Rakhorst onder vuur Sorry voor de overlast... 03 JUjaLlJL» DENISSEN GAAT VERBOUWEN! Activiteit voor de bewoners van het verzorgingshuis 'De Reuselhof AUTO’S: Ook voorde j doe-het-zelf-schilder alles in huis! SIU com cc ^3 LU og O™ 5^ SCOOTERS: NU OPRUIMING showroom modellen: Met van fl. 400,- tot fl. 1000,- KORTING o.a. Gilera Runner, Yamaha Aerox Limited, Asprilia Caprirossi en Sr www Puch Nrg en Puch Zip Sym Yet 50 enz. BOVAG E Wij houden u op de hoogte van de voortgang van de verbouwing. <C OP=OP b.j. 2000 b.j. 1993 - Het nieuwe magazijn is zo goed als gereed - De emballage-automaat werkt prima - Van de lege batterijen-, oude schoenen- en gebruikte kleding-inname wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Nu gaan we de winkel onderhanden nemen! Maar... verbouwen geeft nu eenmaal overlast. Wij vragen uw begrip hier voor, want: de huidige winkel wordt in oppervlakte bijna verdubbeld! Als tegenprestatie voor het ongemak zorgen wij ervoor dat er op 14 november voor heel Moergestel en omstreken een gloednieuwe Jumbo staat met de laagste prijzen van héél Nederland. Met vriendelijke groeten, Rinus Denissen en zijn gehele Jumbo-team b.j. 1998 b.j. 1999 b.j. 1995 1994 tot 1997 Ad Mutsaers, fractievoorzitter van het CDA, zei, dat wethouder Rakhorst bij zijn aantreden de materie niet goed ingelezen had. Hij had zich op de hoogte moeten stellen van het eerder contact met Hoeks. Het resultaat van het rap port was voor zijn fractie aanleiding om aan te geven dat het college er "een tandje bij" moest zetten. Hij vond de aanbeveling ten aanzien van het documenteren en archiveren niet concreet genoeg. Harrie van Duijnhoven (PvdA) kon zich in een aantal overwegingen in de motie vinden, maar de motie als totaal vond hij te stellig en Helmen: 25% KORTING op diverse modellen RIOLERINGSPROBLEMEN? Bel Jos van Dijk GROND- EN RIOLERINGSWERKEN Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! OPEL ■VOLVO SPECIALIST Na een lange voorbereiding is het dan zover: hij zou deze dan ook niet ondersteunen. Joost Wagenmakers (VVD) had geen behoefte aan de motie en datzelfde gold voor Jan Oerlemans (GB), die vond, dat er een "dagelijkse zonde" was gedaan, maar zeker geen "dood zonde". Er werd afscheid genomen van Daniëlla Hulskes (AB), vanwege verhuizing naar Tilburg. Burgemeester Kortmann overhandigde haar het beeldje "Scheiden der wegen" en nam daar mee afscheid van het jongste raadslid. Noud Smits prees de deskundigheid van zijn schei dend fractielid, de wijze waarop zij altijd voor stellen zakelijk en zonder franje benaderde en steeds altijd alert wist te reageren. Haar spon taneïteit, haar humor en collegialiteit zouden node gemist worden in de fractie. Hij wenste haar alle succes toe voor de toekomst en de fractie zou haar verdere carrière met belang stelling volgen. Een kleurrijk boeket onder lijnde volgens Noud Smits de veelheid aan talenten van Daniëlla. Haar opvolging is inmid dels veilig gesteld door de komst van Martien Mathijssen, van wie in deze vergadering de geloofsbrieven werden onderzocht en in orde bevonden. Jan Oerlemans, fractievoorzitter van Gemeente- Belangen, liet weten, dat er niets gedaan was met de adviezen van GB om bankgaranties te vra gen teneinde het faillissement van Hoeks af te dekken en om te bezien of totale privatisering van De Leye een optie was. Hij vroeg zich af wat het lerend effect was geweest voor Burgemeester en Wethouders. Noud Smits (AB) stelde, dat controle per defini tie achteraf geschiedt. Hij hekelde de manier waarop de fractie van de V.V.D. naliet inhou delijk op het rapport te reageren. Hij vond dit beneden niveau. Het rapport is door niemand weersproken en het falend beleid is daarmee vastgesteld. Daaraan dienen politieke conse quenties verbonden te worden. Hij had stevi ge kritiek op het gestuntel van wethouder Rakhorst in tweede instantie, met name op de wijze waarop de