4 ^VZIEKWreKENT Hartelijk dank aan onze sponsors NIEUW!!! We hebben nu ook een speciale afdeling met HOBBY-artikelen! Openbaar carnaval weer van start! St°MERij: te ^nneiiiitst. Rootven 10, MOERGESTEL Tel. 513 18 89, Fax 513 21 06 VIDO thema-ochtend TER KENNISMAKING: Passe-partout-kaarten ..nu5pakjes fl. 10.- 3-D knipvellen 4 vellen fl. 10.- 3-D tape 3 rollen fl. 6.- Deze week in DEMO Muziek vanuit Oisterwijk naar Krasnoyarsk (Siberië) De Gèsselse Nieuwsklok Gemeente Oisterwijk Rabobank Moergestel Partycentrum Den Boogaard Aannemersbedrijf Gebroeders Janssen Doe Het Zelf centrum Op ‘t Hoog Van Bommel schoenfabriek CSO Orthopedisch schoeisel Ondernemers Klantvriendelijk Moergestel CVT keukens Tilburg Vriens Consulting PVS meubelen Café restaurant De Brouwer Frans Becx tuinmachines Bloem Groen Creaties Van Velthoven Electro Van Dal kunststoffen Van Dijk Verhuur Michiels Woninginrichting Van Dam Partners Super de Boer Moergestel Jumbo Denissen die het ons opnieuw hebben mogelijk gemaakt om een succesvol cultureel evenement te organiseren voor de gehele gemeenschap en waar zeer velen van u van hebben genoten. alsmede Zusters van Huize Stanislaus De Nieuwenhof Verzorgingshuis De Reuselhof en D'n Roozendries Parochiebestuur St. Jan’s Onthoofding Stichting ‘t Kwartierke wil ik me graag verdienstelijk maken voor het verenigingsleven van Moergestel, omdat ik het dorp een warm hart toedraag en veel respect heb voor de enorme dynamiek in het dorp, dank zij al die vrijwilligers in die clubs.” naval is er opnieuw de Brabantse Carnavals- krantenverkiezing in Partycentrum Den Boogaard en tenslotte de mottoverkiezing voor het volgende seizoen. Evenementen Ook dit jaar zullen de inmiddels bij velen be kende evenementen tot aan carnaval en zelfs daarna in Moergestel plaatsvinden. We noe men de belangrijkste zoals het blaoskapellen- festival, de Prinsenbals van de drie verenigin gen, de Sauwelavond, het Pieregeblèr en tijdens het carnaval de kindermiddag, de open- ingsmiddag, de carnavalsbals in de verschil lende gelegenheden, de optocht, de vele bezoeken door de stadsprins van de Pierewaaiers aan.allerlei maatschappelijke instellingen, het dweilen en de afsluiting op dinsdagavond in de vorm van de Pierrotverbranding. Na het car- Nieuws Tot zover eigenlijk geen nieuws. Mogelijk dat er gedurende het seizoen toch nieuwe ideeën groeien, bijv, onder invloed van de nieuwe voorzitter van De Pierewaaiers, Bernard Smits, in samenwerking met de zusterverenigingen, de ondernemers en de horecavereniging. Smits, in het dagelijks leven algemeen directeur van een stichting met 20 scholen in Veldhoven en 12 jaar woonachtig in Moergestel, neemt het stokje over van Peter Swinkels die vele jaren het voorzitterschap van De Pierewaaiers (die de regie voeren over het openbaar carnaval) heeft bekleed en enthousiast vele nieuwe evene menten heeft opgebouwd. Swinkels oordeelde dat De Pierewaaiers aan nieuw bloed toe waren en vond Smits bereid zijn schouders er onder te gaan zetten. Als we hem vragen hoe hij tegen carnaval aankijkt en wat hij zich eigenlijk ten doel stelt, antwoordt Smits: ’’Veel mensen zien carnaval als één groot drankgelag, waar weinig goeds uit voortkomt, hooguit de optocht. Ik zie dat anders. Ik denk dat carnaval stevig kan bijdragen aan de zoge naamde ‘onthaasting’, aan vermindering van stress in onze complexe en intensieve samen leving en als tegenhanger kan dienen van de ver gaande individualisering in de maatschappij. Met name in moeilijke tijden zien we dat mensen sterk behoefte hebben aan muziek en feest om de zinnen te verzetten. Vanuit die behoefte is carnaval oorspronkelijk ook ont staan.” Smits ziet carnaval als een belangrijk cul tureel erfgoed, dat overgedragen moet worden aan de jeugd. Hij zegt zich er voor hard te willen maken dat met name de gemeente, maatschappelijke instellingen en de onderne mers hun verantwoordelijkheid in deze willen nemen o.a., de handen ineen willen slaan om zodoende de toekomst van het carnaval veilig te stellen. Hij realiseert zich dat dat veel tijd, energie en overtuigingskracht gaat kosten, maar vertrouwt op mensen met oog voor de Moergestelse gemeenschap. Verken je overgang op basis van Gestalt VIDO nodigt alle vrouwen van Tilburg en omgeving uit voor deze thema-ochtend. Ineke Breukers komt uitleg geven en laat ervaren, hoe j e op basis van Gestalttherapie beter om kunt gaan met de overgang. Het gaat vooral over het verkennen van je individuele overgangsproces in al haar facetten, negatief zowel als positief. Wij verwachten U woensdag 10 oktober van 9.30 tot 12.00 uur in wijkgebouw Loven/Besterd Koestraat 164 te Tilburg ingang park Horion. Graag aanwezig om 9.15 uur i.v.rn. koffie en thee. Deze ochtend is kosteloos en geheel vrijblijvend. Alle vrouwen van 40-60 jaar zijn van harte welkom! Voor informatie 456 2738 of 542 