DejRunne RONDOM DE KERK 88 86 Loterij Toer-Mee Vrijmarkt Prinses Juliana Wielerfestijn in Oisterwijk Muziek en beweging voor kinderen (4-6 jaar) y Stichting Wielerronde Moergestel Ter versterking van het zorgteam zijn wij voor de volgende functies op zoek naar nieuwe medewerkers: Op bezoek bij de bisschep IfiKOW/toWWBoxtel DE GÈSSELSE’- WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2001 PAGINA 5 I T (ThS) Stichting De Kunne en Thuiszorg Midden-Brabant werken samen in het project 'integrale zorg- andere dat vanuit één zorgteam alle zorg in Moergestel, zowel in verzorgingshuis De Keuselhof als in de thuissituatie, wordt uitgevoerd. Doel van het project is om cliënten, of ze nu thuis of in het verzorgingshuis wonen, de zorg te bieden die zij nodig hebben. Alle producten van thuiszorg, verzorgingshuis en verpleeghuiszorg kunnen zonodig op elke plaats worden ingezet. verlening’ in Moergestel. Dat betekent onder Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten die interesse hebben in beide werkvelden (verzorgingshuis en thuiszorg), maar heb je een duidelijke voorkeur, dan is dat ook bespreekbaar. Interesse? Voor meer informatie of een sollicitatie kun je contact opnemen met Ria Stam, locale manager Moergestel, telefoon 013-5132222. Schriftelijke sollicitaties kunnen gericht worden aan verzorgingshuis De Reuselhof, Reuselhof 15066 AB Moergestel t.a.v. Ria Stam. M.O.V.-groep Moergestel Missie-, ontwikkelings- en vredeswerk Helaas zijn we vorige week vergeten om een aan tal mensen te bedanken die wel een bedankje verdiend hadden. Het zijn de familie Boogaers en de firma Meurs. Bij deze nog van harte bedankt voor uw medewerking. Het Parochiecentrum bestaat dit jaar 10 jaar. Al die tijd al is er een-groep mensen, de parochiewacht, die daar op werkdagen tussen 10.00 en 12.00 uur aanwezig is. Zij vervullen er de functie van gastvrouw of gastheer. Zij beantwoorden binnenko mende telefoontjes, noteren boodschap pen voor de pastores, schrijven misinten ties in, verschaffen de gevraagde infor matie, zorgen voor koffie voor degenen die op dat moment in het Parochiecen trum aanwezig zijn en sommigen van hen hebben nog een eigen taak te vervullen. Kortom, ze zijn er en zorgen ervoor dat het Parochiecentrum ‘s morgens open is voor wie daar wil of moet zijn. ONTVANGST DOOR OE BISSCHOP Na een korte wandeling richting St. Jan, waar een bezoek werd gebracht aan de Zoete Lieve Moeder, stond de groep om ■klokslag vier uur bij het ‘bisschoppelijk paleis’ voor de deur. Een zuster deed open en wij moesten even wachten in een spreek kamer. Kort daarop kwam bisschop Hurk- mans en hij nam ons mee naar zijn werk kamer, waar wij rond een tafel plaatsnamen. Nadat de bisschop koffie en thee had geschonken, was er gelegenheid voor ge- Thebs Woon- en Zorgservice® coöperatie u.a. EVEN UITBLAZEN Wat het meest opviel, was dat het allemaal zo heel gewoon was. Wat moet je je voor stellen van een gesprek met een bisschop? Je kent zo iemand van de t.v. of van vóór in de kerk, met plechtige liturgische gewaden en een mijter. En nu zaten we gewoon gezellig te praten, heel ontspannen, ge moedelijk, op zijn Brabants. Dat maakte nog het meest indruk. Toen we buitenstonden leek het erop, dat we even moesten bijkomen. Want hoe ge woon en ontspannen ook, we vonden het heel bijzonder dat de bisschop tijd had vrij gemaakt om ons, zomaar een groep vrij willigers uit Moergestel, te ontvangen. Gelukkig konden we om de hoek Van het bisschopshuis even uitblazen bij onze oud- pastoor Van den Broek in zijn werkkamer van het Officialaat, de kerkelijke rechtbank, waar hij twee dagen in de week werkt. Onder het genot van een frisdrankje vertel den wij over ons bezoek en hij vertelde iets over zijn werk bij de kerkelijke rechtbank, waar hij vooral met huwelijksproblemen te maken krijgt. Voldaan keerden we na deze geslaagde dag naar huis terug, letterlijk en figuurlijk een zonnige dag. Met dank aan twee paro chianen die voor ons hun auto