STOK STOK VASTGOED REBOUW BRUURS.., c Loon- en Transportbedrijf MuziekWieKent: Crescendo is er ook Gastouder zijn is leuk! Wie het leuk vindt om met kinderen om te gaan, heeft redenen genoeg om gastouder te worden: Ruim 30 ploegen in en aan de bak... KPJ Moergestel Protestantse Gemeente Oisterwijk Kioskoptreden Muziekvereniging Prinses Juliana GRONDVERZET KIPTRAILERTRANSPORT CONTAINERSERVICE CULTUURTECHNISCHE WERKEN Th. Schepens, pastoraal werker Eerste Communie-nieuws De praktijk van De Euro wordt van ons allemaal Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 Fax (013) 513 3963 Tel. (013) 513 1496 inderopvdrig "Uw pensioen blijft precies hetzelfde bedrag maar dan omgerekend naar Euro's. Hetzelfde geldt uiteraard ook voor uw uitkering, lijfrente en salaris." Voor advisering bij al uw onroerend goed-transacties. Bemiddeling bij aan- en verkoop van onroerend goed, verhuur en beheer. is GESLOTEN van 8 t/m 28 oktober Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g.Tel.: (013) 513 38 13 Kriekenakker 16 5066 MK Moergestel tel. (013)513 1809 Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Voor informatie of een vrijblijvend gesprek (013) 513 6292 b.g.g. 06 - 55 10 25 82 Oirschotseweg 60, 5066 CJ Moergestel Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen Heuvelstraat 20, 5066 PC Moergestel Dit schooljaar vieren we binnen de parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel het feest van de Eerste Heilige Communie. Ook uw kind kan hieraan deelnemen. Via het project "Samen komen in de kerk" worden de a.s. communicanten en hun ouders/verzorgers voorbereid. Alvorens wij een datum kunnen vaststel len, willen wij eerst inventariseren hoeveel kinderen hieraan willen deelnemen. Daarom vragen wij u, als uw kind buiten Moergestel op school zit, om uw kind bij een van de onderstaande personen aan te melden vóór 5 oktober. Met vriendelijke groeten, Marieke Verkooyen (Graaf van Ursel), Kloo'sterdreefZa, tel. 513 2985; Joke van Dal (Bienekebolders), Kloosterlaan 2c, tel. 513 2397; Helma van Heumen (Hertog Jan), Torentjeshoeve 8, tel. 543 0753. Misschien hebt u wel eens gehoord van "Crescendo". Crescendo is een gezellig koor met jonge en oudere leden, bestaande uit 30 dames en 10 heren. Het is een 4 stemmig koor, en zijn geen kerkkoor. De dames: de sopranen, voor als u echt de hoge C kunt halen! De alten, de wat zwaardere vrouwenstem. Voor de mannen: de tenoren, de hoge man nenstem en de bassen de zware stem ofwel de "brommers". Onder leiding van de dirigent Mart Peijen uit Tilburg en pianiste Winny van der Loo-Kosters uit Udenhout, die ons beiden uitstekend weten te begeleiden en te motiveren, studeren we tij dens de wekelijkse repetitieavonden onze lied jes in. Daarbij wordt ook aandacht geschonken aan zangtechniek en het muziekschrift. Voor het zingen van liederen in vreemde talen is het spreken van die talen niet noodzakelijk. We hebben een leuk en gevarieerd repertoire. Hieronder een greep uit de liederen die door ons gezongen worden: "Aan de Amsterdamse grachten", "Stay with me till the morning", "Vrede", "The Phantom of the Opera", "From the time you say goodbye", "Eres Tu"King all- glorious", "Perhaps love", "You needed me". Vanzelfsprekend is dit niet ons hele repertoire. Ook wij presenteren ons tijden het weekend van MuziekWieKent en wel op zaterdag 29 sep tember 16.00 uur in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. Kom gerust eens kijken en luisteren. Zingen iets voor u? U bent van harte welkom. iemand kan thuis zijn voor de eigen kinderen en toch een centje bijverdienen; er komt weer leven in huis als de eigen kinderen op school zitten; de sociale contacten worden weer wat uit gebreid en boven alles: het geeft weer een gevoel van zinvol en