wethouder probeerde zaken te weerleggen. Ad Mutsaers (CDA) was het op onderdelen met de motie eens, maar vond deze als totaal tè zwaar en zou hem derhalve niet onder schrijven. Op aandringen van Ad van den Oord wilde hij wèl de "gele kaart" trekken, waarop Ferry Pörtzgen AB) de opmerking maakte om er dan gelijk nog maar een tweede gele kaart aan toe te voegen. Bij de stemming, die plaatsvond na een behandeling van bijna drie uur, waren vijf raadsleden (Algemeen Belang en Groen- Links) vóór de motie (het vertrouwen in wet houder Rakhorst opzeggen) en veertien leden (WD, GB, CDA, PvdA) waren tegen (Will van Roessel (D66) en Arnold van Beekhoven (AB) waren afwezig), zodat "alles bleef zoals het was It De raadsvergadering van 20 september jl. zou in het licht van de gemeente raadsverkiezingen op 6 maart 2002 best nog wel eens een nasleep kunnen krij gen, aldus reacties vanaf de publieke tribune. We hebben het dan over hoe diver se raadsfracties meenden te moeten omgaan met de conclusies van het onder zoeksrapport van de fractie GroenLinks naar de bestuurlijke gang van zaken rondom de aanschaf van recreatieve elementen ten behoeve van zwembad De Leye. De Openbare Bibliotheek van Moergestel zal samen met de activiteitenbegeleiding van het verzorgingshuis 'de Reuselhof een middag orga niseren voor haar bewoners op donderdag 4 oktober 2001. Omdat steeds minder bewoners door lichame lijke en geestelijke ongemakken nog zelf lezen, willen we hen laten kennismaken met een spe ciale collectie boeken en andere materialen rondom een bepaald thema. Het gekozen thema voor de eerste collectie is 'het platteland'. Deze collectie wordt door de bibliotheek gratis aan de bewoners aangeboden. Aan de hand van deze collectie zal de activi teitenbegeleiding van de Reuselhof gedurende Harrie van Duijnhoven (PvdA) sprak over een niet doordacht concept, had bedenkingen ten opzichte van de halve verzelfstandiging van De Leye, had vraagtekens bij het voldoende ade quaat aansturen van het ambtelijk apparaat en had als eerste partij, deel uitmakend van de coalitie, kritiek op wethouder Rakhorst. De V.V.D.de eigen partij van wethouder Rakhorst, liet bij monde van fractievoorzitter Joost Wagenmakers het rapport verder inhou delijk onbesproken en ging nader in op de aan bevelingen die B W zich ter harte namen en daarvoor ondersteuning vroegen bij de raad. enkele weken creatief bezig zijn met de bewo ners. Dit kan zijn op het gebied van het voor lezen van korte verhalen of gedichten, of door de bewoners te stimuleren en activeren met behulp van een spel, puzzel, foto's of videoband. Om een en ander nog extra feestelijk te maken zal de heer Noud Smits, voorzitter van de heem kundekring 'De Kleine Meijerij' een diapre sentatie geven over het ontstaan van Moergestel en vertellen over oude gebruiksvoorwerpen. De middag zal plaatsvinden in de recreatie ruimte van het verzorgingshuis 'de Reuselhof. We hopen dat de bewoners van het verzorgings huis en van de aanleunwoningen zullen genie ten van een gezellige en interessante middag. Ad van den Oord (GrL) lichtte nog eens de over wegingen toe, die geleid hebben tot de geza menlijke motie en bekritiseerde de "achteraf- conclusieszoals die door leden van het colle ge van B&W verwoord werden. De raad als controlerend orgaan wordt op die manier in zijn taak geremd. Opel Astra 5 d 16/16v Opel Vectra sedan 16/16v Opel Astra hb 5 deurs 1.6 Opel Astra station van zowel benzine als diesel Fiat Seicento 8000 km Renault Clio 1.4 autom Opel Combo diesel ‘94 Enz. enz. het ontbreken van een marktonderzoek naar de behoefte aan recreatieve elementen, het ontbreken van een marktoriëntatie, het feit, dat er geen lering was getrokken uit eerdere negatieve ervaringen met Hoeks Rekreatie B.V., het onjuist en onvolledig voorlichten van de wethouder zowel in de commissie als in de raad, het onvoldoende kritisch aansturen van de ambtelijke organisatie en het - door eerdere èn latere projecten - scha de toebrengen aan het imago van bestuurlijk Oisterwijk. 