Wij feliciteren met een nieuwe Combi-automaat. LITI E P ‘t fitnkske Bakkerij Verkooijen in nieuw pand Nieuw netwerk opgeleverd bij Aannemersbedrijf Gebr. Janssen s Rabobank Open Monumentendag zaterdag 8 september ïn het weekend van 8 en 9 september 2001 is het Open Monumentendag in Nederland. Het landelijke thema luidt ‘Huis en haard’ en gaat over de ‘Monumenten van het wonen’. Tal van monumenten en andere bijzondere gebouwen die met wonen te maken hebben zullen een centrale rol spelen op Open Monumentendag 2001. Daarnaast zullen natuurlijk ook overal in Nederland monumenten opengesteld zijn die weinig of niets met ‘wonen’ van doen hebben, zoals kerken, molens, bruggen en industriële monumenten. Pyramideverschieting Gilden Nationale Collecte Nierstichting van 16 t/m 22 september KVO-nieuws I 1 '.1 Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid te pinnen. Vandaag wensen wij Café-Restaurant Speeltuin ’t Stokske veel plezier met deze moderne vorm van betalen. De Combi-automaat is aan de ene kant een pinautomaat, aan de andere kant een chipknip. Deze automaat staat voor maximale betaal service, snelheid en veiligheid. Welke ondernemer kunnen wij binnenkort feliciteren? café-restaurant q speeltuin Moergestel In alle andere gevallen: 0900 - 8844 NETWERKSPECIALIST Lannet IT bv installeert en ondersteunt zowel Microsoft als Novell netwerken van 1 tot 150 PC’s en is erkend door een groot aantal gere nommeerde leveranciers. Zo is Lannet IT bv o.a. een geautoriseerd partner van Exact, HP (Hewlett Packard) en GFI. Voor informatie over Lannet IT bv en overige referenties uit onze regio kunt u terecht op de website: www.lannet-it.nl U kunt ook contact opnemen voor een vrijblijvende afspraak. Lannet IT bv, Gildepad 12c, 5076 AN Haaren, tel; 0411-604291, fax: 0411-604294. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Diefstal personenauto’s Tussen 30 juli en 1 augustus heeft ’n viertal da ders in de leeftijd van 14 t/m 18 jaar een aantal personenauto’s weggenomen dan wel getracht weg te nemen in Moergestel. De jeugdige daders hadden het vooral gemunt op oudere types au to’s. Alle daders konden worden opgespoord doordat een getuige één van de daders had herkend als een inwoner van Moergestel. De daders wilden de auto’s wegnemen om daarmee naar vrienden buiten Moergestel te rijden. De totale schade wordt geschat op ongeveer fl. 5.000,-. Tegen de daders is proces-verbaal opge maakt. Van Berkel omschrijft het Haarense automa tiseringsbedrijf dat eigendom is van hemzelf, P den Otter en H. Vissers, als “de professionele automatiseerder in de regio”. “Wij richten ons puur op het ontwerpen, installeren, onder houden en beheren van netwerken. En voor alles wat we niet zelf doen, werken we samen met een aantal partners. Denk aan webdesign, inter netdiensten (inclusief domeinhosting) en telecommunicatie, zoals bekabeling en het aan vragen van lijnen. Overigens gaat alles voor geïnstalleerd naar de klant, zodat die er nau welijks last van heeft als wij het nieuwe netwerk installeren.” In Oisterwijk zijn op zaterdag 8 september de volgende monumenten te bezichtigen: Kerkhovense molen, Langvennen Oost 120 te Oisterwijk: open van 11 uur tot 5 uur, bij zonderheden: terras en winkel geopend; Moergestelse molen, Schoolstraat 65 te Moer gestel: open van half 2 tot 5 uur, bijzonder heden: demonstratie malen en molenstenen billen; Gereformeerde Kerk, Kerkstraat 64 te Oister wijk: open van 10 uur tot 5 uur; bijzonderhe den: het oudste orgel van Oisterwijk (1730) wordt af en toe bespeeld; R.K. Kerk St. Petrus Banden, Kerkplein 1 te Oisterwijk: open van 10 uur tot 5 uur. R.K. Kerk St. Jan’s Onthoofding, St. Jansplein 9 te Moergestel: de dagkapel is de gehele dag geopend. R.K. Kerk H. Johannes van Oisterwijk, De Lind 52 te Oisterwijk: open van 9 uur tot 19 uur. Op het VW-kantoor is op 8 september infor matie te verkrijgen over de Open Monumen tendag. Het WV-kantoor is geopend van 10 uur tot half 1. Ook kunt u hier voor fl. 6,= de ver halenbundel ‘Achter de