In Moergestel kun je leren hoe een rommelpot te maken in de winkels nog met de gulden betalen?" "Tot wanneer kan ik Aphrodite De Euro komt eraan Computerstoring treft e-mail box bij onze redactie Drie reuzen ’zeer hoge’ gasten op het Bloemencorso Zundert Open Dag poppenatelier Betty Nagel AGRO CLEANING WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2001 - 26e JAARGANG - Nr. 1157 Moergestel Biest-Hautakker Haghorst a+> Gratis workshop tijdens Muziek WieKent Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, tel. (013) 513 63 73 PROFIL^ Vanaf 1 januari 2002 vervangt de Euro de gulden. Voor u het weet betaalt, ontvangt, rekent en werkt u in Euro's, alsof u nooit anders gewend bent geweest. Maar zover is het nog niet. De komst van de Euro roept heel wat praktische vragen op. Rabobank Moergestel helpt u op weg. Schepens Tweewielers Zondag v.a. 11.00 uur Snel en vakkundig uw terras of gevel reinigen? Bel: Agrocleaning Swinkels Moergestel b.v. Tel. 513 3284 of 06-53354149 Huidverzorgingsinstituut ~7tl Schoolstraat 5 NX j MOERGESTEL sn J Tel. 013-513 1474 J de esselse VISA z Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - www.gesselse.nl (voorheen 'Moergestel-Nieuws Door een computerstoring afgelopen week zijn we e-mailberichten kwijtgeraakt. Daardoor kan het mogelijk zijn dat uw bericht niet werd opgenomen in deze krant omdat we ook niet meer konden achterhalen van wie de berichten afkomstig waren. Met onze excuses voor dit ongemak willen we vragen in dat geval uw bericht opnieuw te sturen! Redactie 'De Gèsselse' ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNLEK Industrieweg 21b, 5066 XJ Moergestel voor vacatures, zie: www.cso-orthopedie.nl DE FIETSSPECIALIST kenmerkende foeke-foeke-rommelpotgeluid. Omdat het tegenwoordig zeer moeilijk is om aan varkensblazen te komen, wordt steeds vaker plastic als vel gebruikt. Tijdens de workshop wordt wel met varkensblazen gewerkt. De zusters van Huize Stanislaus hebben de laatste tijd extra appelmoes gegeten om maar vol doende blikken te kunnen leveren. De opzet is dat aan het slot van de workshop iedere deelnemer een authentieke rommelpot mee naar huis kan nemen. De workshop wordt gegeven door Rinus Denissen en Paul Spapens, beiden inwoners van Moergestel. Denissen ver staat nog de kunst van het op een authentieke manier maken van een rommelpot. Spapens kan er de historische en volksculturele achter gronden bij geven. Opgeven onder het motto ‘wie het eerst komt, het eerst maalt’ kan bij Paul Spapens, tel. 513 3072 (antwoordapparaat). In Moergestel kan op zaterdag 29 september worden deelgenomen aan een work shop rommelpot-maken. Tijdens deze workshop wordt de boeiende geschiede nis van dit eenvoudige volksinstrument uitgelegd en wordt een rommelpot gemaakt. Deelname aan deze bijzondere les in het maken van een rommelpot is gratis. I Voor een vakkundig en vriendelijk advies... Altijd leuke aanbiedingen Kerkstraat 21. Oisterwijk, Tel. 5217326 E-mail: Profileschepens@helnet.nl Ruim 75 jaar fietsplezier! Eigen parkeerplaats via Vloeiweg ’s-Maandags gesloten De drie reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom treden aanstaande zondag 2 sep tember op in Zundert. Peer Paorel, Gèèsele Ermelindis en Heukelomse Mie zijn met hun lengte van ruim 3,5 meter de letterlijk zeer hoge gasten op het Bloemencorso in Zundert. Binnen de stoet die om 13.30 uur begint hebben de reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heu kelom een bijzondere plaats. Ze openen de stoet die dit jaar bestaat uit maar liefst zeven tien enorme wagens. De drie reuzen worden vergezeld door een groep van zestig vrijwilligers. Zij zijn allen in speciale kostuums gekleed. Deze kostuums zijn afgestemd op de kleding van de drie reuzen zelf. Vast onderdeel van het optreden van het reuzengezelschap is een eigen muziekgroep. Mee naar Zundert gaan dit keer De Mènnekes uit Oisterwijk. Het optreden van de drie reuzen in Zundert is er een van een serie dit jaar. Eerder waren Peer Paorel, Gèèselse Ermelindis en Heukelomse Mie te gast in het Franse Duinkerken. In september zijn nog optre dens in Nuenen en Roermond. Het reuzengezelschap is overal een graag geziene gast vanwege de originele en begees terde manier van optreden. In korte tijd hebben de drie reuzen zich zo ontwikkeld tot ambas sadeurs van Oisterwijk, Moergestel en Heu kelom. De herkomst wordt niet onder stoelen of banken gestoken. Steeds worden honderden brochures uitgedeeld. Zondag 2 september staan de deuren van Cultureel Centrum “De Roozen- dries” weer wijd open voor iedereen die van fantasiepoppen c.q. poppencreaties houdt. Ook dit jaar is er weer een groot aantal poppen te gast in De Roozendries. Het grootste deel is uiteraard van cursisten die bij Betty op cursus zitten, en elk jaar met enige trots hun meest recente poppen aan Betty toe vertrouwen Het werk van Betty zal voornamelijk uit clowns bestaan. Ze werkt namelijk momenteel aan haar derde poppenboek, wat als titel krijgt: “clowneske figuren” Ook bestaat er de mogelijkheid om u door Betty vrijblijvend te laten informeren over het cur susprogramma en mogelijkheden. Kom gerust eens een kijkje nemen, een kopje koffie staat voor u klaar! Voor meer informatie. Betty Nagel, tel. 513 2103 of kijk op www.poppen.nl/bettynagel De workshop is een onderdeel van het door de Stichting WieKentKunst georganiseerde MuziekWieKent op vrijdag 28 september, zater dag 29 september en zondag 30 september. Er zijn tijdens dit evenement meerdere gratis workshops. Een workshop in het leren bespe len van de Afrikaanse trom Djembe was bin nen een paar dagen met enkele tientallen per sonen overtekend. Voor de workshop rom melpot-maken wordt ook veel belangstelling verwacht, dit omdat dit instrument de laatste jaren zich in een groeiende belangstelling mag verheugen. De rommelpot is tot in het begin van de jaren zestig in Hilvarenbeek, Moergestel, Oister wijk en Heukelom actief gebruikt. Het instru ment kwam goed van pas tijdens het zingen van liedjes tijdens Vastenaovond. De rom melpot is vermoedelijk door de Spanjaarden mee naar Nederland gebracht. De charme van dit eeuwenoude instrument is dat iedereen het kan bespelen en dat het met de meest een voudige middelen is te maken. Vandaar dat de rommelpot een echt volksinstrument was. Een rommelpot bestaat uit een vel dat over een pot of een blik wordt gespannen. Met behulp van een in het midden bevestigd riet wordt het vel in trilling gebracht. Dit veroorzaakt het Ui lidwarrnrninncinctiti n it ici. uio-310 i^/h p P4 1 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) t en uw terras of gevel wordt weer z.g.a.n.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 1