gewaardeerd bezig zijn. De opvang vindt plaats in het huis van de gast ouder, dus het gezinsleven kan gewoon door gaan: het oppaskind wordt door de ouders gebracht en afgehaald. De inkomsten zijn bovendien meestal tot een bepaalde hoogte belastingvrij, terwijl bovendien de volledige heffingskorting blijft gelden. Na aanmelding kunt u tijdens een persoonlijk gesprek met een medewerkster van het gast ouderbureau zelf aangeven wat u kunt en wilt bieden (hoeveel dagen, welke leeftijd enz); na een kennismakingsgesprek met ouders bepaalt u zelf of u voor een bepaald gezin wilt opvan gen of niet. Meer weten? Bel voor vrijblijven de informatie met het Gastouderbureau van St. Kinderopvang Humanitas, tel 513 1576. De Touwtrekcommissie had samen met het KPJ-bestuur het zekere voor het onzekere geno men en van het Touwtrektoernooi een Indoor- Touwtrektoernooi gemaakt. De weersvoorspel lingen zagen er zo weinig hoopgevend uit dat men al in een vroeg stadium besloot de wed strijden te laten afspelen in een grotere tent. Zaterdagavond was het er een drukte van jewel ste, ondanks het feit dat de al maanden geleden gecontracteerde groep ’Sylver’ maar weer eens niet kwam opdagen. ’n Tijdje geleden heeft Horeca Nederland al eens aan de bel getrokken over het meermalen niet nakomen van contracten door artiesten en/of groepen. KPJ Moergestel had er dus midden vorige week een probleem bij. Het blijkt maar weer eens dat men met artiesten voorzichtig moet blijven. Uitdrukkelijk staat namelijk in contracten vermeld dat, mochten er op het tijd stip van afgesproken optreden een televisie optreden zijn, dit altijd voorgaat. ’Sylver’ had afgelopen weekend een TV-optreden in Polen... Voor niemand te controleren dus... Als vervanger was in eerste instantie dan ook ’Milk Inc’ bereid naar Moergestel te komen; ook dit optreden kon niet doorgaan. ’Moon’ was de vervanger en zowel de organisatoren als de vele bezoekers konden er mee leven. Maar toch... Zondag vonden dan in de tent de touwtrek- wedstrijden plaats. Sfeer en deelnemers waren er genoeg, zodat KPJ Moergestel toch kan terugkijken op een geslaagd weekend. De uitslagen: Heren zwaar: 1. Mystic Woodies; 2. Zacht Fruit; 3. Hart van Drunen; 4. De Biste; 5. Dovako; 6. Trekhengsten; 7. De Klucht; 8. Hendrikx Matrijzen. Heren midden: 1. KPJ Helvoirt I; 2. Flint- stones; 3. Ragnotti; 4. KPJ Haaren; 5. KPJ Helvoirt II; 6. De Klaore; 7. De Dópkes; 8. KPJ Berkel-Enschot; 9. Happy Birthday-team. Heren licht: 1. KPJ Udenhout; 2. KPJ Moergestel Aspiranten II; 3. De Bierdüpkes; 4. De Rojoco’s; 5. KPJ Moergestel Aspiranten I; 6. 't Draaiboompje. Dames licht I: 1. Spetters; 2. Zandhappertjes; 3. Bierdüpkes; 4. Dames Reusel; 5. BZN-ers. Dames licht II: 1. Repelsteeltje; 2. AVR; 3. KPJ Helvoirt; 4. Bouwservice van Spaandonk; 5. Zwoegende Zakken (Dames Hart van Drunen). Tussen alle bedrijven door werd er ook een buikschuifwedstrijd georganiseerd op een baan die wel buiten was aangelegd. Inzet: een prijs van fl. 250,- voor degene die het verst kwam op de overvloedig van zeep, water (en natuurlijk bier) voorziene baan. Ruud Hoevenaars van KPJ Helvoirt ’schoof het verst buik’: liefst 21.70 meter, zodat hij de prijs mee naar huis mocht nemen. Of hij dat ook inderdaad gedaan heeft vermeldt het draaiboek niet. Het zou namelijk helemaal niet ondenkbaar zijn dat het bier na zijn winst nog rijkelijker gevloeid heeft... Schaatsen Op vrijdag 5 oktober gaan we schaatsen, het lijkt misschien wat vroeg in het jaar maar daarom gaan we naar de schaatshal in Eindhoven. Dus de ijzers kunnen tevoorschijn gehaald worden. Je kunt er ook huren tegen een kleine vergoe ding. Opgave is verplicht bij Marlijn van Korven, 513 3460. Wandklimmen Op vrijdag 19 oktober gaan we wandklimmen, nader informatie