Familie Zoontjens vernieuwt Grand Café Stadssporthal v.rief van Theo ZOEKERTJES Ttaaynia, RONDOM DE KERK DE KLEINE MEIJERIJ Klein Karwei mtowe sr juwavmawee Activiteiten Bezoekerscentrum Oisterwijk 00 00 Theo Raaijmakers Ik geloof... Ik geloof in God en... een heel klein beetje in Internet Heemkundekring Bellen kan op maandag of donderdag tussen half 10 en half 12. Op andere dagen kan een boodschap worden ingesproken op de voice-mail. hulp of informatie: 521 24 23 De vakantie is voorbij: de vrijwilligers van Klein Karwei zijn weer aan de slag! Senioren (vijfenvijftig-plussers) en mensen met een handicap kunnen bovenstaand nummer bellen voor hulp. Hulp bij doe-het-zelf-karweitjes waartoe zijzelf - door leeftijd of handicap - niet (meer) in staat zijn. Karweitjes waarvoor zij geen beroep kun nen doen op naaste familieleden, behulpzame buren of een bedrijf Afl. 2 van jrg. 52 (2001) van het vlugschrift van ’De Kleine Meijerij’ opent met een artikel van Koos Vermuë uit Oisterwijk, genaamd ’Lissa bon, een veldnaam in Oisterwijk’. Wij vragen ons natuurlijk meteen af, of er verband bestaat tussen de hoofdstad van Portugal en Oisterwijk. En inderdaad: na het lezen van het artikel bent U net als de schrijver van mening, dat een gebied aan de Heisteeg, waar nu nog de voet balclub RKSV Oisterwijk haar thuishaven heeft, de naam ’Lissabon’ gekregen heeft als herinnering aan de vreselijke aardbevingsramp in Lissabon in 1755. Mr. G. Berkelmans uit Turnhout beschrijft in een uitgebreid artikel de geschiedenis van ’De Goederen bij het kasteel Durendaal’. Het verbaal getuigt van een diepgaande studie over de men- sen, die te maken bebben gehad met het beheer van deze goederen. Wim de Bakker uit Oisterwijk beschrijft in “De Kwartierstaat van doctor Cornelis Verhoe ven, Kees van Jan van Betjes uit Udenhout” het voorgeslacht van dr. Cornelis WM.(Kees) Ver hoeven, geboren te Udenbout op 2 februari 1928 en gestorven in ’s-Hertogenbosch op 11 juni 2001; in leven: filosoof, leraar klassieke talen aan het RK Maria Lyceum/Jeroen Bosch College te ’s-Hertogenbosch, hoogleraar in de wijsbegeerte aan de Universiteit van Amster dam, begiftigd met de Prijs voor de Literatuur van de Provincie Noord Brabant (1964), de Anne Frankprijs (1966) en de PC. Hooftprijs (1980). Noud Smits uit Moergestel vermeldt in een ’In Memoriam Pater Martien Pijnenburg’ het rijke leven van deze missionaris van Scheut. Een man, die na zijn vertrek uit Indonesië in 1967 in Nederland nog zoveel functies op kundige wijze bekleed heeft en de man die kort voor zijn overlijden de inhoud van zijn leven samenvatte met de woorden: ’het is goed en mooi geweest’. CJ. Verhoeven uit Haaren tovert weer een twintigtal ’Haarense Zegswijzen’ te voorschijn. Wim de Bakker heeft samen met het Regionaal Historisch Centrum Tilburg, zoals het Tilburgse archief voortaan heet, onderzocht hoe de oud ste zegels van de Abdij van Tongerlo opnieuw gefotografeerd konden worden. Zo kwam hij tot weer een artikel over ’Oude Familiewapens uit De Kleine Meijerij’. Anton van Oirschot, be heerder van Kasteel Nemerlaer te Haaren, is getroffen door de brand in kasteel Zwijnsbergen te Helvoirt. Hij beschrijft bet spookverhaal ’De Geheime Schat van Zwijnsbergen’. Antoon van Hedel uit Haaren vervolgt zijn serie ’Volkshuis- raad’ met de geschiedenis van de Kwispedoor. En Joost van der Loo uit Udenbout verhaalt over ’Twee Zoeaven van Udenhoutse geboorte’. Tot slot: Nol van Harrieje uit Moergestel kan het niet laten om in een smeuïg verhaaltje ons te leren ’Ge bent nooit te oud om te leere’. U kunt het vlugschrift voor fl. 7,50 verkrijgen bij Super De Boer aan de Raadhuisstraat. Van 17.00-19.00 uur... DAAROM ZIJN WE fS AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR (OOK TELEFONISCH) NIET BEREIKBAAR... Cochabamba, 16 augustus 2001 Beste mensen van Moergestel en alle fietsers, Over tien dagen is het alweer zover: Toermee! Ik heb gehoord dat er weer een hele mooie route is uitgezet, en dat alle voorbereidingen prima verlopen. Nu nog maar hopen dat het ook mooi weer zal zijn op die zondag en dat er veel deelnemers zullen zijn!Ik wens jullie allen veel succes en veel (fiets)plezier! Dank alvast aan iedereen die mee zal doen en ik hoop dat dat er heel veel zullen zijn met veel sponsors ook!!! Dank ook aan de mensen van de M.O.V.