Poirters Adfwrtt S J.M.A. Stieger TANDARTS uderen ’Waar de schone paarse heide De praktijk is gesloten van dinsdag 11 t/m vrijdag 21 september -Stichting TC^elzijn ^^ïoergestel Werkgroep Thuiszorg Midden-Brabant, afdeling Moergestel wordt opgeheven Onze najaars-wintercollectie is binnen! GGD’s prik van de maand Beweeg bewust Protestantse Gemeente Oisterwijk Want bij Rabobank Reizen zijn de vakanties Rabobank te gaan, want u kunt hier ook meteen uw reisverzekering, creditcard en buitenlandse valuta regelen. Hebt u eenmaal geboekt, dan maakt u bovendien kans om uw reissom terug te winnen. Alle reden dus om nu te gaan voor de nieuwe wintergidsen. Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 snel naarde Rabobank niet duurder dan ergens anders. Het is zelfs makkelijker om voor een vakantie naar de Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Tandartsenpraktijk v/d Tas van Dooren van Kemenadelaan 7, Oisterwijk Tel. (013) 521 66 55 Rabobank MODEHUIS Kies voor een actieve vakantie. Beweeg samen met anderen, dat is gezellig en motiveert. Kies voor een sport die u leuk vindt en die bij u past. Ga gerust eerst eens kijken voor u besluit mee te doen. Vaak zijn er gratis proe flessen. TENSLOTTE Bent u ouder dan 55, dan is het extra belangrijk dat u regelmatig in beweging bent. Mensen die regelmatig bewegen zijn vaak langer in staat om voor zichzelf te zorgen. Er zijn speciale pro gramma’s voor ouderen waarin bewegingsoe feningen worden uitgevoerd. Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD Hart voor Brabant, telefoon 073 - 640 45 00. Bezoek ons ook op internet: www.ggdhartvoorbrabant.nl Bingo in de Reuselhof Ja het is weer zover, we gaan weer starten met de bingo in de Reuselhof. We hopen dat jullie er weer zin in hebben en in grote getale in de Reuselhof zult verschijnen. Het is niet alleen leuk voor de mensen van Reuselhof om met jullie te bingoën, maar ze zien nog eens andere mensen uit het dorp en willen daar ook een gezellig praatje mee maken. De bingo wordt geleid door de twee bekende dames Lies op ‘t Hoog en Diny Derksen. We verwacht en jullie woensdag 19 September om 19.30 uur in de Reuselhof, de koffïe/thee staat klaar. Gegroet en tot ziens Lies en Diny. Fietsen korte afstand/ Rikken Deze maand September gaan we nog fietsen op Maandag-middag, maar vanaf 1 Oktober gaan we ’smaandagsavonds weer Rikken in de Roo- zendries, we beginnen dan om 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom, ook diegene die niet mee fietsen maar wel willen rikken op maandagavond. Wilt u hierover meer inlichtingen kunt u bellen met Lies op ‘t Hoog tel. 513 2395 of Diny Derksen Tel. 513 2232. IN BEWEGING Veel mensen kampen met wat overgewicht. En om die kilootjes er zo snel mogelijk af te krij gen worden alle oude diëten weer uit de kast gepakt: het brood-wisseldieet, het fruitdieet, het Mayo-dieet... Maar helaas werken al deze diëten vaak maar tijdelijk. Na een tijd valt men weer in het oude eetpatroon en komen de kilo’s er dubbel zo snel weer bij: het beruchte jojo-effect. Naast het letten op een gezonde voeding is het belangrijk ‘meer te bewegen’. Waarom is bewe gen zo gezond en hoe pakken we dat aan? BEWEGEN EN GEZONDHEID Bewegen is goed. Dit geldt voor jong en oud. Voldoende beweging houdt het hart in condi tie, heeft een bloeddrukverlagend effect en cho lesterol krijgt minder kans. Verder voelt u zich fitter, u slaapt lekkerder, uw ademhaling wordt beter, spieren en gewrichten blijven soepel en botten blijven langer sterk. Maar door regel matig te bewegen werkt ook uw spijsvertering beter en blijft uw gewicht beter op peil. Niet alleen de lichamelijke, maar ook de geestelijke gezondheid wordt positief beïnvloed door beweging. Na afloop voelt u zich lekker, voldaan en ontspannen. Samen bewegen brengt tenslotte veel gezelligheid en nieuwe contacten met zich mee. Bewegen is behalve gezond vooral ook leuk. ELKE DAG EEN HALF UUR Gezond bewegen betekent elke dag actief zijn. Iedere dag minstens een half uur inspannen is het streven. U hoeft zich geen half uur achter elkaar in te