beschikbaar stelden! Thuishulp A/zorghulp voor 12 a 20 uur per week Je verricht huishoudelijk werk bij cliënten thuis of in het verzorgingshuis en vervult taken op het gebied van observeren, signaleren en rapporteren. Voor deze functie is geen specifiek diploma vereist; Verzorgingshulp B/helpende voor 12 a 20 uur per week Je verricht huishoudelijk werk en daarnaast help je bij lichte persoonsgerichte lichamelijke verzorging. Diploma niveau 2 of gelijkwaardig; Verzorgende MG, VIG of ziekenverzorgende voor 12 a 20 uur per week Je voert verzorgende en soms eenvoudige verpleegkundige handelingen uit. Diploma MBO-verzorging niveau 3 of gelijkwaardig; Oproepkrachten voor alle bovengenoemde functies Aan de Toer-Mee is een loterij verbonden voor deelnemers tot 16 jaar, die door tenminste 5 mensen gesponsord zijn. De prijs was een paar skeelers t.w.v. maar liefst f300,De gelukkige winnaar van deze prachtige skeelers is: Vincent Welbers, Den Duyp 5 in Moergestel. Proficiat. Vincent krijgt zijn prijs thuis. sprek. Pastor Schepens stelde de groep voor en vervolgens vroeg de bisschop ieder wat men zoal deed en hoe dat ging. Hij vertelde over zijn eigen werk, waar hij de vorige dag was geweest, zijn contacten met mensen en dat hij tot Kerstmis op dit moment nog maar één weekend zonder verplichtingen heeft. Toen iemand van ons naar het bisschoppelijk wapen wees, met als spreuk: ‘In de kracht van de Heilige Geest’, vertelde de bisschop waarom hij voor deze spreuk had gekozen. Je kunt niet op eigen kracht bisschop zijn, daar heb je steun van anderen en van boven voor nodig. Toen iemand opmerkte, dat dat ook voor een vrijwilliger geldt, kon de biss chop dat volledig beamen. Tot slot werd er een foto gemaakt van de bisschop met de mensen van de parochiewacht en om half vijf namen we afscheid. EEN DAGJE UIT Laatst zijn de mensen van de parochie wacht een dagje uit geweest. Deze keer was pastor Schepens hun gastheer en hij had gezorgd voor een afwisselend pro gramma in Den Bosch. Allereerst werd het Provinciehuis bezocht. De onderste twee stichting v instellingen voor Uk verpleging en verzorging Voor het eerst in meer dan 25 jaar is de Vrijmarkt die Muziekvereniging Prinses Juliana jaarlijks op de tweede zondag in september houdt niet doorgegaan. De reden hiervan is, zoals u al eerder hebt kunnen lezen, dat de organisatie op zoek is naar een nieuwe opzet om het hele gebeuren voor ieder interessant en boeiend te houden. Men was echter nog niet zover, vandaar dat besloten werd eens een jaar over te slaan. Ondertussen blijft het nadrukke lijk wel zo dat mensen die bruik bare spullen over hebben deze, zoals al vele jaren het geval is, nog steeds kwijt kunnen bij Gerard Antonis, Oirschotseweg 41. Ook kan men hier, als vanouds, terecht als men op zoek is naar een goed tweedehands artikel. Dit dan wel graag op zaterdag en bij voorkeur ’s morgens. In 2002 zal op de tweede zondag in september, de negende, een grootse Vrijmarkt Nieuwe Stijl worden gehouden op het St. Jansplein, hartje Moerges tel. Op zondag 23 september kunnen de wieler- liefhebbers in Oisterwijk en omgeving hun hart ophalen. Weliswaar wordt de wieler wedstrijd ‘de Zes van Oisterwijk’ geen nieuw leven ingeblazen, maar er wordt weer gefietst in het Westend. Weliswaar niet door ama teurs, maar door de schoolgaande jeugd in wedstrijdverband op gewone fietsen. Er wordt dus weer een voorzichtige start gemaakt met het wielrennen. Allereerst wordt er een Rabo Dikkebandenrace gehouden voor kinderen in de leeftijd van 7 t/m 14 jaar. Hieraan kunnen zowel meisjes als jon gens op gewone fietsen, mountainbikes en cross- fietsen deelnemen. Men kan zich hiervoor inschrijven op hun scholen in Oisterwijk en Moergestel, het wijkgebouw de Coppele of bij Mari van de Hooven, Apollolaan 15 te Oister wijk. Er wordt in twee leeftijdscategorieën gere den. Om 13.30 uur gaan de kinderen in de leeftijd van 7 t/m 10 van start voor een wedstrijd over 4 ronden door het de Willem de