0 o cc in co Ad van den Oord, fractieleider van GroenLinks beet het spits af en maakte onomwonden dui delijk, dat de raad destijds onvolledig en onjuist geïnformeerd was, er grote financiële risico's voor de gemeente in het geding waren, de ver antwoordelijke wethouder, te weten de Heer J. Rakhorst, de ambtelijke organisatie onvol doende aangestuurd had en er niet vooraf een marktonderzoek had plaatsgevonden aan de hand waarvan de behoefte en interesse van de bevolking gepeild was. Hij had zijn licht opge stoken bij de informatie van de Staatscommissie en hield het dagelijks bestuur van de gemeen te voor, dat wethouder J. Rakhorst politiek ver antwoordelijk gehouden diende te worden voor het falend beleid. Hij liet weten, dat zijn frac tie, samen met de fractie Algemeen Belang, een motie had voorbereid. Noud Smits, fractie voorzitter van Algemeen Belang, begon met zijn waardering uit te spreken aan het adres van de fractie GroenLinks voor het gedegen onder zoekswerk Hij wilde de materie vanuit drie invalshoeken belichten, te weten inhoudelijk, juridisch en politiek. Hij verweet het college van burgemeester en wethouders, dat zij het hele tra ject onvoldoende kritisch gevolgd en begeleid had, zich een gewillige partner had getoond ten opzichte van de gladde verkooppraatjes van Hoeks Rekreatie B.V., in hun argeloosheid de regie uit handen had gegeven en nagelaten had te bezien of er in Oisterwijk wel een "markt" was voor "al die toeters en bellen". Hij maakte tevens duidelijk, dat ingevolge artikel 169 van de Gemeentewet de leden van het College van Burgemeester en Wethouders te zamen èn ieder afzonderlijk aan de raad verantwoording ver schuldigd is voor het door het college gevoer de beleid. Daarmee staat, volgens spreker, de individuele verantwoordingsplicht vast. Hij hekelde de wijze waarop de verantwoordelijke wethouder, de Heer J. Rakhorst, onverantwoord was omgesprongen met gemeenschapsgeld en liet dit vergezeld gaan van een aantal projecten waarin de wethouder model stond voor "mis management". Hij diende, mede namens GroenLinks, een motie van wantrouwen in. De overwegingen om te komen tot het besluit om het vertrouwen in wethouder Rakhorst op te zeggen, waren: Voorzitter Kortmann ging met zijn collegele den in beraad en de vergadering werd geschorst. Na de hervatting van de vergadering kwam wethouder Rakhorst als eerste aan het woord. Hij schetste opnieuw de historie hoe een ander gelopen was en bij elk hot item uit het rapport van GroenLinks werd steevast de opmerking gemaakt, dat het achteraf bezien anders en beter had gekund. "Achteraf zou hij eventueel hebben kunnen constateren of de ontvangen antwoorden wel voldoende waren geweest. Achteraf had hij mogelijk ook kleine details meegedeeld. Achteraf zou hij het zeker anders hebben willen doen, maar hij had niet wezen lijk verkeerde informatie verstrekt." Burgemeester Kortmann stelde, dat het colle ge achteraf bezien, onvoldoende ambtelijk gecommuniceerd had en dat het college het traject op onderdelen misschien onvoldoende kritisch gevolgd had. Hij maakte duidelijk, dat er in deze aangelegenheid niet individueel geac teerd was en dat het college als totaal de ver antwoordelijkheid neemt. Hij bestreed, dat hij - zoals de regionale krant gekopt had - wet houder Rakhorst uit de wind gehouden zou hebben. Er volgde opnieuw een schorsing, zodat de raadsfracties zich konden bezinnen op de beant woording van het college. In dezelfde volgor de als in eerste instantie kwamen de diverse sprekers aan de beurt. ID LU Vooskerbos 25, Moergestel ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN AUTO PAGINA 6 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 co _l LU 0 CM CC co

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 6