboren, zoals onder meer bleek uit het voortreffelijk weer. Dat ‘gunstig gesternte’ bleek ook op andere manieren. Toon van Gils, die op zaterdag het orgel zou bespelen, was lelijk gevallen en moest helaas verstek laten gaan. Juist op het moment dat dat bekend wordt, meldt zich Piet Buijs uit Tilburg in de kerk. Als organist van de Heikese kerk wilde hij een collega horen spelen. Terstond was hij bereid het optreden van Toon over te nemen. Moergestel heeft het afgelopen weekeinde in let terlijk alle toonaarden van zich doen horen. “Nooit geweten dat Moergestel zoveel talent heeft”, merkte iemand aan het eind van de zondagmiddag in Den Bogaard op. Dat nu is precies wat WieKentKunst over heeft willen brengen. De deelnemers toonden zich ent housiast over het initiatief dat muzikaal Moergestel in de gelegenheid stelde zich te presenteren. In een slotwoordje benadrukte voorzitter Hennie van Schooien van WieKentKunst dat het Muziek WieKent alleen mogelijk is geweest doordat zoveel Moergestelnaren belangeloos mee hebben willen doen en zijn komen kijken en luisteren. Ze ondertreepte tevens de warme ondersteuning van sponsors, gemeente en eigenaren van de gratis ter beschikking gestelde accommodaties. “Het MuziekWieKent heeft heel Moergestel samen mogelijk gemaakt”, aldus Van Schooien. Vervolg van de voorpagina Voor de organisatie was dat een grote verrassing. Het was zaterdag namelijk perfect weer om in de tuin te werken of om andere ‘zaterdagse klusjes’ op te knappen, maar desondanks trokken alle voorstellingen veel publiek. Dit bleek de opmaat tot de zondag, toen het in Moergestel zeer druk is geweest. Honderden belangstellenden per optreden was heel nor maal. Een heel mooi voorbeeld van wat het MuziekWieKent teweeg heeft gebracht, was de belangstelling in de kraam in Den Boogaard waar van afvalmaterialen muziekinstrumentjes voor kinderen werden gemaakt. Liefst 450 van deze instrumentjes zijn er gemaakt. De man die dat deed moest er mee stoppen omdat hij door zijn materiaal heen was. Ook naar de toekomst toe zal het festival zijn effect hebben. De kans is groot dat uit de Djem- bee-workshop een djembee-orkest voortkomt. De rommelpot-workshop heeft initiatieven opgeleverd als cursussen voor kinderen op school. Op zondag 4 november is het weer zoverna enorm succes in 1999 en 2000 organ iseren Gemengde zangvereniging Crescendo en Operette Vereniging Con Amore weer een grote muzikale happening in Den Boogaard te Moergestel. Zangvereniging Crescendo, opgericht in 1939 vierstemmig gemengd koor met een bezetting van zo’n 40 leden, is thuis in de aula van Nieuwenhof (voormalige kapel van Stanislaus). Het repertoire van Crescendo met o.a. muziek uit Titanic, Am Donaustrande, O What a beau tiful morning en Cantique de Jean Racinne, een breed scala aan bekende melodieën, voor elk wat wils. Crescendo staat onder leiding van dirigent Mart Peyen en pianiste Winny van de Loo-Kosters. Operettevereniging Con Amore, opgericht in 1973 vierstemmig gemengd koor met een bezetting van zo’n 40 leden, is thuis in Den Boogaard. Doel van de vereniging het zingen van Operette melodieën, Weense liederen en Musicals. Op het repertoire o.a. Die Fleder- maus, Blume von Hawaii, Der Bettelstudent en vele bekende melodieën. Con Amore staat onder leiding van dirigent Ad Verbakel en wordt de piano begeleid door Ad Marchant. Om een afwisselend programma te brengen hebben wij net als verleden jaar weer gasten uitgenodigd. Hadden wij verleden jaar de schit terende Bigband Four Swing uit Haaren, dit jaar verzorgt de Tuesdaynight Stompers Jazzband het instrumentale gedeelte. Deze band is ontstaan uit een workshop aan de Tilburgse Dans en muziekschool en staat onder leiding Nog meer gasten zijn van de partij, het Antil- liaans koor Sonantiyas uit Tilburg zal met haar klankrijke muziek uit de Antillen en Aruba acte de presence geven. Het koor met een der tigtal leden beschikt over een eigen combo bestaande uit piano, gitaar, basgitaar, cuarto en percussie. Naast antilliaanse evergreens en fok- loristische liederen zijn zij met regelmaat te horen in kerkdiensten in de regio. Het koor staat onder leiding van Mart Peyen en wordt op de piano begeleid door Sonja van Sprang. Speciaal voor deze gelegenheid is door de man nen van Crescendo en Con Amore een mannen koor gevormd, genaamd de Gudiyar Zangers naar de roverhoofdman uit de Twaalf Rovers. Meerdere Russische liederen worden ten gehore gebracht. Deze Don Kozakken staan onder lei ding van Mart Peyen. Uitnodiging van Pastor Th. Schepens uit Berkel-Enschot Vrijwilligerswerk bij geloof en sa-menleving Het schoonhouden van de kerk, rond leiding in de toren, geschiedenis schrij ven van een kerkgebouw. Maar vrijwilligers werk is ook vaak restauratie aan kerstgroepen, heiligenbeelden en kerkbanken, de admini stratie, de was, de strijk, enz. Weet u nog meer taken? Kom dan ook met ons meepraten en -denken op 10 oktober om 20.00 uur in Den Boogaard. DE GÈSSELSE' - WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 PAGINA 3 OKTOBER WOONMAAND Mrouwe0

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3