Zwijger- laan, de Kastanjestraat en de Beukendreef. Om 14.00 uur wordt het startschot gelost voor de 11- t/m 14-jarigen voor een wedstrijd over 6 ron den. Het totale parcours heeft een lengte van ca. 800 meter. Alle deelnemers ontvangen als herinnering aan deze wedstrijd een vaantje en een T-shirt van Michael Boogerd. Voor de drie eerste aankomende wielrennertjes is er-een fraaie beker beschikbaar gesteld door de Rabo bank Oisterwijk. De prijsuitreiking vindt tel kens na afloop van de wedstrijden plaats. In juli is inmiddels de eerste Dikkebanden race georganiseerd met groot succes. Het is een genot om te zien hoe de Michael Boogerd, Erik Dekker en Leontien van Moorsel in spé strijden om de ereplaatsen, aangemoedigd door ouders, oma’s en opa’s en andere belang stellenden. Deze Dikkebandenrace wordt georganiseerd door de activiteitencommissie in samenwerking met de Stichting Wielerron de Moergestel/Oisterwij k. Daarna komen de volwassenen in actie. Hier voor wordt een ludieke wielerwedstrijd geor ganiseerd. Een aantal prominenten uit het vere nigingsleven en de politiek uit Oisterwijk zal om de eer gaan strijden. Deze wedstrijden beginnen omstreeks 15.00 uur. Na afloop van deze wedstrijden vindt de prijsuitreiking plaats in het wijkgebouw de Coppele aan de Willem de Zwijgerlaan. Tot ziens op zondag 23 sep tember. Vt Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen H Jo van Os Hl Ireen Stieger 11 Peter Verheijen Ad Wolfs Maandag 27 augustus: Bij de bisschop op de thee... verdiepingen zijn onder kantoortijd altijd toegankelijk en daar zijn ook de represen tatieve en meest interessante ruimtes. Daartoe behoren: de Bois Ie Dcic-zaal (de grote ontvangstzaal), de Statenzaal (waar de Provinciale Staten van Noord-Brabant vergaderen) en de vergaderruimte van de Commissaris van de Koningin met de gedeputeerden (waar de portretten van alle commissarissen hangen). Door het hele Provinciehuis heen hangen veel wandkle den en zijn veel kunstwerken te zien. Na de lunch stond 's middags eerst een boottocht over de Binnendieze op het pro gramma, een uniek stukje Nederland, dwars onder Den Bosch door. Zo uniek, dat Willem-Alexander dat enkele dagen later natuurlijk ook aan zijn Méxima wilde laten zien. Als men daarna ergens nog een kop thee en een Bossche Bol zou hebben genuttigd, dan was dat voldoende voor een geslaagde dag. Maar tot ieders verrassing maakte pastor Schepens na de boottocht bekend, dat wij om 16.00 uur welkom waren op de thee bij de bisschop. Op die manier werken ze eraan mee dat het Parochiecentrum aan zijn doel kan beant woorden: knooppunt van het parochiële net werk en centrum van informatie en commu nicatie. En ze doen dat al tien jaar lang als vrijwilliger, in grote trouw, week in, week uit. Er zijn weinig werkdagen dat het Parochie centrum niet open is. Met carnaval en met de kermis is het Parochiecentrum gesloten, want dan zijn de mensen van Moergestel met andere dingen bezig. Maar zelfs onder de vakantietijd is het Parochiecentrum open; men valt dan voor elkaar in. De paro chiewacht bestaat uit zes mensen: mw. Nolly Jonkers, mw. Jeanne van Weegberg- Welvaarts, mw. An de Kort-Hoffmans, mw. Tiny Op ‘t Hoog-Oerlemans, mw. Betsy van Krieken en de heer Geert Hoffmans. Deze cursus start in september aan de Tilburgse Dans en Muziek school locatie Oisterwijk. Deze cursus is speciaal voor alle jon gens en meisjes die van zingen en beweging houden; die het span nend vinden om met allerlei nieu we geluiden in aanraking te ko men, die als olifanten willen stam pen en als muisjes willen trippe len, maar die ook op een xylofoon of een metalafoon willen leren spe len. De cursus wordt gegeven op vri jdagmiddag om 16.00 uur tot 16.50 uur op de locatie Oisterwijk van de Tilburgse Dans en Muziekschool, Schoolstraat 3 te Oisterwijk. De docente van deze cursus is Rosalyn de Groot. Voor meer informatie: de Tilburgse Dans en Muziekschool, tel. 535 4055.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5