volgt nog. Maar houd deze datum alvast vrij! Misboekjes van de Abdij van Heeswijk. De belangrijkste reden om die eens te proberen was dat die boekjes een groter lettertype hebben. Inmiddels hebben wij vernomen dat ook Gooi Sticht (de instantie waar wij gewoonlijk de Misboekjes van hebben) van plan is binnenkort over te gaan op een groter lettertype. Wij blij ken niet de enige parochie te zijn die daarop heeft aangedrongen. Daarmee vervalt de reden om van uitgeverij te veranderen. We blijven dus ook in de toekomst de boekjes van de reeks 'Bron van christelijke geest' van Gooi Sticht gebruiken. Collecte Kankerbestrijding De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrijding heeft in Moergestel 5915,50 opgebracht. Hiermee kan het KWF ook dit jaar weer een bijdrage leveren aan wetenschappelijk onderzoek en aan voorlichting en begeleiding van kankerpatiënten. Iedereen heel hartelijk bedankt voor de gulle gave. Onze speciale dank gaat uit naar alle collectanten. Zij hebben zich belangeloos ingezet voor dit goede doel. Een heel bijzondere dank gaat uit naar de heer Leo Stein die vele jaren heeft gezorgd dat er vol doende collectanten zijn,dat de bussen werden rondgebracht en die er voor zorgde dat de col lecteweek op rolletjes liep. De heer Stein heeft te kennen gegeven er mee te willen stoppen. Wel kunnen we altijd nog een beroep op hem doen. Heel hartelijk bedankt voor al die jaren werk. Mevr. Els van Houtert tel. 513 1749; Mevr. Annette Donders tel. 513 3361. Zondag 30 september: Kerkstraat 64, Aanvang 10.15 uur. Voorganger: mw. ds.W.H.Roobol uit Jisp. De Schriftlezing is uit Lucas 16: 19-31. Een gelijkenis die Jezus vertelt over een man die rijk is en over Lazarus, die arm is. De rijke is 'naamloos' en Lazarus' naam bete kent 'God helpt'. Maar werd die arme man geholpen tijdens zijn leven? In ieder geval niet door de rijke. Dat heeft ver gaande consequenties ook voor de rijke. De rijke, die de woorden van de Tora, had gehoord, maar niet gedaan. In de Tora vind je woorden die je oproepen om je hand te openen, voor je broeder, voor de arme in je land. God wijst mensen op elkaar aan. Lazarus had gehol pen kunnen worden door ieder die zou erken nen dat het bij hulp niet gaat om liefdadig heid, maar om gerechtigheid. Wie dat ontkent, misschien wel hoort, maar er zich niet voor inzet, maakt de kloof tussen arm en rijk onover brugbaar. In het Lucas evangelie zijn heel vaak de rijken het probleem: zij zijn de hulpelozen, die vastzitten in hun rijkdom. Ook zij worden gezegend als ze hun hand ope nen. Vrede begint, waar recht wordt gedaan. Er is kindernevendienst en creche voor 0-4 jaar. Jeugdkerk voor jongeren van 15-17 jaar Vrijdagavond 28 september is er Rock Solid Club avond in de Voorhof. Gedurende de zomermaanden vinden er gere geld optredens van gerenommeerde orkesten of muziekgroepen plaats op de kiosk aan de Lind in Oisterwijk. Deze serie concerten van de zomer 2001 wordt zondag 30 september a.s. afgesloten door onze Moergestelse Muziek vereniging Prinses Juliana. Vanaf 14.30 uur zal een gevarieerd programma ten gehore worden gebracht, wat iedere muziekliefhebber onge twijfeld zal aanspreken. Zowel klassiek getin te muziek van Europese origine als levendiger en moderner overkomende klanken van over zee zullen de luisteraar ongetwijfeld boeien. Laat het weer zich ook van de goede kant zien, dan zal en de muzikant en de luisteraar zeer zeker veel plezier beleven aan deze middag. ‘komt Freek vandaag weer bij ons spelen?’ PAGINA 3 MB. i PODOTHERAPEUT R. vandeGEYN DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2001 WORD GASTOUDER! S T I C H T I N G HUMANITAS VOOR MEER INFORMATIE: 013 - 5131576 www.humanitas-kov.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 3