-groep en alle anderen die zich in zetten voor de Toermee!Ik hoor dan over een paar weken wel hoe hel allemaal verlopen is. De allerbeste wensen voor iedereen daar en veel groeten!!! Bloemrijke tentoonstelling Tot eind september staat de wisseltentoon stelling in het Bezoekerscentrum Oisterwijk in het teken van de bloem. De tentoonstelling vertelt het verhaal van” de bloemetjes en de bijt jes”. Spelenderwijs komen de kinderen zo meer te weten over bloemen. Zij kunnen aan de slag met een grondpuzzel en een electro- en vra- genspel en kunnen onder een binoculair een zelfgepukte bloem sterk vergroot bekijken. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. Cursus Sterrenkunde voor beginners De Astronomische Vereniging WEGA organi seert dit najaar weer een cursus Sterrenkunde voor beginners. Op 11 september begint de cursus voor vol wassenen. Deze cursus wordt steeds op dins dagavond gehouden van 20.00 tot 22.00 uur. Op 14 september begint de cursus voor jongeren van tot 14 jaar. Deze cursus wordt steeds op vrij dagavond gehouden van 19.30 tot 21.30 uur. De cursus wordt gehouden in het Bezoekers centrum Oisterwijk waar ook ’s-avonds bij heldere hemel een prachtige gelegenheid bestaat om de sterrenhemel met de telescoopkijkers van WEGA te bekijken. In de cursus van 10 lesavonden zal een beeld worden gegeven van de hedendaagse ster renkundige opvattingen en theorieën. De eerste les begint met de sterrenbeelden. De volgende lessen zullen achtereenvolgens de zon, de maan, de binnenplaneten, de buiten planeten, de rest van het zonnestelsel, de ster ren en sterrenstelsels omvatten. Ook is er een les over optiek, waarbij de ver schillende telescopen worden bekeken. Een van de lessen zal een excursie zijn naar een nabijgelegen volkssterrenwacht, waar zal wor den gezorgd voor een aangepaste rondleiding; de cursisten zijn immers al geen leken meer! Bij helder weer zal de planning van een cur susavond worden gewijzigd en zal het accent komen te liggen op het waarnemen. De cursuskosten bedragen 75,00 (of euro 34,03). Dit bedrag is inclusief syllabus en cur susmateriaal en exclusief de kosten van de excursie. Het is inmiddels al weer drie jaar geleden dat de Moergestelse familie Zoontjens (Jan is voor de meeste Moergestelnaren ongetwijfeld geen onbekende, red.) de horeca overnam van de Tilburgse Stadssporthal aan de Goirleseweg. De afgelopen periode heeft het café een grote vernieuwing ondergaan. Reden dus om er een kijkje te komen nemen. Parkeergelegenheid is er volop en gratis voor de deur. Het Grand Café is geschikt voor allerlei activiteiten en de capaciteit is ruim vol doende voor vergaderingen e.d. in een gezellige en sfeervolle ambiance. Voor en na de thuiswed strijden van Willem II is het Grand Café geopend voor de supporters van de eredivisie-club. De familie Zoontjens nodigt u van harte uit om eens een kijkje te komen nemen. U vindt Grand Café Stadssporthal aan de Goirleseweg 44B te Tilburg, tel. 542 3888. We wensen deze Moergestelse ondernemersfamilie van harte succes! PAGINA 9 Th. Schepens, pastoraal werker Redactie 'De Gèsselse' en Buro '76 MvD In het pastoraat kom je van alles tegen. Over veel daarvan dient een pastor te zwijgen. Soms loop je tegen iets aan, waarvan je denkt: dat zouden anderen ook eens moeten horen. Laatst óver kwam me dat weer: 'een pareltje van geloof, zo zou ik het kunnen noemen. Met toestemming van de betrokkene publi ceer ik het in deze rubriek van De Gès selse’. ‘"''ÏX Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen 'N Jo van Os Ireen Stieger IA Peter Verheijen Jl Ad Wolfs We doen ons uiterste best om iedereen te woord te staan, zowel aan de deur als aan de telefoon, en zowel door de week als in het weekend. Wilt u er echter rekening mee houden dat we ook graag 'n hapje willen eten? DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2001 Dat het ouderschap moeilijk zou zijn, had ik wel gedacht. Maar dat het zó moeilijk zou zijn... Neen, dat is nooit in me opgekomen. Soms kunnen kinderen de gekste dingen vragen. Soms hebben ze een periode waar bij het ‘waarom’ niet van de lucht is. En als ze dan ook nog het lef hebben om vragen te stellen die met het geloof te maken hebben... pfffffffff..., wat is het moederschap dan zwaar! Moeder is zelf nog op zoek. Op zoek naar antwoorden... Op