gevel’ verkrijgen van het Bouwfonds. De opbrengst komt ten goede aan de Open Monumentendag van volgend jaar. Na de Open Monumentendag is dit boekje (zolang de voorraad strekt) ook te verkrijgen bij de afdeling Voorlichting. FOTOWEDSTRIJD De landelijke Stichting Open Monumentendag organiseert een fotowedstrijd. Ben je tussen de 10 en 18 jaar, doe dan mee en win een digitale camera ter waarde van fl. 700,=. Voor meer informatie over deze fotowedstrijd is een fold er te verkrijgen op het gemeentekantoor bij Voorlichting. Op de Open Monumentendag is deze folder ook bij het VW-kantoor verkrijg baar. Voor meer informatie over de Open Monu mentendag kunt u terecht bij mevr. M. Tim mermans tel. 529 1354. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Door 3 gilden werd de Pyramideverschieting 2001 gehouden. Winnaar werd St. Catharina uit Moergestel met een totaal puntenaantal van 36,05; gemiddeld 12.01. Tweede werd St. Joris uit Oostelbeers met 34,84; gemiddeld 11.61. Derde werd St. Joris uit Moergestel met 33,16; gemiddeld 11.05. Voor de beste schutter moest worden afgekampt door drie schutters. Winnaar werd Mari van de Sande van Gilde St. Joris Moergestel. Hij won daarmee het schildje. De Nierstichting wil nierpatiënten zo veel mogelijk helpen en bijstaan en dat kost veel geld. Het thema dit jaar is: “Je leven aan een draad je”. Want voor nierpatiënten is dialyse een le vensreddende behandeling die zij drie keer per week moeten ondergaan. Dit is een zware behandeling die slechts 10% van de nierfunc- tie kan overnemen. Daarom voelen nier patiënten zich vaak ziek en moe en gaat hun conditie steeds verder achteruit. Jaarlijks komen er ruim 1.400 dialysepatiënten bij. Helaas worden nierpatiënten ook getroffen door wachtlijsten. De Nierstichting werkt hard aan het vergroten van de dialysecapaciteit. Daarnaast werkt de Nierstichting aan uitbrei ding van het aantal niertransplantaties en geeft ze voorlichting over het belang van orgaando natie. Zoals u ziet is onze hulp nog hard nodig. In de week van 16 t/m 22 september komt de collectant weer bij u aan de deur. Ik dank u bij voorbaat voor uw bijdrage. Jeanne Hoffmans, coordinator Tijdens de vakantieperiode, en dat is ook de reden waarom we er nu pas aandacht aan kunnen besteden, betrok Hans Verkooijen zijn nieuwbouwzaak aan de Raadhuisstraat. Een prachtige nieuwe winkel met daarin al het lekkers dat we vroeger in de winkel aan het Rootven al tegenkwa men. En toch biedt de winkel veel extra’s. Een aparte hoek werd gecreëerd waar u rustig kunt genieten van ’n kopje koffie met iets lekkers daarbij. Men kan er zelfs terecht voor ’n lekker kopje soep, ‘n versgemaakt pasteitje of heerlijk stokbroodje: u zegt het maar. Ook is er een ijsvitrine met heerlijk Italiaans ijs: uit het handje of als ijscoupe. Kortom: het nuttige kan met het aan- gename verenigd worden. 15 Jaar alweer bestaat Bakkerij Verkooijen nu in Moergestel en men heeft met het nieuwgebouwde pand aan de Raadhuisstraat een nieuwe dimensie toegevoegd. Graag wensen we Hans, zijn vrouw Jeanny en hun medewerkers veel succes toe in de nieuwe zaak! Proficiat! In het artikel van vorige week over de KVO is een foutje geslopen. Het 50- Z jarig bestaan van de KVO q is niet op dinsdag, maar (^VO op donderdag 13 septem ber. De cursus ‘Kunst en Cul tuur’ wordt weer gegeven door dhr. Marsé. Het betreft 6 avonden: 15, 22, 29 oktober en 12,19 en 26 november in Oisterwijk en begint om 20.15 uur. De kosten bedragen fl. 50,-. Opgeven voor 1 oktober op tel.nr. 513 1873. Woensdag 17 oktober is onze najaarsvergader ing. Noteer deze datum alvast! Met een handdruk van H. van Berkel van Lannet IT bv en P.Janssen van Aan nemersbedrijf Gebr. Janssen bv werd de afgelopen week symbolisch het nieuwe netwerk opgeleverd. In korte tijd wist Lannet IT bv de bestaande automatisering om te vormen naar een professioneel en vooral stabiel bedrijfsnetwerk. PAGINA 9 J DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 c

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9