spannen. Driemaal tien minuten of tweemaal een kwartier is ook goed. U kunt het half uur dus spreiden over de gehele dag. Rustig opbouwen is belangrijk. TIPS OM MEER TE BEWEGEN Bewegen betekent niet alleen sporten bij een sportvereniging. Het mag een optelsom zijn van bijvoorbeeld wandelen, ramen lappen, stofzuigen, auto wassen, stoep vegen, tuinieren en fietsen. Neem de trap in plaats van de lift. Stap wanneer u met de bus gaat een halte te vroeg uit en loop de rest. Laat de auto staan voor boodschappen in de buurt. Loop of pak de fiets. Zondag 9 september Kerkstraat 64: Aanvang 10.15 uur. Voorganger: mevr. ds. W. van Egmond. De schriftlezing Lucas 14:1,7-14. Deze zondag vieren we onze startzondag We worden aan tafel genodigd, maar wie is er eigenlijk de gast heer en wie zijn de gasten? Aan het begin van een nieuw seizoen worden we bepaald bij de ‘tafelmanieren’ die Jezus ons in zijn gelijkenissen heeft voorgehojiden. Na een feestelijke viering voor jong en oud, waaraan de cantorij meewerkt, kunt u bij de koffie elkaar ontmoeten en samen wat eten. Daarna stappen we op de fiets en krijgt u op ver schillende locaties op speelse wijze informatie over het (groeps) werk in onze gemeente. Als u niet op de fiets kunt en toch graag mee wil is er de mogelijkheid om met de auto vervoerd te worden. De fietstocht eindigt bij de Nemelaer. In verband met de lunch kunt u zich nog opgeven bij J. Vlottes tel. 540 0230 of F. Hooge- land tel. 513 2745 Er is crèche voor kinderen van 0-4 jaar. De werkgroep Moergestel van The be (thuiszorg) heeft besloten haar werkzaamheden te beëindigen. De werkgroep fungeerde in het verleden als bestuur van de plaatselijke kruis vereniging. Zij heeft in de loop der jaren haar takenpakket steeds verder zien afslanken, omdat de professio nele hulpverlening in de thuiszorg geheel is overgenomen door Thebe Woon- en Zorgservice. De werkgroep heeft zich nog een aantal jaren beziggehouden met de organisatie van activiteiten op het terrein van gezond heidsvoorlichting en -opvoeding, maar thans heeft de werkgroep vastgesteld, dat er ook in Moergestel inmiddels voldoende organisaties zijn, die zich op dit terrein bewegen. Via de lokale klantenraden heeft de lokale gemeenschap de mogelijkheid om zaken betreffende de lokale zorgverlening te signaleren en onder de aandacht te bren gen van de professionele instanties, Thebe dankt de vrijwillige inzet van de werkgroep Moergestel, bestaande uit Jan van de Wiel, Corrie van Dijk, Karin Schoenmakers en Marianne van den Meijdenberg. Bij de Rabobank boekt u voordelige vakanties naar zon of sneeuw. Inderdaad, voordelig. Heidewandeling met het IVN-Oisterwijk Op zondag 9 september bent u van harte welkom bij het IVN-Oisterwijk voor een wan deling over de Kampinase heide, een van de grootste en mooiste heideterreinen in onze provincie. Juist in deze tijd van het jaar, nu de heide weer volop “paars te bloeien staat”, is het genieten geblazen in de Kampina: gewoon van de pracht van het landschap, of - voor de fijnproevers- van de talloze insecten die de hei bevolken. Er is een wandeling voor de “doorstappers”, waarbij niet bij elk plantje wordt stilgestaan en een wandeling waarin niet zoveel meters wor den gemaakt en er meer aandacht is voor de details. We verwachten u om 10.00 uur bij de parkeer plaats aan het eind van de verharde Posthoorn- weg(100 m. voorbij restaurant de Posthoorn). Deelname is gratis. 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2001 PAGINA 5 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Kom vrijblijvend binnenlopen en zie ook onze etalages... Twinsét Hedy €65.00 fl. 143.24 Reizen Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Chlnees-lndisch Restaurant YUENG SHING Aanbieding menu september Voor 2 pers, afhaalprijs fl. 31.- Kroepoek - Babi Pangang - Kipfilet met knoflook saus - Foe Yong Hai - Tjap Tjoy - Witte rijst (i.p.v. rijst met bami of nasi fl. 1.50 toeslag) 1-Pers, schotel fl. 10.- Keuze uit 10 verschillende schotels. Rootven 37, Moergestel, Tel. 513 1163

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 5