CAISSIÈRE M/V Zeer bijzondere extraatjes tijdens het Moergestels muziekevenement Annette van Wijk: Bloem Groen Creaties JUMBO is een snelgroeiende supermarktketen met 52 vestigingen voornamelijk In Zuid Nederland. Met de nieuwste formule van JUMBO: 'De Zeven Zekerhedenstaat de consument meer dan ooit centraal. Daarom trekken onze winkels steeds meer bewuste consumenten aan die op zoek zijn naar een supermarkt met de laagste prijzen, een compleet assortiment en een hoog serviceniveau. Kortom de beste supermarkt in de buurt. Vanwege het succes van JUMBO Denissen te MOERGESTEL zoeken wij een nieuwe enthousiaste collega (m/v) voor de volgende functie: Wij bieden: - Goed salaris conform C.A.O. - Diverse doorgroeimogelijkheden - Vakgerichte cursusmogelijkheden - Prettige werksfeer in een gezond bedrijf Als caissière ben jij het visitekaartje van JUMBO. Klantvriendelijkheid en een nette afhandeling van betaling zijn dan ook erg belangrijk in deze baan. Fulltime. Heb jij interesse in deze functie, kom dan langs of schrijf naar: JUMBO Denissen T.a.v. de heer Denissen Rootven 38 5066 AX MOERGESTEL Of bel voor meer informatie: 013 - 513 2359 je. Zo zijn er op zaterdag en zondag meer heel aparte dingen te beleven. Toen WieKentKunst met de organisatie bezig was, werd gedacht: wat kunnen we voor de kinderen doen? Speciaal voor hen wordt iets heel bijzonders naar Moergestel gehaald. De Stichting Kind en Instrument uit Eindhoven is bereid gevonden op zondagmiddag in Den Boogaard vanuit een kraam muziekinstrumenten voor kinderen te maken. Dat gebeurt op een heel grappige manier. Terwijl ze toekijken worden razendsnel van afvalma- terialen eenvoudige instrumenten gemaakt als trommels met stokken, ratels, sambaballen en kleppers. Zoals alle onderdelen van het festi val wordt ook dit gratis aangeboden. Je moet het meegemaakt hebben om te weten hoe leuk deze kraam is voor kinderen. TENTOONSTELLING Voor jong en oud interessant is de tentoon stelling van bijzondere muziekinstrumenten in het Parochiecentrum. Deze expositie op zaterdagmiddag en zondagmiddag wordt ingericht door het Tilburgse Muziekinstrumen- tenmakersmuseum (MIM), opgericht door de onlangs overleden Bert Passier. In zijn gelijk namige muziekinstrumentenwinkel bestelde de Moergestelse Mirlitonfanfare De Klomp altijd de kazoo’s, de instrumentjes die achter de namaak-instrumenten zijn verborgen. Uiteraard doet De Klomp ook mee aan het MuziekWie- Kent met optredens in onder andere verzor gingshuis Reuselhof. Het zijn stuk voor stuk zeer aparte, vaak exo tische instrumenten die door dit museum voor de tentoonstelling naar Moergestel worden gebracht. WieKentKunst heeft dit element in Op zaterdag 29 september en zondag 30 sep tember wordt dank zij de medewerking van kosteres Corrie op ’t Hoog en de ‘torenbewa kers’ Cees Schoenmakers en Ad Wolfs de mo gelijkheid geboden de torenklokken nader te leren kennen. Dit indachtig het gegeven dat torenklokken ook muziekinstrumenten zijn. Op beide dagen kan verschillende keren de toren worden beklommen. Schoenmakers en Wolfs geven deskundige uitleg over de bijzon dere (historische) karakteristieken van de klok ken. Wanneer ze daar mee klaar zijn, krijgt Corrie op ’t Hoog een seintje per mobiele tele foon. Beneden in de sacristie kan zij de klokken een voor een kort laten beieren. VOOR KINDEREN De organisatie van het MuziekWieKent beschouwt dit ‘klokkenconcert’ als een extraat- Geert Tiersma van de Stichting Kind en Instrument maakt tijdens het Muziek WieKent in Den Boogaard geinige instrumentjes voor kinderen. De torenklokken beieren dagelijks over Moergestel. Maar wie heeft de mannen- klok wel eens van dichtbij gezien? Wie heeft de vrouwenklok wel eens apart van de rest horen luiden en zién luiden? Deze mogelijkheid wordt geboden tijdens het door de Stichting WieKentKunst georganiseerd MuziekWieKent. het MuziekWieKent ingevoerd in de weten schap dat velen iets ‘museum-achtigs’ leuk vin den. Het is geen afstandelijke expositie, maar alle instrumenten worden gedemonstreerd door de mensen van het MIM. De opening zater dagmiddag om 14.00 uur wordt verricht door Moergestelnaar Peter Spijkers die voor de gele genheid zo’n apart instrument (de didjeredoo van de Australische aboriginals) zal bespelen. Het MIM, gevestigd aan de Nijverstraat, is het onbekendste museum van Tilburg. Het bevat wel een uniek stukje geschiedenis over de fabricage van instrumenten in deze stad. Ooit betrok ook de harmonie van Moergestel instrumenten van instrumentenfabriek Kes sels, een naam die berucht werd doordat dochter Marietje van de oprichter op een gruwelijke manier is vermoord. Alle kinderen krijgen een muziekinstrument Sinds 1 augustus jl. zwaait ze de scepter in de bloemenzaak aan de Kerkstraat nr. 16: Annette van Wijk, ’n Paar weekjes eerder had ze de zaak overgenomen van Chris van Raak. Na een wijzi ging in de opstelling en een ander kleurtje voor de winkel gingen 1 augustus jl. de deuren offi cieel open. Op de foto poseert Annette (rechts op de foto) samen met haar medewerksters. Zij zijn u graag van dienst bij uw aankopen of eventueel adviezen. Van links naar rechts op de foto: Ilona, Karin, Desiree en Annette. Corina was op het moment dat we de foto maakten niet aan wezig. Graag wenst ‘De Gèsselse’ Annette en haar medewerkers van harte succes! Proficiat! Wie maakt Jumbo nog beter? JJJjklB L> PAGINA 7 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 7