zoek naar de De eerste uitputtingsverschijnselen begin nen zichtbaar te worden. Uit wanhoop grijp ik naar mijn computer. Internet,... denk ik. Internet... zoeken op ‘Kinderen en geloof'. Ik blader door de gegeven pagina’ s. Dan ver schijnt er tot mijn verbazing een antwoord op mijn scherm, Een antwoord op één van de naar mijn hoofd gelanceerde vragen. Ik lees voor: Toen God ons heeft geschapen, heeft Hij iets bijzonders gedaan met ons. God heeft ons een verstand gegeven. We kunnen denken er. we hebben ook een vrije wil. We kunnen dus kiezen. We kiezen heel vaak. Welke broek zal ik vandaan aandoen: de rode of toch de spijkerbroek? Zal ik gaan fietsen of lopen? Als we kunnen kiezen, dan kunnen we dus ook kiezen voor of tegen God! God heeft mensen niet geschapen als een robot. Robots kunnen niet kiezen en denken. Robots worden ingeprogrammeerd door mensen! Als we een robot zouden zijn, zou God ons ook kunnen inprogrammeren: Alle mensen geloven in God. Maar God vindt het zoveel fijner, als je uit vrije wil en liefde voor Hem kiest. We moeten zelf kiezen, of we naar God willen luisteren of niet. Als we voor God kiezen en doen wat Hij graag wil (niet stelen, eerlijk zijn, enz.), dan merkt Hij dat we van Hem houden. En anderen mensen merken dat ook! We mogen dus geloven, uit onze eigen vrije wil. “Begrijp je, wat ik je voorgelezen heb?”, vraag ik. “Tuurlijk, simpel. Jij gelooft toch ook, he mam?" ‘“Ja”, antwoord ik, ‘"mama gelooft ook. Mama gelooft uit haar eigen vrije wil. Mama gelooft in God. En, denkt mama bij zichzelf. ook een héél klein beetje in Internet. kosten, bij 'normale' grootte f6,-; anders f 8,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Bezoek ook eens onze web-site: www.bata- vus.com/schepens. Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Elke zondag Schoteldag van 17.00 tot 20.30 uur bij Café De Brouwer. Elke week 'n andere schotel voor maar fl. 12,50. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen po sitieve dingen. Bid 9 dagen het Weesgegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbran den en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Nieuw! Nieuw! Geboortekaartjes van Klijn- tje... verrassend... modern... opvallend... Wilt u tijdig reserveren? Buro '76, Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268, e-mail: buro76@wolmail.nl LET OP!!! Aanvang lessen vanaf 5 septem ber; cursus blindtypen. Nog enkele plaatsen voor de woensdagavond 18.30 tot 20.00 uur. Voor iedereen vanaf groep 7. Typebureau van der Pluijm, 513 3793. Buffet voor feesten en partijen; bezorgen fl. 17,50 p.p. vanaf 10 pers, bij Chin. Rest. ’Yueng Shing’Elke zaterdag lopend buffet fl. 19,75 p.p. Reserveren gewenst. Tel. 513 1163. Hebt u interesse in een mooi portret van mens of dier in pasteltechniek? Bel dan 513 2290. Te koop: Lynx meisjesfiets met mandje. Mooie vrolijke kleuren, maat 20 inch, 1 Va jaar oud. Tel. 513 3512. zin van het bestaan... Wat is het dan fijn, als je uit kunt wijken naar opa, oma, de pastoor of... Internet. “Mam, als jij het weesgegroet bidt, zeg je: ‘Heilige Maria, moeder van God.’ Volgens mij is Maria de moeder van Jezus.’ “Dat klopt, jongen”,'zeg ik. “Maar Maria is eigenlijk ook een beetje de moeder van iedereen." “Oh.” Er valt een stilte. Het blijft stil. Gelukkig, denk ik, het blijft stil. Helaas, het is maar voor even. “Mam, valt de verjaardag van Jezus nou op 25 december of op 1 januari?” Ik antwoord: “Op 25 december natuurlijk," “Hoezo natuurlijk?”, krijg ik terug. “Dan moet je mij eens uitleggen, wat ze bedoelen met 2000 jaar na Christus." Oh God, denk ik, hoe klets ik me hieruit? “Ik denk, dat het te maken heeft met de Israëlische jaartelling. Bel voor de zeker heid opa of meneer Van den Broek maar even”, antwoord ik, Deze keer is meneer Van den Broek het haasje... althans... Communiceren met een antwoordapparaat blijkt niet altijd mee te vallen. “Mam, ik heb een probleem. Ik mocht na de piep een boodschap inspreken en toen heb ik uitgerekend na de piep ‘shit’ gezegd. Kun jij meneer Van den Broek even bellen om het uit te leggen?" Grote blauwe, onschuldige kijkers kijken me vragend aan, “Het ging echt per ongeluk, mam.” “Tuurlijk, jongen”, antwoord ik. “Mam zal het wel uitleggen.” “Mam, moet of mag je geloven?"

Weekblad Moergestels Nieuws | 2001 | | pagina 9