6591. Missie Wat bezielt Smits om dit vele werk op zijn nek te gaan halen? “Van oorsprong kom ik uit een fanatieke carnavalsfamilie. Al als klein kind deed ik mee aan de optocht, was ik lid van de kinderraad van elf en bekleedden vader en vele ooms de functie van prins carnaval. Bovendien 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2001 Nieuwe carnavalsseizoen “Ik zit aon m’n Maxima” Na de grote vakantie zijn al die vrijwilligers ver bonden aan de Moergestelse carnavalsver enigingen De Dorstvlegels, De Durdraaiers en De Pierewaaiers enthousiast begonnen aan het nieuwe carnavalsseizoen. Vele Moergestelse burgers en carnavalsvierders zullen zich nauwelijks voor kunnen stellen hoeveel mensen bij de voorbereidingen betrokken zijn, hoeveel uren er in gaan zitten en welke enorme kosten er mee gemoeid zijn. Dat is dan ook de reden waarom de verenigingen de Moergestelse burg ers, ondernemingen en de gemeente zo hard nodig hebben om de jaarlijkse organisatie rond te krijgen. Deze week is er in jongerencentrum DEMO weer het een en ander te doen. We beginnen vrij dag 5 oktober met een open podium. Het open podium is bedoeld voor beginnende bands die graag wat podiumervaring opdoen. Veelal komen de bands uit de omgeving van Oisterwijk, zodat ze voor eigen publiek kunnen spelen. Deze vrijdag speelt The F.L.U. een jonge band, die in de zomer van het jaar 2000 is opgericht. Deze NeoGrunge formatie laat zich niet leiden door hype's, trends of andere muziek stromingen. Er bestaan geen grenzen voor deze band als het gaat om muziek stijlen waar zij zich door laten beïnvloeden. (Pop, rock, jazz, symfo). Het repertoire bestaat geheel uit eigen com posities. De Open Podiumavonden zijn gratis, om zo veel mogelijk publiek voor deze vaak nog onbekende bands te krijgen. Aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur. Woensdag is het Aloha avond van 19.00 tot 21.00 uur. Deze disco- en activiteitenavond is voor jongeren uit het speciaal onderwijs. Op zaterdagavond is het Purple Haze, een gezellige avond met alternatieve muziek. Maandag is het natuurlijk weer filmavond. Deze week wordt de film Dungeons Dragons vertoond. Keizerin Savina regeert over het magische Izmer-rijk. De jonge dieven Ridley en Snails raken betrokken bij haar zoektocht naar de legendarische scepter van Savrille. Met deze felbegeerde staf heerst zij over de gevrees de Rode Draken en zorgt daarmee voor vrede en gelijkheid. Maar ook Damodar, de wrede handlanger van de machtswellustige magiër Profion, is op zoek naar de scepter. Als Profion de scepter in handen krijgt, zal heel het rijk voor eeuwig leven in duisternis. Het lot van Izmer ligt dus in handen van Ridley en Snails... Aanvang 20.00 uur. Let op: na aanvang van de film kon je er niet meer in. En de rest van de week is jongerencentrum DEMO een gezellig inloopcafé en een inter netcafé. Alle jongeren van 12 tot 25 jaar uit Oisterwijk en omgeving zijn van harte welkom. Kom gewoon gezellig langs! Van 10 t/m 21 oktober zal Ad Vergouwencoor dinator van de Tilburgse Dans- en Muziek school locatie Oisterwijk en tevens dirigent van het Ceaciliakoor verbonden aan de Petrusparochie te Oisterwijk, naar Krasnoyarsk in Siberië reizen om daar met een aantal jeugd- en jongerenkoren eigen composities uit te voeren. Dit unieke project kon tot stand komen, omdat Ad Vergouwen sinds twee jaar intensieve con tacten onderhoudt met leden van het kamerkoor van het Pedagogisch College "Academia' in Krasnoyarsk. Dit is nagenoeg een professioneel koor, en veel leden van dit koor zijn ieder op hun beurt weer dirigent van andere koren in Krasnoyarsk e.o. Na het laatste bezoek van dit kamerkoor aan Nederland, met op 4 februari jl. een concert in de Petruskerk te Oisterwijk, is aan Ad Ver gouwen gevraagd composities te maken voor jeugd- en jongerenkoren in Krasnoyarsk. Er is daar een grote belangstelling om kennis te maken met (nieuwe) westerse muziek en er is belangstelling voor de manier waarop hier muziekonderwijs en koorscholing wordt gegeven. De composities die Ad Vergouwen heeft gemaakt zijn vnl. gemaakt op teksten die door jongeren zijn geschreven. "Het is, denk ik, erg interessant om voor de jeugd aldaar, kennis te maken met de gevoelens en gedachten die leven bij jongeren hier. Daarom zal het meer dan alleen musiceren worden. Er zullen ook zeker gesprekken zijn met de musici aldaar en de leden (jongeren) van de diverse koren. Van een taalprobleem zal geen sprake zijn omdat Ad de beschikking heeft over een tolk. De koren hebben de composities al inges tudeerd. Nu is het nog de taak om vooral aan dacht te besteden aan uitspraak en interpretatie. Naast het leiden van de repetities zal de week worden afgesloten met een gezamenlijk optre den van de diverse koren. kaMwp WIEKENTKUNST MOERGESTEL^ PAGINA 10

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 10